Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby metinnsanalann » Wed May 09, 2018 9:12 pm

Gemekler wrote:Herkese merhabalar,

Bizde bugün başvurduk. Forumda okuduğum bilgilere göre 1.5 veya 2 ayı bulacak sonucun bize ulaşması. Herkese bol şanslar...

gelişmelerden haberdar etmeyi unutmayın :)

Sektör neydi bu arada ? umarım olumlu bir sonuç alırsınız
metinnsanalann

New postby Gemekler » Thu May 10, 2018 6:06 pm

metinnsanalann wrote:
Gemekler wrote:Herkese merhabalar,

Bizde bugün başvurduk. Forumda okuduğum bilgilere göre 1.5 veya 2 ayı bulacak sonucun bize ulaşması. Herkese bol şanslar...

gelişmelerden haberdar etmeyi unutmayın :)

Sektör neydi bu arada ? umarım olumlu bir sonuç alırsınız

IT Sekteründeyim.
Gemekler

New postby luigi » Fri May 11, 2018 4:19 pm

Herkese merhaba,
12 Şubat tarihli başvurum 10 mayis akşamüstü karara baglandi. Bugun sabahtan kargoya verilmis. Yarin ups e gidip pasaportlari almayi deneyecegim. Cumartesi teslimat yapmadiklarini soylediler ama yine de yalvarıp en azından sonucu ogrenmeye calisacagim. 3 ayin üstüne 2 gün daha beklemek tam eziyet oldu.
Mart sonu gibi sonuç gelir diye dusunuyordum basvururken, neredeyse tam 3 ay oldu.

Ogrendigim gibi sonucu da bildiririm. Aile olarak basvuran kişiler varsa soracagim bir iki sey var, bu sorularin cevabini bilen varsa cok memnun olurum.
1- nin numarası almak kac gün sürüyor? sanırım ev tutma ve okul kaydi icin ilk yapilmasi gereken bu
2-kizim ilkokul 2 ye gececek.okul kayit doneminin mayis olduğunu okumuştum
olur da ret alirsak ve tekrar basvurup eylul gibi gidersek okullara kayıt olabiliyor muyuz?
luigi

New postby luigi » Sat May 12, 2018 9:06 am

Bugun UPS'den vizeleri aldım, sonuç olumlu :)
Bekleyen herkes için de aynısı olur inşallah.

Fakat takıldığım bir konu var, 1 aylık vizenin başlangıç tarihi 18/04 yani aslında vize çıkalı çok olmuş ama bana göndermemişler. 18/05 te bitiyor dolayısıyla bu hafta alelacele gitmem gerekiyor!

Benim konum danışmanlıktı, mali müşavir ve denetçilik yapıyorum türkiye'de, aynı zamanda ingiltere de mali müşavir olabilmek için sınavlara giriyorum. Haziran ayında son sınavımı verip orada da ACCA olarak faaliyetimi sürdüreceğim. Sanırım olumlu olmasında en etkili şey ACCA sınavlarım oldu.

Üst soruda sorduğum şeyler hala geçerli... Ayrıca çocuklu ailelerden konaklayacak yer ile ilgili tavsiyeler benim içim çok önemli...
luigi

New postby Murti » Sat May 12, 2018 10:12 am

luigi wrote:Bugun UPS'den vizeleri aldım, sonuç olumlu :)
Bekleyen herkes için de aynısı olur inşallah.

Fakat takıldığım bir konu var, 1 aylık vizenin başlangıç tarihi 18/04 yani aslında vize çıkalı çok olmuş ama bana göndermemişler. 18/05 te bitiyor dolayısıyla bu hafta alelacele gitmem gerekiyor!

Benim konum danışmanlıktı, mali müşavir ve denetçilik yapıyorum türkiye'de, aynı zamanda ingiltere de mali müşavir olabilmek için sınavlara giriyorum. Haziran ayında son sınavımı verip orada da ACCA olarak faaliyetimi sürdüreceğim. Sanırım olumlu olmasında en etkili şey ACCA sınavlarım oldu.

Üst soruda sorduğum şeyler hala geçerli... Ayrıca çocuklu ailelerden konaklayacak yer ile ilgili tavsiyeler benim içim çok önemli...

Merhaba luigi Senin adina cok sevindim, hayirli olsun insallah her sey istedigin gibi olur.
Vizenin baslama tarihi kotu olmus. Zaman cok daralmis banada aynisi olur mu diye tedirgin oldum acikcasi :)
Gerci vize olumlu olsunda boylesinede raziyim :)

Sorularina yanit vermek icin londra tecrubem yok fakat forumlardan okudugum kadari ile BRP kartin hazirdir buyuk ihtimal. O yuzden buradan Bir Airbnb ayarlayip yada oda oyle gidip ilk gun kartini alip 2. Gun polis kaydini yap derim zira zamanin cok kisitli.
Bu iki islem cok onemli digerleri bekleye bilir.
Birde NINO icin TR vatandaslarina kolaylik yapmislar diye okudum en son. Limited sirketi olanlar sirket belgeleri, BRP karti ve Pasaport beyani ile direk NINO aliyormus.
Fakat su kesin bilgi Ev tutmak icin NINO sarti yok fakat kredi kontrolu yapamadiklarindan 6 aylik pesin gibi bir takim istekleri oluyormus ev sahiplerinin.
Ben eger basvurum olumlu olursa Ev icin kingston veya richmond civarini dusunuyorum bu bolgede okullarin iyi oldugunu duymustum.
Son olarak referans aldigim kiymetli bilgilerin oldugu bir sayfa var http://www.mehmetc.com diye orda ankara anladmasi ile ilgi bir cok bilgi verilmis. Umarim sana faydasi olur.
Tekrar hayirli olsun.
Murti

New postby luigi » Sat May 12, 2018 7:59 pm

Cevabın ve iyi dileklerin için cok tesekkurler. Çarşamba günü icin biletimi aldim.
Sanirim gitmeden sirketi kurmam iyi olacak. Pazartesi danışmana gidip bu konular hakkinda görüşeceğim, ogrendiklerimi burada paylaşırım.

Bu arada benim basvurumda sorun olabilecek birkac seyi cikardik. Daha once yazilan mesajlarda sorun yasayanlar oldugunu gorunce belirtmek istedim

1)Benim calistigim danisman, sahsi hesabimda cok fazla giris çıkışlar oldugu icin(vadeli hesap bozma, doviz alma vs)koymamayi tercih etti.O yüzden sadece kaynagi belli sermayeyi dosyaya ekledik(arac satisi, sirketten gelen kar payi)
2) Yabanci dil ile ilgili bir kursta seviye tespit sınavına girdim ve sinav sonuc belgesini ekledim( toefl vs icin zamanim yoktu)

Tabi bunlar bana ozel olabilir.
Dedigim gibi ben calistigim firmanin yonlendirmesiyle herşeyi yaptim.

Danisman firma ile calisacak olanlar mutlaka 2 3 firma ile konussunlar. Benim durumum biraz karışıktı ve her firma farkli birşey soyledi.icime sinen bir cozum bulana kadar 3 4 kisi ise görüştüm. Sureyi de muhakkak teyit etsinler. Biz baslamadan bana ait sorumluluklarin tarihleri, is planinin bitiş tarihi, evraklarin cevirisinin yapılacağı tarih vs hepsini belirledik
luigi

New postby kismetseolsun » Mon May 14, 2018 5:21 pm

Arkadaslar IT sektorunde BP yazmaya calisiyorum ancak cok yavas ilerliyorum. Ozel bilgiler haricinde paylasim yapabilecek var midir acaba? Tesekkurler
kismetseolsun

New postby rbayrakoglu » Mon May 14, 2018 6:25 pm

kismetseolsun wrote:Arkadaslar IT sektorunde BP yazmaya calisiyorum ancak cok yavas ilerliyorum. Ozel bilgiler haricinde paylasim yapabilecek var midir acaba? Tesekkurler

sorularınız yazın bilenler yorum yazssın.. başkalarıda yararlansın diye, elimdeki BP lar. linkte.
https://mega.nz/#F!MmoDzaaB!EECCcaL5Q-uGPWpwONmU3Q
rbayrakoglu

New postby kismetseolsun » Mon May 14, 2018 7:27 pm

Cevap icin cok tesekkur ederim. IT olarak az da olsa varmis, buradan yararlanmaya calisacagim. Son zamanlarda kabul alan IT BP leri paylasmak isteyen olursa simdiden tesekkur ederim.

Soru bazindan ziyade pazar arastirmasi, rakipler, chartlar buralar gozumde cok buyudu. Neyi nasil koyacagimi, pazar analizini nasil sunacagimi, rakipler ki binlerce bu isi yapan var bunlari nasil yazacagimi bilemiyorum...

Biraz bakayim belki baska arkadaslar da paylasirlar, hepsinden bir derleme yapmaya calisacagim.

Tesekkurler @rbayrakoglu
kismetseolsun

New postby rbayrakoglu » Mon May 14, 2018 7:31 pm

kismetseolsun wrote:Cevap icin cok tesekkur ederim. IT olarak az da olsa varmis, buradan yararlanmaya calisacagim. Son zamanlarda kabul alan IT BP leri paylasmak isteyen olursa simdiden tesekkur ederim.

Soru bazindan ziyade pazar arastirmasi, rakipler, chartlar buralar gozumde cok buyudu. Neyi nasil koyacagimi, pazar analizini nasil sunacagimi, rakipler ki binlerce bu isi yapan var bunlari nasil yazacagimi bilemiyorum...

Biraz bakayim belki baska arkadaslar da paylasirlar, hepsinden bir derleme yapmaya calisacagim.

Tesekkurler @rbayrakoglu
ağırlıklı olarak IT ciler gitmesine rağmen ben daha 1 IT cinin kendi planını payşlaştığını hatırlamıyorum. Bu eksiklik. Vize alınca ben paylaşacağım (fotoğrafçıyım). 37 sayfa yazı toplam 74 sayfa tuttu. oku oku bitmez.
rbayrakoglu

New postby liam01 » Tue May 15, 2018 6:33 am

Merhabalar,

2 soru var kafamda araştırarak cevap bulamadığım.

1.si Türkiye'de aktif olarak çalışıyorken Ankara Antlaşması'na başvurmanın bir sakıncası var mı? işsiz olmak gibi bir gereklilik söz konusu mu?

2.si daha önce hiç İngiltere'de bulunmadım bunun olumsuz bir etki oluşturacağını düşünerek 4 - 5 günlüğüne Londraya turistik amaçla gitmeyi planlıyorum.

Açıkçası bunu yapmak istememin tek sebebi Ankara Antlaşması başvurusunda olumlu etkisi olabileceğini daha doğrusu daha önce hiç gitmediğin bir yerde iş kurmak için başvurmanın inandırıcı olmayacağını düşünmem.

Bu düşüncemde haklılık payım nedir yanlış mı düşünmekteyim yardımcı olabilirseniz sevinirim.
liam01

New postby orduevi » Tue May 15, 2018 8:20 am

@liam01 Ingiltere'ye gel mutlaka. Dedigin gibi artisi olur. Ayrica event'lere katılıp potensiyel müşteri mektubu almaya bak. Bu mektup onemli. Ben Ingiltere'ye gelip almiştim. Recruitment Agency'lerden alma sakin, red sebebi olur. MeetUp eventlerine katil. Eger Ingiltere'de tanidigin, esin dostun firma sahibi yoksa Turkiye'den bu mektubu alamazsın.
orduevi

New postby Emre » Tue May 15, 2018 7:31 pm

İşsiz olmak gibi bir gereklilik yok. Aksine iş sahibi olmanın artısı bile var.
Emre

New postby rbayrakoglu » Tue May 15, 2018 7:37 pm

Emre wrote:İşsiz olmak gibi bir gereklilik yok. Aksine iş sahibi olmanın artısı bile var.
ticari olarak düşünce, 1 şeyi iyi yapmak, 1 işletme yürütmek anlamına gelmez, şirket yöneticiliği ayrı 1 şey. ticarete yatkınlık para çevirmek ayrı 1 şey hele de cafe restaurant gibi.. bu açıdan bakınca şirketin olması pozitif 1 durum bencede..
rbayrakoglu

New postby murattu73 » Wed May 16, 2018 10:50 am

Herkese merhabalar ,

1 Mart 2018 de yaptığım başvuruya bugün red aldım. Sebep olarak 2 madde yazmışlar.

1-Türkiye'de daha önce kendi işimi yapmadığım hep özel sektörde çalıştığımı öne sürmüşler.

2-Bir de BP de işi kurmayı planladığım bölgede beni öne çıkaracak sebeplerin fiyat ve tecrübe
avantajı olacağını söylemiştim. Fakat bunları destekleyen bilgilerin olmadığını söylemişler.
Halbuki BP de IT danışmanları ile ilgili İngiltere'deki ortalama fiyat bilgilerini ve benim uygulayacağım ücretleri vermiştim .

Şimdi bunlarla ilgili düzeltmeleri yapıp tekrar başvuracağım.
Fakat 1. madde ile ilgili ne yazılması gerekiyor bilemedim.
Bu konuda geçmiş tecrübesi olan var ise bilgi paylaşabilir mi acaba ?
murattu73

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü