Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby sseckin » Tue Aug 20, 2019 2:58 pm

Sensen wrote:Az önce son aşamaya geçtiğimizi gördük yarın öail gelir diye düşünüyorum bize sabah olmaz artık

Merhabalar. Cumadan beri sizin başvurunuzu heyecanla bekliyorum ben de. Sanırım sıralı gitme gibi bir durum çok da yok gibi. Aynı gün başvuru yapıp 3 4gün geç ya da erken alanlar da çok. Sıkmayın kendinizi umarım bir an önce olumlu yanıtınızı aldığınızı okuruz buradan, bol şanslar :)
sseckin

New postby Sensen » Tue Aug 20, 2019 3:20 pm

Evet öyle tabii ki
Last edited by Sensen on Tue Aug 20, 2019 6:01 pm, edited 2 times in total.
Sensen

New postby Sensen » Tue Aug 20, 2019 3:20 pm

Evet öyle tabii ki tam sıralı gidecek diye bir şey yok fakat sen bu arada benden sonraki başvuruların cevapları da gelmiş deyin en azından biz Facebook’ta veya burada duymadık
Sensen

New postby panguduzzz » Tue Aug 20, 2019 7:36 pm

merhaba arkadaşlar,
Online başvuruyu yaptım. Ancak anlamadığım bir iki nokta var. Kendi başvurumu yaparken eşimin de bilgilerini girdim, sizinle braber mi seyahat ediyor sorusuna da evet'i işaretledim. Ayrıca dependant başvurusu yapmak gerekiyor mu bir bilgi göremedim. Cuma gününe de randevu aldım, dependant için de başvuru yapılmış sayılacak mı? Vizelerimizin aynı anda onaylanmasını istiyoruz, ne yapmamız gerekli?
2. olarak da evrakları sisteme taratıp yüklemekten bahsediliyor ancak ben TLS sitesinde evrak taratıp yükleyecek bir yer göremedim.
Yardımcı olursanız sevinirim
panguduzzz

New postby Jumanji3 » Tue Aug 20, 2019 9:45 pm

Merhaba,

Konuyla ilgili çok yeni başımdan geçen durumu paylaşmak istiyorum.

IT alanında çalışıyorum ve anlaşmayı benim üzerimden yapıp, vizeleri aldık. Ancak geldiğimde gördüm ki, gerçekten IT alanında inanılmaz fırsatlar var ve self-employed vizesi ile maalesef bunların çok büyük bir çoğunluğundan yararlanamıyorsunuz. Şu an çok ciddi şekilde, 31 Ekim'den önce eşim üzerinden tekrar başvurmayı planlıyorum. Bunun için enerjim var mı çok emin değilim ama gelen iş tekliflerinin tümünün vize tipinden dolayı kaçmış olması çok moral bozucu gerçekten.

İkinizin de aynı anda başvurması mümkün mü bilmiyorum ama bildiğim tek şey, büyük firmalarda iş bulabilecek olan kişi üzerinden bu anlaşmayı yapmaMAnız. (Bu düşünceleri eşinizin de Ankara Anlaşması vizesi alabilecek olduğu düşünülerek yazdım, eşiniz vizeyi alabilecek deneyimde değilse, tabiki yapacak bişey yok.)

eddardstark wrote:Merhaba arkadaşlar,

6 Ağustos'ta Ankara Anlaşması'na IT alanında başvuru yaptım, danışman kullanmadım zira alanımla ilgili faydalı bilgiler kolayca bulunuyor internette. Bu siteden de birkaç noktada faydalandım, teşekkürler herkese. Ben de başvuru sonuçlanınca tecrübelerimi paylaşacağım.

Takip edebildiğim kadarıyla seneye contractor çalışanların hayatını zorlaştıracak yasal düzenleme çıkacakmış, bu sebeple eşim için de başvuru yapacağız ve kabul edilirse ben dependent olacağım, kendisi Kimya Mühendisi, ona Business Plan yazmaya çalışıyoruz. Bu alanda tecrübesinden faydalanabileceğimiz bir arkadaş var mıdır?

Teşekkürler
Last edited by Jumanji3 on Tue Aug 20, 2019 10:11 pm, edited 1 time in total.
Jumanji3

New postby Sensen » Wed Aug 21, 2019 6:36 am

Mail geldi almaya gidiyoruz pasaportları . Heyecan dorukta
Sensen

New postby maddog » Wed Aug 21, 2019 6:41 am

Sensen wrote:Mail geldi almaya gidiyoruz pasaportları . Heyecan dorukta

Hadi olumlu sonuc insallaaah ! :)
maddog

New postby maddog » Wed Aug 21, 2019 6:48 am

osi wrote:Maddog haber varmi ?

Osi selamlar, Yine mail gelmedi. Ben dayanamadim asagidaki gibi bir sey yazdim TLScontact'a.

Merhaba,
Pasaportsuz basvuru servisini kullandim.
05.07.2019 tarihinde basvurdum.
28.07.2019 da pasaportumun istenildi - mail geldi.
29.07.2019 da pasaportumu submit ettim. 4-6 is gunu icerisinde cevap gelecegini dusunuyordum.Hala cevap gelmedi. Vize baslangic tarihine sadece 35 gun kaldi. Hazirliklarim icin gec kalmak istemiyorum.

Saygilarimla,
----
maddog

New postby osi » Wed Aug 21, 2019 6:55 am

maddog wrote:

Osi selamlar, Yine mail gelmedi. Ben dayanamadim asagidaki gibi bir sey yazdim TLScontact'a.

Merhaba,
29.07.2019 da pasaportumu submit ettim. 4-6 is gunu icerisinde cevap gelecegini dusunuyordum.Hala cevap gelmedi. Vize baslangic tarihine sadece 35 gun kaldi. Hazirliklarim icin gec kalmak istemiyorum.

Saygilarimla,
----

Selam maddog ayni sekilde bizdende hala haber yok biz tsl mail attik bu parali olan yeridr aradik hic bir bilgi vermiyorlar.
osi

New postby Sensen » Wed Aug 21, 2019 7:12 am

osi wrote:
maddog wrote:

Merhaba,

Saygilarimla,
----

Selam maddog ayni sekilde bizdende hala haber yok biz tsl mail attik bu parali olan yeridr aradik hic bir bilgi vermiyorlar.

Akıl alacak gibi değil. Siz seyahat ihtimaliniz olduğu için pasaportu baştan vermediniz e ama şimdi o kadar çok içerde kaldı ki uzaması bir yana ya bu sırada başka bir seyahat olacak olsa ? Hiç bir mantığı kalmadı
Sensen

New postby osi » Wed Aug 21, 2019 7:31 am

Merhaba,

Saygilarimla,
----[/quote]
Anlasilir birsey degil gercekten 4 ile 6 is gunu deniyor ama hala bir ses soluk yok ariyorsun muhattap olacak kisiler yok biz bilgi veremeyiz e parali servisten bilgi icin arayin niye diyorsun ozaman hic bir bilgi vermeyeceksen kapa bu servisi sadece para tuzagi.
Selam maddog ayni sekilde bizdende hala haber yok biz tsl mail attik bu parali olan yeridr aradik hic bir bilgi vermiyorlar.[/quote]

Akıl alacak gibi değil. Siz seyahat ihtimaliniz olduğu için pasaportu baştan vermediniz e ama şimdi o kadar çok içerde kaldı ki uzaması bir yana ya bu sırada başka bir seyahat olacak olsa ? Hiç bir mantığı kalmadı[/quote]
osi

New postby barisbagis » Wed Aug 21, 2019 8:49 am

Selamlar herkese. Ortaklı başvuruda ortakların kendi arasında bir partnership sözleşmesi yapması mı tavsiye ediliyor? Bu konuda bilgisi olan var mı?

Ay sonunda başvuru yapmayı planlıyoruz. BP bitti. Alanımız BIM danışmanlığı, inşaat ve mimarlık projelendirme hizmetleri. Mimar yada inşaat işiyle uğraşan arkadaşlar var ise tanışmak ve fikir alışverişinde bulunmak isteriz.

sitemiz de hazır :) bekleriz

www.bimrein.com
barisbagis

New postby maddog » Wed Aug 21, 2019 8:56 am

Sensen wrote:Mail geldi almaya gidiyoruz pasaportları . Heyecan dorukta

Ne oldu Sensen ? Bizi de bilgilendirin
maddog

New postby eddardstark » Wed Aug 21, 2019 9:53 am

Jumanji3 wrote:Merhaba,

IT alanında çalışıyorum ve anlaşmayı benim üzerimden yapıp, vizeleri aldık. Ancak geldiğimde gördüm ki, gerçekten IT alanında inanılmaz fırsatlar var ve self-employed vizesi ile maalesef bunların çok büyük bir çoğunluğundan yararlanamıyorsunuz. Şu an çok ciddi şekilde, 31 Ekim'den önce eşim üzerinden tekrar başvurmayı planlıyorum. Bunun için enerjim var mı çok emin değilim ama gelen iş tekliflerinin tümünün vize tipinden dolayı kaçmış olması çok moral bozucu gerçekten.

İkinizin de aynı anda başvurması mümkün mü bilmiyorum ama bildiğim tek şey, büyük firmalarda iş bulabilecek olan kişi üzerinden bu anlaşmayı yapmaMAnız. (Bu düşünceleri eşinizin de Ankara Anlaşması vizesi alabilecek olduğu düşünülerek yazdım, eşiniz vizeyi alabilecek deneyimde değilse, tabiki yapacak bişey yok.)

Benim başvuru daha belli olmadı, eşim için de başvuru hazırlıkları yapıyoruz ancak Kimya alanında AA ile giden kimse yok sanırım, günlerdir çeşiti gruplarda soruyoruz, dönüş yapan yok :(
eddardstark

New postby barisbagis » Wed Aug 21, 2019 10:06 am

eddardstark wrote:
Jumanji3 wrote:Merhaba,

Benim başvuru daha belli olmadı, eşim için de başvuru hazırlıkları yapıyoruz ancak Kimya alanında AA ile giden kimse yok sanırım, günlerdir çeşiti gruplarda soruyoruz, dönüş yapan yok :(

sadece sesli düşünüyorum. Oraya AA ile gidip piyasada 1 yıl içerisinde sizi işe almak için sponsor olacak bir firma ile anlaşsanız. onlar size sponsor olduğunda ise vize türünüzü değiştireniz hem siz hem de eşiniz çalışan vizesi ile hayatlarınıza devam edemez misiniz? Bunu sizi örnekleyerek sordum ama benim de aklımda en kötü böyle yapılır mı acaba diye geçiyordu bu soru ne zamandır.
barisbagis

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü