Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby gulhanu » Wed Oct 09, 2019 11:36 am

Mail de geldi şimdi, aceleci davranmışım:) Yalnız moralim bozuldu çünkü ben pasaportumu vermemiştim, normalde olumlu çıkanlara pasaportunuzu getirin diye mail atıyorlardı ama bana gelen mail evraklarınız TLS e ulaştı şeklinde pasaportunuzu getirin demiyorlar. Sanırım olumsuz sonuçlandı, çok moralim bozuldu.
gulhanu

New postby Umutozfirat » Wed Oct 09, 2019 12:01 pm

gulhanu wrote:Mail de geldi şimdi, aceleci davranmışım:) Yalnız moralim bozuldu çünkü ben pasaportumu vermemiştim, normalde olumlu çıkanlara pasaportunuzu getirin diye mail atıyorlardı ama bana gelen mail evraklarınız TLS e ulaştı şeklinde pasaportunuzu getirin demiyorlar. Sanırım olumsuz sonuçlandı, çok moralim bozuldu.

Enseyi karartmayin, umarim olumludur.
Umutozfirat

New postby gulhanu » Wed Oct 09, 2019 12:32 pm

Umutozfirat wrote:
gulhanu wrote:Mail de geldi şimdi, aceleci davranmışım:) Yalnız moralim bozuldu çünkü ben pasaportumu vermemiştim, normalde olumlu çıkanlara pasaportunuzu getirin diye mail atıyorlardı ama bana gelen mail evraklarınız TLS e ulaştı şeklinde pasaportunuzu getirin demiyorlar. Sanırım olumsuz sonuçlandı, çok moralim bozuldu.

Enseyi karartmayin, umarim olumludur.

inşallah olumludur, yarın sabah 10 da kapısındayım göreceğiz
gulhanu

New postby busrasahra » Wed Oct 09, 2019 1:17 pm

gulhanu wrote:Bizim de az önce "Application Transferred To VAC" yeşil ışığı yandı ama henüz mail filan almadık. Ne demek bu arkadaşlar pasaportlar hazır mı demek? TLS e mail gelmeden gidebilir miyiz?

Ne zaman başvuru yapmıştınız ?
busrasahra

New postby gulhanu » Wed Oct 09, 2019 1:19 pm

busrasahra wrote:
gulhanu wrote:Bizim de az önce "Application Transferred To VAC" yeşil ışığı yandı ama henüz mail filan almadık. Ne demek bu arkadaşlar pasaportlar hazır mı demek? TLS e mail gelmeden gidebilir miyiz?

Ne zaman başvuru yapmıştınız ?

6 Eylül'de
Last edited by gulhanu on Wed Oct 09, 2019 1:20 pm, edited 1 time in total.
gulhanu

New postby archonthego » Wed Oct 09, 2019 1:19 pm

Oboist wrote:
Oboist wrote:30 Eylül Ankara'dan başvuru yaptık

Benim yaptığım biraz sabırsızlık oldu galiba çoğu arkadaş Ağustos ve Eylül başlangıcı derken 8 günlük başvuruyu da ilave ettim:))))

4 Ekim İstanbul ile artırıyorum :) Ben dependantım.
archonthego

New postby brave » Wed Oct 09, 2019 1:26 pm

Selene wrote:
maddog wrote:
Selene wrote:Arkadaşlar dün sormuştum ama arada kaynadı, dönüş olmadı. Aşağıdaki konuda bilgisi olan var mıdır?

Başvuru formu doldururken Additional Information kısmına BP'dan bir kısım alıntı koymuştum işe ne kadar para yatıracağımı da içeren. Şimdi planımda bu investment miktarını değiştirdim. Ancak tabii başvuru formumu düzenleyemediğim için orada farklı kaldı.

Bu sizce bir sorun teşkil eder mi? Ek bir yazı ile durumu belirtsem sorun çözülür mü? Yoksa başvuruyu iptal ettirip yeni bir başvuru mu oluşturmamı önerirsiniz?

Belgelerimi 18 Eylül Çarşamba teslim edeceğim. Az bir vaktim kaldı. Dönüşlerinizi bekliyorum. Herkese bol şans aynı zamanda :)

Ben yerinizde olsam cancel edip tekrar doldururdum.

Evet haklısınız, benim de içim rahat etmedi. Ancak 5.48GBP'lik ödemeyi yapıp mail attım cancel etmeleri için, fakat bugün dönüş yok. Forumda da birkaç yerde maillere 7-15 gün arasında döndüklerini okudum. Benim başvuru randevum 18 Eylül Çarşamba. Yetişmeyecek gibi.

Bizim kendimizin iptal edebileceği bir buton yok değil mi? Bilen varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Bunu iptal etmeden yeni bir tane oluştursam duplike olacak, o da olmaz sanırım?

Sizin cancel etme islemi icin donus oldu mu?
Ben de bugun cocugun bilgilerini girerken ufak bir yanlislik yaptim,cancel icin mail attim. 15 gun icerisinde donus yapilir demisler, sizin kac gun surdu acaba?
brave

New postby erica_arborea » Wed Oct 09, 2019 1:58 pm

benim de 4. ışık yandı application transferred to vac ama 1 saat geçti beşinci ışık yanmadı ve e posta da gelmedi. başvuru tarihim 9 eylül ankara.
bu 4. ve 5. ışık arası normal süre ne kadar acaba? bir de e posta geldiğinde ne yazıyor pasaportunuzu alın mı diyor?
erica_arborea

New postby archonthego » Wed Oct 09, 2019 2:01 pm

brave wrote:
Selene wrote:
Selene wrote:Arkadaşlar dün sormuştum ama arada kaynadı, dönüş olmadı. Aşağıdaki konuda bilgisi olan var mıdır?

Başvuru formu doldururken Additional Information kısmına BP'dan bir kısım alıntı koymuştum işe ne kadar para yatıracağımı da içeren. Şimdi planımda bu investment miktarını değiştirdim. Ancak tabii başvuru formumu düzenleyemediğim için orada farklı kaldı.

Bu sizce bir sorun teşkil eder mi? Ek bir yazı ile durumu belirtsem sorun çözülür mü? Yoksa başvuruyu iptal ettirip yeni bir başvuru mu oluşturmamı önerirsiniz?

Belgelerimi 18 Eylül Çarşamba teslim edeceğim. Az bir vaktim kaldı. Dönüşlerinizi bekliyorum. Herkese bol şans aynı zamanda :)

Evet haklısınız, benim de içim rahat etmedi. Ancak 5.48GBP'lik ödemeyi yapıp mail attım cancel etmeleri için, fakat bugün dönüş yok. Forumda da birkaç yerde maillere 7-15 gün arasında döndüklerini okudum. Benim başvuru randevum 18 Eylül Çarşamba. Yetişmeyecek gibi.

Bizim kendimizin iptal edebileceği bir buton yok değil mi? Bilen varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Bunu iptal etmeden yeni bir tane oluştursam duplike olacak, o da olmaz sanırım?

Sizin cancel etme islemi icin donus oldu mu?
Ben de bugun cocugun bilgilerini girerken ufak bir yanlislik yaptim,cancel icin mail attim. 15 gun icerisinde donus yapilir demisler, sizin kac gun surdu acaba?

Biz de aynı nedenden iptal için mail atmıştık. İptal edemeyeceklerini ve iptal edilmesine gerek de olmadığını yazmışlardı. Yeni bir form doldurup onun üzerinden randevu alın, biz öyle yaptık ve başvurumuzda hiçbir sorun yaşamadık.
archonthego

New postby brave » Wed Oct 09, 2019 2:27 pm

@archonthego
Peki iptal nedeninizi yazmis miydiniz,ben neyi hatali girdigimi yazmadim,cevaben 15 gun icinde cevap doneriz diye mail geldi. Size ne kadar surede donus yapildi acaba?
brave

New postby derin » Wed Oct 09, 2019 2:51 pm

merhabalar,

cover letter'da gidiş tarihiyle ilgili bilgi verilmesi gerekir mi?
derin

New postby Taner » Wed Oct 09, 2019 4:02 pm

Arkadaşalar merhaba başvuruyu hangi siteden yapmamızı önerirsiniz ve ücret isteniyor mu ?
Taner

New postby archonthego » Wed Oct 09, 2019 4:07 pm

brave wrote:@archonthego
Peki iptal nedeninizi yazmis miydiniz,ben neyi hatali girdigimi yazmadim,cevaben 15 gun icinde cevap doneriz diye mail geldi. Size ne kadar surede donus yapildi acaba?

Düzeltilmesi gereken bir bilgi olduğu için yeni bir form dolduracağımızı söyleyip eskisini (GWF numarasını belirterek) iptal etmelerini rica etmiştik. Sanırım 4-5 gün sonra cevap gelmişti ve artık kullanmayacağımız form için "abandon and forget" demişlerdi. Yeni formunuzu doldurup devam edin bence siz de, vakit kaybetmeyin.
archonthego

New postby brave » Wed Oct 09, 2019 4:32 pm

Taner wrote:Arkadaşalar merhaba başvuruyu hangi siteden yapmamızı önerirsiniz ve ücret isteniyor mu ?

Biz burdan yaptik

https://www.gov.uk/browse/visas-immigration
brave

New postby Oboist » Wed Oct 09, 2019 7:31 pm

Merhabalar,
benim kafam karıştı yardımcı olursanız minnettar olurum;başvuru tarihi olarak kabul edilen tarih online başvuru oluşturduğumuz tarih mi yoksa TLS Contact'a evraklarımızı sunduğumuz tarih mi?
Oboist

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü