Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby fnb » Wed Nov 06, 2019 12:04 am

Arkadaşlar herkese merhaba. Londradan Business development ve marketing consultancy alanında tecrübe yetersizliği nedeniyle ilk başvuru 6 ağustosta red aldım. 2. başvurumu 15 ağustosta yaptım ve dün ondan da red aldım ve gösterilen red gerekçeleri business plan ile alakalı ve hepsini çürütecek şeyler business planda mevcut, çok açık ki kötü niyetli ve ilk redden ötürü ön yargılı bi home office memuruna denk geldim şu an ne yapacağımı bilmiyorum ve çok kararsızım. Danışmanım istersen itiraz istersen yeniden başvuru yapalım dedi fakat itiraza olumlu dönüş oranı çok düşük ancak güzel bi açıklamayla aslında her şeyin mevcut olduğunu anlatsak başka bi memur incelediğinde işe yarar mı. Karar vermek için sürem çok kısıtlı bu konuda tecrübesi olan veya tavsiye verebilecek olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
fnb

New postby Haluk » Wed Nov 06, 2019 12:49 am

berkke wrote:Evet biraz eksik bir anlatım olmuş fakat son cümlede belirttiğim gibi daha önce 2 kez turist vizesinden red aldım.Bu konuda emin olamadım çoğunlukla kimse bu konuda net birşey söylemiyor.Tereddütte kaldım açıkcası dosyaya bu konu ile ilgili bir açıklama eklesemmi diye.Herneyse hazır yeri gelmişken it alanı için 25.000 tl sermaye yeterli gelirmi sizce?

İş planınıza bağlı. İş planınızda yetirebiliyorsanız, sorun olmaması lazım. 2000 sterlinle, evden IT contractor olarak çalışacağım diye iş planı hazırlayıp onay alanlar duydum. Ama iş planının o kadar sermayeyle kar edebilir olması, sizin (varsa bakmakla yükümlü olduğunuz kişilerin) geçimini sağlayabilecek olması ve bir de, şirketin karşılaşabileceği maddi yükümlülüklere yetecek yedek para olması önemli hususlar (bu üçünün karşılanmaması direkt ret sebebi).

Ret sebepleri Business Guidance belgesinde yazılı. Orada yazılı olan ret gerekçeleri dışında, başka bir gerekçeyle ret veremiyorlar.
Haluk

New postby Selen80 » Wed Nov 06, 2019 6:49 am

[quote="fnb"]Arkadaşlar herkese merhaba. Londradan Business development ve marketing consultancy alanında tecrübe yetersizliği nedeniyle ilk başvuru 6 ağustosta red aldım. 2. başvurumu 15 ağustosta yaptım ve dün ondan da red aldım ve gösterilen red gerekçeleri business plan ile alakalı ve hepsini çürütecek şeyler business planda mevcut, çok açık ki kötü niyetli ve ilk redden ötürü ön yargılı bi home office memuruna denk geldim şu an ne yapacağımı bilmiyorum ve çok kararsızım. Danışmanım istersen itiraz istersen yeniden başvuru yapalım dedi fakat itiraza olumlu dönüş oranı çok düşük ancak güzel bi açıklamayla aslında her şeyin mevcut olduğunu anlatsak başka bi memur incelediğinde işe yarar mı. Karar vermek için sürem çok kısıtlı bu konuda tecrübesi olan veya tavsiye verebilecek olan arkadaşlar yardımcı
Last edited by Selen80 on Thu Nov 07, 2019 12:10 pm, edited 1 time in total.
Selen80

New postby debedebe » Wed Nov 06, 2019 10:27 am

fnb wrote:Arkadaşlar herkese merhaba. Londradan Business development ve marketing consultancy alanında tecrübe yetersizliği nedeniyle ilk başvuru 6 ağustosta red aldım. 2. başvurumu 15 ağustosta yaptım ve dün ondan da red aldım ve gösterilen red gerekçeleri business plan ile alakalı ve hepsini çürütecek şeyler business planda mevcut, çok açık ki kötü niyetli ve ilk redden ötürü ön yargılı bi home office memuruna denk geldim şu an ne yapacağımı bilmiyorum ve çok kararsızım. Danışmanım istersen itiraz istersen yeniden başvuru yapalım dedi fakat itiraza olumlu dönüş oranı çok düşük ancak güzel bi açıklamayla aslında her şeyin mevcut olduğunu anlatsak başka bi memur incelediğinde işe yarar mı. Karar vermek için sürem çok kısıtlı bu konuda tecrübesi olan veya tavsiye verebilecek olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Danismaniniz olmasina ragmen 2 basvuruda da red aldiysaniz 3. basvuruyu ayni danismanla yapmasaniz daha iyi olur sanki. Hele ki business plan ile alakaliysa reddiniz daha da aci.
debedebe

New postby debedebe » Wed Nov 06, 2019 10:32 am

berkke wrote:Evet biraz eksik bir anlatım olmuş fakat son cümlede belirttiğim gibi daha önce 2 kez turist vizesinden red aldım.Bu konuda emin olamadım çoğunlukla kimse bu konuda net birşey söylemiyor.Tereddütte kaldım açıkcası dosyaya bu konu ile ilgili bir açıklama eklesemmi diye.Herneyse hazır yeri gelmişken it alanı için 25.000 tl sermaye yeterli gelirmi sizce?

Daha onceki redleriniz dosyayi daha dikkatli incelemelerine sabep olur ancak Guidance'a uygun basvuru yaptiysaniz kabul edeceklerdir. Yalniz kisa sure once turist vizesini maddi sebeple red ettilerse, AA kapsaminda elinizdeki 25,000 TL ye de supheyle yaklasabilirler, paranin kaynagini , nasil kazandiginizi dikkatlice belirtin.
IT Consultancy icin Home Office calisacagim derseniz sermaye yeterli olur ancak kisisel yasam masraflari icin kisisel planinizda yasanacak sehri kiralarin ucuz oldugu bir yer secmenizi tavsiye ederim.
debedebe

New postby elfbtny » Wed Nov 06, 2019 11:03 am

Arkadaşlar, 14 Ekim eşli ve danışmansız (BP'yi yazdırdım sadece) ECAA başvurumuz 5 Kasım'da olumlu sonuçlandı. Asıl macera şimdi başlıyor.
Süreçteki herkese bol şans diliyorum.
elfbtny

New postby ozenc_y » Wed Nov 06, 2019 11:57 am

elfbtny wrote:Arkadaşlar, 14 Ekim eşli ve danışmansız (BP'yi yazdırdım sadece) ECAA başvurumuz 5 Kasım'da olumlu sonuçlandı. Asıl macera şimdi başlıyor.

Hayırlı olsun. İş planınız ne üzerineydi?
ozenc_y

New postby elfbtny » Wed Nov 06, 2019 1:43 pm

ozenc_y wrote:
elfbtny wrote:Arkadaşlar, 14 Ekim eşli ve danışmansız (BP'yi yazdırdım sadece) ECAA başvurumuz 5 Kasım'da olumlu sonuçlandı. Asıl macera şimdi başlıyor.

Insan Kaynaklari danismanligi uzerineydi. Sirketlere ise alim, bireylere CV ve mulakat danismanligi uzerine, Hampshire bolgesinde.
elfbtny

New postby fatqsh » Wed Nov 06, 2019 5:37 pm

Merhabalar,
İstanbul'dan danışmansız olarak lead + dependant 15 Ekim online, 17 Ekim parmak izi ve 6 Kasım olumlu sonuç aldık. Darısı bekleyenlerin başına.
fatqsh

New postby ozenc_y » Wed Nov 06, 2019 9:40 pm

elfbtny wrote:
ozenc_y wrote:

Insan Kaynaklari danismanligi uzerineydi. Sirketlere ise alim, bireylere CV ve mulakat danismanligi uzerine, Hampshire bolgesinde.

Ben de tecrübemden dolayı İşe Alım Danışmanlığı üzerine iş planı yazdırdım, kabul gördüğünü öğrenmek sevindirici :) Edinburgh'da düşünüyorum. Ben de sadece iş planını danışmana yazdırıp gerisini kendim halletmeye çalışıyorum ama sürekli bir şeyleri unutacağım eksik yapacağım diye korkuyorum. Gov.uk sitesinde de çok detaylı belge listesi göremedim, anladığım kadarıyla buradaki herkes orada yazmayan ekstra bir sürü detaylı belge sunmuş başvururken. Belgelere dair bir check list oluşturmak istiyorum. Sizin sunduğunuz belgelerin bir listesi var mı elinizde acaba? Gerçekten çok makbule geçer. Hesapta ailemin bana yolladığı 9000 sterlini göstereceğim. Dependant yok.

Teşekkürler & Sevgiler
ozenc_y

New postby derin » Thu Nov 07, 2019 7:47 am

nsan Kaynaklari danismanligi uzerineydi. Sirketlere ise alim, bireylere CV ve mulakat danismanligi uzerine, Hampshire bolgesinde.

Ben de tecrübemden dolayı İşe Alım Danışmanlığı üzerine iş planı yazdırdım, kabul gördüğünü öğrenmek sevindirici :) Edinburgh'da düşünüyorum. Ben de sadece iş planını danışmana yazdırıp gerisini kendim halletmeye çalışıyorum ama sürekli bir şeyleri unutacağım eksik yapacağım diye korkuyorum. Gov.uk sitesinde de çok detaylı belge listesi göremedim, anladığım kadarıyla buradaki herkes orada yazmayan ekstra bir sürü detaylı belge sunmuş başvururken. Belgelere dair bir check list oluşturmak istiyorum. Sizin sunduğunuz belgelerin bir listesi var mı elinizde acaba? Gerçekten çok makbule geçer. Hesapta ailemin bana yolladığı 9000 sterlini göstereceğim. Dependant yok.

Teşekkürler & Sevgiler

merhabalar, biz danışmanla çalıştık ama inanın sadece iş planını yazdırarak en doğru kararı vermişsiniz. çünkü yoğunluktan ne telefonlarınızı açıyorlar ne de doğru dürüst ilgileniyorlar.aklıma gelenleri sizin için derliyorum.

1)nüfus kayıt örneğinizin ingilizcesi (mail adresi verirseniz bende taslak var, e devletteki kısmını direk kopyalarsınız, size iletebilirim boşuna para vermezsiniz)
2)aileden aldığınız parayla ilgili ingilizce hibe yazısı (burada hesap numaraları ve sizden parayı geri almayacaklarını vurgulamanız önemli
3)ingilizce cv
4)tüm eklediğiniz sertifikalarınızın ingilizcesi
5)niyet mektubu (bunu business plan önüne koyduğunuz için belki firma hazırlıyordur)
6)çalıştığınız şirketten çalışma yazısı (şu kadar zamandır, şu ünvanla ve şu maaşla çalışmaktadır gibi)
7)şirket imza sirküleri, 6 aylık maaş bordrosu, şirket vergi levhası, şirket ticari sicil gazetesi (hepsi çalıştığınız firmadan)
8)6 aylık maaş hesap dökümünüz
9)ailenizin size yolladığı paranın onların hesabında ne kadar süredir olduğunu gösteren banka belgesi, size yolladıklarının göründüğü banka belgesi ve sizin hesabınıza geldiği banka belgesi.

şuan işteyim aklıma gelenler bunlar. aklıma geldikçe 10. maddeden devam edeceğim. umarım yardımcı olabilmişimdir.

selamlar,
derin

New postby hakofako » Thu Nov 07, 2019 1:31 pm

derin wrote:
nsan Kaynaklari danismanligi uzerineydi. Sirketlere ise alim, bireylere CV ve mulakat danismanligi uzerine, Hampshire bolgesinde.

Teşekkürler & Sevgiler

merhabalar, biz danışmanla çalıştık ama inanın sadece iş planını yazdırarak en doğru kararı vermişsiniz. çünkü yoğunluktan ne telefonlarınızı açıyorlar ne de doğru dürüst ilgileniyorlar.aklıma gelenleri sizin için derliyorum.

1)nüfus kayıt örneğinizin ingilizcesi (mail adresi verirseniz bende taslak var, e devletteki kısmını direk kopyalarsınız, size iletebilirim boşuna para vermezsiniz)
2)aileden aldığınız parayla ilgili ingilizce hibe yazısı (burada hesap numaraları ve sizden parayı geri almayacaklarını vurgulamanız önemli
3)ingilizce cv
4)tüm eklediğiniz sertifikalarınızın ingilizcesi
5)niyet mektubu (bunu business plan önüne koyduğunuz için belki firma hazırlıyordur)
6)çalıştığınız şirketten çalışma yazısı (şu kadar zamandır, şu ünvanla ve şu maaşla çalışmaktadır gibi)
7)şirket imza sirküleri, 6 aylık maaş bordrosu, şirket vergi levhası, şirket ticari sicil gazetesi (hepsi çalıştığınız firmadan)
8)6 aylık maaş hesap dökümünüz
9)ailenizin size yolladığı paranın onların hesabında ne kadar süredir olduğunu gösteren banka belgesi, size yolladıklarının göründüğü banka belgesi ve sizin hesabınıza geldiği banka belgesi.

şuan işteyim aklıma gelenler bunlar. aklıma geldikçe 10. maddeden devam edeceğim. umarım yardımcı olabilmişimdir.

selamlar,

Arkadaşlar merhaba,

Sadece iş planını yazmak için ne kadar ücret alıyorlar ortalama olarak? Komple başvuruya 1750 Pound civarı diyorlar.
hakofako

New postby ozenc_y » Thu Nov 07, 2019 4:44 pm

hakofako wrote:
derin wrote:

Teşekkürler & Sevgiler

Arkadaşlar merhaba,

Sadece iş planını yazmak için ne kadar ücret alıyorlar ortalama olarak? Komple başvuruya 1750 Pound civarı diyorlar.

Selamlar, benim çalıştığım kişi 200 pound aldı, ismini bu sitede bulmuştum ama henüz plan hazır olmadığı için iyi kötü bir şey diyemiyorum.
ozenc_y

New postby fnb » Fri Nov 08, 2019 12:09 am

Selen80 wrote:
fnb wrote:Arkadaşlar herkese merhaba. Londradan Business development ve marketing consultancy alanında tecrübe yetersizliği nedeniyle ilk başvuru 6 ağustosta red aldım. 2. başvurumu 15 ağustosta yaptım ve dün ondan da red aldım ve gösterilen red gerekçeleri business plan ile alakalı ve hepsini çürütecek şeyler business planda mevcut, çok açık ki kötü niyetli ve ilk redden ötürü ön yargılı bi home office memuruna denk geldim şu an ne yapacağımı bilmiyorum ve çok kararsızım. Danışmanım istersen itiraz istersen yeniden başvuru yapalım dedi fakat itiraza olumlu dönüş oranı çok düşük ancak güzel bi açıklamayla aslında her şeyin mevcut olduğunu anlatsak başka bi memur incelediğinde işe yarar mı. Karar vermek için sürem çok kısıtlı bu konuda tecrübesi olan veya tavsiye verebilecek olan arkadaşlar yardımcı

Yeni mezun olduğum için hiç çalışmadım ancak referans olarak üniversite öğrenciliğimi esnasında 2 farklı fabrikada çalışmıştım onlardan mektup aldım ve yaptığım stajları da ekledim.
fnb

New postby Haluk » Fri Nov 08, 2019 5:18 am

fnb wrote:
Selen80 wrote:
fnb wrote:Arkadaşlar herkese merhaba. Londradan Business development ve marketing consultancy alanında tecrübe yetersizliği nedeniyle ilk başvuru 6 ağustosta red aldım. 2. başvurumu 15 ağustosta yaptım ve dün ondan da red aldım ve gösterilen red gerekçeleri business plan ile alakalı ve hepsini çürütecek şeyler business planda mevcut, çok açık ki kötü niyetli ve ilk redden ötürü ön yargılı bi home office memuruna denk geldim şu an ne yapacağımı bilmiyorum ve çok kararsızım. Danışmanım istersen itiraz istersen yeniden başvuru yapalım dedi fakat itiraza olumlu dönüş oranı çok düşük ancak güzel bi açıklamayla aslında her şeyin mevcut olduğunu anlatsak başka bi memur incelediğinde işe yarar mı. Karar vermek için sürem çok kısıtlı bu konuda tecrübesi olan veya tavsiye verebilecek olan arkadaşlar yardımcı

Yeni mezun olduğum için hiç çalışmadım ancak referans olarak üniversite öğrenciliğimi esnasında 2 farklı fabrikada çalışmıştım onlardan mektup aldım ve yaptığım stajları da ekledim.

E o zaman vize görevlisi "kötü niyetli ve ön yargılı" olduğu için değil, gerçekten de deneyiminiz olmadığı için ret almışsınız. Değil mi? Bu vize için en önemli 2 kriter deneyim ve para. Hatta deneyim paradan daha önemli. Çok düşük sermayelerle gideni çok duydum ama sıfır deneyimle bu vizeyi alabilen hiç duymadım. Danışman bile bile lades etmiş sizi.
Haluk

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü