Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby nomad » Sat Mar 09, 2019 7:57 pm

TLS register kısmını bulamadım. Register'a kapandı mı bu site?

adelaide wrote:
nomad wrote:Mart'ta başvuran kimse var mı? Bende pazartesi belgeleri vermeyi planlıyorum. Bakalım ne olacak.

Merhabalar, biz de 13 Mart'ta belgeleri teslim edeceğiz.
nomad

New postby aykutx » Mon Mar 11, 2019 8:12 am

Selam,
Biz biletleri aldık Eşim ve oğlumuzla gidip polis kaydı yaptırıcaz. Yapacak bişe yok :(

new2018user wrote:@mehmetc @orduevi

Merhaba,

8 Ocak tarihinde Ankara'dan yaptığımız başvuru Olumlu sonuçlandı, yani vizeyi aldık :-) ama ...

İstediğim tarihleri vermemişler. Vizeler 5 Mart itibariyle başlamış. Oğlumun ve eşimin okulu var BRP/Polis kaydı için onları götürmeden ?! bir çözümü olan var mı?

Ben onlar için 15 Hazirana vize istemiştim. Dikkate alınmamış :-(

Herkese bol şans.

Selamlar
aykutx

New postby new2018user » Mon Mar 11, 2019 8:44 am

@aykutx

Merhaba,
Ben bir yol buldum sanıyorum. 18 yaş altı için çocuğun gelmesine gerek yok gibi, ben alabileceğim.

Eşim için de şöyle yapacağım; aşağıdaki adresten benim alacağıma dair başvuru (nominate someone) yaptık sonucu bekliyoruz.

https://www.gov.uk/biometric-residence-permits

Selamlar

Not: Elbette siz de böyle yapın demiyorum! Ben böyle yapacağım.

Çocuk için:
Collecting a child’s BRP
You must be nominated to collect a child’s BRP, even if you’re the child’s parent.

The Home Office will tell you within 5 working days if you’re approved to collect the child’s BRP.

You do not need to be nominated if you’re also collecting your own BRP and you are named on your child’s vignette sticker.

Eşim için:
If you cannot collect your BRP
You can nominate someone else to collect your BRP if you have a serious illness or disability that prevents you from collecting it.

The person you nominate must have one of the following:

a passport
an EU national identity card
a BRP
You can get someone to make the nomination for you, for example a legal representative, charity, employer, college or university.

You’ll be told within 5 working days if the person you nominate is approved to collect your BRP.

If you change your mind, you can still collect your BRP yourself or you can nominate a different person. You do not need to cancel the original nomination.

aykutx wrote:Selam,
Biz biletleri aldık Eşim ve oğlumuzla gidip polis kaydı yaptırıcaz. Yapacak bişe yok :(

new2018user wrote:@mehmetc @orduevi

Merhaba,

8 Ocak tarihinde Ankara'dan yaptığımız başvuru Olumlu sonuçlandı, yani vizeyi aldık :-) ama ...

İstediğim tarihleri vermemişler. Vizeler 5 Mart itibariyle başlamış. Oğlumun ve eşimin okulu var BRP/Polis kaydı için onları götürmeden ?! bir çözümü olan var mı?

Ben onlar için 15 Hazirana vize istemiştim. Dikkate alınmamış :-(

Herkese bol şans.

Selamlar
new2018user

New postby fredb » Mon Mar 11, 2019 12:14 pm

17 Aralık'ta başvuran diğer arkadaşlar, başvurularınızla ilgili gelişme var mı?
fredb

New postby zeynepu » Mon Mar 11, 2019 1:00 pm

fredb wrote:17 Aralık'ta başvuran diğer arkadaşlar, başvurularınızla ilgili gelişme var mı?

Selamlar,

Sizin gibi 27-28 Aralık'ta başvuru yapmış kimse sonuç alamadı sanırım. Ücret aldıkları bir telefon hattı var sorularınıza hemen cevap alabilirsiniz aslında.

https://www.gov.uk/contact-ukvi-inside- ... uk/english

By phone
Telephone: 00 44 203 481 1736
Monday to Friday, 24 hours
Calls cost £1.37 per minute on top of your standard network charges.
zeynepu

New postby fredb » Mon Mar 11, 2019 1:20 pm

Merhabalar

Bu hafta da cevap gelmezse aramayı ya da mail atmayı düşünüyorum.
zeynepu wrote:
fredb wrote:17 Aralık'ta başvuran diğer arkadaşlar, başvurularınızla ilgili gelişme var mı?

Selamlar,

Sizin gibi 27-28 Aralık'ta başvuru yapmış kimse sonuç alamadı sanırım. Ücret aldıkları bir telefon hattı var sorularınıza hemen cevap alabilirsiniz aslında.

By phone
fredb

New postby aykutx » Mon Mar 11, 2019 1:31 pm

Vizesi çıkarn arkadaşlara bir sorum olacak. Şirket kuruluş adresini nasıl hallediyorsunuz? Gider gitmez kalıcı bir adresimiz olmayacaktır bir süre. Adres olmayınca hiç bişey olmuyor. Son dönemde halleden arkadaşlar bana bir akıl verebilir mi?
Teşekkürler.
aykutx

New postby aslanturk123 » Mon Mar 11, 2019 1:50 pm

Acele etmenize gerek yok süreç yavaş işlio. Aralıkta başvuranlar en az 1 bucuk ay daha var.

fredb wrote:Merhabalar

Bu hafta da cevap gelmezse aramayı ya da mail atmayı düşünüyorum.
zeynepu wrote:

Selamlar,

By phone
aslanturk123

New postby fredb » Mon Mar 11, 2019 2:04 pm

Merhabalar 27 aralıkta başvurmuştum.
Bizden sonra başvuranların vizeleri sonuçlandı. Aralık ayında başvuranlarla ilgili bir problem mi oldu?

aslanturk123 wrote:Acele etmenize gerek yok süreç yavaş işlio. Aralıkta başvuranlar en az 1 bucuk ay daha var.
fredb

New postby omer murat » Mon Mar 11, 2019 2:41 pm

Her dosyanın içeriği ve inceleme süreci elbette farklıdır ancak benim gördüğüm 4-7-8 Ocak başvuruları açıklandı ve birden fazla başvuru açıklandı o tarihlerdeki başvurulardan.
İhtimaller; 27-28 Aralık başvuruları yılbaşı tatiline denk geldiği için ve de "iş günü" sayısına göre inceleme yaptıkları için süreç uzamış olabilir.
Bir diğer ihtimal ki umarım değildir daha önce başına gelen birileri vardı Facebook grubunda, başvuru belgelerinin kaybolması. Onlarda uzun süre ses çıkmayınca arıyorlar ve belgelerinin kaybedildiğini ve tekrar göndermeleri gerektiğini öğreniyorlar.
Kötüyü düşünmeden işi şansa bırakmamak adına bence aramak iyi bir fikir olabilir, sadece örnek olması açısından vakayı paylaşmak istedim.
omer murat

New postby fredb » Mon Mar 11, 2019 3:14 pm

Merhabalar çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. Umarım evraklarım kaybolmamıştır.

Konsolosluğun ücretli mail destek servisini kullandım. Dönüş geldiğinde burada paylaşacağım.

omer murat wrote:Her dosyanın içeriği ve inceleme süreci elbette farklıdır ancak benim gördüğüm 4-7-8 Ocak başvuruları açıklandı ve birden fazla başvuru açıklandı o tarihlerdeki başvurulardan.
İhtimaller; 27-28 Aralık başvuruları yılbaşı tatiline denk geldiği için ve de "iş günü" sayısına göre inceleme yaptıkları için süreç uzamış olabilir.
Bir diğer ihtimal ki umarım değildir daha önce başına gelen birileri vardı Facebook grubunda, başvuru belgelerinin kaybolması. Onlarda uzun süre ses çıkmayınca arıyorlar ve belgelerinin kaybedildiğini ve tekrar göndermeleri gerektiğini öğreniyorlar.
Kötüyü düşünmeden işi şansa bırakmamak adına bence aramak iyi bir fikir olabilir, sadece örnek olması açısından vakayı paylaşmak istedim.
fredb

New postby erdemc » Mon Mar 11, 2019 5:16 pm

Henüz dönüş yok maalesef, hala bekliyoruz.
erdemc

New postby Eva2018 » Mon Mar 11, 2019 5:30 pm

Maalesef henüz bana da cevap gelmedi. Yarın gelecek diye bir his var içimde ama :) hadi bakalım...

erdemc wrote:

Henüz dönüş yok maalesef, hala bekliyoruz.
Eva2018

New postby gibson » Mon Mar 11, 2019 11:55 pm

Arkadaslar merhaba,

Siteyi bulmam ve buradaki yazilari okumam cok faydali oldu. Emegi gecen herkese tesekkurler.

Benim ogrenmek istedigim bir sey var. Su an evrak teslimi icin randevu almak istedigimizde kac gun sonrasina randevu veriyor?

Yardimci olursaniz sevinirim.

Saygilarimla,
gibson

New postby adelaide » Tue Mar 12, 2019 6:02 am

gibson wrote:Arkadaslar merhaba,

Siteyi bulmam ve buradaki yazilari okumam cok faydali oldu. Emegi gecen herkese tesekkurler.

Benim ogrenmek istedigim bir sey var. Su an evrak teslimi icin randevu almak istedigimizde kac gun sonrasina randevu veriyor?

Yardimci olursaniz sevinirim.

Saygilarimla,

Merhabalar, geçtiğimiz Perşembe denediğimizde İstanbul 1 hafta sonrasına İzmir 6 gün sonrasına randevu veriyordu.
adelaide

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü