Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby sevilay35 » Tue Jul 17, 2018 6:45 pm

Ankara Anlaşması bir girişim vizesi öğrendiğime göre. Yani çalışma vizesi gibi bir şirkette maaşlı çalışamıyorsunuz, yeteneklerinize göre bir şirket açmayı taahhüt ediyorsunuz. onaylanırsa da gidip şirketi açıyorsunuz. 1 sene sonra denetim var orada bakıyorlar.
sevilay35

New postby hm_lethe » Tue Jul 17, 2018 7:02 pm

mehmetc wrote:Arkadaşlar sağolun fakat bunlar üst üste gelince yanında çalışan elemanlara forumlarda sahte övgü postu yazdıran danışmanlara benzer bir durum olur mu diye endişe etmeye başladım :)

Ki ben danışman değilim, ben de sizler gibi IT sektöründeyim.

Ben de yine aynen sizler gibi İngiltere'ye gelirken bu forumdan çok faydalandım. Onun için başka takıldığım forum da yok.

Onun için herkesten ricam; sorularınızı, red gerekçelerinizi, merak ettiklerinizi, takıldığınız yerleri vs. alaturkalondra.com'a yazın. Burda paylaşın. Başkalarına da faydamız olsun.

Bildiğim birşey ise yardımcı olurum ki benden başka Emre, Orduevi ve birkaç arkadaş daha var detaylı cevapları ile burayı okuyanlara yardımcı olan.
---

Ahaha, yok öyle bir şey tabii ki :)

Bu arada 3 yıllık uzatmayı alma yazınız duygulandırdı, belirtmeden geçemeyeceğim :)

Takip ettiğim kadarıyla contractor çalışıyorsunuz. Benim kafamı bu ILR35 ile ilgili yorumlar çok bulandırdı. illa 1 aylık/3 aylık ve mutlaka farklı şirketlerden contractlar olmalı vb yorumlar kafamı karıştırıyor.

Proje vardır 6 ay sürer, proje vardır 1 yıl sürer.
hm_lethe

New postby orduevi » Wed Jul 18, 2018 10:47 pm

@hm_lethe projenin 6 ay sürmesi veya uzaması sorun degil. Sorun ayni müşteri ile uzun sure calismak ve baska müşteriye fatura kesmemek. Iki müşterin olursa ve aldigin para iki müşteriden de hemen hemen eşitse hiç sorun olmaz. Ornegin müşteri a günlük £300 veriyorsa müşteri b günlük £200 versin. Gunde £500 fatura kes. Bu firma tanımına uyuyor ve gizli calisan gorulmuyorsun. Veya 3 aylik / 6 aylik tek odeme al müşterilerinden. Bu da olur.

Ancak müşteri genelde 5 gun onların ofisinde calismani istediği icin diger müşteriyi bulmak zor. Genelde contractor'larin yaptigi elden başkasına para verip fatura kestirmek. Ama tanidigin olması lazım. Tek müşteriye sabah 9 aksam 5 calismak gizli calisan demek Home Office gözünde. Danismanlar bu durumdan bahsetmezler. Ama imkansız degil. Hepimiz bir sekilde ikinci, ucuncu müşterilerimizi buluyoruz. Onemli olan sisteme girmek. Başarılar.
orduevi

New postby metinnsanalann » Fri Jul 20, 2018 7:54 am

Herkese selam,

17 Mayıs 2018'de başvurumu Ankara'dan yapmıştım tahminlerime göre 20-25 gün içinde kesin bir cevap alacağım ! Forumu uzun zamandır takip ediyorum fakat gördüğüm kadarıyla herkes İngiltere Londra taraflarında hayatını sürdürüyor ben İskoçya/Dundee bölgesini tercih ettim, bu başvuruyu olumlu/olumsuz etkilemeyecek fakat benim açımdan farklı bir şans olabilir. 6000£ ile başvuru yapmıştım kız arkadaşım orada yaşıyor, yaşam giderlerini ikiye böleceğimizi söyledik. Sermayem hakkında kiminle konuştuysam kesinlikle olumsuz yanıt alacağımı söylüyorlar. Sizin yorumlarınız nedir ?
metinnsanalann

New postby hakankaya2020 » Mon Jul 23, 2018 11:52 am

Vizesini alan arkadaşlara hayırlı olsun dileklerimle.

Yakın zamanda İstanbul'dan başvuru yapanlar var ise ve yanıtlayabilirlerse sevinirim.
- şu anda teslim ettiğimiz evrakları eskisi gibi alıp dosyalıyorlar mı yoksa bazı vize türlerinde olduğu gibi taratıp geri mi veriyorlar?
hakankaya2020

New postby metinnsanalann » Mon Jul 23, 2018 12:51 pm

hakankaya2020 wrote:Vizesini alan arkadaşlara hayırlı olsun dileklerimle.

Yakın zamanda İstanbul'dan başvuru yapanlar var ise ve yanıtlayabilirlerse sevinirim.
- şu anda teslim ettiğimiz evrakları eskisi gibi alıp dosyalıyorlar mı yoksa bazı vize türlerinde olduğu gibi taratıp geri mi veriyorlar?

verdiğiniz a4 boyutundaki tüm evrakları taratıp size tekrar veriyorlar.
metinnsanalann

New postby tasluk » Mon Jul 23, 2018 5:25 pm

Merhaba,

3 Mayıs'da istanbul'dan yaptığım IT başvurum bugün olumlu sonuçlandı. Daha önce bp yazma tecrübem olduğu için danışman kullanmadım.

Bekleyen herkese güzel haberlerin en kısa sürede gelmesi dileğiyle :)
tasluk

New postby karanliginlordu » Tue Jul 24, 2018 11:07 pm

Herkese merhabalar. Ben AA na motosikletle delivery isi yaparak basvurmayi dusunuyorum. Suanda Ukdeyim ve daha once hic ehliyetim olmadi. Sanirim ilk olarak provisional licence veriyorlarmis fakat ayrintilarini tam olarak ogrenemedim biri insurance number olmadan alamazsin diyor peki AA ya basvurmadan insurance number alamayacagima gore bu isi yapamazmiyim yani.Bilen biri bana ehliyeti alma surecini kisaca aciklayabilir mi?
karanliginlordu

New postby hakankaya2020 » Wed Jul 25, 2018 9:37 am

@karanliginlordu
şu index yardımcı olabilir.
https://www.gov.uk/apply-first-provisio ... ng-licence
hakankaya2020

New postby Anilduru » Tue Jul 31, 2018 12:48 pm

Merhabalar. 14 mayısta eşimle istanbuldan yaptığımız başvurumuz bugün kabul oldu. Sektör sinema. Danışman vasıtasıyla başvurumuzu yaptık. Daha önceden ingiltereye giriş çıkışımız yoktu (sanırım burada biraz kumar oynadık. Hemen hemen herkes bir giriş yapmamız gerektiğini düşünüyordu. Biz yapmamaya karar verdik. Ama bunun sonucunda da red mi alırız acaba diye baya düşündürdü.) 4 tane potansiyel müşteri mektubum vardı. Bunlardan ikisi ingiliz vatandaşı türk, bir tanesi kalıcı oturumu olan türktü. Diğeri de ispanyoldu. Ama hiç biri yalandan mektup değildi.
Gerçekten çok psikolojik olarak müthiş zor bir süreçti. Özellikle de son 10 gün uyku uyumadım. Umarım bu yola çıkan herkes mutlu sona ulaşır.
Son olarak danışmanı soran olursa cevap verebilirim
Herkese iyi günler
Anilduru

New postby asiell » Tue Jul 31, 2018 3:14 pm

Anilduru wrote:Merhabalar. 14 mayısta eşimle istanbuldan yaptığımız başvurumuz bugün kabul oldu. Sektör sinema. Danışman vasıtasıyla başvurumuzu yaptık. Daha önceden ingiltereye giriş çıkışımız yoktu (sanırım burada biraz kumar oynadık. Hemen hemen herkes bir giriş yapmamız gerektiğini düşünüyordu. Biz yapmamaya karar verdik. Ama bunun sonucunda da red mi alırız acaba diye baya düşündürdü.) 4 tane potansiyel müşteri mektubum vardı. Bunlardan ikisi ingiliz vatandaşı türk, bir tanesi kalıcı oturumu olan türktü. Diğeri de ispanyoldu. Ama hiç biri yalandan mektup değildi.
Gerçekten çok psikolojik olarak müthiş zor bir süreçti. Özellikle de son 10 gün uyku uyumadım. Umarım bu yola çıkan herkes mutlu sona ulaşır.
Son olarak danışmanı soran olursa cevap verebilirim
Herkese iyi günler

Merhaba,

Bir kaç sorum olacak cevaplarsanız memnun olurum.

Nereden başvuru yaptınız ?
Danışmanınız kimdi?
Dependent varmıydı ?
Sermaye nekadar gösterdiniz ?
Onay veren caseworke kim? ismi yazmasa dahi AB gibi kısaltma kullanabilir.
Bizimde başvurumuz içeride bu sorular bizi meraklandırıyor.
Şimdiden hayırlı olsun.
asiell

New postby Gemekler » Tue Jul 31, 2018 4:43 pm

Merhabalar,

Bizde 9 mayısta İstanbul'dan başvurduk.Hala mail gelmedi. Gidip sormalımıyım sizce?

Endişelenmeye başladım.
Gemekler

New postby Anilduru » Tue Jul 31, 2018 7:58 pm

@asiell merhaba sorularınızı cevaplayayım
başvuruyu istanbuldan yaptık
danışmanımız visavis şirketiydi
dependant eşimdi. başka dependant yok
iş planında ne kadar sermaye gösterdiğimi hatırlamıyorum fakat banka hesabımızda 10bin pound vardı. parayı tl olarak değil pound olarak tuttuk.
onay veren caseworkü bilmiyorum malesef
Anilduru

New postby Anilduru » Tue Jul 31, 2018 8:01 pm

merhaba @gemekler. Tls'nin sayfasından kontrol ettiniz mi başvuruyu? sanırım bir arkadaşın da maili epey geç gelmişti ve pasaportunu aldığında uk'ye girmek için 1 haftası falan vardı
Anilduru

New postby metinnsanalann » Wed Aug 01, 2018 5:33 am

Gemekler wrote:Merhabalar,

Bizde 9 mayısta İstanbul'dan başvurduk.Hala mail gelmedi. Gidip sormalımıyım sizce?

Endişelenmeye başladım.

Gemekler Selam,

Dün 14 mayıs başvurusu onaylanmış olarak geldi benimde 17 mayıs, sizinki de şu aralar eli kulağındadır biraz daha beklemenizi tavsiye ederim bazı aksaklıklar yüzünden bir kaç gün gecikmesi normal diye düşünüyorum.
metinnsanalann

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü