Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby taktingo » Tue Mar 12, 2019 5:51 pm

taktingo wrote:
ozge9871 wrote:
taktingo wrote:Arkadaşlar merhaba, Turkish business person vize formunu doldurdum. Sizinle kimler seyahat edecek kısmına aile bireylerini de yazdım. Şimdi ise aile bireylerim için başvuru yapacağım. Ankara anlaşması kapsamında aile bireylerim için vize formunda hangi kısmı seçeceğim ? (PBS, tier 1 , 2, 4,5 gibi birçok seçenek çıktı, kafam karıştı)
Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.

sn taktingo ben de sizinle aynı durumdayım. başka bir yerden bilgi alabilirseniz buraya yazdığınızda memnun olacağız. teşekkür ederim

merhaba Özge, sanırım buldum. netleştirip yazacağım.

Evet net olan yol:
*Apply for someone else
*Work
*Non-points based Visa
*Dependant of a Turkish Businessperson
sekmelerini takip ederek form doldurmaya başlıyoruz Özge arkadaşım.
Kolay gelsin, umarım olur.
taktingo

New postby istanbullondra » Tue Mar 12, 2019 6:04 pm

Güncel liste:

Türkiye'den başvuranlar:

@Eva2018 27 Aralık İstanbul
@fredb 27 Aralık İstanbul
@erdemc 27 Aralık İstanbul
@aykutx 7 Ocak İstanbul Sonuç: Olumlu, 5 Mart (57 Gün)
@ankant 7 Ocak Sonuç: Olumlu, 7 Mart (59 Gün)
@new2018user 8 Ocak Ankara Sonuç: Olumlu, 8 Mart (59 Gün)
@erdemdemir 8 Ocak
@ 16 Ocak İstanbul Sonuç: Olumlu, 12 Mart (54 Gün)
@nida 21 ocak
@muratkasar 28 ocak İzmir
@gzmku 29 Ocak İstanbul
@zeynepu 30 Ocak İstanbul
@omer murat 31 Ocak Antalya
@edip 5 Şubat İstanbul
@Gauke 6 Şubat Bursa
@itakci 7 Şubat
@istanbullondra 8 Şubat İstanbul
@kedikun 20 Şubat İzmir
@yilmaz 20 Şubat İstanbul
@comser 22 Şubat İstanbul
@omerg 28 Şubat İstanbul

İngitere'den başvuranlar:
@aslanturk123 13 Eylül Sonuç: Olumsuz, 2 Mart (5 Ay 17 Gün)
@cipura 18 Ekim
@yuysal 30 Ekim
@nzdln 1 Kasım
@beklemede 28 Kasım
@uber 11 Aralık
@Poyraz 19 Ocak (29 Ocak biometrik)
@Fiddisback 21 Ocak
@Londonist 25 Şubat
istanbullondra

New postby istanbullondra » Tue Mar 12, 2019 6:09 pm

Önemli olan vizenizi hangi tarihte başlattıkları. Şayet 5 Nisanda kabul alırsanız ve 5 Nisan'da vizenizi başlatırlarsa, 1 ay içinde giriş yapıp, BRP'nizi almanız gerekiyor.

Daha detaylı bir post var bununla ilgili, @mehmetc yazmış:

1 sene sonra gidip yerleşmen mümkün değil ama 1 sene içinde istediğin zaman gitmen mümkün zira ilk verilen vize 1 sene.

İngiltere'ye ne zaman yerleşeceğin ve şirket kuracağınla ne zaman giriş yapman gerektiği arasında direk bir ilişki yok.

Öncelikle ilk vize aldığında sahip olduğun vizeyi tanımlayayım. Sana vize verildiğinde bu 1 aylık bir vize ve ismi -vignette visa- yani geçici vize. Bunun süresi 1 ay. Bu 1 aylık süre içerisinde İngiltere'ye giriş yapman gerekiyor. Bu 1 aylık vize ile 1 ay boyunca giriş çıkış yapabilirsin.

Bu vize ile giriş yapıp postaneden BRP kartını alınca artık ondan sonraki 1 yıl boyunca İngiltere'ye bu BRP kartın ile girebiliyorsun. Tüm giriş-çıkışlarında BRP kartını kullanıyorsun.

Özetle İlk vize verildiğinde bir adet 1 aylık vignette vizen var. Bir de Home Office'in verdiği 1 yıllık vize hakkına sahip olduğuna dair bir belge var, bu bir A4 kağıt bir belge.

Sonrasında 1 ay içinde BRP'ni alınca artık İngiltere'ye giriş için BRP'ni kullanıyorsun.

edip wrote:5 şubat günü istanbuldan başvuru yaptık.listeye eklebilirsiniz. Sanırım 5 nisan gibi açıklanır diye bekliyoruz.

Bir şey sormak istedim.Bizde 1 mayıs gibi orda oluruz dedik fakat bu süre zarfında olmazsak sorun olur mu? mesela haziranda orada olsak ne gibi sorunla karşılaşırız?

Teşekkürler.
istanbullondra

New postby istanbullondra » Tue Mar 12, 2019 6:12 pm

Umarız güzel haberlerinizi alırız.

fredb wrote:
erdemc wrote:
Merhaba;

Ücretli mail destek servisi başvurunuz sonrasında yeni bilgi/belgeler mi istediler? Yoksa sadece 60 günü geçip geçmediğini mi sordular acaba? Bizim de aynı servisi kullanmamız gerekir mi?

Selamlar,

Merhabalar

Ekstra yeni belge istemediler. 60 gün geçtiyse başvuru bilgilerinizle dönüş yapın dediler.
GFW numarası başvuru yeri gibi bilgileri gönderdim.

Biraz daha beklemenizi öneririm servisi kullanmak için. Çok faydası olduğunu sanmıyorum. 2. Mailimin dönüşünü de burada paylaşacağım. Şuan için yanıt bekliyorum.
istanbullondra

New postby gibson » Wed Mar 13, 2019 1:59 am

ben de bulamadim. 6 mart'tan sonra basvuranlar gov.uk'den register olmalilar diye yazmislar. yardimci olabilen olursa cok makbule gecer.

nomad wrote:TLS register kısmını bulamadım. Register'a kapandı mı bu site?

adelaide wrote:
nomad wrote:Mart'ta başvuran kimse var mı? Bende pazartesi belgeleri vermeyi planlıyorum. Bakalım ne olacak.

Merhabalar, biz de 13 Mart'ta belgeleri teslim edeceğiz.
gibson

New postby gibson » Wed Mar 13, 2019 2:00 am

tesekkurler

nomad wrote:Bu haftasonu başvuru yaptım. Önce 20 Mart a alabildim. Sonra sistemi kontrol ettiğimde 14 Mart ta tek boşluk vardı. Onu aldım. Gün içinde bakınca 14 Mart ta başka saatlerin açıldığını gördüm. Eğer geç bir tarihe veriyorsa kontol edip boş bulabilme şansınız oluyor. Sanırım yeni saatler açıyorlar bilmiyorum tam sebebini.
adelaide wrote:
gibson wrote:Arkadaslar merhaba,

Siteyi bulmam ve buradaki yazilari okumam cok faydali oldu. Emegi gecen herkese tesekkurler.

Benim ogrenmek istedigim bir sey var. Su an evrak teslimi icin randevu almak istedigimizde kac gun sonrasina randevu veriyor?

Yardimci olursaniz sevinirim.

Saygilarimla,

Merhabalar, geçtiğimiz Perşembe denediğimizde İstanbul 1 hafta sonrasına İzmir 6 gün sonrasına randevu veriyordu.
gibson

New postby Eva2018 » Wed Mar 13, 2019 5:49 am

Merhabalar,

27 Aralıkta başvuran arkadaşlar henüz bir cevap gelmedi sizlere de değil mi? Dün mail'i mi kaçırdım acaba diyerek TLC ofise gidip sordum henüz açıklanmamış. :(

Teşekkürler,
Eva2018

New postby Begur » Wed Mar 13, 2019 8:18 am

merhabalar

28 Aralıkta İstanbul'dan başvuru yaptık, bize de hala cevap gelmedi :(
Begur

New postby fredb » Wed Mar 13, 2019 8:32 am

Maalesef hala dönüş gelmedi.
Eva2018 wrote:Merhabalar,

27 Aralıkta başvuran arkadaşlar henüz bir cevap gelmedi sizlere de değil mi? Dün mail'i mi kaçırdım acaba diyerek TLC ofise gidip sordum henüz açıklanmamış. :(

Teşekkürler,
fredb

New postby ankant » Wed Mar 13, 2019 9:40 am

Yenibirhayat'la başvurdu. bizde aynı firma ile başvurmuştuk. Bizim başvurumuzda olumlu sonuçlandı. Arkadaşım inşaat mühendisi.

Londrayolları wrote:
ankant wrote:16 Ocak'ta İstanbul'dan başvuran bir arkadaşımızda bugün olumlu sonuç aldı

Hayırlı olsun. Kimle başvurmuştu? Hangi iş üzerinden başvurdu acaba? Teşekkürler
ankant

New postby nomad » Wed Mar 13, 2019 10:42 am

Application'da complete sonrası ufak değişiklikler olursa nasıl bir düzeltme şansımız oluyor? Imzalı olacağı için yeni değerleri yazsak kabul görür mü acaba?
nomad

New postby yilmaz » Wed Mar 13, 2019 2:06 pm

merhaba,
bugün ocak ilk hafta başvuran iki arkadaşım kabul almış. ikiside java developer
yilmaz

New postby fredb » Wed Mar 13, 2019 2:23 pm

Çok garip 27-28 aralıkta 4 farklı başvuru var forumda ancak hiçbirimiz dönüş alamadık.
fredb

New postby fanti » Wed Mar 13, 2019 3:36 pm

[/quote]
Pasaportunuzu ne zaman submit ettiniz acaba, biz de passback kullanip 6 martta submit etmistik, henuz bir donus alamadik.
Bu arada basvurunuz muhtemelen olumlu, olumsuz olsaydi pasaport istemeyip maille bilgi verilecekti, vizeniz basildi muhtemelen, belirtilen evraklarla gidip pasaportunuzu alabilirsiniz.[/quote]

Merhaba, TSL merkezine ilk başvuru esnasında pasaportlarımızı bırakıyor muyuz içeriye?

Yoksa aradan bir süre geçince bize bilgilendirme maili atıp pasaportlarımızı mı istiyorlar ? Submitten kastınız nedir açar mısınız, faydalansın bilgisi olmayanlar.

Sırf başka bir ülkeye seyahatimden dolayı bekletiyorum pasaportu, TSL'e mail atıyorum doğru düzgün dönüş alamıyorum. Saygılarımla.
fanti

New postby svl88 » Wed Mar 13, 2019 4:30 pm

fanti wrote:Pasaportunuzu ne zaman submit ettiniz acaba, biz de passback kullanip 6 martta submit etmistik, henuz bir donus alamadik.
Bu arada basvurunuz muhtemelen olumlu, olumsuz olsaydi pasaport istemeyip maille bilgi verilecekti, vizeniz basildi muhtemelen, belirtilen evraklarla gidip pasaportunuzu alabilirsiniz.

Merhaba, TSL merkezine ilk başvuru esnasında pasaportlarımızı bırakıyor muyuz içeriye?

Yoksa aradan bir süre geçince bize bilgilendirme maili atıp pasaportlarımızı mı istiyorlar ? Submitten kastınız nedir açar mısınız, faydalansın bilgisi olmayanlar.

Sırf başka bir ülkeye seyahatimden dolayı bekletiyorum pasaportu, TSL'e mail atıyorum doğru düzgün dönüş alamıyorum. Saygılarımla.[/quote]

Merhaba,
Keep my passport while applying diye bir servisleri var, belirli bir ucret karsiliginda bu servisi alirsaniz pasaportunuz decision made olana kadar sizde kalir, bu servisi almadiginiz durumda pasaportu basvuru sirasinda tlscontacta teslim ediyorsunuz.
Keep my passport kullanildiginda, decision made oldugunda size bir mail geliyor ve pasaportunuzu getirmeniz isteniyor, pasaportunuza vize basilip 1 hafta icinde size geri veriliyor.
Eger vize icin verilen karar olumsuzsa pasaportunuz istenmiyor ve maille olumsuz karari bildiriliyor. Bu bilgi de basvuru sirasinda keep my passport aldiginizda verilen evrakta yaziyor
Biz 4 oxakta basvuru yaparak 5 martta karariniz verildi mailini aldik. 6 martta da bu servisi kullandigimiz icin pasaportumuzu goturduk, 4-6 is gunu icinde pasaportun geri verilecegi soylenmisti ancak henuz pasaportlarimiz gelmedi.
svl88

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü