Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby onestop » Tue Mar 24, 2020 4:00 pm

mlkmms wrote:merhaba arkadaşlar 14 nisana kadar İngiltere ye giriş yapmamız gerekiyor fakat uçuş seferleri iptal edildi.
easyjet üzerinden 5 nisan için bilet aldık fakat güvenemiyoruz iptal edilir diye.
birsey öğrenmek istiyorum.
asıl başvuru sahibi benim, eşim dependant.
aktarmalı olarak uçuş bulduğumuzda 14 nisandan önce sadece eşim gitse brp için benim adıma da işlem yaptırabilir mi ?

Merhaba,

Bu konu ile ilgili bir youtube linki paylaşıyorum. Ülkeye giriş yapamayanlar için 169 pound ödeyerek sürecin ertelenebildiği ile ilgili bir bilgi paylaşılmış. Ancak içinde bulunduğumuz dönem bizim dışımızda gelişen bir durum olduğu için bu ücreti ödemek zorunda mıyız henüz net değil. Bu konuda çalışmalar yapılması da muhtemel, umarım yapılır kalabalık ailelerde çok ciddi maliyete sebep olacak çünkü. Ben her halükarda linki paylaşıyorum. Daha net ve ek bilgi edinen arkadaşlar da paylaşırsa sevinirim.

https://www.youtube.com/watch?v=ZTwu_agAlXY
onestop

New postby teachercan » Mon Mar 30, 2020 7:36 pm

Ms.Melly wrote:Merhaba arkadaşlar,

şu anda başvuru konusunda agırdan alsam da bir şekilde hazırlıklara devam ediyorum.
Bazı belgeleri noterden çevirtmek lazım diyen arkadaşlar olmuş, ben daha önce çok fazla iş ve turist vizesi dosyası hazırladım, işim gereği çok seyahat etmekteydim.
Bu dosyaların hiçbirinde hiçbir dosyayı belgeyi çevirmedik. Bu çeviri olayı ingilteyeye has mı yoksa iyi olur diye tavsiye mi olunuyor?

kendi belgelerini kendi çevirerek vizeyi almış arkadaşlar var mıdır acaba?

Hepinize saglık dolu günler dilerim

Ben BP ve evrakları kendim yaptım, 2 hafta önce onay geldi ve deneyimlerim şöyle: Bazı belgeleri e-devletten İngilizce olarak alabilirsin. SGK dökümlerini hiç çevirmedim bile (e-devletten alınca gerekmez deniyor). Banka dökümleri de İngilizce olarak alınabilir ama önemli hareketleri ön yüzüne ekleyeceğin açıklamalarla netleştir. Sertifika, diploma ve diğer belgelerin önyüzüne açıklama yazıları koydum. Referans mektuplarının hepsini İngilizce olarak ben hazırlayıp imzalattım. Belge doğrulama telefonu ederlerse diye imzalayana sözlü özet çevirdim ve belgeyi İngilizce bilen personeline yazdırdığını söylemesini tembihledim (arayan olmamış zaten).
teachercan

New postby teachercan » Mon Mar 30, 2020 7:50 pm

11 Şubat parmak izi ve imza --> 18 Mart onay
BP ve evrakları kendin hazırladım/toparladım.
Sağlık Turizmi
Londra'da ev ofis
teachercan

New postby teachercan » Mon Mar 30, 2020 7:53 pm

Arkadaşlar benim gibi onay alıp da BRP teslim almaya gidemeyenler için güncel bilgi;
BRP kartları postanelerde şimdilik 60 iş günü salgın uzarsa daha fazla süre bekletilecek. 1 aylık vize yenileme işlemi için ücret alınmayacak diye bir paylaşım gördüm bir grupta.
Haydi hayırlısı
teachercan

New postby Hka123 » Mon Mar 30, 2020 9:24 pm

teachercan wrote:11 Şubat parmak izi ve imza --> 18 Mart onay
Sağlık Turizmi
Londra'da ev ofis

Merhaba bir sorum olacaktı başvurunuzu turkiyeden mi yaptınız 10 şubat londrada n başvuru yaptım hala cevap bekliyoruz
Hka123

New postby Research Cube » Tue Mar 31, 2020 8:29 am

Geçici vizesini (Vignette) alıp İngiltere'ye gelemeyenler için BRP kartları en az 60 gün Post Office'lerde tutulacak. Vignette'in 1 aylık süresinde gelemeyenler normalde replacement vizeye başvurup 3 ay ileri bir tarihe kadar gelişlerini erteleyebiliyorlardı. Bunun ücreti 154 Pound idi. Şu anda başvurular kapalı olduğundan bunu yapmak mümkün gözükmüyor. Ancak şu anda, olağan dönemdekinden farklı olarak vize sahibinin elinde olmayan bir sebeple ülkeye giriş yapamama söz konusu. Bu sebeple Vignette sürelerini ücretsiz olarak uzatacaklarını zannediyorum. Henüz böyle bir açıklama yapılmadı, o sebeple kesin bu şekilde olacağı varsayımıyla düşünmemek gerekir. Bununla birlikte TLS Contact 4 Mayıs ve sonrasındaki tarihler için Ankara Anlaşması başvurusu için randevu veriyor. Başvuru yapacak olanlar süreçlerini devam ettirsinler. Sağlıcakla kalın. Duyuruları aşağıdaki link'ten takip edebilirsiniz. https://www.gov.uk/government/organisat ... U6Uzmc2xFE
Research Cube

New postby onestop » Tue Mar 31, 2020 10:14 am

teachercan wrote:Arkadaşlar benim gibi onay alıp da BRP teslim almaya gidemeyenler için güncel bilgi;
BRP kartları postanelerde şimdilik 60 iş günü salgın uzarsa daha fazla süre bekletilecek. 1 aylık vize yenileme işlemi için ücret alınmayacak diye bir paylaşım gördüm bir grupta.
Haydi hayırlısı

60 iş günü demişsiniz, bu ortalama 3 aya tekabül eder. bazı kaynaklarda 60 gün diyor (2 ay)
onestop

New postby teachercan » Tue Mar 31, 2020 10:29 am

Hka123 wrote:
teachercan wrote:11 Şubat parmak izi ve imza --> 18 Mart onay
Sağlık Turizmi
Londra'da ev ofis

Merhaba bir sorum olacaktı başvurunuzu turkiyeden mi yaptınız 10 şubat londrada n başvuru yaptım hala cevap bekliyoruz

Adana'da başvurduk
teachercan

New postby teachercan » Tue Mar 31, 2020 10:39 am

onestop wrote:
teachercan wrote:Arkadaşlar benim gibi onay alıp da BRP teslim almaya gidemeyenler için güncel bilgi;
Haydi hayırlısı

60 iş günü demişsiniz, bu ortalama 3 aya tekabül eder. bazı kaynaklarda 60 gün diyor (2 ay)

Bir facebook grubunda bizim durumda olan birisi Home Office'ten şöyle bir cevap almış. Aynı cevapta working days (iş günü) de diyor sadece gün de diyor
"Good Afternoon,

Thank you for your email.

Please be advised that fines will not be applicable due to the pandemic. In regards to a new entry clearance visa, we are unable to provide this information at this time. Please continue to monitor gov.uk/UKVI for further updates. BRPs will be held at the Post Office for 60 working days, which may be extended as a result of the pandemic.

Please be reassured that the Post Office will hold onto your BRP for at least 60 days, but this may be extended depending on current Covid-19 measures that are put in place, please attempt collection before contacting the BRP Collection team further

Kind regards, "
teachercan

New postby yazilimci » Tue Mar 31, 2020 6:06 pm

Home Office, bu vignette erteleme konusunu neden aciga kavusturmuyor anlamis degilim. Nisan ayinda ulkeye girmem gerekiyor ancak UK'de hayat durmusken bos yere gitmeye hic niyetim yok. Bir bilgilendirme yapilsa da kafa rahatligiyla plan yapabilsek.
yazilimci

New postby Research Cube » Wed Apr 01, 2020 10:51 am

Home Office, başvuru kılavuzunda, daha çok uzatma başvurusu yapanları ilgilendiren, bir değişiklik yaptı. Bu değişikliğe göre; uzatma başvurusunda sahte iş hesabı, sözleşme, anlaşma vb belge ibraz edenler önce bir mektupla uyarılacak ve savunma hakkı tanınacak, tatmin edici bir açıklama yapılamadığı takdirde uzatma verilmeyecek. Normalde kılavuz senede bir ancak güncelleniyordu. 14 Şubat'taki güncellemeden sonra bir güncelleme daha yapmaları, belgeleri daha sıkı bir incelemeye tabi tutacaklarını gösteriyor. Yeni vize başvurusu yapacak olanların da belgelerini özenle hazırlamalarını tavsiye ederim.
Research Cube

New postby yazilimci » Wed Apr 01, 2020 12:07 pm

Research Cube wrote:Home Office, başvuru kılavuzunda, daha çok uzatma başvurusu yapanları ilgilendiren, bir değişiklik yaptı. Bu değişikliğe göre; uzatma başvurusunda sahte iş hesabı, sözleşme, anlaşma vb belge ibraz edenler önce bir mektupla uyarılacak ve savunma hakkı tanınacak, tatmin edici bir açıklama yapılamadığı takdirde uzatma verilmeyecek. Normalde kılavuz senede bir ancak güncelleniyordu. 14 Şubat'taki güncellemeden sonra bir güncelleme daha yapmaları, belgeleri daha sıkı bir incelemeye tabi tutacaklarını gösteriyor. Yeni vize başvurusu yapacak olanların da belgelerini özenle hazırlamalarını tavsiye ederim.

Anlasmalarin, faturalarin naylon olup olmadigini nasil anlayacaklar?
yazilimci

New postby Ms.Melly » Wed Apr 01, 2020 4:40 pm

Merhaba,
şu anda uk da yaşayan özellikle de ilk yılındaki aa lılar sakın gelmeyin burası bitti şeklinde uyarılarda bulunuyorlar özellikle de fb da.
ben dediğim gibi hala hazırlık aşamasındayım. bir çok belgem hazır sadece bp yazacağım. başvurmayı düşünen arkadaşlar, ne yapmayı düşünüyorlar. sonbahardan sonra ancak durumların normale dönmeye başlayacağı söyleniyor. ancak brexit ve dolayısıyla aa süreci de yıl sonunda biteceği göz önünde bulunduruldugunda şansımızı tüketebileceğimiz gibi bir tehlike var. her ne kadar brexit geçiş sürecinin uzatılması bekleniyor olsa da. tabi ki şu anda aa vizesi almak ve uk'e taşınmak çok istenen bir durum değil corona salgını ve mevcut ekonomik çöküş sebebiyle. lakin türkiyede de durum çok iç açıcı değil.
giden ve gitmeyi düşünen arkadaşlardan kıymetli yorumlarını rica ediyorum.
Ms.Melly

New postby Research Cube » Wed Apr 01, 2020 7:04 pm

Ms.Melly wrote:Merhaba,
şu anda uk da yaşayan özellikle de ilk yılındaki aa lılar sakın gelmeyin burası bitti şeklinde uyarılarda bulunuyorlar özellikle de fb da.
ben dediğim gibi hala hazırlık aşamasındayım. bir çok belgem hazır sadece bp yazacağım. başvurmayı düşünen arkadaşlar, ne yapmayı düşünüyorlar. sonbahardan sonra ancak durumların normale dönmeye başlayacağı söyleniyor. ancak brexit ve dolayısıyla aa süreci de yıl sonunda biteceği göz önünde bulunduruldugunda şansımızı tüketebileceğimiz gibi bir tehlike var. her ne kadar brexit geçiş sürecinin uzatılması bekleniyor olsa da. tabi ki şu anda aa vizesi almak ve uk'e taşınmak çok istenen bir durum değil corona salgını ve mevcut ekonomik çöküş sebebiyle. lakin türkiyede de durum çok iç açıcı değil.
giden ve gitmeyi düşünen arkadaşlardan kıymetli yorumlarını rica ediyorum.

Başvurunuzu yaparken, 3 aya kadar ileri bir tarihi Birleşik Krallık'a planladığınız seyahat tarihi olarak seçmeniz mümkün. Örneğin 20 Mayıs'ta başvuru yaparken 16 Ağustos'u planlanan seyahat tarihi olarak seçebiliyorsunuz. Değerlendirme olumlu sonuçlandığı takdirde, çoğunlukla seçtiğiniz tarih veya o tarihe yakın bir tarihi geçici vizenin (Vignette) başlangıç tarihi olarak veriyorlar. Takviminizi buna göre ayarlayabilirsiniz.
Research Cube

Previous

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü