Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ghuntar » Mon May 01, 2017 12:41 pm

Turker35 wrote:Şimdi bu belirsizliğin sebebi belli oldu, ne zaman cevap alabileceğimiz ise hala belirsizliğini koruyor...

https://vizesizdunya.wordpress.com/2017 ... bir-haber/

şaka gibi...
ghuntar

New postby victory » Mon May 01, 2017 1:15 pm

Ankara Antlaşması'nda çok kötü bir haber

İngiltere’de yaşayan milyonlarca yabancının yanısıra, onbinlerce Türk vatandaşının da kendi elleriyle besledikleri BREXIT şimdi başta kendilerine oy verenler ve İngiltere’deki yabancılar olmak üzere toplumun her kesimini vurmaya başladı. Avrupa Adalet Divan’ından imzayı çekmeyi dahi konuşan bir ülke haline geldi İngiltere. BREXIT’den cesaret alan aşırı sağ kesimler ülkede ırkçı ve yabancı düşmanlığı söylemlerine ve fiziksel tacizlere hız kattılar. Ülke, giderek aşırı sağ söylemlerden etkinmeye başladı.

BREXIT nedeniyle, Ankara Anlaşması vizesinin her an kaldırılabileceği bu günlerde, bir darbede İngiliz Yüksek Mahkemesi’nden geldi.

15 yıldan fazla süredir, Türk vatandaşları için İngiltere’de çok önemli yer tutan Ankara Anlaşması vizelerinde, 8 Mart’ta yüksek mahkemenin verdiği son karar, Türk toplumunda deprem etkisi yaratacak. Nisan ayı sonunda kamuoyuna açıklanan bu karara göre, Ankara Anlaşması vizelerinde, alışılagelen kurallar baştan sona değişecek, Ankara Anlaşması ile İngiltere’de bulunan binlerce Türk vatandaşının hayatı çok ciddi şekilde etkilenecek.

Nedeni ve nasılı açıklayarak zamanınızı daha fazla almayacağım ancak çok kısaca, mahkemenin verdiği kararlar neticesinde, artık Ankara Anlaşması vizelerinde KALICI OTURUM ALMAK söz konusu olamayacak! Ayrıca, Ankara Anlaşması’ndan sadece ana başvurucu yararlanabilecek, aile bireylerine hak verilmesi belirli şartlara bağlanacak.

Mahkeme hakimine göre, anlaşmanın imzalandığı 1963’ten bugüne, Türkiye anlaşmanın amacına hizmet edecek şekilde hiç bir ilerleme sağlayamadı. Hakim, Türkiye’nin AB üyesi olması bir yana, ayrıcalıklı bir ortaklık statüsüne dahi gelemediğini belirtiyor. Anlaşmanın esas nedeninin taraf ülkelerin ekonomilerine katkıda bulunacak ticari ve ekonomik girişimleri kolaylaştırmasını sağlamaya yönelik olmasına karşın, Ankara Anlaşması’nda iş kuranların büyük çoğunluğunun böyle bir ekonomik katkıda bulunmaktan çok uzak durduğunu ima ediyor. Bir başka ifadeyle, hakime göre düşük profilli iş yapanların oranı Ankara Anlaşmasında çok yüksek ve bu durum ülkelerin ekonomik gelişmesine katkı sağlamıyor, dolayısıyla (hakime göre) Ankara Anlaşması gereksiz bir prosedür haline geliyor.

1969 katma protokolünün iş kurmak isteyenlere zorlaştırıcı yeni yasaların getirilemeyeceği hükmünün var olmasına karşın, bu işleri kuranlara kalıcı oturum izni verilmesinin gerektirmediğini belirten hakim, İngiliz İçişleri Bakanlığı’na artık kalıcı oturum izni vermemesi konusunda yeşil ışık yakıyor. Aile bireylerinin de ana başvurucu ile birlikte aynı haklardan yararlanamayacağına da hükmeden hakim, bu kişiler için ayrı bir göçmenlik kategorisi açılmasını emrediyor.

Mahkemenin bu kararına neden olan dava, aslında Ankara Anlaşması altında eş vizesi üzerine açılan bir dava idi. Ancak, ne yazıkki, açılan bu dava, eş vizesi yerine tüm Ankara Anlaşması vizelerini kökünden etkileyecek bir karara neden oldu. Tabiri caiz ise, kaş yapayım derken, göz çıkartıldı. Daha da kötüsü, mahkeme kararına itiraz edilmedi ve Ankara Anlaşmasında olan herkesin olumsuz etkilenmesine neden olundu.

Bana göre, hakimin yorumu yanlış, karar metni kötü hazırlanmış ve 1969 katma protokole uygun değil. Son 15 yıldır defalarca mahkemeler Ankara Anlaşmasına şekil vermişlerdi ancak şimdi tek bir hakim, önceki tüm mahkeme ve adalet divanı kararlarını geçersiz kılacak bir karara imza attı. Bir tarafta tek bir hakim, diğer tarafta onlarca hakim. Birileri yanlış yorumluyor ise, bana göre yanlış yorumlayan bu hakim olabilir.

Oluşan bu haksızlığı önlemek için, bu mahkeme kararına karşı dava açılması kaçınılmaz görünüyür. Ancak, yıllardır Türk vatandaşlarını Ankara Anlaşması altında yapılan haksızlıklara karşı örgütlemeye çalışıp başaramayan biri olarak, ortak bir dava açılması ihtimalini uzak görüyorum. Yine de burada tekrarlamam gerekiyor. Ankara Anlaşmasında olanlar aralarında örgütlenemezler ise, bu mahkemenin verdiği kararın sonuçlarına da katlanmak zorunda kalacaklar.

Mahkeme kararına, davayı açan avukatlık firması itiraz etmediği için, (maalesef), karar şu anda kesinleşmiş durumda. Buna rağmen, Avrupa Adalet Divanı’na kadar giden hukuk yolu açık duruyor. Ankara Anlaşması vizesi ile İngiltere’de bulunanların aralarında acilen örgütlenmeleri ve karşı dava açmaları gerekiyor.

KİMLER ETKİLENECEK?

Ankara Anlaşması altında ilk vizesini 8 Mart 2013’ten sonra almış olanlar, henüz kalıcı oturum almamış olanlar, eş ve çocukları ile Ankara Anlaşması vizesiyle İngilterede kalanlar…. Bunlardan herhangi birinde olan herkes, maalesef bu mahkeme kararından etkilenecek.

BUNDAN SONRA NE OLACAK?

Şu anda İçişleri Bakanlığı, mahkeme kararına uygun olacak şekilde yönetmelik değişikliğine gidiyor. Yeni yönetmelik hazırlanana kadar tüm vize ve uzatım izni başvuruları dondurulmuş durumda. Özellikle, kalıcı oturum izninde olanlar hakkında karar verilmesi erteleniyor. Politik bir karar olmadığı taktirde, bakanlık mahkeme kararını uygulayacaktır. Bakanlığın, mahkemenin verdiği kararın ne kadarını uygulayacağını, ancak hazırlanan yeni yönetmelik tamamlandığında görebileceğiz.

Eğer mahkeme kararı aynen uygulanır ise:

1- Ankara Anlaşmasında iş kuranlara artık kalıcı oturum izni verilmeyecek: İngiltere’de Ankara Anlaşmasında olup, henüz KALICI OTURUM İZNİ onaylanmamış olan HERKES (ister ilk yılında olsun ister son yılında, isterse de kalıcı oturum iznine hali hazırda başvurusunu yapmış ve karar bekliyor durumda olsun) artık KALICI OTURUM alamayacak. Bunlara muhtemelen 3 yıllık ek uzatım verilecek ve ancak 10 yıllık yasal süreç sonunda kalıcı oturum alabilecekler.

2- Aile bireyleri Ankara Anlaşması’ndan eskiden olduğu gibi kolaylıkla yararlanamayacak: Aile bireylerinin ana başvurucu ile birlikte Ankara Anlaşmasından yararlanabilmeleri için, İngiltere’de ana başvurucu ile birlikte bulunamamaları durumunda, Ana Başvurucu’nun işinin olumsuz etkileneceğini ispatlamaları gerekecek.

3- Yeni başvurular, uzatım ve kalıcı oturum izni başvuruları bekletilecek: Bakanlık mahkeme kararını temel alan yeni yönetmelik hazırlayana kadar yapılan tüm yeni başvurular, uzatım başvuruları ve kalıcı oturum izni başvuruları bekletilecek. Buna Türkiyeden yapılan başvurular da dahil.

Şunu özellikle belirtmek isterim ki, verilen bu yüksek mahkeme kararı tavsiye niteliğinde. Hükümet bu kararı uygulamak zorunda değil. Politik gerekçeler ve Türkiye ile olan ilişkiler düşünülerek, Ankara Anlaşması hiç değiştirilmeden aynen korunabilir. Geçmiş yıllarda benzer bir mahkeme kararını, hükümet uygulamamıştı. (*)

* Sadece Turist vizesinde olanların İngiltere içinden vizeye başvurmaya hakkı olduğunu, öğrencilerin ve diğer vize sahiplerinin başvuramayacaklarını bildiren bir mahkeme kararı, hükümetçe uygulanmamıştı.
victory

New postby serhat yarcin » Mon May 01, 2017 1:32 pm

Merhaba ;
en kısa zamanda AA vizesine başvurarak UK de oturum almayı düşünüyorum ,bu konu hakkında yüzlerce yorum ,forumlarda sayısını hatırlamadıgım yazı okudum ancak BP hakkında net hiçbirşey bulamadım ...Bunu okuyup Free BP download ettin mi? diye soracak olan arkadaşlar vardır şimdiden söyleyeyim ettim ancak verimli olamadı maalesef...
Bu konu da hiçbir danışmana ihtiyaç duymadan kendi çabalarıyla AA vizesini almış arkadaşlar yardımlarını sunarlarsa çok sevinirim ...bu süreçleri atlatmış ve zorlukluarı görmüş arkadaşlar umarım en kısa zamanda dönüş yaparlar..
teşekkürler
serhat yarcin

New postby Turker35 » Mon May 01, 2017 2:10 pm

serhat yarcin wrote:Merhaba ;
en kısa zamanda AA vizesine başvurarak UK de oturum almayı düşünüyorum ,bu konu hakkında yüzlerce yorum ,forumlarda sayısını hatırlamadıgım yazı okudum ancak BP hakkında net hiçbirşey bulamadım ...Bunu okuyup Free BP download ettin mi? diye soracak olan arkadaşlar vardır şimdiden söyleyeyim ettim ancak verimli olamadı maalesef...
Bu konu da hiçbir danışmana ihtiyaç duymadan kendi çabalarıyla AA vizesini almış arkadaşlar yardımlarını sunarlarsa çok sevinirim ...bu süreçleri atlatmış ve zorlukluarı görmüş arkadaşlar umarım en kısa zamanda dönüş yaparlar..
teşekkürler

Ben senin yerinde olsam önce attığın mesajın bir üstündeki mesajı okur, bu durum sonuçlanana kadar beklerdim, beklerkende 1. sayfadan itibaren bu başlıktaki tüm mesajları okurdum, zaten bu başlığı baştan sonra okuyan bir kişinin vize alamaması bence mümkün değil ama önce bu karardan sonra ne olacak onu görmek lazım.
Turker35

New postby maverick » Mon May 01, 2017 2:11 pm

Herkese selamlar,

Bu karar da daha once verilen olumlu/olumsuz onlarca mahkeme kararindan sadece bir tanesi, bir hakimin karari ile yillarca suregelen bir anlasma son bulacak ya da sekil degistirecek degil. Dikkat edeseniz yazida surekli 'hakime gore' deniliyor.

Bu mahkemenin taraflarindan birisi de bizim surekli yemek yedigimiz Turk restorantlarindan birinde calisan, esi 1,5 senedir UK'de ve surekli oturum almaya calisiyorlar (soyledigine gore 400 aile varmis bu durumda), dayanaklari Ankara anlasmasi'nda eslerin UK'de kaliyor olma sarti olmamasi, fakat daha onceden Ankara anlasamasinin diger AB ulkelerine uygulanan prosedurden daha avantajli olamayacagi yonunde kararlar var(AB vatandaslarinin esleri en az iki sene kalmak zorunda), benim konustugum kadariyla zaten zorlama ve mevcut uygulamadan fazlasi istenilen bir dava.

Home office'den daha once yapilan aciklama ingiltere ab'den tam olarak cikincaya kadar ankara anlasmasi vizelerinde bir kisitlama veya yavaslatma olmayacagi yonunde. Ki 8 haziran secimlerinden sonra yeni bir brexit referandumu yapilmasi bile ihtimal dahilinde, AB simdiden ingiltere fikir degistirirse kalabilir aciklamasini yapmis durumda.

Bu yaziyi yazan Tamer Ulay'i yaklasik bir senedir takip ediyorum, benim dusunceme gore kendisine ait bir agendasi var ve nedense her zaman karamsar bir tablo ciziyor (ehliyet kurslarinin surekli bir an once basvurun, ehliyet ucretleri artacak demesi gibi). Avukatlik firmasi oldugu icin insanlari korkutarak kendisine cekmek istiyor olabilir. Brexit'den beri yazilarini okuyun, surekli ankara anlasmasi bitti, sona geldi elinizi cabuk tutun minvalinde.

Basvurusunu 5-6 nisandan sonra yapanlar bu hafta cevap alacaktir bence, easter haftasi cogu insan izin kullaniyor ve isler ciddi anlamda yavasliyor, bunun yarattigi bir yigilma olabilir, bu hafta sonuca gelmezse o zaman yaniliyorumdur.

Mahkeme karari tanidigimizin soyledigine gore 20 gun once cikti, sanirim Home office mahkeme kapisinda bekliyordu mevzuat degistirmek icin.

Tamer Bey daha onceleri bu forumda yaziyordu, halen takip ediyorsa, ankara anlasmasi vizesinde su an yonetmelik degistirme calismalari oldugu bilgisini nerden aldigini soylerse aydinlanmis oluruz. (Yazisini bitirirken mahkeme karari hic dikkate alinmayabilir notunu duserek tutarsizligini kanitlamis olsa dahi)
maverick

New postby Fil Bey » Mon May 01, 2017 2:34 pm

maverick wrote:Home office'den daha once yapilan aciklama ingiltere ab'den tam olarak cikincaya kadar ankara anlasmasi vizelerinde bir kisitlama veya yavaslatma olmayacagi yonunde. Ki 8 haziran secimlerinden sonra yeni bir brexit referandumu yapilmasi bile ihtimal dahilinde, AB simdiden ingiltere fikir degistirirse kalabilir aciklamasini yapmis durumda.

Merhabalar maverick,

Fikrinizi paylaştığınız için saolun, biraz da olsa su serptiniz yüreklere. Hepimiz beklemedeyiz. Mesajınızdan alıntıladığım kısım için bir kaynak var mı acaba? Ben ulaşamadım da, okumak çok isterim Home Office'in bu açıklamasının detaylarını.
Fil Bey

New postby Turker35 » Mon May 01, 2017 2:43 pm

Fil Bey wrote:
maverick wrote:Home office'den daha once yapilan aciklama ingiltere ab'den tam olarak cikincaya kadar ankara anlasmasi vizelerinde bir kisitlama veya yavaslatma olmayacagi yonunde. Ki 8 haziran secimlerinden sonra yeni bir brexit referandumu yapilmasi bile ihtimal dahilinde, AB simdiden ingiltere fikir degistirirse kalabilir aciklamasini yapmis durumda.

Merhabalar maverick,

Fikrinizi paylaştığınız için saolun, biraz da olsa su serptiniz yüreklere. Hepimiz beklemedeyiz. Mesajınızdan alıntıladığım kısım için bir kaynak var mı acaba? Ben ulaşamadım da, okumak çok isterim Home Office'in bu açıklamasının detaylarını.

Burada bulabilirsiniz
http://www.londragazete.com/2016/09/20/ ... ciklamasi/

@maverick Belki sizin bilginiz vardır, Ankara anlaşması, tek taraflı olarak değiştirilemiyor diye okumuştum bir yerde, eğer böyle ise ILR ve Eş durumu bu yazıdaki gibi yeniden düzenlenebilir belki ama Ankara Anlaşmasının geçerliliğini yitirmesi için ya İngilterenin tamamen AB den çıkması ya da AB ile Türkiyenin karşılıklı bu maddeyi iptal etmeleri lazım, doğrumuyum?
Turker35

New postby orduevi » Mon May 01, 2017 2:57 pm

6. hissim bana bu vizeyi alanlar icin biraz olsun umut oldugunu soyluyor, ancak henuz basvurmamis veya basvurusunu bekleyenler icin ayni seyi soyleyemem. Hepimize gecmis olsun.
orduevi

New postby maverick » Mon May 01, 2017 3:11 pm

Konsoloslugun sitesinde bir sorun var sanirim fakat duyuru bolumunde Londra Gazete'ye haber olan aciklamayi gorebilirsiniz.

Hatta bundandaha guncel bir duyuru da vardi, UK AB'dn ciksa bile ankara anlasmasina benzer bir vize turu icin calisma uzerine gorusuldugu duyurulmustu. (siteye giremiyorum bu sebeple gecmis zaman kullaniyorum). Yarin konsoloslugu arayarak son durumu ogrenecegim.

@orduevi sana hem katiliyorum hem katilmiyorum, tier 1 vizesi kalktiktan sonra nasil haklari devam ettiyse (hatta kalktiktan 2 sene sonra dependat olarak esini getiren arkadasim var) ankara anlasmalilarin da haklari korunacaktir, yeni basvrular icin hic birsey diyemiyorum bence nisan ayinda basvuranlarin sonuclari gosterge olabilir.

Ben mimarim, burada bircok santiyeye gidiyorum, bircok isci, is adami ve isverenle gorusuyorum, gocmen olarakbiz ankara anlasmalilar birer kum tanesiyiz ve bizden daha buyuk sorunlari var (brexit'in asil sebebi olan bulgarlar ve romanyalilar) ancak turkiye'nin icinde bulundugu durum sebebi ile bir yigilma tehtidi hissediyorlarsa birseyler degisir.
maverick

New postby mmm » Mon May 01, 2017 3:50 pm

herkese selamlar,

oncelikle burayi basvurumu tamamladiktan sonra bulmus olmanin uzuntusunu yasiyorum. Son 8 saate 100. sayfadan itibaren herseyi okudum. cevap ve sorulariyla burayi zenginlestiren herkese seviyeli ve duzeyli bir forum ortamini sagladiklari icin tesekkur ederim.
Business Plan ve diger detaylara girmeden;
Basvurumu Londrada bulunan bir avukat araciligiyla hazirladim.
Basvuru yerim ABD, online basvuru submit tarihi 4 nisan, biometric randevu 10 nisan, belgelerimi kargolama tarihim 12 nisan, UPS takibine gore ellerine gecis suresi 18 nisan. Basvurunun akibetine binaen yolladigim maile soyle bir donus aldim;

Thank you for contacting the UK Visas and Immigration International Enquiry
Service.
We understand that you would like to know about the current status of your
visa application. I have tracked the status (GWFxxxx and date of birth
xx/xx/xxxx) and found that there are no current updates. This could be
because your application was submitted recently or the details that you
have provided above are incorrect.
If it is the former you may contact us at a later stage once our records
have been updated. We will be happy to give you the current status of your
application. If the information provided is incorrect then please provide
the 9-digit GWF number and the date of birth of the applicant.
Alternatively, once the process has been completed and a decision has been
made the visa application centre will be in contact as per process.
Though we try our best to complete the visa application process in 15
working days, each application is subject to an individual assessment and
processing times may vary, hence applicants are requested to be patient and
wait for the processing to be completed. You can check how long you'll have
to wait for a decision on your visa application in your country (if you
applied from outside the UK) by entering your details at the following link:

https://www.gov.uk/government/organisat ... on/about/a
bout-our-services

Please note that the actual processing times may vary depending on a range
of factors. We have service level standards for processing UK visa
applications. We will process 90% of non-settlement applications within 3
weeks, 98% within 6 weeks and 100% within 12 weeks of the application
(biometric taken) date; and 95% of settlement applications within 12 weeks
of the biometric taken date and 100% within 24 weeks of the application
(biometric taken) date. Please note that we define 1 week as 5 working days.

We strongly recommend not to book prepaid travel and accommodation before
receiving the visa.

For any further details, or should you need to contact us again please
refer to our website at https://ukvi-international.faq-help.com/, select
appropriate country, click next and then select 'E-Mail form' and complete
as instructed. We will aim to come back to you within 1 day.

Kind regards,
Garry
UK Visas and Immigration International Enquiry Service

sevgili garry'e gore biometric bilgilerin verildigi tarih esas aliniyor. buna gore, 14 is gunu olmus durumda bu gunku 1 mayis tatilini goz onune alarak.
mmm

New postby maverick » Mon May 01, 2017 6:49 pm

Tekrar selamlar;

Aşağıdaki linkte ankara anlaşması vizesi ile ilgili 1995'den beri verilmiş 311 mahkeme kararını görebilirsiniz;

http://www.bailii.org/cgi-bin/lucy_search_1.cgi

Aşağıdaki linkte ilgili mahkeme kararını (20.03.2017) görebilirsiniz (daha önce de dediğim gibi dikkate alınmalı fakat 311 karardan sadece bir tanesi);

http://www.bailii.org/cgi-bin/format.cg ... ry=(ankara)+AND+(agreement)

Karar maddesi 36;

Insofar as necessary, my primary conclusion, rehearsed above, is buttressed by Article 59 of the Additional Protocol. Turkey has at all material times been a non-EU Member State. Taking into account the context of recent history it has not even achieved the status of a pre-accession state. While at this remove the noble aspirations which underpinned the 1963 accord may seem more distant than ever, having regard to political and related realities, this does not alter the juridical framework. In particular, by 1980 the principle of non-discrimination had become firmly embedded in EU Law. Article 59 of the Additional Protocol reflects this. More recently, Directive 2004/38 (the "Citizens Directive") contains the outworkings of the rights attainable by the family members of EU nationals. Stated succinctly, it would be incongruous if the Ankara Agreement and its Additional Protocol were to confer on Turkish nationals and their family members rights superior to those available to EU nationals and their family members. Parity is the most which, in this Article 59, clearly contemplates. Any other conclusion is, in my judgement, confounded by the terms and aims of the two main Ankara instruments considered as a whole, basic principles of EU law and the applicable EU and domestic jurisprudence considered above.

Bu madde Tamer Bey'in yazısında da geçiyor fakat nasıl oluyorsa bambaşka bir yorumla. Mahkeme açıkça diyor ki AB yolunda hiç bir ilerleme kaydedememiş Turkiye Cumhuriyeti vatandaşları, AB vatandaşlarından daha üstün göçmenlik haklarına sahip olamazlar. Ben avukat olmayan halimle daha mahkeme kararını görmeden bunu biliyorken Tamer Bey mahkeme kararı elinde olan Tamer Bey bunu nasıl böyle yorumluyor.

Daha önceki mesajımda Tamer Be'in bir agendası var zannediyorum demiştim fakat şimdi kötü niyet olduğunu düşünüyorum, aramızda hukukçu arkadaşlar varsa bu konuya daha iyi açıklık getireceklerdir.

Bunun yanında birisi bana Tamer Bey'in ankara anlaşmalıların oturum alamayacağına ilişkin iddiasının nereden kaynaklandığını gösterirse sevinirim, ben öyle bir madde göremedim.

Benim anladığım kadari ile özeti şu;
1973'de TC ile bu anlaşmayı yaptık fakat o zamandan sonra göçmenlik ve oturum yasaları çok değişti, TC ile anlaşmamız AB'den bile daha avantajlı hale geldi bu sebeple UK oturum koşullarını sağlamayan kişilere (salt eşlerinin kazanmış olduğu haklardan dolayı) oturum hakkı veremeyiz.

Tamer Bey'in 'BUNDAN SONRA NE OLACAK' başlığından sonra yazdıkları tamamen kendi yorumu, mahkemenin ankara anlaşma vizesi sahiplerinin kalıcı oturum ve vatandaşlık hakları ile ilgili ne böyle bir kararı var ne böyle bir tavsiyesi var.

Diğer mahkeme kararlarına da bir göz gezdirdim, şu anki gecikmenin bu kararla yüzde 1 bile bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum, tamamen dependantlar ile ilgili bir mahkme.
maverick

New postby Emre » Mon May 01, 2017 8:43 pm

mavericks'in yorumlarına tamamen katılıyorum. Zaten bu Tamer Ulay denen şahısla ilgili de yorumlarımı daha önce forumda paylaşmıştım. Yazıları hep korku üzerine ve BREXIT'ten beri ve öncesinde yazdığı yazıların aksine, herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı Ankara Anlaşması ile ilgili olarak.

Dikkate almayınız. Dava eşlerin durumlarıyla ilgili. Eşler AB vatandaşlarından bile avantajlı duruma gelmiş ve hakim de böyle bir şeyin uygulanmasının doğru olmayacağını belirtmiş.

Açık ve net kararda böyle yazıyor. Ben bunu anladım. Süresiz oturum verilmemeli falan nerede bundan bahsedilmiş mahkeme kararında anlamadım.
Emre

New postby tesco » Mon May 01, 2017 10:37 pm

Bu son konudan bagimsiz olarak Tamer Ulay hakkinda yazdiklariniza ben de katiliyorum. Daha once(maalesef) kendisiyle calismis biri olarak soyleyebilirim ki izledigi yol her zamanki gibi korku politikasi. Daha fazla para kazanabilmek icin her yolu mubah goruyor.
tesco

New postby ege10 » Tue May 02, 2017 8:45 am

uzun bir aradan sonra herkese selam.

Ben Ankara Ant vizemi sadece bu forum okuyarak, tecrübeli arkadaşlara soru sorarak kendim hazırlayıp başvurmuştum ve almıştım. Bu forumu cidden okuyup anlayıp vize alamamak için bir sebep yok. Ancak zaman emek ve mesai harcamak gerekiyor. Vakti olmayan biri için danışman ile çalışmak iyi olacaktır.

Hiç bir fırsatı kaçırmayan Home Office bu fırsatı da kaçırmayıp 4. yılın sonunda vatandaşlık hakkını kaldırıp Turkish Worker visa da olduğu gibi 10 yıla çekecektir diye düşünüyorum. Tier 2 deki gibi yıllık kazanc limiti de koyabilir, bence.
ege10

New postby Sinemsin » Tue May 02, 2017 9:11 am

Arkadaşlat bişe sorcam bende başvurucam tekstil le alakalı olarak ama daha önce hiç kendime ait bi firmam olmadı sadece bu sektörde çalıştım patronluk deneyimim yok diye red yermiyim
Sinemsin

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü