Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby archmagus » Tue Oct 22, 2019 6:32 pm

Site Memuru wrote:Evet, siliniyor. Danisman reklami yapmayin, yaptirmayin. Srevmiyoruz danismanlari.

Daha yukarı sayfalarda danışman adı verildiği için ben de yazmıştım. Kusura bakmayın.
archmagus

New postby fatar » Tue Oct 22, 2019 6:32 pm

gulhanu wrote:
Umutozfirat wrote:
gulhanu wrote:Mail de geldi şimdi, aceleci davranmışım:) Yalnız moralim bozuldu çünkü ben pasaportumu vermemiştim, normalde olumlu çıkanlara pasaportunuzu getirin diye mail atıyorlardı ama bana gelen mail evraklarınız TLS e ulaştı şeklinde pasaportunuzu getirin demiyorlar. Sanırım olumsuz sonuçlandı, çok moralim bozuldu.

Enseyi karartmayin, umarim olumludur.

Aldım bugün eşimin ve oğlumun pasaportunu, sonuç "olumlu" :)
Ben pasaportu teslim etmemiştim, görevli mail gelmemesine rağmen orada aldı, atlanmıştır dedi.
Bakalım benim pasaport gelsin uçak biletlerini alacağız hemen. Darısı tüm bekleyenlere.

Merhaba gulhanu,

Ocelikle hayirli olsun. Bizde basvurumuzda pasaportumuzu teslim etmemistik. Pasaport teslimini bugun yaptik. Siz pasaportunuzu aldini mi? Aldiysaniz kac gunde teslim ettiler? Kac gunde vize basiliyor onu ogrenmeye calisiyorum.

Tesekkurler,
fatar

New postby serdaragorn » Wed Oct 23, 2019 7:23 am

debedebe wrote:
serdaragorn wrote:Is planimdaki gelirleri yazacaktim unutmusum bende asagidaki gibi koydum, sallama degil hepsi birim fiyatlar ve piyasa fiyatlariyla desteklendi. Genelde komisyon usulu calisacagi icin fazla maliyet gorunmuyor.

--------Sales----Cost----Net Profit
Year 1 £39,294 £3,204 £36,090
Year 2 £49,118 £4,005 £45,113
Year 3 £58,941 £4,806 £54,135
Year 4 £68,765 £5,607 £63,158
Year 5 £78,588 £6,408 £72,180

Merhaba , Oncelikle karismamasi adina Net Profit degil de Profit deseniz daha dogru olur. (Profit uzerinden %20 corporation tax vereceksiniz)
Sirketin Cost kismi bana cok az geldi, kendinize vereceginiz maasi da Cost icine eklemeniz gerekiyor. Belirgin olsun derseniz ayri bir kolonda Director's Salary diye belirtebilirsiniz.
Kisisel gelir projeksiyonunuzu yaparken (Salary + Dividends) diye ayirabilirsiniz.

Profit daha dogru olurdu haklisiniz
Bu tabloyu sales forecast basliginda kullandigim icin maas dividend falan yok icinde
Cash flow forecast ise tum kazanc ve harcamalari detaylariyla icerdigi icin sorun olacagini dusunmuyorum
serdaragorn

New postby gulhanu » Wed Oct 23, 2019 7:33 am

Merhaba fatar
Ben pasaportumu 10 Ekim'de teslim ettim ve 18 Ekim'de pasaportunuz hazır gelip alın diye mail geldi. Yani 7 iş günü sonunda teslim aldım.
gulhanu

New postby exporter » Wed Oct 23, 2019 8:06 am

Arkadaşlar 18 Eylül'de Ankara'dan başvuru yapmıştım. 21 Ekim'de olumlu olarak sonuçlandı ve pasaportlarımızı aldık. Tamamen bu siteden yararlanarak başvurumu kendim yaptım. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ederim. Gün sayan tüm arkadaşlara bol şans. Umarım herkes güzel haberleri en kısa sürede alır.
exporter

New postby gulhanu » Wed Oct 23, 2019 9:44 am

exporter wrote:Arkadaşlar 18 Eylül'de Ankara'dan başvuru yapmıştım. 21 Ekim'de olumlu olarak sonuçlandı ve pasaportlarımızı aldık. Tamamen bu siteden yararlanarak başvurumu kendim yaptım. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ederim. Gün sayan tüm arkadaşlara bol şans. Umarım herkes güzel haberleri en kısa sürede alır.

Tebrik ediyorum, asıl macera bundan sonra başlıyor:) Alanınız neydi peki?
gulhanu

New postby fatar » Wed Oct 23, 2019 10:05 am

gulhanu wrote:Merhaba fatar
Ben pasaportumu 10 Ekim'de teslim ettim ve 18 Ekim'de pasaportunuz hazır gelip alın diye mail geldi. Yani 7 iş günü sonunda teslim aldım.

Teşekkür ederim :)
fatar

New postby immortalize86 » Wed Oct 23, 2019 11:17 am

Merhaba, 24 Eylül'de evrakları vermiştim, bugün baktığımda application transferred to vac yeşil olmuş. 2 kırmızı ışık daha var. Buraya gelmesi 1 ay sürdü bakalım pasaportu ne zaman verecekler?
immortalize86

New postby ziyay » Wed Oct 23, 2019 2:17 pm

exporter wrote:Arkadaşlar 18 Eylül'de Ankara'dan başvuru yapmıştım. 21 Ekim'de olumlu olarak sonuçlandı ve pasaportlarımızı aldık. Tamamen bu siteden yararlanarak başvurumu kendim yaptım. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ederim. Gün sayan tüm arkadaşlara bol şans. Umarım herkes güzel haberleri en kısa sürede alır.

Tebrik ederim öncelikle, hayırlı olsun. Hangi sektörde iş yapacaksınız acaba ve iş planınızı da kendiniz mi hazırladınız?
ziyay

New postby Oboist » Wed Oct 23, 2019 4:39 pm

immortalize86 wrote:Merhaba, 24 Eylül'de evrakları vermiştim, bugün baktığımda application transferred to vac yeşil olmuş. 2 kırmızı ışık daha var. Buraya gelmesi 1 ay sürdü bakalım pasaportu ne zaman verecekler?

Merhabalar,umarım bir an önce güzel haber alırsınız. merak edip henüz burada dahi cevabını bulamadığım bir konu hakkında bilginize danışmak isterim;ben de 30 Eylül tarihinde müracaatımı yaptım fakat sonra takip için bu bahsettiğiniz yeşil ışıkların yandığı takip sayfasına nasıl ulaşılacağı konusunda hiç bir bilgi edinemedim.Bana gelen maildeki link beni visa4.uk sayfasına yönlendiriyor,kullanıcı adım ve şifremi ile giriş yaptığımda açılan sayfada da sizin bahsettiğiniz gibi bir şey çıkmıyor.
Oboist

New postby immortalize86 » Wed Oct 23, 2019 7:13 pm

Oboist wrote:
immortalize86 wrote:Merhaba, 24 Eylül'de evrakları vermiştim, bugün baktığımda application transferred to vac yeşil olmuş. 2 kırmızı ışık daha var. Buraya gelmesi 1 ay sürdü bakalım pasaportu ne zaman verecekler?

Merhabalar,umarım bir an önce güzel haber alırsınız. merak edip henüz burada dahi cevabını bulamadığım bir konu hakkında bilginize danışmak isterim;ben de 30 Eylül tarihinde müracaatımı yaptım fakat sonra takip için bu bahsettiğiniz yeşil ışıkların yandığı takip sayfasına nasıl ulaşılacağı konusunda hiç bir bilgi edinemedim.Bana gelen maildeki link beni visa4.uk sayfasına yönlendiriyor,kullanıcı adım ve şifremi ile giriş yaptığımda açılan sayfada da sizin bahsettiğiniz gibi bir şey çıkmıyor.

Selam, bildiğim kadarıyla 2 farklı başvuru sitesi var, eskisi visa4uk. Ben yeni siteden başvurdum.

Bu arada, pasaportunuzu alabilirsiniz maili de geldi. Vize çıkmış olsa, basım için arada 1-2 gün daha bekleme olurdu sanki :)
immortalize86

New postby Oboist » Wed Oct 23, 2019 7:17 pm

immortalize86 wrote:
Oboist wrote:

Selam, bildiğim kadarıyla 2 farklı başvuru sitesi var, eskisi visa4uk. Ben yeni siteden başvurdum.

Bu arada, pasaportunuzu alabilirsiniz maili de geldi. Vize çıkmış olsa, basım için arada 1-2 gün daha bekleme olurdu sanki :)

Cevao için teşekkürler ama eskisi demişsiniz oysa ben sizden sonra yapmışım başvuruyu benim başvuru tarihim 30 Eylül??
Oboist

New postby Oboist » Wed Oct 23, 2019 7:25 pm

Değerli arkadaşlar daha önce de dile getirdiğim bir konu var ki cevabını net olarak anlayamadım hala;benim ilk işlem yaptığım tarih (sanıyorum registration) 13 Eylül ve 30 Eylül tarihine de randevu verdiler Tls ye evraklarımı teslim etmem için.Başvuru tarihinin 30 Eylül olarak kabul edildiğini- sağolun- buradan öğrendim ancak başvuru takibi ile, özellikle şu yeşil yanıp sönen ışıklı sayfa ile ilgili net bir cevap bulabilmiş değilim.Bugün forumda bir arkadaşımızın (başvuru tarihi 24 Eylül) yine ışıklardan bahsettiğini gördüm ve kendisine de sordum,cevaben benim eski siteden başvurmuş olabileceğimi ve bu sebeple yeşil ışıkları göremediğimi belirtse de atladığı bir nokta olmuş ki ben kendisinin başvurduğu tarihten sonraki bir tarihte başvurmuşum.Lütfen bu konuda bilgisi olup bilgi verebilecek arkadaşlar burada paylaşırsa minnettar olurum.Saygılar,sevgiler.
Oboist

New postby immortalize86 » Wed Oct 23, 2019 7:34 pm

Oboist wrote:
immortalize86 wrote:
Oboist wrote:Merhabalar,umarım bir an önce güzel haber alırsınız. merak edip henüz burada dahi cevabını bulamadığım bir konu hakkında bilginize danışmak isterim;ben de 30 Eylül tarihinde müracaatımı yaptım fakat sonra takip için bu bahsettiğiniz yeşil ışıkların yandığı takip sayfasına nasıl ulaşılacağı konusunda hiç bir bilgi edinemedim.Bana gelen maildeki link beni visa4.uk sayfasına yönlendiriyor,kullanıcı adım ve şifremi ile giriş yaptığımda açılan sayfada da sizin bahsettiğiniz gibi bir şey çıkmıyor.

Cevao için teşekkürler ama eskisi demişsiniz oysa ben sizden sonra yapmışım başvuruyu benim başvuru tarihim 30 Eylül??

Evet ama eski siteyi hala kapatmamışlar. İki siteden de başvuru yapılıyor.
immortalize86

New postby Haluk » Wed Oct 23, 2019 7:48 pm

Oboist wrote:Değerli arkadaşlar daha önce de dile getirdiğim bir konu var ki cevabını net olarak anlayamadım hala;benim ilk işlem yaptığım tarih (sanıyorum registration) 13 Eylül ve 30 Eylül tarihine de randevu verdiler Tls ye evraklarımı teslim etmem için.Başvuru tarihinin 30 Eylül olarak kabul edildiğini- sağolun- buradan öğrendim ancak başvuru takibi ile, özellikle şu yeşil yanıp sönen ışıklı sayfa ile ilgili net bir cevap bulabilmiş değilim.Bugün forumda bir arkadaşımızın (başvuru tarihi 24 Eylül) yine ışıklardan bahsettiğini gördüm ve kendisine de sordum,cevaben benim eski siteden başvurmuş olabileceğimi ve bu sebeple yeşil ışıkları göremediğimi belirtse de atladığı bir nokta olmuş ki ben kendisinin başvurduğu tarihten sonraki bir tarihte başvurmuşum.Lütfen bu konuda bilgisi olup bilgi verebilecek arkadaşlar burada paylaşırsa minnettar olurum.Saygılar,sevgiler.

Anladığım kadarı ile gov.uk sitesinden başvuranlar TLS Contact'ın takip sayfasına erişebiliyor (o yeşil kırmızı butonlar da TLS Contact'ın sayfasında var). visa4uk sitesinden başvuranlar erişemiyor. Başvuru tarihinizin konuyla alakası yok. Visa4uk sitesinden başvurduğunuz için göremiyorsunuz o sayfayı.
Haluk

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü