Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby esraersal » Thu Oct 15, 2020 9:22 am

newlondoners2020 wrote:Bilgi için çok teşekkürler,
2 gün önce sistemden 9 şubat için randevu aldık.
Ama sizin yorumunuzdan anladığım kadarıyla 18 ekimde gittiğimizde uğrayıp en azından bakın biz randevumuzu ancak 9 şubat için alabildik diyelim, bize de bir kağıt verirler büyük ihtimal.

Çok teşekkür ederim yorumunuz için.

Selamlar,

Online olarak 9 Şubata polis randevusu aldığınızı gösteren bir döküman varsa elinizde sorun yaşamazsınız.
esraersal

New postby newlondoners2020 » Thu Oct 15, 2020 10:34 am

esraersal wrote:
newlondoners2020 wrote:Bilgi için çok teşekkürler,
2 gün önce sistemden 9 şubat için randevu aldık.
Ama sizin yorumunuzdan anladığım kadarıyla 18 ekimde gittiğimizde uğrayıp en azından bakın biz randevumuzu ancak 9 şubat için alabildik diyelim, bize de bir kağıt verirler büyük ihtimal.

Çok teşekkür ederim yorumunuz için.

Selamlar,

Online olarak 9 Şubata polis randevusu aldığınızı gösteren bir döküman varsa elinizde sorun yaşamazsınız.

Aynen randevuların çıktılarını aldık yanımıza, onlarla gideceğiz :) çok teşekkürler.
newlondoners2020

New postby prego » Fri Oct 16, 2020 12:36 am

Herkese merhaba,
Çok acil bir soru sormam gerekiyor sizlere,
AA vizemi 22 Haziran tarihinde aldım ancak, Temmuz olarak düşündüğüm için 3 aylık giriş süresini tamamen yanlış hesaplamışım,
ve uçağım bugun maalesef :((
Bu şartlarda girişte sorun yaşar mıyım ? ne yapmam gerekir ?
Kapıdan red edilip geri gönderilir miyim? Geldikten sonra halletmem mümkün mü acaba

Cevaplarınızı bekliyorum..
Teşekkürler
prego

New postby esraersal » Fri Oct 16, 2020 7:55 am

prego wrote:Herkese merhaba,
AA vizemi 22 Haziran tarihinde aldım ancak, Temmuz olarak düşündüğüm için 3 aylık giriş süresini tamamen yanlış hesaplamışım,
Kapıdan red edilip geri gönderilir miyim? Geldikten sonra halletmem mümkün mü acaba

Teşekkürler

Merhaba
Tamamen memurun insiyatifinde fakat vizenizin süresi dolduysa sizi nasıl uçağa aldılar onu da anlamadım. Uçağa bile bindirmezler normalde. Eğer aldılarsa uçağa, İngiltere girişte bir şekilde memuru ikna etmeye çalışmaktan başka çareniz yok gibi görünüyor
esraersal

New postby prego » Mon Oct 19, 2020 10:04 am

esraersal wrote:
prego wrote:Herkese merhaba,

Teşekkürler

Merhaba
Tamamen memurun insiyatifinde fakat vizenizin süresi dolduysa sizi nasıl uçağa aldılar onu da anlamadım. Uçağa bile bindirmezler normalde. Eğer aldılarsa uçağa, İngiltere girişte bir şekilde memuru ikna etmeye çalışmaktan başka çareniz yok gibi görünüyor

Merhaba, maalesef londra havalimanından geri gönderdiler, moralim alt-üst oldu.
Şimdi baktığımda vignette transfer ücretinin 208dolar (154paund) olduğunu gördüm, ücretsiz hakkımız yok mu acaba, forumda 2020 sonuna kadar ücretsiz olduğunu okumuştum.
prego

New postby orduevi » Sat Oct 24, 2020 7:41 am

Yasar Dogan 31 Aralik'tan çok once bile başvuru yapılsa eder 31 Aralik'a kadar başvuru sonuçlanmazsa otomatik olarak başvurular red olacak diyor. Bu durum ilk defa başvuracaklar ve iceride ilk başvurusu bekleyenler icin geçerli:

https://www.youtube.com/watch?v=T9yrSoW ... uzQANBeKFQ
orduevi

New postby anadoluefes » Sun Oct 25, 2020 5:15 pm

Arkadaşlar merhaba. Ankara anlaşmasına başvurmak için çok mu geç sizce? Kasım ayının ilk haftası evraklarımı teslim etsem yılbaşına kadar dosyam görülüp sonuca vardırılmış olur mu? Bununla ilgili bir duyumunuz ya da öngörünüz varsa paylaşabilirseniz çok sevinirim.

bilgilerim: 38 yaşında bekar, erkeğim. Kameramanım, Türkiye için hatrı sayılır özgeçmişim var. Para biraz sorun; banka hesabımda 2000 pound var, 3000pound kadar da hibe yazısı ile ekleyeceğim.
anadoluefes

New postby mobistar66 » Tue Oct 27, 2020 7:10 pm

T.C. Londra Başkonsolosluğu
DUYURU
Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği’nden ayrılmasına ilişkin geçiş süreci 31 Aralık 2020 tarihinde sona erecektir. Bu çerçevede, Ankara Anlaşması (ECAA-European Community Association Agreement) Birleşik Krallık için geçerliliğini yitirecek, bu kapsamda yeni başvuru yapılamayacaktır.
Bununla birlikte, Ankara Anlaşması çerçevesinde oturma ve çalışma izni için bu zamana kadar başvuru yapmış vatandaşlarımız ile geçiş döneminin sona ereceği 31 Aralık 2020 tarihine kadar başvuru yapacak vatandaşlarımız, 1 Ocak 2021 tarihinden sonra da Ankara Anlaşması’na bağlı vize kategorileri kapsamında değerlendirilmeye devam edecek, daimi oturum izni alana kadar aynı kurallara tabi olacaktır.
Öte yandan, halihazırda Ankara Anlaşması kapsamında Birleşik Krallık’ta oturma ve çalışma iznine başvurmuş ya da sözkonusu izni haiz vatandaşlarımızın henüz başvuruda bulunmamış aile bireylerinin sözkonusu Anlaşma hükümlerinden yararlanabilmeleri için 31 Aralık 2020 tarihine kadar ilgili İngiliz makamlarına başvurmaları gerekmektedir. 31 Aralık 2020 tarihine kadar ilgili İngiliz makamlarına başvuruda bulunmayan sözkonusu aile bireyleri, 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren Birleşik Krallık’ın ulusal göç mevzuatına tabi olacaklardır.
Saygıyla duyurulur.
mobistar66

New postby backenduk » Sun Nov 01, 2020 10:44 pm

Selamlar, arkadaşlar BRP kartlarımızı karantinanın 14. gününde almaya gidersek bir sorun yaşarmıyız acaba(22 Ekimde geldik ), Lock down geldi ve biz bir gün öncesinden BRP leri alıp Türkiye ye gitmek istiyoruz, ve 4 Kasım bizim karantinanın 14. günü.
backenduk

New postby orduevi » Mon Nov 02, 2020 9:01 am

backenduk wrote:Selamlar, arkadaşlar BRP kartlarımızı karantinanın 14. gününde almaya gidersek bir sorun yaşarmıyız acaba(22 Ekimde geldik ), Lock down geldi ve biz bir gün öncesinden BRP leri alıp Türkiye ye gitmek istiyoruz, ve 4 Kasım bizim karantinanın 14. günü.

Lockdown sırasında uluslararasi uçuşlarda benim bildigim son kurallara gore kapali.
orduevi

New postby esraersal » Mon Nov 02, 2020 9:16 am

backenduk wrote:Selamlar, arkadaşlar BRP kartlarımızı karantinanın 14. gününde almaya gidersek bir sorun yaşarmıyız acaba(22 Ekimde geldik ), Lock down geldi ve biz bir gün öncesinden BRP leri alıp Türkiye ye gitmek istiyoruz, ve 4 Kasım bizim karantinanın 14. günü.

Facebookta karantinasının 14. gününde brplerini almaya giden bir aile geri çevrilmiş, sert bir dille de uyarılmış. Bilginiz olsun
esraersal

New postby orduevi » Mon Nov 02, 2020 3:19 pm

orduevi wrote:

Lockdown sırasında uluslararasi uçuşlarda benim bildigim son kurallara gore kapali.

"İş haricinde Birleşik Krallık dışına uluslararası seyahat yasaklandı."
https://londragazete.com/ingiltere/2094 ... apamazsin/
orduevi

New postby Zagor001 » Tue Nov 03, 2020 12:49 pm

Merhaba arkadaşlar 15/09/2020 tarihinde ilk başvuru ve biyometrik verilerimizi teslim ettik. Hala bekleme aşamasındayız. Yakın tarihlerde biyometrik verip sonuç alan var mı bildiğiniz duyduğunuz?
Zagor001

New postby cipura » Sat Nov 14, 2020 11:22 pm

Selam arkadaşlar, biz 3 senedir Londra'da yasiyoruz, kardesim de Ankara anlaşması için online vize basvurusunu yapti ve evraklari da önümüzdeki hafta teslim edecek. Kendisi yeni mezun bilgisayar muhendisi ve birikimi olmadigi icin biz sponsor olmaya karar verdik ve sorumda bununla alakali. Bizim tum birikimimiz Ingilteredeki bankalarda ve ilk basvurusu sirasinda ekstra açıklama kısmına, bizden alacağı 15000 GBP'yi sponsor olarak gosterecegini yazdi. Biz paranin tamami yerine sadece 5000 GBP'yi kardesimin Türkiye'deki banka hesabina yolladik, cunku hem para transferi oldukca pahali hem de para TRY olarak geliyor, yani hem o parayi bir şekilde tekrar İngiltere'ye getirmesi, hem de yeniden GBP'ye çevirmesi gerekecek. Bu nedenle geri kalan 10000 GBP'yi, vizesini alip banka hesabi actiginda yollamayi planlıyoruz. Neden sadece önden 5000 yatirdigimizi aciklayan ve geri kalani da ingiltere'ye geldiğinde yatiracagimizi belirten bir dilekce yazip altini imzaladik. Bunun yani sira kendi banka ekstrelerimizi de ekledik. İki tane sorum var:

- TR banka hesabina paranin tamamini yatirmamis olmamiz sorun cikartir mi?(bu kismi aslinda dilekçede de acikladik ama yine de sorun cikartir mi merak ediyorum)

- 15000 GBP yi sponsor olarak vermemiz supheli algılanabilir mi? Mesela direk bu parayi vermektense kardesimin acacagi şirkette, bir hisse karsiligi olarak vermek daha mi mantikli gorunur? Boyle bir sey yapilabilir mi?

Kusura bakmayin, biraz uzun oldu ama görüşlerinizi bildirirseniz cok sevinirim.
cipura

New postby kaan_9292 » Thu Nov 19, 2020 1:19 am

Merhabalar. Herkese iyi gunler. Ben ankara anlasmasi ile ingiltereye geldim. Is guvenligi uzerine danismanlik üzerine basvuru yaptim.Sirketimi kurdum. Ancak covid ve lackdowndan dolayi suan is yok.Suanda bu isleri yapamiyorum maalesef. Sirket unvanima delivery sic codunu ekletsem deliveroo, uber eats, Amazon delivery yapabilirmiyim. Bunun yasal oalrak yapilabilir veya yapilamaz olduguna dair birsey var mi? Bir 2. Konuda ben ilk yilimdayim 3 yillik uzatma basvurumda bu durum sorun teşkil eder mi? Cok arastirdim ancak net bir bilgi bulamadim. Muhasebecilerle gorusuyorum herkes farkli yorum yapiyor. Net bir bilgisi olan varmi. Yardimci oldugunuz icin simdiden tesekkur ederim.
kaan_9292

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü