Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ereneren » Thu Jul 04, 2019 7:21 am

Merhaba arkadaşlar,

12 Haziran'da İzmir'den evraklarımızı teslim ettik. Bugün e-posta geldi başvurunuz teslime hazır diye. Danışmanla çalıştım. İş planım, göstermem gereken tutar bizim tarafımızdan tamamen uygundu. TR'de 12, İngiltere'de 3 referans mektubu vardı. 20 gün bana oldukça kısa geldi.

Bugün sonucu almaya gideceğim.
ereneren

New postby Peresiades » Thu Jul 04, 2019 8:02 am

Umarım sonuç olumlu olur. Şimdiden hayırlı olsun!
Gerçekten süreler çok kısaldı. Sizin toplamda 3 haftada yanıt gelmiş.
Heyacanla bekliyoruz biz de. Daha 1 hafta oldu başvuralı. Bakalım ne zaman yanıt gelecek ve nasıl geçecek zaman :)

ereneren wrote:Merhaba arkadaşlar,

12 Haziran'da İzmir'den evraklarımızı teslim ettik. Bugün e-posta geldi başvurunuz teslime hazır diye. Danışmanla çalıştım. İş planım, göstermem gereken tutar bizim tarafımızdan tamamen uygundu. TR'de 12, İngiltere'de 3 referans mektubu vardı. 20 gün bana oldukça kısa geldi.

Peresiades

New postby koraytem » Thu Jul 04, 2019 8:07 am

Basvurular cok azalmis anladigim, herkes tatil modu hem de brexit heyecani azaldi ondandir. Guzel haberlerinizi bekliyoruz. Bol sanslar.
koraytem

New postby bnt » Thu Jul 04, 2019 8:37 am

Bizim bugün mail geldi,gidip aldık, olumlu. dependantın gelmemiş onu bekliyoruz. 14 haziranda basvurmustuk.
bnt

New postby koraytem » Thu Jul 04, 2019 10:48 am

bnt wrote:Bizim bugün mail geldi,gidip aldık, olumlu. dependantın gelmemiş onu bekliyoruz. 14 haziranda basvurmustuk.

Size yazarkem bizim dependant sonucu da olumlu geldi. Tum forumun katkisi buyuk. Tesekkurler ve bol sans herkese.
koraytem

New postby bnt » Thu Jul 04, 2019 10:58 am

koraytem wrote:
bnt wrote:Bizim bugün mail geldi,gidip aldık, olumlu. dependantın gelmemiş onu bekliyoruz. 14 haziranda basvurmustuk.

Size yazarkem bizim dependant sonucu da olumlu geldi. Tum forumun katkisi buyuk. Tesekkurler ve bol sans herkese.

Hayırlı olsun, ankara anlaşmasını yapan kişiye çıktıktan sonra, dependantın olumsuz gelme ihtimali var mı acaba biliyor musunuz?
bnt

New postby sseckin » Thu Jul 04, 2019 11:34 am

abdullaharslan wrote:Randevu ile ilgili bir sorum daha var:

Başvuru formunda gitmeyi planladığınız tarih soruyordu, eylül ayı demiştim. Tüm aileyi eylül olarak doldurup ayrı ayrı randevu aldım (randevular yarın).

Aslında amacım en erken şekilde gitmekti.

Daha sonra vize erken sonuçlansa bile eylül girişli verebilirler diye endişelenip gidiş tarihini güncellemeye karar verdim.

Var olan başvuruları veya randevuları iptal edemedim.

1 Agustosta gidicem yazarark sadece kendim için ikinci bir başvuru daha yaptım. Onun randevusunu ise bir hafta sonraya alabildim.

Yani iki adet başvurum oldu, ilkinin randevusu yarın, diğerinin randevusu haftaya.

Soru1: birden çok başvuru yapmak sorun olur mu?
Soru2: yarın randevuya gittiğimde sonradan yaptığım başvuru icin evrakları verebilir miyim?

Merhabalar ben de sizinle aynı durumda sayılırım. Online başvuruyu tamamladım ama randevuyu almadan bilgilerimi tekrar değiştirmem gerekti ama sistemden bunu gerçekleştiremedim, 5gbp ücret karşılığı sisteme mail de attım ama gene de yapamadım online başvuruyu iptal edemedik.

Şimdi tekrar sıfırdan bir başvuru yapmayı düşünüyorum ben de, siz randevuya gittiniz mi tecrübelerinizi aktarabilir misiniz? Birden fazla başvurunuzun olmasıyla alakalı bi sıkıntı gerçekleşti mi?
sseckin

New postby oknglc » Thu Jul 04, 2019 11:54 am

Herkese merhaba,

Biz de 14 Haziran'da İstanbul'dan başvuru yapmıştık. Bugün sabah pasaportlarınızı alabilirsiniz diye mail geldi ve sonuç olumlu. 15 Ağustos'u ülkeye giriş tarihi olarak belirtmiştik ve o tarihi başlangıç alarak 1 aylık vizeyi vermişler. Bekleyen herkese sabırlar, başvuru yapacaklara da bol şanslar.
oknglc

New postby rimednac » Thu Jul 04, 2019 11:56 am

Merhaba başvuru ekranında 3 kişilik aileden bir kişinin gidiş tarihiyle ilgili kısımda ilk girişlerde hatalı giriş yapmışız. Başvuruya gittiğimizde durumu anlattım başvuru formunda giriş tarihi hatalı olan yerleri kalemle çizdirip doğrusunu yazmamı istediler ve bir sorun olmayacağını söylediler. Online başvuruda tarih ile ilgili değişimi biometrik kısımda düzelttiler yani. Fakat tarihden başka problem olursa ne yapılır bilmiyorum. Bu arada bizim başvurumuzda Ankara'dan 20 haziranda oldu. Listeye ekleyebilirsiniz.

Eklemek istediğim bir diğer konu online başvuruda ilk kaydedilen bilgiler daha sonra düzeltilemiyormuş gibi görünüyor(son onay vermeden). Fakat aslında çıktı aldığınızda düzeldiğini görüyorsunuz. Buna dikkat ederek her türlü olması gerektiği gibi kaydederseniz iyi olcaktır.
rimednac

New postby çömezabla » Thu Jul 04, 2019 12:07 pm

ankant wrote:Icep'le ben de görüşmüştüm. Bana cok profesyonel gelmediler. Görüştüğüm kişi iş planı konusunda benden daha fazla bilgili değildi.

Gök'den uzak durun. Bir arkadaşım onunla başvuru yaptı. İki kez red aldı. Tamamen onların hatasından dolayı. Ustelik hatalarını kabul etmiyorlar. Çok dağınık çalışıyorlar. İş planı da tutarsızdı. Zaten red sebeplerinde de iş planının eksiklerine dikkat çekmişler.

Aynı arkadaşım sonra Yenibirhayat'la başvurdu ve 3. deneme de vizesini aldı. Bizde bunun üzerine yenibirhayat'la başvurumuzu yaptık. Bizim vizemizde yeni çıktı. Benim dosyam zordu. Ben ziraat mühendisiyim. Ama bana uygun bir iş planı çıkardılar. Para konusunda da bayağı karışık bir durum vardı. Onuda çözdüler. Kısaca biz çok memnunuz. Tavsiye ederim. Ama karar sizin. Kendi hislerinizle karar verin.

Merhaba, eşim de ziraat mühendisi ve dün O’nun üzerinden başvurumuzu yaptık. Gördüğüm kadarı ile Ziraat Mühendisi olarak başvuran çok az. Şansımız nedir sizce? Bakışları nedir bu mesleğe? Sizin BP konunuz neydi mesela? Bekleyen biri olarak ne kadar çok soru sordum:)

Londrayolları wrote:Arkadaslar merhaba

Forumda yeniyiz. Başvuru hazırlıklarına başladık. Danışmanlık için aşağıdaki firmalarla görüştüm. Bu firmalarla çalışmış olan kişiler var mı? Memnun kaldınız mı? Vize alabildiniz mi? Bana bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Yeni Bir Hayat
Icep
Gok Danısmanlık
çömezabla

New postby sseckin » Thu Jul 04, 2019 12:14 pm

rimednac wrote:Merhaba başvuru ekranında 3 kişilik aileden bir kişinin gidiş tarihiyle ilgili kısımda ilk girişlerde hatalı giriş yapmışız. Başvuruya gittiğimizde durumu anlattım başvuru formunda giriş tarihi hatalı olan yerleri kalemle çizdirip doğrusunu yazmamı istediler ve bir sorun olmayacağını söylediler. Online başvuruda tarih ile ilgili değişimi biometrik kısımda düzelttiler yani. Fakat tarihden başka problem olursa ne yapılır bilmiyorum. Bu arada bizim başvurumuzda Ankara'dan 20 haziranda oldu. Listeye ekleyebilirsiniz.

Eklemek istediğim bir diğer konu online başvuruda ilk kaydedilen bilgiler daha sonra düzeltilemiyormuş gibi görünüyor(son onay vermeden). Fakat aslında çıktı aldığınızda düzeldiğini görüyorsunuz. Buna dikkat ederek her türlü olması gerektiği gibi kaydederseniz iyi olcaktır.

Tecrübenizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Başvurunuz hayırlı olsun, umarım olumlu sonucunuzu da bir an önce alırsınız.
sseckin

New postby okayaturan » Thu Jul 04, 2019 1:12 pm

çömezabla wrote:
ankant wrote:Icep'le ben de görüşmüştüm. Bana cok profesyonel gelmediler. Görüştüğüm kişi iş planı konusunda benden daha fazla bilgili değildi.

Gök'den uzak durun. Bir arkadaşım onunla başvuru yaptı. İki kez red aldı. Tamamen onların hatasından dolayı. Ustelik hatalarını kabul etmiyorlar. Çok dağınık çalışıyorlar. İş planı da tutarsızdı. Zaten red sebeplerinde de iş planının eksiklerine dikkat çekmişler.

Aynı arkadaşım sonra Yenibirhayat'la başvurdu ve 3. deneme de vizesini aldı. Bizde bunun üzerine yenibirhayat'la başvurumuzu yaptık. Bizim vizemizde yeni çıktı. Benim dosyam zordu. Ben ziraat mühendisiyim. Ama bana uygun bir iş planı çıkardılar. Para konusunda da bayağı karışık bir durum vardı. Onuda çözdüler. Kısaca biz çok memnunuz. Tavsiye ederim. Ama karar sizin. Kendi hislerinizle karar verin.

Merhaba, eşim de ziraat mühendisi ve dün O’nun üzerinden başvurumuzu yaptık. Gördüğüm kadarı ile Ziraat Mühendisi olarak başvuran çok az. Şansımız nedir sizce? Bakışları nedir bu mesleğe? Sizin BP konunuz neydi mesela? Bekleyen biri olarak ne kadar çok soru sordum:)

Londrayolları wrote:Arkadaslar merhaba

Forumda yeniyiz. Başvuru hazırlıklarına başladık. Danışmanlık için aşağıdaki firmalarla görüştüm. Bu firmalarla çalışmış olan kişiler var mı? Memnun kaldınız mı? Vize alabildiniz mi? Bana bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Yeni Bir Hayat
Icep
Gok Danısmanlık

merhaba,

ben sadece business planının yazımı konusunda yardım aldım, onun dışında başvuruyu kendim yaptım.

Danışman firmalarla görüşme yaptım ama çok da ne yaptıklarını anlamadım. business planını da dışarı yazdırıyorlarmış zaten. Ben ikna olmadın verdikleri hizmetten ve bahsettikleri rakamdan.

17 haziranda başvurumu yaptım bu aralar cevaplar hızlı geliyor, olumlu olursa buna göre size benim business planı yazdırdığım firmanın iletişimini veririm daha rahat bir şekilde. Gayet güzel bir plan yazmışlardı, birkaç değişiklik gerekti onu da kendim yaptım.

Başvuru onay durumumu buradan yazarım.

Sizin de hala kafanızda bir soru işareti varsa yazarsınız.

kolay gelsin
okayaturan

New postby lineofduty » Thu Jul 04, 2019 3:44 pm

Yukarıda bir arkadaş değinmiş dönüş süreleri kısaldı başvurular azaldı diye.

Benim gözleyebildiğim kadarıyla başvurular artış var çünkü sitedeki mesaj miktarı artmış durumda, bunu site memuruda forum istatistikleriyle teyit edebilir.

Asıl söylemek istediğim artık HO pek fazla incelemeden herkese vize veriyor.Ama bu böyle sürmez hesapsız kitapsız yapmazlar bu işleri muhakak ellerinde bir sayı veya tarih hedefi vardır

Muhafazakarlar Borisi seçecek gibi duruyor.Seçilirse muhtemelen 31 Ekimde No Deal Exit olacak,çünkü ben AB ye borç ödemem açıklaması var.

No Deal Exit in anlamı artikel 50 yi işletemiyecekler herhangi bir 21 aylık geçiş süreci olmayacak.

Tabi bunlar hep varsayım ama diyeceğim o ki elinizi çabuk tutun.31 Ekim den sonra Ankara Antlaşması diye bir şey olmayabilir.
lineofduty

New postby cega » Thu Jul 04, 2019 6:47 pm

Herkese merhabalar,

Ankara anlaşması ile ben de bir işletme açmak istiyorum ama bir çıkış yolu bulamadım maalesef. Şöyle ki; 4 sene bir havayolu şirketine bağlı olarak yer hizmetlerinde yolcu hizmetleri memurluğu ve şu anda 1 seneden beri bir teknoloji firmasında yazılım destek danışmanı olarak çalışıyorum.

Bu backgrounda göre nasıl bir şirket kurabilirim ? Ya da bu şekilde giden var mı ?
cega

New postby ereneren » Thu Jul 04, 2019 7:45 pm

Tekrar merhaba,

Pasaportlarımızı aldık. Hem benim hem de eşim için olumlu sonuçlandı. Pasaport içindeki sayfanın 1 Temmuz'da yazıldığını gördüm bu arada. Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

Yanıt bekleyen arkadaşlara tavsiyem, böyle bir başvuru yaptığınızı adeta unutun, işlerinize bakın. Ben öyle yaptım ve hiçbir zaman çıkacak diye kendimi koşullandırmadım. Aksi halde olumsuz etkisinin yoğun olacağını düşündüm. Tavsiyem, siz de öyle yapın.

Herkesin gönlüne göre olsun, hayırlısı olsun.
ereneren

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü