Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby canozdemir » Sat Aug 24, 2019 6:48 am

yilmaz wrote:Merhaba,
28 gün sonunda benim ikinci başvurum olumlu sonuçlandı, gelecek hafta londrada olacağım, ancak şirket kurulum işlerini vs londrada yapmak istermiyorum. Belfasta taşınmayı düşünüyorum. Benim sorum londrada polis kaydı olmak ne kadar sürer yani 2 günde işimi halledebilirmiyim? şimdiden teşekkürler

Tebrikler, basvuru tarihiniz neydi?
canozdemir

New postby inspector44 » Sat Aug 24, 2019 7:27 am

Sensen wrote:
inspector44 wrote:Merhaba değerli arkadaşlar. Türk vergi hukuku konusunda uzmanım. Bu alanda Ankara Anlaşmasına başvurup, firmalara, vergi, yatırım ve teşvik gibi konularda danışmanlık vermek istiyorum. İngilizcem de yeterli. Bu konularda daha önce kabul alan var mı bildiğiniz, sizce bu konuda İngiltere'de müşteri bulunup iş yapılabilir mi. Teşekkür ederim.

Avukat olarak başvuran çok kişi var hatta geçende Facebook’ta avukatların kurduğu bir grup gördüm onları aratsanız?

Sayfayı bulamadım ama cevabınız için teşekkürler.
inspector44

New postby barisbagis » Sat Aug 24, 2019 7:34 am

Arkadaşlar register at commercial partner yani gov.uk sitesinden üye olma kısmı kaldı. hangi vize türünüden yani hangi sayafadan üye olacağız. Bu aşamada yine bütün sorulara visu4uk deki ile paralel cevaplar verip mi ilerlemek gerekiyor? belge yükleme ve dependant ekleme aşaması da yine bu aşamada mı oluyor? Son aşama ile ilgili daha fazla bilgiye ihtiyacım var.

Cevaplar için çok teşekkürler.
barisbagis

New postby deryaaraz » Sat Aug 24, 2019 7:43 am

Herkese selamlar, MEB'de Türk dili ve edebiyatı öğretmeniyim. Şu sıralar başvuru planlaması yapıyoruz. Türkçe özel ders üzerinden başvuruyu yapacağız. Ancak bununla geçimimizi sağlamanın zor olacağını sanıyoruz okuduğumuz yorumlara göre.
Merak ettiğimiz durum ise bir yıllık kabul aldıktan sonra farklı bir sektöre geçiş yapılırsa, gıda sektörü gibi örneğin, ve bu durum bildirilirse kabul ediyorlar mı? Bu tarz tecrübesi olan ya da bilgi sahibi olanlar varsa memnun olurum. Teşekkürler :)
deryaaraz

New postby okayaturan » Sat Aug 24, 2019 7:46 am

ebruelif wrote:
Sensen wrote:@ebruelif hiç İngiltere’den başvurmayın 4-5 ay beklemeyin bu ara en geç benim geldi ki bayram filan girdi araya o da 33 gün ( pasaportunu sonradan teslim edenler hariç)

merhabalar,

dün bir danışmanlık firmasıyla görüştüm. dependant başvurusu için erkek arkadaşımın evinin olduğu muhtardan iki yıldır burda yaşamaktadır yazısı alınırsa ve bir fatura eklersek ve beraberliği kanıtlayacak fotoğraf vs. eklersek olabilir dediler. daha önce böyle bir şey yapan var mı? kafam çok karıştı, beraber yaşamayıp bunu nasıl kanıtlayabiliriz. beraber yaşamadığınız için dependant durumu beni riske sokar derseniz, tek başvuru yaparsam ve şirket kurduktan sonra evlenirsem dependant durumu brexitten dolayı sıkıntıya girer mi sizce?

Merhaba
biz yeni yaptık sonucu heniz almadık. sonuç olumlu olursa verdiğimiz evrakları size söylerim.
sonuç önümüzdeki hafta gelir diye düşünüyorum.
okayaturan

New postby yilmaz » Sat Aug 24, 2019 7:49 am

Sensen wrote:
28 gün sonunda benim ikinci başvurum olumlu sonuçlandı, gelecek hafta londrada olacağım, ancak şirket kurulum işlerini vs londrada yapmak istermiyorum. Belfasta taşınmayı düşünüyorum. Benim sorum londrada polis kaydı olmak ne kadar sürer yani 2 günde işimi halledebilirmiyim? şimdiden teşekkürler

Tebrikler yolunuz açık olsun meslek neydi

Sağolun, Bilgisayar mühendisiyim.bir tane UK telefon numarasını kendi telefonuma yönlendirdim. başvuru yaptım, contract bazlı işler bakmaya başladım çok arayan var ancak contract olarak çalışabilirim diyince devam etmiyorlar,
yilmaz

New postby ebruelif » Sat Aug 24, 2019 10:55 am

okayaturan wrote:
ebruelif wrote:
Sensen wrote:@ebruelif hiç İngiltere’den başvurmayın 4-5 ay beklemeyin bu ara en geç benim geldi ki bayram filan girdi araya o da 33 gün ( pasaportunu sonradan teslim edenler hariç)

merhabalar,

dün bir danışmanlık firmasıyla görüştüm. dependant başvurusu için erkek arkadaşımın evinin olduğu muhtardan iki yıldır burda yaşamaktadır yazısı alınırsa ve bir fatura eklersek ve beraberliği kanıtlayacak fotoğraf vs. eklersek olabilir dediler. daha önce böyle bir şey yapan var mı? kafam çok karıştı, beraber yaşamayıp bunu nasıl kanıtlayabiliriz. beraber yaşamadığınız için dependant durumu beni riske sokar derseniz, tek başvuru yaparsam ve şirket kurduktan sonra evlenirsem dependant durumu brexitten dolayı sıkıntıya girer mi sizce?

Merhaba
biz yeni yaptık sonucu heniz almadık. sonuç olumlu olursa verdiğimiz evrakları size söylerim.
sonuç önümüzdeki hafta gelir diye düşünüyorum.

Bizle ayni durum mu sizinde?
ebruelif

New postby busrasahra » Sat Aug 24, 2019 11:03 am

Hayırlı olsun. İlk başvurunuzda red sebebiniz neydi acaba ?
busrasahra

New postby yilmaz » Sat Aug 24, 2019 12:13 pm

busrasahra wrote:

para kaynağım ile ilgliydi, gösterdiğiğm parayı kardeşim vermişti, kabul etmediler sonra bende ikinci başvuru 6 ay sonra yaptım, aynı parayı tekrar gösterdim, üzerine maaşımı hiç harcamayıp paranın tamamını gösterdim, birde hanımın alıtınlarını kuveytturkte altın hesabına çevirdim. onunda gösterim, toplamda tavsiye edilen paranın 3 katı flan tutar gösterdim, bu kez olumlu oldu. Tabi danışman firmanında çok büyük desteği oldu.
yilmaz

New postby busrasahra » Sat Aug 24, 2019 5:27 pm

yilmaz wrote:
busrasahra wrote:

para kaynağım ile ilgliydi, gösterdiğiğm parayı kardeşim vermişti, kabul etmediler sonra bende ikinci başvuru 6 ay sonra yaptım, aynı parayı tekrar gösterdim, üzerine maaşımı hiç harcamayıp paranın tamamını gösterdim, birde hanımın alıtınlarını kuveytturkte altın hesabına çevirdim. onunda gösterim, toplamda tavsiye edilen paranın 3 katı flan tutar gösterdim, bu kez olumlu oldu. Tabi danışman firmanında çok büyük desteği oldu.

İlk başvurunuzda danışmanla yapmadınız mı? Kardeşinizin hibe ettiği paranın kaynağını göstermediniz mi? Ben de annemin hibe ettiği parayı kaynağıyla birlikte gösterdim sonuç bekliyorum ama kafamı karıştırdınız şimdi :/
busrasahra

New postby yilmaz » Sat Aug 24, 2019 9:05 pm

canozdemir wrote:

Tebrikler, basvuru tarihiniz neydi?

teşekkür ederim, 17 temmuzda başvurmuştum 18 ağustosta olumlu yanıt aldım
yilmaz

New postby yilmaz » Sat Aug 24, 2019 9:21 pm

busrasahra wrote:

İlk başvurunuzda danışmanla yapmadınız mı? Kardeşinizin hibe ettiği paranın kaynağını göstermediniz mi? Ben de annemin hibe ettiği parayı kaynağıyla birlikte gösterdim sonuç bekliyorum ama kafamı karıştırdınız şimdi :/[/quote]

merak etmeyin benim durumum biraz karışıktı, eğer para 6 aydır hesabınızda yada annenizin hesabında ise sorun olacağını düşünmüyorum. bizde 6 aylık süre içerisinde hibe edilen para farklı kişilerin hesaplarına gidip gelmişti. bu sebepten red aldım, tanıtım yazımızda bu konuyu izah etmişrik ama dikkate almamışlar. sonrasında itiraz mektubu yazdık red sebinde hatalı olduklarını kabul etmişler ancak başka bir sebep öne sürüp itirazı red etmişlerdi.
yilmaz

New postby busrasahra » Sun Aug 25, 2019 9:23 am

Ev satışından gelen para önce annemin hesabına sonra benim hesabıma geldi noterden satış belgesi vs hibe mektubu var umarım bir sorun olmaz teşekkürler @yilmaz
busrasahra

New postby zortek » Sun Aug 25, 2019 3:10 pm

Merhaba,
SGK dökümü başvuruda olmak zorunda mıdır, alternatifi var mıdır?
SGK dökümümde kapalı bir şirkete ait bağkur kaydı görünüyor, şirketle ilgili yeterli evrak elimde olmadığından başvurumu olumsuz etkilememesi için değinmek istemiyorum. Sizce nasıl yol izlemeliyim?
zortek

New postby kucukaslan » Sun Aug 25, 2019 6:06 pm

Arkadaslar hesapta £4k para kaynagi belli, yeni mezun tasarimci, is tecrubesi yok ama 4 staj yerinden ve 2 akademisyenden referans mektubu var, daha once 1 yil Londrada bulunmus oradaki okuldan da referans mektubu mevcut. Ihtimal nedir?
kucukaslan

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü