Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby lutfi aydeniz » Wed Oct 11, 2017 5:29 am

cazkedisi wrote:Merhaba,

bir sorum olacak, 60 yaş üstü bir kişi Ankara Anlaşması'na başvurduğunda yaş nedeniyle red alır mı? Teşekkürler.

Merhaba, @cazkedisi

Ankara Antlaşması vizesine 18 yaşından gün almış Türk vatandaşları başvurabiliyor. Bu kuralı karşılayan girişimcilerin başvuruları değerlendirmeye alınıyor. Esas olarak karar verilirken başvuru sahibinin İngiltere'de para kazanma kabiliyetine bakılıyor. Dolayısıyla yaş olumsuz bir faktör değil.

Not: Girişimcinin yaşı olmaz!
lutfi aydeniz

New postby elissey » Wed Oct 11, 2017 8:52 am

@imagine, benim sektör IT yazılım. hala haber yok değil mi? :)

imagine wrote:
elissey wrote:@imagine, bol şans size de :) sektörünüz neydi?

imagine wrote:Selam, biz de 28 Temmuz'da başvurduk ve heyecanla sonucu bekliyoruz. Hepimize bol şans :)

Teşekkürler, @elissey :) Çeviri sektörü. Sizinki nedir?
elissey

New postby elissey » Wed Oct 11, 2017 9:09 am

@karanliginlordu merhaba,

Aşağıya bir link ekledim, bu forumda daha önce de paylaşılmıştı. Değerlendirme yapılırken 2-3 yıl kadar tecrübe aranıyor. Henüz hiç iş tecrübenin olmamasının negatif etki yaratabileceğini düşünüyorum. Yine de sen kendi incelemeni yap ve öyle karar ver.

Başarılar.

https://www.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/469550/Turkish_ECAA_business_guidance_v6.pdf

karanliginlordu wrote:Herkese selamlar, ben iktisat son sinif ogrencisiyim ve 7 ay sonra okulumu bitirip Ankara anlasmasi vizesine basvuracagim. Ingilterede tanidigim birinin restauranti var ve oraya sermayeyle ortak olmak istiyorum. Girisimcilik sertifikam var ama is tecrubem olmadigi icin bu vizeyi alabilme sansim nedir sizce?
Ortak olmak icin isletmenin en az %50 sini satin almam gerekiyor diye biliyorum bununla ilgili bilginiz var mi? tesekkurler simdiden
elissey

New postby imagine » Wed Oct 11, 2017 9:38 am

elissey wrote:@imagine, benim sektör IT yazılım. hala haber yok değil mi? :)

Teşekkürler, @elissey :) Çeviri sektörü. Sizinki nedir?
[/quote]
@elissey, yok maalesef :( Benim tahminim, haftaya Pazartesi ya da Salı. Başka bizim tarihlerde başvurup da haber alan yok herhalde?
imagine

New postby Brooks Was Here » Mon Oct 16, 2017 11:37 am

bu hafta umarım temmuz sonuçları açıklanır da ay sonuna kadar ağustos sonuçlarımız gelir.

bende ilginç bir heyecan oluştu nedense:)
Brooks Was Here

New postby lutfi aydeniz » Tue Oct 17, 2017 9:00 am

Merhaba Arkadaşlar,

Uzun zamandır takip ettiğim, zaman zaman da katkıda bulunduğum alaturkalondra üyeleri için bir girişimde bulunmak istiyorum. Site memurunun izni olursa, başvuranlar arasından seçilecek bir kişiye ücretsiz Ankara Antlaşması vizesi başvuru danışmanlığı hizmeti vermeyi planlıyorum.

İlgilenenlerin iletisim@engvisa.com adresine "alaturkalondra ücretsiz" konulu bir e-posta göndermelerini rica ediyorum. Başvuranlara bir form iletilecek ve formu dolduranlar arasında yapılacak değerlendirmede, vize başvurusu olumlu sonuçlanma olasılığı yüksek görülenler arasından gelişigüzel seçilecek bir kişi ve bağımlıları için ücretsiz hizmet vereceğiz.

Kasım ayının ortasına kadar başvuruları alacağız. Seçilen adayın vize başvurusunu 2017 yılı bitmeden yapmayı hedefliyoruz. Çalışacağımız kişi ile sözleşme imzalayacağız ve ücretli olarak verdiğimiz danışmanlık hizmetlerinin aynısını hiçbir ücret talep etmeden yerine getireceğiz.

Umarım niyetimizi olumlu bir şekilde gerçekleştiririz ve burada sorularına cevap arayanlara bilgi vermek dışında da bir katkımız dokunur.

Sevgiler,

Lütfi Aydeniz

20.10.2017 tarihli not:
Merhaba arkadaşlar,

Başvurular tahmin ettiğimizin de üzerine çıktı. İlginize teşekkür ederiz. Bugünden itibaren ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanmak için talepte bulunanlara bilgi formlarını göndermeye başlıyoruz. Foruma yeni girenlere veya duyuruyu yeni görenlere de şans vermek için Ekim ayı sonuna kadar gelen başvuruları değerlendirmeye almayı hedefliyoruz.

Lütfi Aydeniz

25.10.2017 tarihli not:

Herkese merhaba,

Başvurular birikiyor. Gelişmeleri haber vermek istedim. Bu hafta form dolduran adaylara ilave sorularımızı yönlendiriyoruz. 31 Ekim 2017, Salı günü son başvuruları da alarak, listeyi tamamlıyoruz. Önümüzdeki günlerde gerek görülen adaylarla telefon görüşmesi yapılacak. Ardından burada da paylaşacağımız ölçütlere göre çalışmaya karar verdiğimiz kişiyi açıklayacağız.

Lütfi Aydeniz

31.10.2017 tarihli not:

Telefon görüşmelerine başladık. Başvuru sayısının çok olmasına rağmen başvuru sahiplerinin vizeye uygunluk açısından üst seviyede bulunması bizi çok sevindirdi. Bu nedenle sadece bir kişiye yardım etmek yerine diğer adaylara da en azından dokunmak ve kısıtlı da olsa katkıda bulunmak istiyoruz.

Gelen başvurular üzerinden yapılacak seçimde yaş, yetkinlik, finansal durum, Ankara Antlaşması vizesi ile kariyerinde yapacağı değişiklik gibi etkenleri dikkate almaya çalışacağız. Ücretsiz danışmanlık hizmeti verilecek adayın dışında, benzer özelliklere sahip 10 kişi ile yarım saatlik telefon görüşmesi yapmaya karar verdik. Vize koşullarına uygun olmakla birlikte başvurusunu kendi yapmak isteyen ama küçük hatalar nedeniyle hatalı başvuru yapma riski bulunan kişilere telefonla danışmanlık vereceğiz. Yapılacak görüşmede adayların Ankara Antlaşması vizesi hakkındaki soruları cevaplanacak, seçenekleri değerlendirilecek, şirketimizin tecrübelerinden faydalanmaları sağlanacak. Seçilen adaylar 5 Kasım haftasında seçim ölçütleriyle birlikte açıklanacak.

Herkese başarılar dileriz.
Last edited by lutfi aydeniz on Tue Oct 31, 2017 6:15 am, edited 3 times in total.
lutfi aydeniz

New postby orduevi » Tue Oct 17, 2017 10:30 am

Lütfi Bey dusunceniz guzel; cok sayida basvuru alacaginiza eminim.

Ancak bu basvurularda da telefon ve email adresleri mutlaka sorulacaktir. Bu verilere sahip olmaniz demek bu kisilerin kisisel bilgilerini elde etmeniz anlamina geliyor. Kotu niyetli bir adim atiliyor demiyorum yanlis anlasilmasin ancak formda telefon, isim soyad ve email adreslerinin sorulmamasi gerekir. Sadece kullanici adi sorulabilir. Kazanan kisinin kullanici adi forumda aciklanir. O kullanici da sizinle iletisime gecer.

Bu kullanicinin gercekten formu dolduran kisi olup olmadigi da size verecegi belgelerle belli olacaktir. Formda sorulacak sorulari destekleyen belgeleri sunabilmesi gerekir. Egitim durumu, bankadaki bakiye, meslek vb.

Size gelen basvurularin hepsi potensiyel Ankara Antlasmasi'na basvurmaya hazir kisiler olacak ve bu kisilere ulasma sansi elde edeceksiniz. Forum uzerinden bu adimin atilmadigini gostermeniz gerekiyor.
orduevi

New postby lutfi aydeniz » Tue Oct 17, 2017 10:50 am

orduevi wrote:Lütfi Bey dusunceniz guzel; cok sayida basvuru alacaginiza eminim.

Ancak bu basvurularda da telefon ve email adresleri mutlaka sorulacaktir. Bu verilere sahip olmaniz demek bu kisilerin kisisel bilgilerini elde etmeniz anlamina geliyor. Kotu niyetli bir adim atiliyor demiyorum yanlis anlasilmasin ancak formda telefon, isim soyad ve email adreslerinin sorulmamasi gerekir. Sadece kullanici adi sorulabilir. Kazanan kisinin kullanici adi forumda aciklanir. O kullanici da sizinle iletisime gecer.

Bu kullanicinin gercekten formu dolduran kisi olup olmadigi da size verecegi belgelerle belli olacaktir. Formda sorulacak sorulari destekleyen belgeleri sunabilmesi gerekir. Egitim durumu, bankadaki bakiye, meslek vb.

Size gelen basvurularin hepsi potensiyel Ankara Antlasmasi'na basvurmaya hazir kisiler olacak ve bu kisilere ulasma sansi elde edeceksiniz. Forum uzerinden bu adimin atilmadigini gostermeniz gerekiyor.

Haklısınız. Böyle bir amacım olmamakla birlikte bilgi güvenliğini sağlamak önemli. Telefon ve ad soyad bilgilerini istemeyiz. E-posta adresini mecburen görmüş olacağız. O konuda da izin almadan kullanmamayı taahhüt edebilirim. Başka bir öneriniz olursa da değerlendirebiliriz.

Yapmayı düşündüğümüz bu uygulamanın reklam etkisi olmasını elbette hedefliyorum ama elde edilen bilgileri izinsiz kullanmayı düşünmedim. Ücretsiz hizmet verdiğim adayın başvurusunun başarılı olması, benim için yeterli bir tanıtım olacaktır.
lutfi aydeniz

New postby archmagus » Tue Oct 17, 2017 1:11 pm

memoly wrote:bilişim.
red sebepleri kısaca
1- tr de kurmuş olduğunuz şirketin geçmiş yıllara ait ne kadar vergi ödediği belli değil

2-uk neden sectiğinizi uk deki şehri neden sectiğinizi.belirmemişsiiniz.

3-- uk deki müşteriler sizi neden tercih etsinler. tecrübesiz bir işletme oalrak ilk yıl karınızı tutturamayacağınızı düşünüyorum. UK hiç gelmemişsiniz. Neden sectiniz.gibi sorular

4- bankadaki mevcut paraya değil de, hesap hareketlerinde olan ve harcanan paranın kaynağı belirsiz. bu fonların kaynağı belli değil tatmin olmadım diyor :))

Herkese merhaba. Ekim sonunda eşim ve üç çocuğumuzla birlikte benim üzerimden Ankara Anlaşmasına başvurmayı düşünüyoruz. Alanım oyun ve uygulama geliştirme (ayrıca yandan web design portfolyosu da var).

Bir kaç sayfa öncesinde @memoly isimli kullanıcının mesajını görünce yazmaya karar verdim, çünkü onun ret nedenleri ile benzerlik gösteren koşullar var bizde de.

Geçimimin büyük kısmını özel dersten sağlıyorum, özel ders ödemeleri de genellikle elden yapıldığı için kayıt dışı kalıyor. Eşimle ortak kurmuş olduğumuz limited şirket 2011 yılından beri faaliyet gösteriyor ama 2017 yılı hariç matrahsız. 2017 Ocak ayından beri ise düzenli ve yüksek bir gelir mevcut. Yenibirhayat ile çalışıyoruz, bize önceki yıllar için vergi levhasını koymayıp sadece 2017'nin geçici vergi beyannameleri ile gelir miktarını gösteren belge koyabileceğimizi söylediler. @memoly arkadaşımız "tr de kurmuş olduğunuz şirketin geçmiş yıllara ait ne kadar vergi ödediği belli değil" diye bir ret gerekçesi almış.

Bir de "bankadaki mevcut paraya değil de, hesap hareketlerinde olan ve harcanan paranın kaynağı belirsiz. bu fonların kaynağı belli değil tatmin olmadım diyor" demiş. Ben de banka hesabıma sürekli elden para yatırıyorum, hesap hareketleri gayet normal ama paranın kaynağı belirsiz.

Bu gibi deneyimler yaşayan başka kimse oldu mu acaba? Bunlar Home Office'in standart politikası mıdır, yoksa case bazlı inceleyip mi karar vermişlerdir onu merak ediyorum açıkçası.

Bilgi paylaşımı için şimdiden teşekkür ederim.
archmagus

New postby Emre » Tue Oct 17, 2017 1:52 pm

@archmagus vize memurları Türkiye'de vergi levhasını görmek istiyorlar. Ben başvurduğumda daha yeni 1 yıl geçmişti serbest meslek olarak vergi mükellefi oluşumun üzerinden. İlk vergi yılı işin başlangıç zamanına geldiği için haliyle vergi gözükmedi. Vizeye başvurduğum zamanda da ikinci yılın vergi levhası yeni çıkmıştı ve başvuruya ekleyememiştim. Ancak vergi beyannamelerini eklemiştim.

Vize memuru mülakatta, vergi levhasında ödeme görünmüyor. Neden? diye sordu. Ben de verginin çıktığını ancak başvuruyu verene kadar elime güncel vergi levhasının geçmediğini, bu yüzden başvuruma vergi beyannamelerini ve vergi makbuzlarını eklediğimi, oradan çıkan verginin ne olduğunu görebileceğini söyledim. O da kaç haneli bir figür göreceğim diye sordu. Dedim 4 haneli.

Senin durumunda benim tavsiyem bu işi garantiye almak için başvurunu biraz ötelemen olacaktır. Ekim'de değil de 2018 Mart'ta veya Nisan'da başvurun. Ve bundan sonra aldığınız her ödeme için, müşteri istesin istemesin karşılığında fatura kesin ve fatura kestiğiniz tutarı hesabınıza yatırın. Böylelikle bu vergi yılı sonunda vergi levhanızda yeni bir matrah daha olur. Hem de o zamana kadar banka hesap dökümlerindeki tutarsızlık dengelenmiş olur. Ayrıca yaptığın işin gelişmeye devam ettiğinin ve kar oranının günden güne arttığının da ayrıca bir kanıtı olmuş olur.
Emre

New postby bc_8 » Thu Oct 19, 2017 7:04 am

Merhabalar ben 11 agustos başvurumu yaptım bugun decision made maili geldi , şimdi ready fot collection'ı bekliyormuyum yoksa direk TLS gidip alabiliyormuyum pasaportumu
Bu arada sonuc ne bilmiyorum ama paylaşacağım sizle
bc_8

New postby Brooks Was Here » Thu Oct 19, 2017 7:42 am

bc_8 wrote:Merhabalar ben 11 agustos başvurumu yaptım bugun decision made maili geldi , şimdi ready fot collection'ı bekliyormuyum yoksa direk TLS gidip alabiliyormuyum pasaportumu

Daha temmuz başvuruları gelmemişti, iyi gelmiş sizin karar. benim de 14 ağustos, sanırım bu hafta kararı verirler.

Bu arada gidip teslim almamız gereken aşama decision made değil mi?

Sonuçtan olumlu olumsuz haberdar olmak isteriz. bol şans
Brooks Was Here

New postby electronicdsb » Thu Oct 19, 2017 8:15 am

@bc_8

Tebrikler :-)

Ready for Collection gelince gitmelisiniz. Bugun gelir buyuk olasilikla.

bc_8 wrote:Merhabalar ben 11 agustos başvurumu yaptım bugun decision made maili geldi , şimdi ready fot collection'ı bekliyormuyum yoksa direk TLS gidip alabiliyormuyum pasaportumu
electronicdsb

New postby elissey » Fri Oct 20, 2017 11:14 am

Merhabalar,

28 Temmuz'da IT sektörü için £10.000 sermaye ile İzmir'den yaptığımız başvurumuz, 18 Ekim'de "Decision Made" oldu ve 19 Ekim'de hem benim için hem de dependant olan eşim için olumlu sonucu aldık. Darısı bekleyen herkesin başına.

Forumdaki bu başlığın bir süredir geçmişteki içeriğini/etkisini kaybettiğini düşünüyorum. Bu nedenle forumu okuyan, araştıran, bilgi almaya çalışan herkes için 3 aylık iş planı yazma sürecimle ilgili (danışman kullanmadım) bilgi vermek istiyorum. Belki birilerine yardımı dokunur, bazı sorulara cevap olur.

Mayıs başında işimden ayrıldım ve bu tarihten sonra iş planı üzerinde çalışmaya başladım. 1 ay sonunda oluşturduğum taslak, son haline kıyasla bir hayli ilkeldi. Çünkü şirketin vereceği hizmetleri servis bazında detaylandırmak benim açımdan bir hayli zor oldu. Son 4 yılı proje yöneticisi unvanı ile geçen 10 yıllık yazılım geçmişim, genelde Microsoft ürünleri ile web tabanlı enterprise uygulamalar geliştirmeyi/yönetmeyi ve ekip çalışmasını gerektirdiğinden, ayrıca daha önce hiç freelance iş yapmamış olduğumdan, tek başıma neler yapabileceğime karar vermem zaman aldı.

Bir ayın sonunda yazdığım servisler 2-3 cümleyle basitçe ifade edilmiş, okuyan birine çok bir şey ifade etmeyecek kadar kötü durumdaydı. Bu aşamada tekrar tekrar dönüp @direnc’in yazdıklarına baktım. Servislerini ne kadar detaylandırdığını, içeriklerini ne kadar net ifade ettiğini görünce yanlış yolda olduğumu düşünüp servisleri tekrar ele almaya karar verdim. Bu aşamaya kadar tabii ki market analizi, rakip analizi, mali tablolar vs. (Executive Summary kısmını en sona bırakmıştım) üzerinde çalışmıştım. Zaman kaybedeceğimizi biliyordum, ama yine de başvurunun başarılı olması daha önemli olduğu için bunu göze aldım. Bu noktada iş planını paylaştığı için @direnc’e sonsuz teşekkürler. Bize olduğu gibi birçok kişiye de yardımı olduğuna eminim.

Sonuçta tekrar düşünerek, tekrar araştırarak servisleri en az birer sayfa olacak şekilde detaylandırdım. Özellikle işin sürecinin ve müşterilere sağlayacağı artıların net bir şekilde ifade edilmesine özen gösterdim. Servisleri netleştirdikten sonra market analizi, rakip analizi konularına eğildim. Bu aşamada da kafamda soru işareti oluşturan konuları forumda paylaşarak farklı fikirlerden yararlanmaya çalıştım. Katkıda bulunan, cevaplayan herkese teşekkür ederim.

Geçmişte ret almış kişilerin deneyimlerinden gördüğümüz kadarıyla “bizim için de ret nedeni olabilir mi” diye düşündüğüm konulara gelirsek:

1- Daha önce iş kurma tecrüben yok ve/veya daha önce İngiltere’de bulunmamışsın?
Evet, daha önce iş kurmadım ve hatta hiç İngiltere’de bulunmadım. Ama 10 yıllık yazılım ve 4 yıllık yöneticilik tecrübelerimi iş planında iyi aktardığımı düşünüyorum. Daha önce kendi işimi kurmamış olsam bile işi yönetmek konusundaki yeterliliğimi mümkün olduğunca ifade ettim iş planında. İngilizcemin iyi seviyede olması da iş planının oldukça profesyonel olmasını sağladı.

2- Rakip analizin eksik? Rakiplerin kimler, hizmetlerinin ücretleri neler belirtmemişsin?
Rakip analizi konusu benim de kafamı çok kurcaladı. Hatta forumdan bu konuyla ilgili farklı cevaplar da geldi. Açıkçası IT işinde rakip firma adı vermek bana çok mantıklı gelmedi. Çünkü çok var, gerçekten. Ayrıca rakip diyebileceğimiz şirketler en büyüğünden en küçüğüne hepsini içeriyor diye düşündüm. Yani mikro ölçekli bir şirket bulup yazsam da yanına büyük şirketleri de yazmalıydım ve böyle bir şeyi iş planına koymak bana hiç doğru gelmedi. Ben de rakip analizini genel rakamlar çerçevesinde tutup onlardan ayrıştığım noktaları ön plana çıkarmayı tercih ettim. Ayrıca fiyatlandırmayla ilgili de servis bazında detaylı arama yaptım ve sektörün ortalama fiyatlarını verip hizmetlerimin başlangıçta bu ortalamanın altında kalarak iş yakalama konusunda bana avantaj sağlayacağından bahsettim. Özellikle fiyatların sorgulamaya yer vermeyecek şekilde net olarak sunulmasının artı etki yarattığını düşünüyorum.

3- Referans mektubun, potansiyel müşterin yok?
Ne referans mektubu ne de potansiyel müşteri mektubu verdim. Öncelikle daha önce iş kurmadığım için, alacağım referans mektupları hep işverenlerime ait olacaktı. Bu da beni sadece iyi bir çalışan olarak göstermeye yarardı, ama kendi işimi yönetebileceğime dair bir fikir oluşturmayacaktı. Artı gibi görünse de işverenden alınan referans mektubunun ters etkisi de olabilir diye düşündüm ve almamaya karar verdim. Potansiyel müşteri mektubu ise benim için neredeyse imkansızdı. İngiltere’de yaşayan herhangi bir akrabamız, daha önce çalıştığımız ya da yakından tanıdığımız kimse yok. Ancak tanıdıkların tanıdıkları var. Hem uzak kişilerden böyle bir şeyi rica etmeyi ben istemedim hem de yalan beyan olacaktı. Potansiyel müşterileri arayıp sizinle çalışmak isteyip istemediklerini soruyorlar ki bu durumda vize kesinlikle hayal olurdu.

4- Finansal belgelerimizdeki detaylar? Sermayenin hediye edilmiş olması?
Türkiye’de aktif 5 hesabım var. Hepsinin son 6 aylık dökümlerini tabi ki başvurumuza ekledik. Bunlardan biri eski maaş hesabım; diğerleri faturaların otomatik ödeme talimatları, ocak ayında bitecek bir kredi ve yatırım için kullandığım hesaplar. Son hesabım ise UK’deki işim için bana hediye edilen paranın yatırıldığı hesap. Tüm bu hesaplar ve para akışları için şimdi burada detaylandırdığım şekilde bir “Financial Statement” mektubu hazırlayıp tüm belgelerin önüne yerleştirdim. Hatta mayıs ayından beri geçimimizi eşim sağladığı için, onun hesaplarından gelen para girişinin de sorgulanmaması adına bu detaya kadar her şeyi yazdım. Tam 1 sayfalık bir metin yazdım. Bu metnin de hesaplar konusunda soru işareti bırakmadığını düşünüyorum.

Sermayenin hediye edildiğine dair ilgili kişinin el yazısıyla Türkçe olarak yazılıp adres ve telefon bilgileriyle birlikte imzalanmış bir kağıt aldık ve bunu İngilizce’ye çevirdim. Noter onayı da almadım. İçinde para geçen belgeler için noterin verdiği fiyat 600 liraydı. Notere para vermemek daha mantıklıydı.

5- Gösterilen sermaye yaşamak için yeterli mi?
Şirketin Ltd. olmasına karar verdiğim için, açıkçası son güne dek yaşam masraflarıyla ilgili herhangi bir şey koymamayı düşünüyordum. Ama böyle basit bir şey için ret alma ihtimalini göze alamadım ve son gün kiralamayı planladığımız örnek evleri ve haftalık yaşam giderlerini (fiyatları Tesco’dan aldım) içeren bir listeyi belgelere ekledim.

6- Dependant belgeleri neler?
İş planını olduğu gibi dependant başvuru belgelerine ekledim, appendix ile birlikte. Bunun dışında eşimin hesap dökümlerini, mezuniyet belgelerini, serfikalarını, CV’sini ve benim kendisinin tüm masraflarını karşılayacağıma dair garanti verdiğimi ifade eden bir mektubu adres ve telefon bilgilerini de yazıp imzalayarak belge olarak verdim.

Aşağıya iş planın başlıklarını ekliyorum. Burada sadece “3 SOLUTIONS & SERVICES” başlığının alt başlıklarını çıkardım.

1 EXECUTIVE SUMMARY
1.1 MISSION
1.2 OBJECTIVES
1.3 KEYS TO SUCCESS
2 COMPANY OVERVIEW
2.1 COMPANY OWNERSHIP
2.2 BUSINESS MODEL
2.3 START-UP SUMMARY
2.4 EQUIPMENT & SOFTWARE SUMMARY
2.4.1 Equipment
2.4.2 Software
3 SOLUTIONS & SERVICES
4 MARKET ANALYSIS
4.1 TARGET AUDIENCE
4.2 COMPETITION
5 STRATEGY & IMPLEMENTATION
5.1 PRICING STRATEGY
5.2 MARKETING STRATEGY
5.3 SWOT ANALYSIS
5.4 SALES STRATEGY
5.5 SALES FORECAST
5.6 MILESTONES
6 MANAGEMENT SUMMARY
6.1 PERSONNEL PLAN
7 FINANCIAL PLAN
7.1 PROJECTED MONTHLY SALES
7.2 CASH FLOW FORECAST
7.3 CASH FLOW BY MONTH
7.4 CASH FLOW BY YEAR

APPENDIX
1. elissey’s Detailed CV
2. elissey’s Graduation Certificate
3. elissey’s Certifications
4. Virtual Offices and Co-Working Spaces
5. Insurance Quotations
6. Networking Events Schedule (November 2017 – March 2018)
7. Sponsorship Letter
8. Financial Plans for 2nd & 3rd years

Özetle; doğruluğuna inandığınız işi yapmanın, gerçekçi ve dürüst olmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Ne kendinizi ne de vize memurunu kandırmaya çalışmak anlamlı değil. Her başvuru gerçekten kendi içinde değerlendiriliyor. Çünkü bu forumda da sıkça gördüğümüz gibi potansiyel müşterisi olmadığı için ret alanlar olduğu gibi, bizim gibi hiç potansiyel müşterisi olmadığı halde kabul alanlar da var. “Acaba ret nedeni olur mu?” diye düşündüğümüz konulara rağmen olumlu sonuç aldıysak, bence bu iş planının çok sağlam olduğunu gösteriyor. Kendine ve işine güvenen ve bunu iş planıyla doğru bir şekilde ifade edebilen herkesin şansı yüksek. Umarım herkes hedeflediklerine ulaşır.

Teşekkürler.
Last edited by elissey on Sun Nov 08, 2020 4:33 pm, edited 1 time in total.
elissey

New postby electronicdsb » Fri Oct 20, 2017 1:51 pm

@elissey

Tebrikler, guzel haber.

10.000 GBP sermaye disinda baska para gostermediniz mi? merak ettim.

Selamlar

elissey wrote:Teşekkür ederim @Emre.

Madem UK'deki ilk günlerden konu açtın, hemen bir şey danışmak istiyorum :) Gitmeden önce 1 yıllık seyahat sigortası yaptırmalı mıyız? Zorunluluğu var mı ya da işlevli olur mu sence?

Emre wrote:elissey, tüm deneyimini bu başlık altında paylaşarak, sunduğun katkı için teşekkürler. Uzun zamandır görülmeyen bir detay. Eline sağlık.

UK hayatında başarılar. UK'de oturum kartlarınızı aldıktan sonra, sırada Certificate of Registration, Banka hesabı açma ve National Insurance numarası var. Gittiğiniz zaman, bir an önce Provisional Licence çıkartın. Adres ve Kimlik kanıtı olarak kullanılabilir. Ve banka hesabı açmak için vesaire çok işinize yarar.
electronicdsb

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü