Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby mrbwrayz » Sat Jun 15, 2019 12:40 pm

serhatatp wrote:
mrbwrayz wrote:
serhatatp wrote:14 Mayıs İstanbul başvuruma bugün TLS'den pasaportu teslim alabileceğime dair cevap geldi. Ret mi onay mı bilmiyorum ama

Merhabalar teşekkürler. Ben 1 Ağustos istemiştim ancak istenen tarihin dosya incelenmesinde çok önemli olduğunu düşünmüyorum. Bugün 14 Mayıs başvurularından başka bir tanesi de onay aldı. Muhtemelen siz de çok yakında cevap alırsınız

Yanıtınız için Teşekkür ederim. Umarım benimkide biran önce olumlu sonuçlanır :)

Yeniden hayırlı uğurlu olsun.
mrbwrayz

New postby Ayca_ » Sat Jun 15, 2019 3:33 pm

otres wrote:Arkadaşlar hepinize tekrardan merhaba,
Benim UK sürecim bugün tamamlandı. 12 Şubat tarihinde başvurmuştum. Danışmanımdan bilgi geldi ve süreç onaylanarak sonuçlandı. Bekleyen herkese sabır dilerim iyi haberlerle sonuçlanmasını temenni ederim.

Tebrikler, sizin adiniza sevindim. 12 Subat online basvuru tarihiniz miydi?
Ayca_

New postby otres » Sun Jun 16, 2019 12:44 am

Ayca_ wrote:
otres wrote:Arkadaşlar hepinize tekrardan merhaba,
Benim UK sürecim bugün tamamlandı. 12 Şubat tarihinde başvurmuştum. Danışmanımdan bilgi geldi ve süreç onaylanarak sonuçlandı. Bekleyen herkese sabır dilerim iyi haberlerle sonuçlanmasını temenni ederim.

Tebrikler, sizin adiniza sevindim. 12 Subat online basvuru tarihiniz miydi?

Çok teşekkür ederim. 11 Şubat Online 12 Şubat Parmak izi ve fotoğraf. Evraklarımı da tahmin ediyorum 15 inde postalandı.
otres

New postby Ayca_ » Sun Jun 16, 2019 5:51 pm

Neredeyse tam 4 ayda gelmis sonucunuz, cok iyi bi sure uk icin gercekten. Umarim bundan sonra da hersey yolunda gider. Darisi tum bekleyenlere:)
Ayca_

New postby burakt » Mon Jun 17, 2019 8:46 am

Merhaba istanbullondra, nisanlimin sonucu bu sabah olumlu olarak geldi.

Aslinda sonuc mektubu benimkiyle ayni tarihli ama her nedense pasaport tam bir hafta gecikmeli elimize gecmis oldu.

Sizin arkadaslarinizin da bugun veya en gec 2-3 gun icerisinde olumlu sonuc almasini diliyorum, guzel haberlerinizi bekliyorum.

Bu suredeki desteginiz icin gonulden tesekkur ederim.

Benim basvurum dijital pazarlama uzerineydi. Sizin is alaninizla dirsek temasinda sayilir. Iletisimde kalmak umidiyle.

istanbullondra wrote:Evet, arkadaşlarıma da oradaki memur 'olağan bir durum, gelir birkaç gün içinde' demiş.
Onlarda da bir gelişme olursa size haber vereceğim.
Zaten lead applicant onay aldığında dependent'ın ispatlayamayacağı bir durum yoksa (unmarried olarak ilişkinin gerçekliği hk) red almaması gerekiyor mantıken.
Çünkü dependentımla geleceğim ve yeterli gelirim de olacak diye beyan edip, onay almışsınız halihazırda.
İçinizi ferah tutun, umarım en kısa sürede alırsınız sonuçları.

burakt

New postby yigitrader » Mon Jun 17, 2019 9:20 am

Merhaba,
Öncelikli olarak forumda bilgi ve tecrübelerini paylaşan herkese sonsuz teşekkürler. 300sayfa kadar tek tek okuduktan sonra cevabını bulduğum kadar bulamadığım sorularım da var;
1) Ben maaşımın büyük kısmını elden teslim alıyorum, hesaba atm den her ayın 5-10u arasında yatırıyorum. Doalyısıyla her ayın 1-2 si gibi şirketin maaş diye yatırdığı tutar + 5-10u arası da elden verdikleri ve benim ATM den yatırdığım tutar söz konusu. Dolayısıyla 6 aylık hesap dökümü aldığım zaman bu para girişleri görülecek, bu durum sorun olur mu? Sorun olmaması adına kimi arkadaşlar evraklar üzerinde post-it le açıklamalar yapmış o şekilde açıklama yapmam hesaba her ay benzer tutarda para girişi olması soru işaretlerini ortadan kaldırır mı? Yoksa şirketten mutlaka maaş yazısı mı almak lazım?
2) Yüksek lisansımı Londra'da yapmıştım ve uzun zamandır aslında aklımda kalıcı olarak dönmek vardı ancak Ankara A. fikri çevremdeki arkadaşlarımın bu yolu tercih etmesinden sonra gelişti. Birikim yapmak amaçlı, aylık olarak 6bin-7bin tl kardeşimin hesabına para gönderiyordum, bu parayı da annem ev alarak değerlendirdi ancak alım/satım kısımlarıyla uğraşmamak adına evi annemin kendi üstüne almasını istemiştim. Şuan AA başvurusu fikri yeşillenince haliyle sermaya gerekiyor ve hesabımda göstereceğim tutarı da sanırım net bir şekilde açıklamam lazım. Aile bireylerinden hediye yazısı ile para alınabildiği postlarını okudum ailemin bana geri ödeyeceği tutar 100bin tl. Sanıyorum senelik hesap dökümü alıp bakın ben kardeşimin hesabı üzerinden aileme yollamıştım şimdi bana geri gönderdiler demem çok yeterli tatmin edici bir çözüm değil. Alternatif yol olarak düşündüğüm çözüm annem arabasını sayıp 60bintl gibi bir tutarı satış belgeleriyle beraber hediye yazısıyla bana eft yapsa 60bin tl lik kısmı bununla belgelemiş olsam? 40bin tl lik kısım için de kardeşime düğün sürecinde yardımcı olmuştum hesap dökümümde gönderilerim aylık olarak var o da altınlarını bozdurdu 40bintl tutarında kuyumcudan fatura da aldı bana borcunu gönderdi desem mantıklı bir çözüm olur mu?
3)3 yıldır beraber yaşadığım sevgilim için de depandant başvurusu yapmayı planlıyoruz. 2 yıl boyunca aynı evde yaşadığımızı kanıtlamamız gerekiyormuş, bunun için ikametgah yeterli midir? yoksa elektrik/doğalgaz faturalar benim üzerime ancak ödemeler onun hesabından yapılıyor bu yapılan ödemelerin dökümünü almak geçerli olur mu? Bunlar yeterli midir?
4)Partner olarak başvuru yapacak olan kişinin hesabında para olmasının forumda okuduğum kadarıyla herhangi bir + sı yok sonuç olarak finansal yeterliliğini ve depandant a bakabileceğini belgelemesi gereken kişi benim. Başvuru aşamasına kadar hesabımda 17k GBP gibi bir tutar olacaktır. Henüz BP yi yazmaya başlamadım ancak finansal danışmanlık başlığı altında oluşturmayı düşünüyorum ve homeoffice olarak planlıyorum. 17kGBP benim ve partner visa başvurusu için yeterli olacak mıdır? Yoksa bu tutarı arttırmak için Partner ın hesabında bulunan tutarı bana EFT edip hediye mektubu yazması daha mı doğru olur?
5)Meslek olarak 5 yıllık FX&Futures Traderım. Çevremde süreci tamamlayan neredeyse tüm arkadaşlarım ve forumda gördüğüm bir çok kişi IT sektöründen. Finansal piyasalarda çalışmış ve bu sürece girmiş/tamamlamış arkadaşlar varsa tavsiyelere açığım.

Şimdiden katkınız için teşekkürler.
yigitrader

New postby Sensen » Mon Jun 17, 2019 12:11 pm

yigitrader wrote:Merhaba,
Öncelikli olarak forumda bilgi ve tecrübelerini paylaşan herkese sonsuz teşekkürler. 300sayfa kadar tek tek okuduktan sonra cevabını bulduğum kadar bulamadığım sorularım da var;
1) Ben maaşımın büyük kısmını elden teslim alıyorum, hesaba atm den her ayın 5-10u arasında yatırıyorum. Doalyısıyla her ayın 1-2 si gibi şirketin maaş diye yatırdığı tutar + 5-10u arası da elden verdikleri ve benim ATM den yatırdığım tutar söz konusu. Dolayısıyla 6 aylık hesap dökümü aldığım zaman bu para girişleri görülecek, bu durum sorun olur mu? Sorun olmaması adına kimi arkadaşlar evraklar üzerinde post-it le açıklamalar yapmış o şekilde açıklama yapmam hesaba her ay benzer tutarda para girişi olması soru işaretlerini ortadan kaldırır mı? Yoksa şirketten mutlaka maaş yazısı mı almak lazım?
2) Yüksek lisansımı Londra'da yapmıştım ve uzun zamandır aslında aklımda kalıcı olarak dönmek vardı ancak Ankara A. fikri çevremdeki arkadaşlarımın bu yolu tercih etmesinden sonra gelişti. Birikim yapmak amaçlı, aylık olarak 6bin-7bin tl kardeşimin hesabına para gönderiyordum, bu parayı da annem ev alarak değerlendirdi ancak alım/satım kısımlarıyla uğraşmamak adına evi annemin kendi üstüne almasını istemiştim. Şuan AA başvurusu fikri yeşillenince haliyle sermaya gerekiyor ve hesabımda göstereceğim tutarı da sanırım net bir şekilde açıklamam lazım. Aile bireylerinden hediye yazısı ile para alınabildiği postlarını okudum ailemin bana geri ödeyeceği tutar 100bin tl. Sanıyorum senelik hesap dökümü alıp bakın ben kardeşimin hesabı üzerinden aileme yollamıştım şimdi bana geri gönderdiler demem çok yeterli tatmin edici bir çözüm değil. Alternatif yol olarak düşündüğüm çözüm annem arabasını sayıp 60bintl gibi bir tutarı satış belgeleriyle beraber hediye yazısıyla bana eft yapsa 60bin tl lik kısmı bununla belgelemiş olsam? 40bin tl lik kısım için de kardeşime düğün sürecinde yardımcı olmuştum hesap dökümümde gönderilerim aylık olarak var o da altınlarını bozdurdu 40bintl tutarında kuyumcudan fatura da aldı bana borcunu gönderdi desem mantıklı bir çözüm olur mu?
3)3 yıldır beraber yaşadığım sevgilim için de depandant başvurusu yapmayı planlıyoruz. 2 yıl boyunca aynı evde yaşadığımızı kanıtlamamız gerekiyormuş, bunun için ikametgah yeterli midir? yoksa elektrik/doğalgaz faturalar benim üzerime ancak ödemeler onun hesabından yapılıyor bu yapılan ödemelerin dökümünü almak geçerli olur mu? Bunlar yeterli midir?
4)Partner olarak başvuru yapacak olan kişinin hesabında para olmasının forumda okuduğum kadarıyla herhangi bir + sı yok sonuç olarak finansal yeterliliğini ve depandant a bakabileceğini belgelemesi gereken kişi benim. Başvuru aşamasına kadar hesabımda 17k GBP gibi bir tutar olacaktır. Henüz BP yi yazmaya başlamadım ancak finansal danışmanlık başlığı altında oluşturmayı düşünüyorum ve homeoffice olarak planlıyorum. 17kGBP benim ve partner visa başvurusu için yeterli olacak mıdır? Yoksa bu tutarı arttırmak için Partner ın hesabında bulunan tutarı bana EFT edip hediye mektubu yazması daha mı doğru olur?
5)Meslek olarak 5 yıllık FX&Futures Traderım. Çevremde süreci tamamlayan neredeyse tüm arkadaşlarım ve forumda gördüğüm bir çok kişi IT sektöründen. Finansal piyasalarda çalışmış ve bu sürece girmiş/tamamlamış arkadaşlar varsa tavsiyelere açığım.

Merhabalar
Çoklu sorunuzun bir kısmına fikrimi söyleyeyim. Kardeşime her ay borç gönderdim şimdi geri ödedi diyebilirsiniz bankadan gönderdiğiniz için açıklaması çok kolay. O da size şimdi topluca gönderir ve şu şu tarihleri arasında aşınan borç iadesi diye gönderirken dekonta yadırr
Ailenizin arabasını siz satın alın ( annenizin size vereceği para ile tabii. Kendi hesabınızdan çıkış yapmadan)birkaç gün sonra geri satın. Ne zAman aldınız diyen yok. Satınca ben bunu sattım diyorsunuz parayı da bankaya göndertiyorsunuz o para sizin arabanızdan gelen para oluyor
Elden yatırılan maaş kısmına güzel bir şey bulmak lazım şirket size yazı vermez verecek olursa kendini bağlar. Siz şirketten elden para aldım deseniz vay kaçak şeyleri kabul ediyorsun uk de de mi böyle yapacaksın acaba diyebiliyorlarmış.
Sensen

New postby burakt » Mon Jun 17, 2019 2:28 pm

Merhaba yigitrader,

Bildiğim ve bizzat tecrübe ettiğim konulardaki sorularınızı aşağıda cevaplıyorum.

3) 2 küsür senedir hayatı ve aynı evi paylaştığım kız arkadaşım (şimdi nişanlım) ile birlikte başvurdum. Ben lead applicant, o dependant olacak şekilde.

Öncelikle sizin durumunuz UK'de "unmarried partner" olarak geçiyor. Online başvuru formunda, vs. bu şekilde seçeceksiniz.

Konunun resmi detayları ve gerekli şartlar için https://assets.publishing.service.gov.u ... 7.0EXT.PDF dosyasında "unmarried partner" olarak aratıp, ilgili bölümleri okuyabilirsiniz.

Evlilik cüzdanımız olmadığı için, biz alternatif olarak şu belgeleri sunduk:

- Birlikteliğimizi beyan eden ve aşağıdaki konu başlıklarını özetleyen 1 sayfalık bir İngilizce mektup. İkimizin imzası eşliğinde.

- İkametgah (ikimizin de, kendimiz İngilizce'ye çevirdik)

- Adres dökümü (ikimizin de, kendimiz İngilizce'ye çevirdik) (Bu gerekli çünkü İkametgah belgesinde hangi tarihten beri bu adreste oturduğunuz gözükmüyor. E-Devlet'te "Tarihçeli Yerleşim Yeri Bilgileri Raporu" diye geçiyor).

- Kira sözleşmesi (2 küsür sene önce yapılan ilk sözleşmede ikimizin de adı yazıyordu. İlgili bölümleri İngilizce'ye çevirdik)

- Sosyal medya fotoları (2+ sene içerisinde birlikte çekilmiş 4-5 foto ve bu fotoların online olarak ulaşılabilir public adresleri -- tarih bilgisini ve doğruluğunu isterlerse teyit edebilmeleri için).

NOT: Bunlar sadece evlilik cüzdanı yerine "unmarried partner" durumunuzu kanıtlamak için sunmanız gereken örnek belgeler. Sizin koşullarınıza göre ekleme-çıkartma gerekebilir.

Ayrıca dependant için pasaport, İngilizce olarak adli sicil kaydı, opsiyonel olarak İngilizce yeterliliğini gösteren belge, diplomalar, vs. gibi de gerekecek. (Ama evli çiftler için de aynısı geçerli bu noktada).

4a) Benim de home-office ortamında (veya virtual office adresi ile) yapacağım freelance işler için (limited şirketi kurarak) ve iki kişilik bireysel yaşam masrafları için yaklaşık sizinki kadar bir toplam sermaya gösterdik. Yarısı şirket sermayesi, yarısı kişisel masraflar için. Ofis ortamı, depo, masraflı demirbaş gerektiren bir iş değilse 17k GBP gibi bir tutar yeterli olacaktır.

4b) Göstereceğiniz tüm birikim ana başvuru sahibine ait olmalı. Dependant'ın normal koşullarda tek bir hesap dökümü bile göstermesine gerek yok. (Ama birikimin bir kısmı kız arkadaşınıza aitse, o istediği tutarda parayı sizin hesabınıza havale/EFT yapmalı ve bu hibeye dair kendisi size bir mektup yazmalı. Bu birikiminin kaynağını ek belgelerle açıklamalı).

Umarım bu bilgiler faydalı olur.

Şimdiden başarılar. :)

yigitrader wrote:3)3 yıldır beraber yaşadığım sevgilim için de depandant başvurusu yapmayı planlıyoruz. 2 yıl boyunca aynı evde yaşadığımızı kanıtlamamız gerekiyormuş, bunun için ikametgah yeterli midir? yoksa elektrik/doğalgaz faturalar benim üzerime ancak ödemeler onun hesabından yapılıyor bu yapılan ödemelerin dökümünü almak geçerli olur mu? Bunlar yeterli midir?
burakt

New postby avukat kezban alan » Mon Jun 17, 2019 3:10 pm

Jumanji3 wrote:Merhabalar,

Ülkeye giriş yapmak istediğiniz tarihi hangi tarih olarak yazmıştınız vize başvurunuza, 16 Haziran mı?

avukat kezban alan wrote:merhaba
23 nisan istanbul başvurumuz 10 haziranda olumlu sonuçlandı. Eşim ve kızımla 16 haziran-16 temmuz arası ülkeye giriş yapmamız ve 23 temmuza kadar polise kaydolmamız gerektiği belirtilmiş.

Türk hukuku danışmanı olarak başvurdum. çok kısa bir iş planı yazdım, evrakta az koydum, pek çeviri yaptırmadım.

kredi kartı dökümü koydum sadece son ay.

Sadece e devletten ücretsiz aldığım sabıka kaydı, eşimin terhis belgesi, istanbul barosu ücret tarifesi ve üniversite belgem ingilizce idi. Yani banka dökümlerini çevirmeyin. paramın kaynağı 2 yıl önce sattığım ev dedim, onun belgesini de türkçe koydum, ingilizce açıklama yazdım yanına.

ingilizcem yetersiz olduğundan kendi yazdığım işplanını çevirmen çevirdi. mecidiyeköyde uygun ücretli çevirmenler çok.

bilginize

evet 16 haziran yazmıştım
avukat kezban alan

New postby alafranga » Mon Jun 17, 2019 3:45 pm

Arkadaslar merhaba,

Benim kafam su aralar cok karisik ve gercekten fikirlerinize ihtiyacim var. Bu case ileride baska bir arkadasin basina gelmesi durumunda da referans olur diye dusunuyorum.

Durumum soyle. Ankara Anlasmasi vizesini aldim ve Temmuz'un ilk haftasina kadar ulkeye giris yapmam gerekiyor. Bununla beraber bazi ozel durumlarimdan oturu bu girisi belirtilen tarih araliginda yapamama gibi bir sorunum var. Pasaportta yazan bu bir aylik sureyi erteleme veya penalty odeyerek uzatma gibi bir durum tecrube eden oldu mu hic? Veya bu konu hakkinda bilgisi olan var mi?

Vizem yanarsa ayni evraklarla basvursam ikinci basvurumun reddedilme olasiligi var mi? En mantikli hareket sizce nedir?

Brexit ve AA ile ilgili Ingiltere'de ikamet eden arkadaslarin yorumu nasil acaba? Sizce Eylul-Ekim gibi Ankara Anlasmasi basvurulari sona erer mi?

Bana yol gosterecek olan arkadaslara gercekten cok tesekkur ederim.

Saygilarimla,
alafranga

New postby Jumanji3 » Mon Jun 17, 2019 4:16 pm

Vize onayı ile gelen kağıtta şu ibare yazıyor;

If you do not travel to the UK within 30 day period, your visa will expire and you will need to apply for a replacement visa, the fee can be found www.gov.uk/visa-fees

Bu adresten 3-4 adım ilerlediğinde, other kategorisinde aşağıdaki gibi bir başvuru çeşidi çıkıyor karşına;

Single entry visa to replace a biometric residence permit

Bunun fiyatı da 204 USD

Bilgilerine,

alafranga wrote:Arkadaslar merhaba,

Benim kafam su aralar cok karisik ve gercekten fikirlerinize ihtiyacim var. Bu case ileride baska bir arkadasin basina gelmesi durumunda da referans olur diye dusunuyorum.

Durumum soyle. Ankara Anlasmasi vizesini aldim ve Temmuz'un ilk haftasina kadar ulkeye giris yapmam gerekiyor. Bununla beraber bazi ozel durumlarimdan oturu bu girisi belirtilen tarih araliginda yapamama gibi bir sorunum var. Pasaportta yazan bu bir aylik sureyi erteleme veya penalty odeyerek uzatma gibi bir durum tecrube eden oldu mu hic? Veya bu konu hakkinda bilgisi olan var mi?

Vizem yanarsa ayni evraklarla basvursam ikinci basvurumun reddedilme olasiligi var mi? En mantikli hareket sizce nedir?

Brexit ve AA ile ilgili Ingiltere'de ikamet eden arkadaslarin yorumu nasil acaba? Sizce Eylul-Ekim gibi Ankara Anlasmasi basvurulari sona erer mi?

Bana yol gosterecek olan arkadaslara gercekten cok tesekkur ederim.

Saygilarimla,
Jumanji3

New postby thelastone » Mon Jun 17, 2019 5:35 pm

Selamlar herkese,

Uzun bir suredir yazilanlari gunluk olarak takip etmeye calisiyorum. Ankara Anlasmasi asla benim yapabilecegim bir sey degil dusuncesindeyken bir danismanlik sirketinden basvuru yapabilecegim bilgisi geldi. Cok uzun bir arastirma surecinin cok basinda oldugumu bilsem bile heveslenmeden once kisa bir kac sorum var.

6 yildir ozel sektorde calisiyorum. Son gorevim telefon uzerinden satis seklinde. Danisman firma kendimi sirket olarak gosterip, satis, customer service vb. uzerinden contractor olarak calisabilecegimi soyledi. Sizce ne kadar gercekci bir yorumdur bu? Ayrica genel olarak vize alma surecinde olan arkadaslarimiz bulunsa da yillardir bikmadan usanmadan yonlendirme yapan guzel insanlar da var anladigim kadariyla forumda. Contractor yazinca benim basvurabilecegim yuzlerce is ilani ciksa bile aslinda is bulabiliyor mu insanlar?

Simdiden cok tesekkurler.
thelastone

New postby zortek » Mon Jun 17, 2019 6:46 pm

Merhabalar,
Bir süredir forumu ilgiyle takip ediyorum, bilgilerini burada paylaşan herkese teşekkür ederim, süreç hakkında çok faydalı bilgiler paylaşılıyor.
Arkadaşıma iki yıl önce verdiğim borcu geri alacağım, ancak hesap dökümünde kafa karıştırmasından endişeleniyorum. Bunu hesap dökümünde nasıl ifade etmek gerekir. Benim ona gönderdiğimi belgeleyen dekont tek başına yeterli olur mu, eski bir borç olduğu için benim de onun da son altı aylık dökümünde izi yok bunun, arkadaşımın hesap dökümü vs gerekir mi? Şu anda başvuru için yeterli kaynak gösterebilirim sanıyorum haziran sonu başvurumuzu yaptıktan sonra parayı almam daha iyi mi olur?
Teşekkürler
zortek

New postby istanbullondra » Mon Jun 17, 2019 6:54 pm

Valla şu saate kadar bir türlü giremedim foruma. Az önce arkadaslarımdan haber alınca size haber vereyim diye girdim, şimdi mesajınızı görünce inanılmaz mutlu oldum.
Hayırlı olsun.
Onlarda da kız arkadaşına saat 3 gibi mail gelmiş, gidip almışlar olumlu sonucu.
Dediğiniz gibi iş alanları birbiriyle temas halinde, haberleşmek üzere, selamlar :)

burakt wrote:Merhaba istanbullondra, nisanlimin sonucu bu sabah olumlu olarak geldi.

Aslinda sonuc mektubu benimkiyle ayni tarihli ama her nedense pasaport tam bir hafta gecikmeli elimize gecmis oldu.

Sizin arkadaslarinizin da bugun veya en gec 2-3 gun icerisinde olumlu sonuc almasini diliyorum, guzel haberlerinizi bekliyorum.

Bu suredeki desteginiz icin gonulden tesekkur ederim.

Benim basvurum dijital pazarlama uzerineydi. Sizin is alaninizla dirsek temasinda sayilir. Iletisimde kalmak umidiyle.

istanbullondra wrote:Evet, arkadaşlarıma da oradaki memur 'olağan bir durum, gelir birkaç gün içinde' demiş.
Onlarda da bir gelişme olursa size haber vereceğim.
Zaten lead applicant onay aldığında dependent'ın ispatlayamayacağı bir durum yoksa (unmarried olarak ilişkinin gerçekliği hk) red almaması gerekiyor mantıken.
Çünkü dependentımla geleceğim ve yeterli gelirim de olacak diye beyan edip, onay almışsınız halihazırda.
İçinizi ferah tutun, umarım en kısa sürede alırsınız sonuçları.

istanbullondra

New postby istanbullondra » Mon Jun 17, 2019 8:30 pm

Merhaba,

Yeterli kaynağınız var ise borç meselesini karıştırmayabilirsiniz.

Şayet bir nedenle borcu geri alacaksanız da iki yıl once arkadaşınıza gönderdiğiniz tarihli dekont eklenebilir, ön yazıda borc verdiğiniz tarih, detaylı açıklama ve borcu geri aldığınız tarih ve güncel 6 aylık dökümdeki tarihe vurgu yaparak.
Arkadaşınızın hesap dökümüne gerek olduğunu düşünmüyorum. Neticede parayı aktardığınız tarih ve kişi bilgileri görünecek. Para size iade edildiğinde de sizin güncel 6 aylık dökümünüzde detaylar yer alacak.
Hazırlık sürecinizde kolaylıklar dilerim.

zortek wrote:Merhabalar,
Bir süredir forumu ilgiyle takip ediyorum, bilgilerini burada paylaşan herkese teşekkür ederim, süreç hakkında çok faydalı bilgiler paylaşılıyor.
Arkadaşıma iki yıl önce verdiğim borcu geri alacağım, ancak hesap dökümünde kafa karıştırmasından endişeleniyorum. Bunu hesap dökümünde nasıl ifade etmek gerekir. Benim ona gönderdiğimi belgeleyen dekont tek başına yeterli olur mu, eski bir borç olduğu için benim de onun da son altı aylık dökümünde izi yok bunun, arkadaşımın hesap dökümü vs gerekir mi? Şu anda başvuru için yeterli kaynak gösterebilirim sanıyorum haziran sonu başvurumuzu yaptıktan sonra parayı almam daha iyi mi olur?
Teşekkürler
istanbullondra

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü