Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby nidir » Thu Apr 11, 2019 6:01 pm

arkadaşlar selam bpmi yazıyorum şuan 3 servisim var 2 tane daha ekleyeceğim. ekleyeceğim alanlarda tecrübem var ancak hali hazırda hdd bozulduğundan portfolio gösteremiyorum bunun negatif etkisi nedir ? teşekkürler
nidir

New postby Neon22 » Fri Apr 12, 2019 2:58 pm

Hafta biterken, Londra Kasim ayi başvuruları en son hangi gun geldi? Teşekkürler
Neon22

New postby nomad » Fri Apr 12, 2019 4:30 pm

TLS sonuç maillerini genelde hangi saatlerde aldınız? Benim endişem akşama doğru mesaj gelmesi ve gece uyuyamamam :)
nomad

New postby beklemede » Fri Apr 12, 2019 4:34 pm

nomad wrote:TLS sonuç maillerini genelde hangi saatlerde aldınız? Benim endişem akşama doğru mesaj gelmesi ve gece uyuyamamam :)

Bizim turist vizesinin maili cuma günü saat 4 de gelmişti, yetişemeyeceğimiz için bütün haftasonu helak olmuştuk :) umarım öyle olmaz sizin de..
beklemede

New postby nomad » Fri Apr 12, 2019 5:10 pm

beklemede wrote:
nomad wrote:TLS sonuç maillerini genelde hangi saatlerde aldınız? Benim endişem akşama doğru mesaj gelmesi ve gece uyuyamamam :)

Bizim turist vizesinin maili cuma günü saat 4 de gelmişti, yetişemeyeceğimiz için bütün haftasonu helak olmuştuk :) umarım öyle olmaz sizin de..

Sizin sonuç yazmıyor. Ne olmuştu?
nomad

New postby beklemede » Fri Apr 12, 2019 5:38 pm

nomad wrote:
beklemede wrote:

Sizin sonuç yazmıyor. Ne olmuştu?

Biz hala bekliyoruz, çarşamba günü avukatla görüştük son sonuçlar ne zamana ait geliyor diye. İnternette bilgi kirliliği olduğunu ve yakın zamanda geleceğini söyledi. Beklemek ne kadar stresli ve sıkıcıymış. Bitse de sonuç ne olursa olsun öğrensek artık..
beklemede

New postby MercanTheLab » Fri Apr 12, 2019 6:54 pm

Sevgili Mikachu,
Acaba kanundaki para 6 aydan fazla ise ispata gerek yok maddesi hangi kanundur, bunu acikladiginiz cunleyi paylasabikir misiniz rica etsem? Cok tesekkurler!

mikachu wrote:öncellikle teşekkür ederim. danışmanımız, itiraz edersek sürecin daha uzun süreceğini ve takip edebileceğimiz bir yer olmayacağını söylediği için bu yolu tercih ettik. gerçi şu an ilk başvuruları da takip edemiyoruz. yeni başvuru yaparsak en azından sürecin belli olduğunu ve ne kadar bekleyeceğimizi ( ort. 2 ay sürmesi gibi ) biliyoruz diye tekrar başvurmayı uygun gördük.

istanbullondra wrote:Merhabalar,

Hayırlı olsun vizeniz.
İtiraz etme aşamasında biri olarak, siz neden itiraz etmek yerine yeni başvuru ile yapmayı tercih ettiniz? İspatlayabileceğiniz bir konuymuş sizinki de. Yeniden başvurunun itiraza göre sağladığı bir avantaj nedir onu anlamak istiyorum. Çok teşekkürler.

mikachu wrote:merhaba,biz iki kere başvurduk. ilk başvurumuz 8 kasım, sonuç 8 ocak olumsuz, ikinci başvurumuz 31 ocak, sonuç 21 mart olumlu olarak gerçekleşti.
ilk başvurumuzdan finansal kaynak yüzünden red aldık. finansal kaynak için babamdan aldığımız parayı hediye olarak göstermiştik. ama onun hesabına bu para nereden nasıl geldi diye ispat etmemiştik, çünkü yaklaşık 3 yıldır hesabında duran ve hareket görmeyen bir paraydı. bu yüzden gerekli şartları sağladığımız için danışmanımız da bunu ispat etmemize gerek görmedi. red mektubunu aldığımızda danışmanımız yasada bulunan 6 aydan fazla süredir hesapta olan parayı ispat etmeye gerek olmadığı maddesini bildiği için sonuca çok şaşırdı. bu yüzden de en kısa sürede gerekli güncellemeleri yaparak ve ilk başvurumuzda red aldığımızı, söz konusu maddeyi içeren bir mektup yazdık ve tekrar başvurduk. diyeceğim o ki, hiçbir şeyi ispatsız bırakmayın. geriye dönüp bakınca kolayca hazırlanabilecek tek bir kağıt için zaman kaybı yaşamış oluyoruz.
bekleyen herkese bol şans diliyorum.
MercanTheLab

New postby MercanTheLab » Sat Apr 13, 2019 10:06 am

Merhaba Aykut bey ve zeynep hanim,
Ve konuyu bile ilecek diger arkadaslar,

Basvuruyu Istanbul TLS ye verdim ama ek evrak vermek mumkun mu dikkate almalari icin?
Zeynep hn siz ek evrak verdiniz mi sonunda?

Bu konuyu bilen baska arkadaslar cevap verebilirler mi? Basvuruyu tls istanbula sunduktan sonra degerlendirme sureci icinde ek evrak nasil verebiliriz? Bu mumkunmudur?
Yol gosterirseniz cok sevinirim,
Selamlar

aykutx wrote:zeynep hanım merhaba. Evet herhangi bir ekleme yapmadık. sadece benim ve eşimin hesap detaylarını paylaşmıştık. Bence planınız iyi ise huzursuz olmayın.

zeynepu wrote:
aykutx wrote:istanbullondra benim kaydımın yanınana olumlu yazabilirsin artık. 57 günde olumlu. IT sektöründen başvurdum. Danışmanlık almadım tamamen burada internetten sağladığım bilgilerle hallettim.

Aykut bey, hayırlı olsun öncelikle. Daha önceki yazılarınızdan sermayenin 3’te birini ailenizden aldığınızı ama onların hesap detayını paylaşmayı atladığınızı ilettiğinizi hatırlıyorum. Aynı şeyi biz de yaptık malesef ve biraz huzursuzuz. Siz sonradan ekstra bir evrak paylaşmadan mı onay aldınız?
MercanTheLab

New postby zeynepu » Sat Apr 13, 2019 7:42 pm

Merhaba,

Annemden düğün hediyesi olarak sermayenin 3’te 1’ini almıştık ve bunun borç olmadığını, düğün hediyesi olduğunu belirten imzalı bir yazı paylaşmıştık. Ancak hesap dökümü, asıl kaynakla ilgili herhangi bir kayıt göstermemiştik (danışmanlık yardımı almadık). Birkaç avukata sorduk, başvuru çok iyiyse böyle bir eksiklik önemli olmayabiliyor, dikkate alınıyor mu biz de bilmiyoruz demişlerdi. Başvurumuzu da çok detaylı hazırlamıştık ama içimize sinmedi ve hem ücretli mail servisi hem de posta ile hızlıca ek belgeleri yolladık. Evraklarla ilgili herhangi bir dönüş almadık. 2 hafta sonra da olumlu yanıtımız geldi. Evrakları dikkate aldılar mı, yoksa onlar olmadan da olumlu yanıt alabilir miydik hiçbir zaman bilemicez :) Ben yine de posta adresini ve mail adresini aşağıda iletiyorum.

UK Visas & Immigration, Vulcan House, 6 Millsands, Sheffield S3 8NU
ecaa@homeoffice.gov.uk

Umarım güzel haberler alırsınız siz de

MercanTheLab wrote:Merhaba Aykut bey ve zeynep hanim,

Basvuruyu Istanbul TLS ye verdim ama ek evrak vermek mumkun mu dikkate almalari icin?

Bu konuyu bilen baska arkadaslar cevap verebilirler mi? Basvuruyu tls istanbula sunduktan sonra degerlendirme sureci icinde ek evrak nasil verebiliriz? Bu mumkunmudur?
Selamlar
.
zeynepu

New postby MercanTheLab » Sun Apr 14, 2019 5:48 am

Merhaba @skesdi ve 27 aralikta problem tassyip evraklarini tekrar e mail ile iletmek zorunda kalanlar:

Acaba hangi e-mail adresine gonderdiginizi paylasabilir misiniz?
Bu e mail adresinin Turkiye basvurularini degerlendiren grubun adresi oldugunu varsayiyorum.

Derot23 wrote:
skesdi wrote:27 aralık problemli arkadaşlara müjde. Vize onaylanmış. Evrakları pazartesi akşam göndermiştim. Şimdi mail geldi...

Merhaba,
hayırlı olsun öncelikle. Siz evrakları tekrar ayrı ayrı mı mail atmıştınız boyutları çok büyüktü, biz de tekrar maille göndermemize rağmen , evrakları göndermediniz şeklinde tekrar dönüş aldık.
MercanTheLab

New postby MercanTheLab » Sun Apr 14, 2019 5:50 am

Merhaba zeynepu,
Adresler icin tesekkurler.
Yalniz bu e mail adresi uk den basvurularin degerlendigi adres. O yuzden de bir donus alinamamis olabilir.
Yolunuz acik olsun Ingilterede, sanirim her sey besas bundan sonra basliyor :-)
zeynepu wrote:Merhaba,

Annemden düğün hediyesi olarak sermayenin 3’te 1’ini almıştık ve bunun borç olmadığını, düğün hediyesi olduğunu belirten imzalı bir yazı paylaşmıştık. Ancak hesap dökümü, asıl kaynakla ilgili herhangi bir kayıt göstermemiştik (danışmanlık yardımı almadık). Birkaç avukata sorduk, başvuru çok iyiyse böyle bir eksiklik önemli olmayabiliyor, dikkate alınıyor mu biz de bilmiyoruz demişlerdi. Başvurumuzu da çok detaylı hazırlamıştık ama içimize sinmedi ve hem ücretli mail servisi hem de posta ile hızlıca ek belgeleri yolladık. Evraklarla ilgili herhangi bir dönüş almadık. 2 hafta sonra da olumlu yanıtımız geldi. Evrakları dikkate aldılar mı, yoksa onlar olmadan da olumlu yanıt alabilir miydik hiçbir zaman bilemicez :) Ben yine de posta adresini ve mail adresini aşağıda iletiyorum.

UK Visas & Immigration, Vulcan House, 6 Millsands, Sheffield S3 8NU
ecaa@homeoffice.gov.uk

Umarım güzel haberler alırsınız siz de

MercanTheLab wrote:Merhaba Aykut bey ve zeynep hanim,

Selamlar
.
MercanTheLab

New postby koraytem » Sun Apr 14, 2019 9:25 pm

Arkadaslar merhaba. Kendi cabamla business planimi hazirladim. Ancak visa4uk sayfasindaki "projected turnover" kismina yillik kazanacagim miktari mi yoksa burada yanimdan goturecegim para + oradan kazanacagim yillik miktari mi girmem gerekiyor? Yada baska bir deger girmem gerekiyorsa tecrubeli arkadaslar yardim ederse cok sevinirim. Financial planda kafam karisti acikcasi.
koraytem

New postby koraytem » Mon Apr 15, 2019 5:25 am

Arkadaşlar merhaba. Bu hafta ecaa başvurusunda bulunmak istiyorum. Belgeleri hazırladım sayılır ancak kendi cabamla herseyi ayarladım bu yüzden şunu bilemedim. Tüm belgeleri dosyalama işlemini nasıl yaparız acaba? Mesela potential letteri referans letteri business planda illa ki belirtmemiz gerekli mi yoksa direk teslim etmek istediğimiz dosyanın içine koymam yeterli mi? Ya da diploma, banka hesap dökümü? Bunları genel olarak business planda yada bir kapak tasarlayıp sayfa no gibi mi yaptınız yoksa tüm belgeleri şeffaf dosyalara koyup topladınız mı sadece? Herkese Kolay gelsin ve bol şans!
koraytem

New postby Yaniks » Mon Apr 15, 2019 6:35 am

Merhabalar,

Ben başvurumu danışman ile birlikte yaptım ve 20 gün oldu bekliyoruz.
Projeyi tek başına hepsinden ayrı hazırladık. Sadece CV dosyamı da içine ekledim.
Referans mektupları, cover letter, diplomalar, sertifikalar diğer tüm dökümanları ayı ayrı dosyaladık. Eğer TR'den başvuruyorsanız aten hepsini ayırıp Scan yapıp gönderiyorlar.

Randevuya gittiğinizde diplomanızın ve diğer orjinal sertifikalarınızın fotokopilerini çekip onları götürün. Dosyalarınızda zımba teli olmasın.

koraytem wrote:Arkadaşlar merhaba. Bu hafta ecaa başvurusunda bulunmak istiyorum. Belgeleri hazırladım sayılır ancak kendi cabamla herseyi ayarladım bu yüzden şunu bilemedim. Tüm belgeleri dosyalama işlemini nasıl yaparız acaba? Mesela potential letteri referans letteri business planda illa ki belirtmemiz gerekli mi yoksa direk teslim etmek istediğimiz dosyanın içine koymam yeterli mi? Ya da diploma, banka hesap dökümü? Bunları genel olarak business planda yada bir kapak tasarlayıp sayfa no gibi mi yaptınız yoksa tüm belgeleri şeffaf dosyalara koyup topladınız mı sadece? Herkese Kolay gelsin ve bol şans!
Yaniks

New postby mericuk » Mon Apr 15, 2019 8:36 am

Arkadaslar selamlar,

Biz ailecek 25 martta basvurumuzu yaptik.
GOV.UK Sitesinde basvuru sureci icin iki kategoriden bahsediyor. UK den basvuranlar ve UK disindan basvuranlar diye.. UK disindan basvuranlarin hemen hepsi TR den basvuruyor okudugum kadariyla, ben ise zaten calistigim ve oturumum oldugu bir avrupa ulkesinden basvurdum. Burada basvuran muhtemelen pek yoktur. bu durum daha hizli cevap almamizi saglar mi yoksa UK disindan nereden basvurulursa her turlu bir sekilde UK de bir merkeze gittigi icin sure bundan dolayi daha mi uzun oluyor? Benim gibi TR ve UK disindan basvuru yapanlarin tecrubesini paylasabilir mi?
mericuk

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü