Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby dogduay » Thu Oct 03, 2019 7:01 am

Fisho wrote:Herkese merhaba, henüz başvuru belgelerimi tamamlamadım. burda belgelerin online olarak başvuru esnasında taratıldığını okuduğum için soruyorum. Randevu almak için online başvuru esnasında herşeyi tamamlamız olmak zorunda mıyızz yoksa belgeler hazır olmadan da başvurabilir miyiz?

Online basvuruda pasaport kimlik bilgileri haricinde birsey istenmiyor, taki siz sisteme kendiniz yuklemek isteyene kadar,
Tls de yapilacaksa evrak teslimi, randevu alinmasinda sorun olmaz diye düşünüyorum.
dogduay

New postby derin » Thu Oct 03, 2019 7:57 am

Merhabalar, sermayeyi annemden aldım. Annemden de bana verdiği sermayenin onu etkilemeyeceği ile ilgili ve benden geri almayacağı ile ilgili imzalı mektup aldım, ayrıca mektupta başka bir hesapta da aynı miktar para olduğunu vurguladık. Hesap annemin hesabında 1,5 yıldır vardı ve vadelide duruyordu. 1 ay önce bana aktarım yaptı. Randevumuz 14 Ekim'de olduğu için elimdeki evraklar geçerliliğini yitirecek yeniden bankadan aynı dökümleri alacağım. annemin bana yatırdığı makbuz, onun hesabından çıkış benim hesabıma giriş vs. Ayrıca maaş hesabımada 2 aydır dokunmuyorum 6 aylık dökümü aldığımda o da orada görünecek. Sizce finansla ilgili bir sıkıntı yaşar mıyım?
derin

New postby brave » Thu Oct 03, 2019 8:49 am

Meraba,
Basvuruda gosterecegim sermaye 10 aydir hesabimda. 6 aylik hesap dokumu alsam yeterli olur mu?

Yoksa 10 ay evvel ev satisindan olan parayla ilgili para transferini gostermem gerekli mi? paranin bir kısmını elden bir kısmını eft ile yapmıstı,sorun olur mu acaba?
brave

New postby dogduay » Thu Oct 03, 2019 8:55 am

brave wrote:Meraba,
Basvuruda gosterecegim sermaye 10 aydir hesabimda. 6 aylik hesap dokumu alsam yeterli olur mu?

Yoksa 10 ay evvel ev satisindan olan parayla ilgili para transferini gostermem gerekli mi? paranin bir kısmını elden bir kısmını eft ile yapmıstı,sorun olur mu acaba?

6 aylik dokumde, yeni giris yapilan miktarlarin aciklamasi yapilmalidir, aksi halde hesapta 10 aylik duranin paranin aciklamasina gerek olmamalidir,
dogduay

New postby busrasahra » Thu Oct 03, 2019 8:57 am

[quote="derin"]Merhabalar, sermayeyi annemden aldım. Annemden de bana verdiği sermayenin onu etkilemeyeceği ile ilgili ve benden geri almayacağı ile ilgili imzalı mektup aldım, ayrıca mektupta başka bir hesapta da aynı miktar para olduğunu vurguladık. Hesap annemin hesabında 1,5 yıldır vardı ve vadelide duruyordu. 1 ay önce bana aktarım yaptı. Randevumuz 14 Ekim'de olduğu için elimdeki evraklar geçerliliğini yitirecek yeniden bankadan aynı dökümleri alacağım. annemin bana yatırdığı makbuz, onun hesabından çıkış benim hesabıma giriş vs. Ayrıca maaş hesabımada 2 aydır dokunmuyorum 6 aylık dökümü aldığımda o da orada görünecek. Sizce finansla ilgili bir sıkıntı yaşar mıyım?[/

Merhaba ben de annemden hibe aldım hiç kullanmadığım hesabım vardı para giriş çıkışı olmayan oraya yatırdı ve parayı yatırdıktan 3 hafta sonra başvuru yaptım para yalnızca 3 haftadır hesabımdaydı yani başvurumu danışmanla birlikte yaptım sıkıntı olmayacağını söyledi sonucumu bekliyorum bugün 22.günümdeyim sizde de sıkıntı olcağını hiç sanmıyorum
busrasahra

New postby busrasahra » Thu Oct 03, 2019 9:01 am

brave wrote:Meraba,

Sermaye göstereceğiniz paranın banka yoluyla gelmesi gerekiyor diye biliyorum elden alınan para kanıtlanamayacağı için. 6 aylık döküm yardımcı olur
busrasahra

New postby Ninurta » Thu Oct 03, 2019 1:23 pm

Merhaba Arkadaslar,

Oncelikli olarak basvuranlarin veya basvuracaklarin en kisa zamanda hayirlisi ise basvurulari olumlu sonuclanir.. Bana sabah pasaportunuz kuryeye teslim edilmistir diye mail geldi. 22 Agustos Antalyadan basvurmustum. Ancak UPS i aradigimda goremiyorlar, takip numarasi da gelmedi henuz. Surec burdan sonra nasil ilerliyor ortalama kac gunde gelir kurye? bugun kuryeye verildiyse ne zaman gelir pasaport? Hic bilen var mi?
Ninurta

New postby dogduay » Thu Oct 03, 2019 1:58 pm

28 agustosta tarihinde 2 ortaklı yaptığımız başvuru 4 ekimde olumlu olmuştur.
Last edited by dogduay on Fri Oct 04, 2019 11:04 am, edited 4 times in total.
dogduay

New postby ingiltere123 » Thu Oct 03, 2019 2:45 pm

Selam arkadaşlar. Merak ettiğim bir konu var. Öncelikle hepimizin başvurusu umarım olumlu sonuçlanır.

Diyelim ki başvurumuz herhangi bir neden den red oldu. Ve sonuç 1 Kasım'da geldi. Yani 31 ekimden sonra ki herhangi bir zamanda geldi. 31 ekimde anlaşmasız brexit olduğunu varsayarsak o zaman red olan sonuca herhangi bir itiraz vs. ya da yeni başvuru mümkün olacak mı? 31 ocak'a ertelenme durumuyla ilgili net bir bilgi yok takip ettiğim kadarıyla.
ingiltere123

New postby sdf » Thu Oct 03, 2019 3:23 pm

Merhabalar,
30 Eylül'de online başvuruyu tmamladık. Bu aşamada, "başvurunuz 15 iş günü içinde sonuçlanacaktır" gibi bir mesaj çıktı. Yani başvuruyu danışman yaptı, o söyledi mesajın göründüğünü. Bu otomatik bir mesaj mı acaba? Yoksa son zamanlarda hızlandımış olabilirler mi?
Bir de, biz hem evrakların taranmış kopyalarını sisteme kendimiz yüklüyoruz, hem de TLS'ye 55 sterlin para ödedik. Nedenini bilen var mı acaba?
Teşekkür ederim.
sdf

New postby derin » Thu Oct 03, 2019 4:02 pm

sdf wrote:Merhabalar,
30 Eylül'de online başvuruyu tmamladık. Bu aşamada, "başvurunuz 15 iş günü içinde sonuçlanacaktır" gibi bir mesaj çıktı. Yani başvuruyu danışman yaptı, o söyledi mesajın göründüğünü. Bu otomatik bir mesaj mı acaba? Yoksa son zamanlarda hızlandımış olabilirler mi?
Bir de, biz hem evrakların taranmış kopyalarını sisteme kendimiz yüklüyoruz, hem de TLS'ye 55 sterlin para ödedik. Nedenini bilen var mı acaba?
Teşekkür ederim.

İstanbul dışındaki yerlerde 55sterlin ücret alınıyor diye biliyorum. Eğer istanbul dışıysa başvurunuz odur.
derin

New postby muratg. » Thu Oct 03, 2019 7:53 pm

Herkese merhaba,
2 Eylül'de yaptığım başvuru bugün itibari ile (3 Ekim) kabul olmuştur. Vize bekleyenlerin bilgisine.
muratg.

New postby busrasahra » Thu Oct 03, 2019 8:38 pm

muratg. wrote:Herkese merhaba,
2 Eylül'de yaptığım başvuru bugün itibari ile (3 Ekim) kabul olmuştur. Vize bekleyenlerin bilgisine.

Hayırlı olsun hangi alandan başvurmuştunuz danışmanla mı yaptınız
busrasahra

New postby muratg. » Thu Oct 03, 2019 10:39 pm

busrasahra wrote:
muratg. wrote:Herkese merhaba,

Hayırlı olsun hangi alandan başvurmuştunuz danışmanla mı yaptınız

Teşekkür ederim, darısı tüm vize bekleyenlerin başına diyelim. Ben tasarım ve danışmanlık üzerine başvuru yaptım. Uzun yıllardır da bireysel firmam üzerinden çeşitli kurumsal firmalara bu alanda destek sağlıyordum.

Daha önceden ECAA vizesi ile giden arkadaşlarıma yazdım. Bir arkadaşın business planını yazmış, kendiside ECAA vizesiyle orada olan birinden piyasada dönen rakamlara göre (1500-2000 pound gibi) kısmen çok daha uygun bir fiyata destek aldım. Business plan haricinde hazırlanan diğer evraklarda zaten bir şey yok çoğunu 15-20 dk ayırarak e-devlet üzerinden alıyorsunuz :)
muratg.

New postby busrasahra » Fri Oct 04, 2019 3:30 am

Doğru haklısınız ama bir de referans mektupları ve İngiltere'den potansiyel müşteri mektubu almak var bu yüzden ben danışmanla başvurdum 11 eylülde.olumlu olsun yeterki ona giden parayı hiç gözüm görmez
busrasahra

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü