Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby kumru » Tue Dec 12, 2017 7:29 pm

kumru wrote:Mercan Merhaba,
Daha gelmedi malesef bekliyoruz.. tesekkurler cevabin icin, bu hafta gelsin artik!

Bugun ogleden sonra decision made e-postasi geldi :) Passback servisi kullanmistik, pasaportlari getirmemizi istedikleri icin cevabin olumlu oldugunu dusunuyorum. Sonuc kesin olarak belli oldugunda yine yazarim.
kumru

New postby Mercan » Wed Dec 13, 2017 10:29 am

Gözünüz aydın Kumru, hayırlı olsun. Çok heyecanlı..
Mercan

New postby Metinhld » Thu Dec 14, 2017 1:53 pm

Merhaba Arkadaslar,

daha once sorulmus ama net cevabini bulamadigim icin tekrar soruyorum. Passback hizmetini kullanip pasaportu teslim ettikten sonra ret alan var mi? 16 Ekim dependant basvurusu yaptik, bugun pasaportlari istediler. Onemli oldugunu dusundugumuz bir belgeyi vermeyi unuttugumuz icin ret almayi bekliyorduk, pasaportlari isteyince umitlendik. bilgisi olan var mi?
Metinhld

New postby GulYalcin » Thu Dec 14, 2017 8:13 pm

Merhaba pasaportlar istendiyse onaylanmıştır vizeniz,yoksa mail yolu ile bildiriliyor pasaport istenmiyor..hayırlı olsun:)
GulYalcin

New postby Metinhld » Fri Dec 15, 2017 5:17 am

oyleyse super bi haber bizim icin, tesekkurler :) sonucu buradan paylasacagim.

GulYalcin wrote:Merhaba pasaportlar istendiyse onaylanmıştır vizeniz,yoksa mail yolu ile bildiriliyor pasaport istenmiyor..hayırlı olsun:)
Metinhld

New postby Mercan » Fri Dec 15, 2017 7:53 am

Metinhld ,

Hayırlı olsun.
Mercan

New postby Bristolex » Fri Dec 15, 2017 11:06 am

GulYalcin wrote:Merhaba pasaportlar istendiyse onaylanmıştır vizeniz,yoksa mail yolu ile bildiriliyor pasaport istenmiyor..hayırlı olsun:)

Vize red olmuşsa, red cevabı maille bildiriliyor mu, yoksa sadece pasaportu getirmenize gerek yok mu deniyor? Oradan mı anlıyoruz. Ben ilk sefer başvurumda pass back servisini kullanmamıştım. Red cevabını da zarfı teslim alana kadar öğrenememiştim.
Bristolex

New postby mcanozkaya » Sat Dec 16, 2017 1:44 pm

Merhaba Değerli Forum Üyeleri,
Öncelikle hepinize selamlarımı sunuyorum. Sosyal Çalışmacıyım ve Ankara Anlaşması vasıtasıyla bireysel bir şirket kurup sosyal çalışma hizmetimi council'lerin sosyal hizmet birimlerine satmayı düşünüyorum. İşin çok başındayım ve social worker olarak İngilterede kayıt olunması gereken Health Care Professionals Council'e üye oldum.
Bundan sonrası sanırım Ankara Anlaşması süreci. Ankara'da ikamet ediyorum ve internette bir social worker için BP bulamadım. Bu konuyla ilgili olarak da kayıtlı bir danışman ile çalışmak istiyorum. Ankara'da olan danışman tavsiyelerinizi bekliyorum.
Burdan mı yoksa İngiltere'den mi başvuru? Sizce hangisi.
Saygı, selam
mcanozkaya

New postby Kalik » Sun Dec 17, 2017 10:17 am

Merhabalar,

Ben de Ankara antlasması vizesine 23 kasım itibariyle kendi hazırlamış olduğum BP ile basvurdum. Basvuru surecinde bu siteden baya bi faydalandım. Bankacılık gecmişi olan bir kişi olarak data girişi ve finansal danışmanlık alanında İstanbul'dan basvurdum.

Yalnız kafama takılan basvuru sırasında tum evraklarımın kopyalarının yanında orjinallerini de verdim. Orjinal evrakların geri dönüşünde sıkıntı yaşayan var mı ?

Saygılar
Kalik

New postby Emre » Sun Dec 17, 2017 11:53 am

Orjinal evraklari teslim ettiginde ayri bir dosyaya koyuyorlar. Sende de oyle olduysa, aynen geri gelecektir. Zaten butun evraklari geri gonderiyorlar isleri bitince.
Emre

New postby slnrd » Tue Dec 19, 2017 5:39 pm

kumru wrote:
Daha gelmedi malesef bekliyoruz.. tesekkurler cevabin icin, bu hafta gelsin artik!

Bugun ogleden sonra decision made e-postasi geldi :) Passback servisi kullanmistik, pasaportlari getirmemizi istedikleri icin cevabin olumlu oldugunu dusunuyorum. Sonuc kesin olarak belli oldugunda yine yazarim.

Merhaba @kumru
Sonucu aldiniz mi?

Biz de 20 Kasim'da Istanbul'dan basvurumuzu yaptik. Sanirim tatil sezonuna denk geldigi icin, bu siralar yaklasik 8 hafta olan ortalamadan daha gec sonuc alacagiz.
slnrd

New postby slnrd » Tue Dec 19, 2017 5:41 pm

Metinhld wrote:oyleyse super bi haber bizim icin, tesekkurler :) sonucu buradan paylasacagim.

@Metinhld, siz sonucunuzu aldiniz mi?
slnrd

New postby kumru » Wed Dec 20, 2017 6:02 am

slnrd wrote:
kumru wrote:

Merhaba @kumru
Sonucu aldiniz mi?

Biz de 20 Kasim'da Istanbul'dan basvurumuzu yaptik. Sanirim tatil sezonuna denk geldigi icin, bu siralar yaklasik 8 hafta olan ortalamadan daha gec sonuc alacagiz.

Merhaba, pasaportlari ancak bu pazartesi yani 18 Aralık'ta teslim edebildik. Daha bekliyoruz, cuma günü de gelebilir Noel sonrasına da kalabilir...
kumru

New postby Metinhld » Wed Dec 20, 2017 11:11 am

slnrd wrote:
Metinhld wrote:oyleyse super bi haber bizim icin, tesekkurler :) sonucu buradan paylasacagim.

@Metinhld, siz sonucunuzu aldiniz mi?

henuz alamadik. pasaportlari gecen hafta verdik, halen ses yok. kac gunde geliyor normalde, bilen var mi?
isin kotusu haftasonu ucak biletimiz var, seyahet planimiz icin passback kullanmistik. cumaya kadar alamazsak kotu olacak. pazartesi sali da calismiyor vize merkezleri.
Metinhld

New postby kumru » Wed Dec 20, 2017 11:03 pm

@Metinhld geçen hafta hangi gün teslim ettiniz? Vize merkezindeki görevli 6 iş gününden bahsetti ancak Noel öncesi yavaş ilerliyor garanti de veremiyorum dedi. Umarım uçak biletinizi etkilemeyecek şekilde alırsınız.
kumru

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü