Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby gulhanu » Sun Aug 18, 2019 9:22 pm

rvsgltkn wrote:Selamlar,

27 Mayıs başvurumuza 21 Haziranda TLS'den pasaportunuzu alabilirsiniz maili geldi. Bugün gidip aldık, sonuç olumlu. Herşey çok güzel olsun inşallah :)

@rvsgltkn merhaba hayırlı olsun öncelikle, biz de 3 kişilik bir aileyiz(oğlum 3 yaşında) ve business planı kendimiz hazırlıyoruz. Rica etsem finansal tablolarınızın excelini/kopyasını paylaşabilir misiniz, nerede ne yazacağım konusunda emin olamıyorum biraz karıştım:)
gulhanu

New postby mrtcdn » Sun Aug 18, 2019 9:37 pm

Merhaba arkadaşlar,

Şuan Londra'da olan kuzenimin Ankara anlaşmasını aldıktan sonra sen de alabilirsin buraya gelmelisin demesiyle internette araştırma yapmaya başladım. Fakat baya zorlu bir süreç, kısıtlı bir zaman ve fazla miktarda da masraflı olacağı sonucuna vardım. Sizlere de danışmak istiyorum ki şöyle ben Harita Mühendisiyim ve şuan harita bürosunda arazide ölçüm yapıyorum. Bu işe gireli 4 Ay oldu ve bunun öncesinde stajlarım(25'er iş gününden 2 staj) harici iş tecrübem de yok. İngilizce derseniz o da kötü. Şimdi ben sağdan soldan referanslar bulabilirsem ve bir avukatla bu işe kalkışsam sonucu nasıl olur ? Kendi mesleğimle alakalı ingiltere için ne tarz bir şirket bir BP hazırlanması lazım o konular hakkında da pek bilgim yok. Home office yapılabilecek bir mesleğe sahip değilim bu yüzden göstereceğim bütçe de ona göre bir hayli artacak mı ? Bu vize için amacım hem oradayken dil gelişimimi sağlamak daha hızlı olacağını düşünüyorum hem de kendi mesleğim ile alakalı iyi kazançlar sağlandığını duydum yurt dışında mesleğimle alakalı bir işe yönelmek istiyorum. Yani bu kadar referans gösteremeyecek kadar tecrübesizken, ingilizcen kötüyken niye bu işlere kalkışıyorsun diyorsanız yurt dışı için en uygun bütçeli olarak kendimi böyle atabilirim diye düşünüyorum bir de bu 31 ekim muhabbetleri var tabi o yüzden aceleci olmak istiyorum. Buraya kadar sabredip okuyan varsa teşekkür ederim düşüncelerinizi esirgemez yazarsanız sevinirim :)
mrtcdn

New postby Sensen » Sun Aug 18, 2019 10:11 pm

Çok teşekkür ederim . Ben de sizlerin duacısıyım. Ne güzel kimse kimsenin adını bile bilmiyor ama birbirine iyi şeyler istiyor . Hep böyle olsun hayat
Sensen

New postby Sensen » Mon Aug 19, 2019 4:38 am

mrtcdn wrote:Merhaba arkadaşlar,

Şuan Londra'da olan kuzenimin Ankara anlaşmasını aldıktan sonra sen de alabilirsin buraya gelmelisin demesiyle internette araştırma yapmaya başladım. Fakat baya zorlu bir süreç, kısıtlı bir zaman ve fazla miktarda da masraflı olacağı sonucuna vardım. Sizlere de danışmak istiyorum ki şöyle ben Harita Mühendisiyim ve şuan harita bürosunda arazide ölçüm yapıyorum. Bu işe gireli 4 Ay oldu ve bunun öncesinde stajlarım(25'er iş gününden 2 staj) harici iş tecrübem de yok. İngilizce derseniz o da kötü. Şimdi ben sağdan soldan referanslar bulabilirsem ve bir avukatla bu işe kalkışsam sonucu nasıl olur ? Kendi mesleğimle alakalı ingiltere için ne tarz bir şirket bir BP hazırlanması lazım o konular hakkında da pek bilgim yok. Home office yapılabilecek bir mesleğe sahip değilim bu yüzden göstereceğim bütçe de ona göre bir hayli artacak mı ? Bu vize için amacım hem oradayken dil gelişimimi sağlamak daha hızlı olacağını düşünüyorum hem de kendi mesleğim ile alakalı iyi kazançlar sağlandığını duydum yurt dışında mesleğimle alakalı bir işe yönelmek istiyorum. Yani bu kadar referans gösteremeyecek kadar tecrübesizken, ingilizcen kötüyken niye bu işlere kalkışıyorsun diyorsanız yurt dışı için en uygun bütçeli olarak kendimi böyle atabilirim diye düşünüyorum bir de bu 31 ekim muhabbetleri var tabi o yüzden aceleci olmak istiyorum. Buraya kadar sabredip okuyan varsa teşekkür ederim düşüncelerinizi esirgemez yazarsanız sevinirim :)

Merhabalar .Hepsini okudum:)bu kadar sayfanın tümünde yazanları okudum ve deftere ders çalışır gibi notlar aldım ilk niyetlendiğimde. Yapmadıysanız siz de yapmalısınız. Avukatsız başvurursanız ücretsiz . Belki sadece bp yazdırırsınız o zaman da epey düşer ödeyeceğiniz bütçe. Herşey arkadaki sayfalarda var. Sizin yerinizde olsam (ki biz de öyle yaptık) ne kadar danışman varsa bp yazan varsa telefonda veya yüzyüze görüştük. Bu meslek üstünden gitmek mantıklı mı, şu kadar para göstersem mantıklı mı diye sorduk. Bu kadarının fikrini veriyorlar dağılsınlar ücretsiz olarak.home office çalışamam demişsiniz. Yani bir firmada çalışmanız mı lazım illa (maaşlı) ? Yoksa evden çalışmanız neden mümkün olmasın? Evden çalışmak derken sahaya çıkamazsınız anlamını çıkarmayın . Hatta sürekli dışarda olan kişilerim ev ofis olması çok mantıklı, gerçek bir ofise ihtiyaçları yok, müşteri kapınızı çalmaz vs.
Yeni mezun birçok insan gitmiş demek ki iş planlarında güzelce anlatmışlar yapabileceklerini.facebookta ecaa ya da Ankara anlaşması diye aratırsanız birçok grup bar oralarda sorabilirsiniz bp yazan var mı ya da yeni mezun olarak durumumu nasıl desteklerim diye. İngilizce iyi bilenler bp ye yazar artısı olabilir diye ama siz de hiç konusunu etmeyin. Hiç İngilizce bilmeden giden çok insan var .
İngiltere’de yüksek bir Türkiye insanı olduğunu ,önce Türklerle çalışacağınızı, ilk sene bu şekilde müşterileriniz olduktan sonra İngiltere’deki referanslarınızın artacağını vs ekleyebilirsiniz bp ye.
Staj zamanı vs yöneticilerinizden ve ola ki müşteri varsa omlardan referans mektubu alın İngiltere’den de kuzeniniz alsın potansiyel müşteri mektubu. Tabii sizin mesleğinizle ilgili nasıl biri mektup vermeli ? Nasıl bir işletme sahibi sizinle çalışır bilmiyorum. (İnşaat yapan firmalar mı??)
Yani araştırma kısmını yaptıktan sonra çok da zor değil . Bakın ben de epey uzun yazdım:))
Sensen

New postby Sensen » Mon Aug 19, 2019 4:40 am

@mrtcdn bir şey daha eklemek istedim. Yüne AA ile gitmek isteyen sizin mesleğinizde veya birbirini tamamlayıcı meslekte birisi varsa o özellikle daha deneyimli ise onunla ortak başvurabilirsiniz belki . O zaman deneyimsizliğiinizin çok önemi olmayabilir gibi düşündüm
Sensen

New postby osi » Mon Aug 19, 2019 8:21 am

Gene gune habersiz basladik maddog senden haber varmi ? Birde sen tahmini gidis tarihini ne zaman yaptin ?
osi

New postby maddog » Mon Aug 19, 2019 8:45 am

osi wrote:Gene gune habersiz basladik maddog senden haber varmi ? Birde sen tahmini gidis tarihini ne zaman yaptin ?

Selamlar Osi. Yok dostum valla 21. gune geldik. bu hafta artik gelsin. Gelince birlikte gidip alalim :) Totalde 45. gundeyim sende 47. gundesin sanirim.

Ben Eylul 25 vermistim tarihi.
maddog

New postby osi » Mon Aug 19, 2019 9:08 am

bizimde 27 eyluldu giris,anlamadik gitti niye boyle oldu iletisim kuramiyoruz umarim gelir artik.karar asamasi daha cabuk gecti.
osi

New postby Guness » Mon Aug 19, 2019 9:52 am

Merhabalar,
Öncelikle herkese faydalı paylaşımları için teşekkür ederim, 150 sayfa kadar okudum ve oldukça faydasını gördüm :)

Eylülde başvurmak üzere belge hazırlığı aşamasındayız. Ben iş analistiyim, eşim akışkanlar dinamiği mühendisi, eşim üzerinden başvuracağız, danışmansız hazırlanıyoruz.

Belgeleri 3 eylül e kadar bitirmeyi hedefliyoruz ancak yukarda bir yorumda şu anda en erken 6 Eylül e randevu alınabildiğini görünce (başvuru yeri İstanbul) belgeleri bitirmeyi beklemeden online başvuru yapabilir miyiz danışmak istedim. Taranmış belgeler online başvuru esnasında mı yükleniyor sonradan da yüklenebilir mu?
Teşekkürler, herkese kolaylıklar.
Guness

New postby sseckin » Mon Aug 19, 2019 10:38 am

Guness wrote:Merhabalar,
Öncelikle herkese faydalı paylaşımları için teşekkür ederim, 150 sayfa kadar okudum ve oldukça faydasını gördüm :)

Eylülde başvurmak üzere belge hazırlığı aşamasındayız. Ben iş analistiyim, eşim akışkanlar dinamiği mühendisi, eşim üzerinden başvuracağız, danışmansız hazırlanıyoruz.

Belgeleri 3 eylül e kadar bitirmeyi hedefliyoruz ancak yukarda bir yorumda şu anda en erken 6 Eylül e randevu alınabildiğini görünce (başvuru yeri İstanbul) belgeleri bitirmeyi beklemeden online başvuru yapabilir miyiz danışmak istedim. Taranmış belgeler online başvuru esnasında mı yükleniyor sonradan da yüklenebilir mu?
Teşekkürler, herkese kolaylıklar.

Merhabalar.

Ben online randevu işlemimi evraklarımı hazırlama aşamasında gerçekleştirdim ve o günden 1ay sonrasına almıştım randevumu. İşlem yoğunluğuna ve randevuların doluluğuna göre 2gün sonrasına da alabiliyorsunuz 1ay sonrasına da. Gov.uk'de Turkishh businessperson visa kategorisindeki kişisel bilgilerinizi doldurduktan sonra gov.uk sizi TLS Contact'ın (evrak teslimi parmak izi vb işlemleri yapacağınız aracı kurum) sayfasına yönlendiriyor oradan randevu için uygun günlere bakabilirisniz.

Online randevunuzu alırken sistemden self service ya da asistant olarak seçip , taranmış belgeleri siz kendiniz başvuru merkezine gitmeden sisteme yükleyebildiğiniz gibi (self service), başvuru merkezine yanınızda götürüp orada da taratıp sisteme yükleyebiliyorsunuz(asistant). Başvuru merkezinde taratma ve sisteme yükleme hizmetleri ücretli.

Eğer evraklarınızı kendiniz taratıp sisteme yükleyecekseniz TLS Contact'taki randevunuza gittiğinizde taratma işlemlerinizin bitmiş olması gerekiyor, orada ekstradan tekrar dosya eklemesi yapılabiliyor ama ücret karşılığında. TLS Contact'ta başvuruyu tamamladıktan sonra evraklarınız UK Visa & Immigration'ın Sheffield'daki ofisine gönderiliyor o saatten sonra dosya ekleyemiyorsunuz. Ama bildiğim kadarıyla TLS Contact'ın internet sitesinde evraklarınızı yüklediğiniz dosya ekleme kısmını açık tutuyorlar, home office'in ek bir bilgi/belge talebi olabilme ihtimaline karşı.

Kolay gelsin, bol şanslar.
sseckin

New postby dogduay » Mon Aug 19, 2019 11:55 am

Selam Arkadaşlar,

Bütün ödemelerimizi tek hesaptan yaptığımız için hesabıma düzenli olarak, her ayın belirli günlerinde annemden, eşimden para akışı olmaktadır. Hesap dökümünde 3-6-9 ay içerisindeki hesaba gelen miktarların açıklamasını mı yapmalıyız, yoksa sadece hesapta mevcut bakiyenin kaynağınımı belirtmeliyiz.

örn: aracımı sattım, miktar ve satış sözleşmesi yeterli olur mu?
dogduay

New postby Sensen » Mon Aug 19, 2019 1:15 pm

dogduay wrote:Selam Arkadaşlar,

Bütün ödemelerimizi tek hesaptan yaptığımız için hesabıma düzenli olarak, her ayın belirli günlerinde annemden, eşimden para akışı olmaktadır. Hesap dökümünde 3-6-9 ay içerisindeki hesaba gelen miktarların açıklamasını mı yapmalıyız, yoksa sadece hesapta mevcut bakiyenin kaynağınımı belirtmeliyiz.

örn: aracımı sattım, miktar ve satış sözleşmesi yeterli olur mu?

Aracınızın Fiyatı nedir bilmiyorum ama tek başına o yeterli olacaksa diğerlerinin Önemi kalmıyor
Sensen

New postby Sensen » Mon Aug 19, 2019 1:16 pm

Gün bitti artık, 4 e kadar pasaport teslim alınabildiği için . Bugün bize cvp gelir diyorduk bizden bir gün öncesi başvuruları Cuma belli oldu ama ııh gelmedi cvp
Sensen

New postby dogduay » Mon Aug 19, 2019 1:37 pm

Hesapta araç ücreti dışında başka para yok, sadece hesapta para trafigi çok olduğu zaman olumsuz olarak görülmektedir gibi yorumlar gördüğüm için sorma gereği duydum. cevap için teşekkür ederim.
dogduay

New postby Guness » Mon Aug 19, 2019 3:25 pm

@sseckin yanıtınız için teşekkürler :)

Bizim hazırladığımız/ hazırlayacağımız dokümanların listesini paylaşıyorum, bizim gibi yeni başvuracakların belki işine yarayabilir ya da belki unuttuğumuz bir şeyi sizler fark edersiniz:

İş ile ilgili:
* BP
* CV
* Cover letter
* diplomalar
* referanslar
* müşteri mektupları
* portfolyo
* evlilik cüzdanı fotokopisi
* adli sicil
* ikametgah belgesi
* nüfus kayıt
* 2 fotoğraf
* askerlik belgesi
* detaylı sgk dökümü
* mevcut şirket belgeleri (imza sirküleri, güncel vergi levhası, faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi) -- eşim şu anda Türkiye'de 2 ortaklı bir limited şirketin ortağı şeklinde çalışıyor, bu durumda olanların vermesi gereken ek bir belge var mıdır?

Finansal dokümanlar:
* 6 aylık hesap dökümleri
* hesaba giren tutarları açıklayan bir mektup
* araba satış belgesi

dependent için:
* CV
* Cover letter
* diplomalar
* 6 aylık hesap dökümü
* evlilik cüzdanı fotokopisi
* adli sicil
* ikametgah belgesi
* nüfus kayıt
* 2 fotoğraf
* detaylı sgk dökümü
* normalde schengen e başvururken verdiğimiz şekilde işe giriş belgesi, bordro vs gibi çalıştığım şirketten alacağım dokümanlar faydalı olur mu yoksa doküman kalabalığı mı yaratır?
Guness

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü