Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Gauke » Fri Apr 19, 2019 5:27 am

MercanTheLab wrote:Geçmiş olsun Gauke.
Yeni banka evrağına bakmaları gerekmezmiydi itiraz ettiyseniz?
İtirazlarda yeni evrak sunulamıyır diye bir yerden aklımda kalmış, bu o demek mi?
İtirazda yeni evrak sunulamıyor mu?

Yeni başvurunuzda bol şans,
Bu sefer okur inşallah :-)

Normalde bakmaları gerekirdi çünkü red gerekçesinde belirtilen bazı nedenlerde yeni evrak kabulu olduğunu yazıyordu red mektubunda, buna rağmen bakılmamış ve tabi ki bu durumda red verilmiş tekrardan. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
Gauke

New postby koraytem » Fri Apr 19, 2019 6:10 am

Arkadaşlar merhaba. Ben de dün yani 18.04.2019 tarihi itibari ile başvurdum. Herşeyi kendim hazırladım. Şimdi şöyle bir sorum olacak, düşündükçe başvuruyu akıllara sorular geliyor tabi ki :)

Ben yeni bir banka hesabı açtım, temiz olsun istedim. TR'de kullandığım banka hesabımdan bu yeni hesaba eft yaptım açklamalı olarak. Ayrıca sponsor olarak da dayımdan para aldım, yine bu yeni hesaba eft tabi ki. Dayımdan aldığım para yazılı açıklamalı, banka transferi vs. var. Ben hem TR'de kullandığım hesabın hesap dökümünü verdim, hem de yeni açtığım hesabınkini. Ayrıca dayımın da hesap dökümünü ekledim, onun para kaynağını kanıtlamak adına.
Ancak arada tabiki Türkiye burası, elden bu günlük kullandığım hesaba 1000 2000 lira ayda birkaç kez para eklerdim. Bunları yada başka hesap hareketlerini altını çizmeye yada açıklamaya gerek duymadım. Sizce bu sorun olur mu? Başvuruyu Ankara'dan yaptım bu arada. Herkese bol şans!
koraytem

New postby mericuk » Fri Apr 19, 2019 7:55 am

Arkadaslar merhaba,

Bir konuyu anlamak istiyorum. Simdi TR den basvuranlar ile UK den basvuranlarin sonuclanma sureci cok farkli. Bu ikisi arasindaki sure farki anlasilabilir gibi (politika geregi UK den basvuru istemiyor da olabilirler). bir de TR ve UK disindan 3. bir ulkeden basvuranlar var. Ben bunlardan biri oldugum icin daha hizli olabilecegini dusunuyordum. Ama burada okuduklarimdan durum pek de oyle olmuyor.
Sormak istedigim konu su, bu vizenin durumuna kim, nasil karar veriyor? Eger konsolosluklar karar veriyorsa, o zaman avrupadan basvuru yapan birinin sonucu az yogunluktan dolayi cok daha hizli sonuclanmali. Yok eger tum basvurular UK de bir merkeze gonderiliyorsa, burasi bottle neck olabilir. Bu sefer konsolosluklar TLS connecte donusmus oluyor ve islevi kalmiyor. Bu konuda bilgisi olan paylasabilir mi?
mericuk

New postby hm_lethe » Fri Apr 19, 2019 8:32 am

Benim tahminim başvuru inceleyen personel sayısı süreyi etkiliyor.
TR'den başvurular daha fazla olduğundan daha fazla personel çalışıyor, UK personeli diğer vize türlerine de bakıyor olabilir.

Kesin bilgi sahibi değilim.

Bu arada ben de 28 Şubatta TR'den başvurmuştum. Sonuç gelmedi, bekliyoruz...

mericuk wrote:Arkadaslar merhaba,

Bir konuyu anlamak istiyorum. Simdi TR den basvuranlar ile UK den basvuranlarin sonuclanma sureci cok farkli. Bu ikisi arasindaki sure farki anlasilabilir gibi (politika geregi UK den basvuru istemiyor da olabilirler). bir de TR ve UK disindan 3. bir ulkeden basvuranlar var. Ben bunlardan biri oldugum icin daha hizli olabilecegini dusunuyordum. Ama burada okuduklarimdan durum pek de oyle olmuyor.
Sormak istedigim konu su, bu vizenin durumuna kim, nasil karar veriyor? Eger konsolosluklar karar veriyorsa, o zaman avrupadan basvuru yapan birinin sonucu az yogunluktan dolayi cok daha hizli sonuclanmali. Yok eger tum basvurular UK de bir merkeze gonderiliyorsa, burasi bottle neck olabilir. Bu sefer konsolosluklar TLS connecte donusmus oluyor ve islevi kalmiyor. Bu konuda bilgisi olan paylasabilir mi?
hm_lethe

New postby nomad » Fri Apr 19, 2019 8:39 am

hm_lethe wrote:Benim tahminim başvuru inceleyen personel sayısı süreyi etkiliyor.
TR'den başvurular daha fazla olduğundan daha fazla personel çalışıyor, UK personeli diğer vize türlerine de bakıyor olabilir.

Talep ettiğin vize başlangıç tarihi neydi?
nomad

New postby mericuk » Fri Apr 19, 2019 8:47 am

nomad wrote:
hm_lethe wrote:Benim tahminim başvuru inceleyen personel sayısı süreyi etkiliyor.

Ben 25 martta basvurdum, baslangic tarihi 15 mayis demistim. Bununla ilgiliyse daha erken derdim :)
mericuk

New postby Sensen » Fri Apr 19, 2019 9:12 am

koraytem wrote:Arkadaşlar merhaba. Ben de dün yani 18.04.2019 tarihi itibari ile başvurdum. Herşeyi kendim hazırladım. Şimdi şöyle bir sorum olacak, düşündükçe başvuruyu akıllara sorular geliyor tabi ki :)

Ben yeni bir banka hesabı açtım, temiz olsun istedim. TR'de kullandığım banka hesabımdan bu yeni hesaba eft yaptım açklamalı olarak. Ayrıca sponsor olarak da dayımdan para aldım, yine bu yeni hesaba eft tabi ki. Dayımdan aldığım para yazılı açıklamalı, banka transferi vs. var. Ben hem TR'de kullandığım hesabın hesap dökümünü verdim, hem de yeni açtığım hesabınkini. Ayrıca dayımın da hesap dökümünü ekledim, onun para kaynağını kanıtlamak adına.
Ancak arada tabiki Türkiye burası, elden bu günlük kullandığım hesaba 1000 2000 lira ayda birkaç kez para eklerdim. Bunları yada başka hesap hareketlerini altını çizmeye yada açıklamaya gerek duymadım. Sizce bu sorun olur mu? Başvuruyu Ankara'dan yaptım bu arada. Herkese bol şans!

Sadece yeni bir hesap açıp onu gösterseydiniz sorun olduğunu biliyorum . Ama geçmişini de göstermeniz iyi olmuş kaynağı bilmek istedikleri için. 1-2 bin elden yatırdığım oldu diyorsunuz belki çektiğiniz de olmuştur çektim geri yatırdım gibi görünebilir. Çok da büyük bir miktar değilse önemsenmeyedebilir ( şahsi görüşüm)
Sensen

New postby hm_lethe » Fri Apr 19, 2019 10:52 am

nomad wrote:

1 Ağustos
hm_lethe

New postby izmir3535 » Fri Apr 19, 2019 1:38 pm

arkadaşlar merhaba. aranıza yeni katıldım. Ankara antlaşması başvuruları için ek evrak verme gibi bir durumumuz olabiliyor mu? yani eksik evrak verdiysek ya da unuttuğumuz bir evrak varsa sonradan ekleyebiliyor muyuz? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
izmir3535

New postby rbayrakoglu » Fri Apr 19, 2019 2:28 pm

okuduğum bilgilerden yazıyorum, UK den yafa TR den tüm başvurlar shieldfield deki Home Ofiice merkezden inceleniyor. TR den pasaportlar UK ye gidiyor yani.
rbayrakoglu

New postby mericuk » Fri Apr 19, 2019 2:35 pm

rbayrakoglu wrote:

okuduğum bilgilerden yazıyorum, UK den yafa TR den tüm başvurlar shieldfield deki Home Ofiice merkezden inceleniyor. TR den pasaportlar UK ye gidiyor yani.

Pasaport konusunu bulundugum ulkedeki TLS contacta sormustum. Dedilerki pasaport biz de kaliyor, vize onaylaninca bize gonderiliyor ve biz yapistirip size veriyoruz dedi. Hatta "Keep my password" hizmetini kullandigim takdirde, vize hazir oldugunda bize pasaportunuzu getirirsiniz 15 dak icerisinde vizeli olarak teslim ederiz demisti.
mericuk

New postby rbayrakoglu » Fri Apr 19, 2019 2:40 pm

izmir3535 wrote:arkadaşlar merhaba. aranıza yeni katıldım. Ankara antlaşması başvuruları için ek evrak verme gibi bir durumumuz olabiliyor mu? yani eksik evrak verdiysek ya da unuttuğumuz bir evrak varsa sonradan ekleyebiliyor muyuz? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

https://contact-ukvi.homeoffice.gov.uk/ ... ge/English bu sayfadan ücretli başvuru yaptım. 2 güncel sayfa eklemek istediğimi belirtip googledrive yüklediğim linkleri verdim (sayfada döküman yükleme sekmesi yoktu) 1 gün sonra. birşey anlamadık diye dönüş oldu mail ile. UK Visas & Immigration, Home Office Vulcan House Sheffield, S3 8NU adresine posta ile gönderdim. içine ücretli mail başvuru ref kodunu, TLS başvuru ref nolarını içeren bir bilgi notu ekledim. incelemeye aldılarmı bilmiyorum.
rbayrakoglu

New postby ozanyky » Fri Apr 19, 2019 3:44 pm

Arkadaşlar merhaba,
biz sonuç mailini aldık ancak pasaport elimize ulaşmadı henüz. kurye ile gönderilmiş bekliyoruz. gelen mail " Application ready for collection" tabi başka açıklayıcı bir şey yok. siz bu durumda sonucun ne olduğu hakkında bir yorum yapabiliyor musunuz? danışman olumlu diyor. ancak bu durumu yaşayan arkadaşlar yazabilir mi?
ozanyky

New postby izmir3535 » Fri Apr 19, 2019 5:22 pm

rbayrakoglu wrote:
izmir3535 wrote:arkadaşlar merhaba. aranıza yeni katıldım. Ankara antlaşması başvuruları için ek evrak verme gibi bir durumumuz olabiliyor mu? yani eksik evrak verdiysek ya da unuttuğumuz bir evrak varsa sonradan ekleyebiliyor muyuz? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

https://contact-ukvi.homeoffice.gov.uk/ ... ge/English bu sayfadan ücretli başvuru yaptım. 2 güncel sayfa eklemek istediğimi belirtip googledrive yüklediğim linkleri verdim (sayfada döküman yükleme sekmesi yoktu) 1 gün sonra. birşey anlamadık diye dönüş oldu mail ile. UK Visas & Immigration, Home Office Vulcan House Sheffield, S3 8NU adresine posta ile gönderdim. içine ücretli mail başvuru ref kodunu, TLS başvuru ref nolarını içeren bir bilgi notu ekledim. incelemeye aldılarmı bilmiyorum.
. Hocam desenize net bir bilgi yok o zaman. Sağlık olsun. Büyük ihtimalle red yiyeceğiz yani
izmir3535

New postby rbayrakoglu » Fri Apr 19, 2019 5:24 pm

izmir3535 wrote:
rbayrakoglu wrote:

. Hocam desenize net bir bilgi yok o zaman. Sağlık olsun
ben kendi 2 whatsapp grubumda bile bulamadım. evet net nedir süreç soru işareti.
rbayrakoglu

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü