Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby yunusdogan » Fri Oct 11, 2019 1:27 pm

Elf wrote:
yunusdogan wrote:Arkadaşlar Herkese merhaba ben kendim ankara antlaşmasını yazıyorum ve son iş palnım bitmek üzere fakat bir sorum olacak takıldığımız son nokta kaldı .

Ben Kız ardaşımla beraber gideceğim ve o şekilde planlama yaptık kafamıza takılan sorulardan bazıları aşağıdaki gibidir.

1 Gov.uk ben başvurumu yaptım ve randevumu oluşturdum .Bunu yaparken kız ardaşımında orada isim , soyisim ve dogum tarihi ile pasaport bilgilerini sordu ve yazdık .

Merak ettiğimiz konu su kız ardaşımla beraber gitmek istediğimiz için
*Ona yeniden başvuru yapılacak mı ( Eğer yapılacak ise nereden ? )
*Benim yaptıgım başvuru yeterli ise evrakları eklerken onun yaşadığıma dair belgeleride o evrakların içine koymam yeterlimi ? Bunalr ( kira kontratı , banka dekontları , vs bunla ilgili başka ne koyabilirim )
*Birde kendisini plana dahil edip onun msraflarınıda belirtmem dogrumu ?

En önemlisi bizim için onada randevu alınacak mı yoksa benim yazmam yeterli mi ?

Merhaba bende dependant basvuru yaptım,cevaplayayım sorularınızı.
Öncelikle siz ve dependant basvuru ayrı ayrı yapmak zorundasınız basvurularınızı. Randevuyu aynı gün ve saate alın.Aynı anda randevuya gidince de belirtin dependantınız oldugunu böylece evrakları ayrı ayrı alıyorlar ama fotograf parmak izi alımında pasaportları birleştiriyorlar. Dependant basvuru içinde yanlış hatırlamıyorsam uk-family visa -> partner spouse dan yaptık basvuruyu,yardım aldım bende bu kısmı ben yapmadım hatırlamıyorum.
Biz faturalar kira kontratı haricinde konusma dokumu aldık yaklasık 1 yıl 9 ay öncesi alabildik. İkametgah mutlaka gerekli. iki yıl kadar aynı evdeyseniz Tarihçeli ikametgah belgesi alın derim e-devletten. Beraber sosyal medyada paylaşılmış fotograflarınız var ise ekleyebilirsiniz tarih belli olacagından faydalı olabilir.
Masrafları da iki kişiyi düşünerek yaptım ve basvuru için gerekli sermayeyi gösterirken iki kişiyi düşünerek hesapladık.Deneyimlerim bu kadar. Basarılar dilerim şimdiden.

Elif hanım öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim başvuruyu ne zaman yaptınız ve ya sonuçlandı mı ?
yunusdogan

New postby ahmtblg » Fri Oct 11, 2019 1:35 pm

Merhabalar,
Bugün gov.uk den application formunu doldurdum ve randevu almam için beni TLS in sayfasına yönlendirdi . RAandevu adaımlarını tamalayıp ödeme sayfasına geçerken "Please try to book your Appointment again!" uyarısı alıyorum . Bunu tekrar tekrar ve farklı browserlar da dahil olmak üzere denedim fakat bir türlü olmadı.Bu konuda daha önce sıkıntı yaşayan oldu mu , konuyla ilgil yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler.
ahmtblg

New postby Cgr » Fri Oct 11, 2019 2:57 pm

32. gün ankara mail geldi. P.tesi gidip alacağım bakalım pasaportu...
Cgr

New postby Elf » Fri Oct 11, 2019 3:53 pm

.[/quote]

Elif hanım öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim başvuruyu ne zaman yaptınız ve ya sonuçlandı mı ?[/quote]

13 Eylül de yaptık basvuruyu. Önümüzdeki hafta sonuçlanır diye umuyoruz. Aslında daha fazla dokuman ekledik dependant için ama sonuç olumlu olduktan sonra paylaşmayı tercih ederim :)
işe yarayıp yaramadığını bilmiyoruz. Bizim durumumuzdaki dependant örneklerinde belirli bir evrak listesi olmadıgı için baya araştırdım ben bu konuyu. Aklımıza gelen tüm evrakları ekledik.Sizin ne zaman randevunuz?
Elf

New postby brave » Fri Oct 11, 2019 4:34 pm

ahmtblg wrote:Merhabalar,
Bugün gov.uk den application formunu doldurdum ve randevu almam için beni TLS in sayfasına yönlendirdi . RAandevu adaımlarını tamalayıp ödeme sayfasına geçerken "Please try to book your Appointment again!" uyarısı alıyorum . Bunu tekrar tekrar ve farklı browserlar da dahil olmak üzere denedim fakat bir türlü olmadı.Bu konuda daha önce sıkıntı yaşayan oldu mu , konuyla ilgil yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler.

Merhaba
Biz de bugun TLS den randevu alırken bize de sıkıntı cıkardı. Biz ailecek Flexi olarak secerken sorun yasadik,siz de mi oyle yapıyorsunuz? bireysel alınca sorun ortadan kaltı.
brave

New postby busrasahra » Fri Oct 11, 2019 5:19 pm

Elf wrote:
busrasahra wrote:11 eylül başvurum ( İstanbul) için mail geldi fakat yetişemeyeceğimiz için pazartesi alıcaz 2 gün Nasıl geçecek bilmiyorum ama erken sonuçlandığı için olumlu olma ihtimali yüksektir diye düşünüyorum inşallah :)

Bizim de 13 Eylul istanbul çok yaklastı o halde bizimde. Çok heyecanlı.

Haftaya kesin gelir size de kesinlikle çok heyecanlı bir süreç. Peki 30 günde sonuçlanması olumluya işaret mi uzun sürmesi inceleme yaptıkları için olabiliyormuş öyle duymuştum
busrasahra

New postby Elf » Fri Oct 11, 2019 5:40 pm

busrasahra wrote:
Elf wrote:
busrasahra wrote:11 eylül başvurum ( İstanbul) için mail geldi fakat yetişemeyeceğimiz için pazartesi alıcaz 2 gün Nasıl geçecek bilmiyorum ama erken sonuçlandığı için olumlu olma ihtimali yüksektir diye düşünüyorum inşallah :)

Bizim de 13 Eylul istanbul çok yaklastı o halde bizimde. Çok heyecanlı.

Haftaya kesin gelir size de kesinlikle çok heyecanlı bir süreç. Peki 30 günde sonuçlanması olumluya işaret mi uzun sürmesi inceleme yaptıkları için olabiliyormuş öyle duymuştum

İnceleme durumundan da uzayabilir dediğiniz gibi. Dönemsel de oluyor yoğunluğa göre bu sıralar bir ay da sonuçlanıyor çoğu şansımıza. Sonuçlar da mutlu eder umarım :)
Elf

New postby Arzuhalci » Sat Oct 12, 2019 5:45 pm

Merhabalar,

Özellikle visa4uk sitesinin artık başvuru almıyor olması ve birkaç ay önce başvuru formlarının da değişmiş olması karşısında tek seçenek olan gov.uk üzerinden yeni başvuru yapıyor olan kişinin, dependantları için nasıl bir yol izleyeceği hususunda tam anlamıyla bir belirsizlik söz konusu.

Örneğin anne Turkish Businessperson olarak başvurusunu yaptı ve eşi ve çocuğunu da yanında götürmek istediğini de başvurusunda detayları girmek suretiyle belirtti. Danışmanlar eş ve çocuk için yine de ayrı başvuru yapılması gerektiğini söylüyor; keza forumda da kanaat bu yönde. Ve fakat gov.uk sitesinde bu hususta tek link olan "Apply as the dependant partner" başlığı altından "apply" seçeneğine tıkladığınızda size halihazırda UK'de bulunup bulunmadığınızı soruyor; "UK'de değilim" seçeneğini seçtiğinizde ise bu alandan yalnızca UK içinden başvuru yapanların ilerleyebileceği belirtiliyor.

Özetle; yeni başvuru yapan kişilerin, aynı gün birlikte randevuya gidebilmek adına dependantları için nasıl başvuru yapılabileceğine dair güncel bir bilgisi olan var ise yol gösterebilirse, tüm adaylar için büyük sevap işlemiş olur kanaatindeyim.
Arzuhalci

New postby brave » Sun Oct 13, 2019 9:21 am

Arzuhalci wrote:Merhabalar,

Özellikle visa4uk sitesinin artık başvuru almıyor olması ve birkaç ay önce başvuru formlarının da değişmiş olması karşısında tek seçenek olan gov.uk üzerinden yeni başvuru yapıyor olan kişinin, dependantları için nasıl bir yol izleyeceği hususunda tam anlamıyla bir belirsizlik söz konusu.

Örneğin anne Turkish Businessperson olarak başvurusunu yaptı ve eşi ve çocuğunu da yanında götürmek istediğini de başvurusunda detayları girmek suretiyle belirtti. Danışmanlar eş ve çocuk için yine de ayrı başvuru yapılması gerektiğini söylüyor; keza forumda da kanaat bu yönde. Ve fakat gov.uk sitesinde bu hususta tek link olan "Apply as the dependant partner" başlığı altından "apply" seçeneğine tıkladığınızda size halihazırda UK'de bulunup bulunmadığınızı soruyor; "UK'de değilim" seçeneğini seçtiğinizde ise bu alandan yalnızca UK içinden başvuru yapanların ilerleyebileceği belirtiliyor.

Özetle; yeni başvuru yapan kişilerin, aynı gün birlikte randevuya gidebilmek adına dependantları için nasıl başvuru yapılabileceğine dair güncel bir bilgisi olan var ise yol gösterebilirse, tüm adaylar için büyük sevap işlemiş olur kanaatindeyim.

Merhaba,

Biz de yeni yaptık basvuruyu hakkaten bu kadar zor bir yere konabilir dependant basvurusu.
Adim adim yaziyorum

Gov.uk de
Visas kısmından Family in the UK kismindan "apply as a parent" veya "child" (aynı yere cıkıyor ikisi de)
Burdan "outside the uk" "apply online"
burdan sonra devam ettiginizde "Join or accompany...." ile baslayan kısmı seciyoruz
"working in the uk" sectikten sonra turkiyeden basvuru yapacagınzı belirtip cıkan ekrandan "partner or child of a turkishbusiness person"
bu kadar.
brave

New postby gamkucukdeniz » Sun Oct 13, 2019 2:52 pm

Merhabalar,

Arkadaşlar TLS den randevu noktasında sorun yaşıyorum. Kendim GOV.UK den Turkish businessperson or worker şeklinde müracaat ettim, eşim ise Partner or child of a Turkish Businessperson statüsünde aynı adımları uyguladı GOV.UK den, yine 2 yaşındaki oğlum için de Partner or child of a Turkish Businessperson statüsü ile aynı adımlarla ilerledik, her üçümüzde TLS sayfasından randevu talebi aşamasına geldik. Anlayamadığım ve yanıtını bulamadığım soru şu ; sadece benim randevu almam yeterli mi yoksa üçümüz ayrı ayrı mı alacağız randevuyu ? Ayrıca randevuyu hangi formatta almalıyım? Seçtiğim her format için benden ücret talep ediyor, sistem otomatik olarak bir rakam hesaplayıp ödemeyi yap diyor randevuyu alırken. Konu hakkında bilgisi olan var mıdır ?

Teşekkürler
gamkucukdeniz

New postby gamkucukdeniz » Sun Oct 13, 2019 2:58 pm

TLS den randevu alırken '' Randevu Self Servis Düzenli'' seçeneği ile ilerliyorum, ama sonrasında hangi saati seçersek seçelim ücretli servis yazıyor.
gamkucukdeniz

New postby gamkucukdeniz » Sun Oct 13, 2019 3:18 pm

Merhaba,

Yazılanlardan anladığım kadarıyla family member kısmını yanlışıkla atlayıp hem eşim ve çocuğum hem de kemdim için ayrı ayrı submit ler oluşturdum. Oluşturduğum bu Submitleri iptal etmem ve yeniden müracaat etmem mümkün müdür ? Bilgisi olan var mıdır ?
gamkucukdeniz

New postby brave » Sun Oct 13, 2019 4:01 pm

gamkucukdeniz wrote:Merhabalar,

Arkadaşlar TLS den randevu noktasında sorun yaşıyorum. Kendim GOV.UK den Turkish businessperson or worker şeklinde müracaat ettim, eşim ise Partner or child of a Turkish Businessperson statüsünde aynı adımları uyguladı GOV.UK den, yine 2 yaşındaki oğlum için de Partner or child of a Turkish Businessperson statüsü ile aynı adımlarla ilerledik, her üçümüzde TLS sayfasından randevu talebi aşamasına geldik. Anlayamadığım ve yanıtını bulamadığım soru şu ; sadece benim randevu almam yeterli mi yoksa üçümüz ayrı ayrı mı alacağız randevuyu ? Ayrıca randevuyu hangi formatta almalıyım? Seçtiğim her format için benden ücret talep ediyor, sistem otomatik olarak bir rakam hesaplayıp ödemeyi yap diyor randevuyu alırken. Konu hakkında bilgisi olan var mıdır ?

Teşekkürler

Self servis secerseniz ucret odemiyorsunuz,fakat site biraz sorunlu
Sayfa tekrar yuklenince bazen default assisted servise gecebiliyor.
Herhangi ucretli bir servis almazsaniz para odemezsiniz.
Self serviste kaldiginizdan emin olmalisiniz.
brave

New postby brave » Sun Oct 13, 2019 4:02 pm

gamkucukdeniz wrote:Merhaba,

Yazılanlardan anladığım kadarıyla family member kısmını yanlışıkla atlayıp hem eşim ve çocuğum hem de kemdim için ayrı ayrı submit ler oluşturdum. Oluşturduğum bu Submitleri iptal etmem ve yeniden müracaat etmem mümkün müdür ? Bilgisi olan var mıdır ?

Herkes icin ayri muracaat gerekiyor zaten.
brave

New postby gamkucukdeniz » Sun Oct 13, 2019 4:15 pm

Merhaba,

TLS den hangi saat diliminde randevu alınırsa alınsın, özellikle self service bölümünde kaldığımdan eminim, buna rağmen sağ tarafa ödeme yap butonu geliyor ve otomatik bir rakam hesaplıyor. Şu ana kadar min 560 pound geldi. Ücretsiz randevu seçebilen var mıdır aramızda ? Ben neredeyse TLS deki tüm randevu opsiyonlarını denedim.
gamkucukdeniz

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü