Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby nomad » Wed Apr 17, 2019 3:06 pm

omerg wrote:
omerg wrote:
Blackpost wrote:28 Şubat başvuruları 2 gün öncesine kadar sonuçlanmadığını biliyorum, sonuçlanırsa burayı bilgilendirmeyi unutmazsınız değil mi :) bol şans omerg ve lakilea

Sonuç gelir gelmez paylaşacağım :)

Saat 2 buçukta "pasaportu gelip alabilrisiniz" maili geldi. Pasaport iade servisi 4'e kadar açıkmış. Apar topar gittim ve pasaportu aldım. Sonuç olumlu :) Diğer bekleyen arkadaşlara da başarılar diliyorum.

Hayırlı olsun. Çok sevindim. Bize başvuru yaparken verdikleri bi kağıt vardı onunla alıyoruz değil mi?
nomad

New postby omerg » Wed Apr 17, 2019 3:09 pm

Saat 2 buçukta "pasaportu gelip alabilrisiniz" maili geldi. Pasaport iade servisi 4'e kadar açıkmış. Apar topar gittim ve pasaportu aldım. Sonuç olumlu :) Diğer bekleyen arkadaşlara da başarılar diliyorum.

Hayırlı olsun. Çok sevindim. Bize başvuru yaparken verdikleri bi kağıt vardı onunla alıyoruz değil mi?

Evet, zaten gelen mailde yazıyor: Kimlik, kimlik fotokopisi ve başvuru kontrol listesi.
omerg

New postby lakilea » Wed Apr 17, 2019 3:16 pm

Blackpost wrote:28 Şubat başvuruları 2 gün öncesine kadar sonuçlanmadığını biliyorum, sonuçlanırsa burayı bilgilendirmeyi unutmazsınız değil mi :) bol şans omerg ve lakilea

Bugün saat 14:36 da mail geldi. Hemen gidip aldım. Sonuç olumlu.

28 Şubat'ta başvurmuştum. 17 Nisan'da geldi. 49 gün de gelmiş oldu.

Umarım tüm bekleyenlerde olumlu cevap alır :)
lakilea

New postby beklemede » Wed Apr 17, 2019 5:13 pm

Arkadaşlar merhaba!
28 Kasımda yaptığımız Uk başvurusu bugün olumlu sonuçlandı. Çok şey yazmak istiyorum mutluluğuma dair ama şaka gibi bir gündü, hepsi aklımdan silindi, ama çok mutluyum bunu söyleyebilirim :)
Çok zor ve sıkıntılı bir dönem geçirdim, beklemek gerçekten çook zor. Allah herkese hayırlı ve kısa sürede güzel sonuçlar nasip etsin..

@istanbullondra, özellikle teşekkür ederim, bıkmadan üşenmeden listeyi devamlı güncelledin.. sizden de güzel haberler almayı umuyorum en kısa zamanda,

Sevgiler..
beklemede

New postby Sensen » Wed Apr 17, 2019 6:18 pm

Bugün 5 kişi mi yanıt aldı ? Valla süper . Hepinizin adına sevindim. Hangi dallarda başvurdunuz ve danışmanla çalıştınız mı
Sensen

New postby kucukaslan » Wed Apr 17, 2019 6:27 pm

Selam arkadaslar,
Seklinde baslayan cok paylasim gorulmustur fakat danismak istiyorum. Endustriyel Tasarim bolumunden haziran ayinda mezun olacagim. Ankara anlasmasi yapmak istiyorum. Belirledigim butce £4k gecen sene de Londradaydim fakat diploma icin donmem gerekti. Danisman veya avukat olmadan kendim yapacagim dosya ile ilgili referans, cv vs belgelerime guveniyorum ama olabilitesi nedir diye sormak fikir almak istiyorum?
kucukaslan

New postby Neon22 » Wed Apr 17, 2019 6:38 pm

Sonunda 28 Kasim magdurlarindan birisinin sonucu geldi. Çok tebrik ederim. İnşallah en kisa zamanda bizlerin de yüzleri güler.

beklemede wrote:Arkadaşlar merhaba!
28 Kasımda yaptığımız Uk başvurusu bugün olumlu sonuçlandı. Çok şey yazmak istiyorum mutluluğuma dair ama şaka gibi bir gündü, hepsi aklımdan silindi, ama çok mutluyum bunu söyleyebilirim :)
Çok zor ve sıkıntılı bir dönem geçirdim, beklemek gerçekten çook zor. Allah herkese hayırlı ve kısa sürede güzel sonuçlar nasip etsin..

@istanbullondra, özellikle teşekkür ederim, bıkmadan üşenmeden listeyi devamlı güncelledin.. sizden de güzel haberler almayı umuyorum en kısa zamanda,

Sevgiler..
Neon22

New postby osi » Wed Apr 17, 2019 7:09 pm

Merhaba arkadaşlar mart ayında ingiltereye ankara anlaşması ile geldim hazıran ayında evleneceğim eşim getirmek istiyorum daha fatura kesemedim business hesap acamadım diye actıgım gibi faturamı kesip ilk maasımı 1600 pounddan gostericem ve turkiyedeki hesabımdada 1 yıl yaşam masraflarımızı karsılayacak miktarda para var bunu gostererek eşimi getirebilirmiyim bu şekilde başvuran varmı ? yardımcı olursanız sevinirim
osi

New postby beklemede » Wed Apr 17, 2019 7:47 pm

Sensen wrote:Bugün 5 kişi mi yanıt aldı ? Valla süper . Hepinizin adına sevindim. Hangi dallarda başvurdunuz ve danışmanla çalıştınız mı

Teşekkür ederim.
Danışmanla çalıştık, sanat dalından başvurduk biz. Danışmansız başvuranlara da ayrıca hayranım, süreç zaten zor ve kaygı dolu. Bilgi ve araştırmalarına çok saygı duyuyorum zaten genelde de olumlu yanıt alıyorlar. Biz danışmanla olmasına rağmen acaba diye çok geçirdik içimizden.

Olabilite konusunda kimse garanti vermiyor, meslek dalı konusunda ise danışman yönlendirmesi ve tavsiyesi çok önemli. Avukat yada danışmanı dinlemek bence bu işin püf noktalarından biri.
beklemede

New postby rbayrakoglu » Wed Apr 17, 2019 7:49 pm

beklemede wrote:
Sensen wrote:Bugün 5 kişi mi yanıt aldı ? Valla süper . Hepinizin adına sevindim. Hangi dallarda başvurdunuz ve danışmanla çalıştınız mı

Teşekkür ederim.
Danışmanla çalıştık, sanat dalından başvurduk biz. Danışmansız başvuranlara da ayrıca hayranım, süreç zaten zor ve kaygı dolu. Bilgi ve araştırmalarına çok saygı duyuyorum zaten genelde de olumlu yanıt alıyorlar. Biz danışmanla olmasına rağmen acaba diye çok geçirdik içimizden.

Olabilite konusunda kimse garanti vermiyor, meslek dalı konusunda ise danışman yönlendirmesi ve tavsiyesi çok önemli. Avukat yada danışmanı dinlemek bence bu işin püf noktalarından biri.

sanat dalı derken.. nedir
rbayrakoglu

New postby beklemede » Wed Apr 17, 2019 8:41 pm

rbayrakoglu wrote:
beklemede wrote:

Teşekkür ederim.

sanat dalı derken.. nedir

Fotoğraf ve sinema.
beklemede

New postby istanbullondra » Wed Apr 17, 2019 9:50 pm

Çok sevindim haberinize, hayırlı olsun :)
Liste gerçekten hepimiz için faydalı oldu, bu stresli süreçte biraz umut verdi :)
Umarım ikinci başvurumuzda biz de olumlu sonuç alırız :)
Bekleyen herkese iyi şanslar diler, güzel haber alan herkesi tebrik ederim.

beklemede wrote:Arkadaşlar merhaba!

Sevgiler..
istanbullondra

New postby kucukaslan » Wed Apr 17, 2019 9:57 pm

Sorulan sorulara kimse neden bir oneri veya gorus yazmiyor? Ankara anlasmasindan cevap alanlara mi aa harika ne guzel erken gelmis tuh ya olumsuz demisleer falan gibi paylasim goruyorum
kucukaslan

New postby istanbullondra » Wed Apr 17, 2019 10:02 pm

Güncel Liste:

Türkiye'den başvuranlar:

@edip 5 Şubat İstanbul Sonuç: Olumlu, 25 Mart (48 Gün)
@rk011987 5 Şubat Adana Sonuç: Olumsuz 25Mart (48 Gün)
@Gauke 6 Şubat Bursa Sonuç: Olumsuz 26Mart (48 Gün), İtiraz başvurusu: 29 Mart
@itakci 7 Şubat Sonuç: Olumlu, 29 Mart (50 Gün)
@istanbullondra 8 Şubat İstanbul Sonuç: Olumsuz, 26Mart (46 Gün)
@Jesus 11 Şubat İstanbul, Sonuç: Olumlu, 26 Mart (43 gün)
@kedikun 20 Şubat İzmir Sonuç: Olumsuz, 5 Nisan (44 Gün)
@yilmaz 20 Şubat İstanbul Sonuç: Olumsuz, 4 Nisan (43 Gün) İtiraz başvurusu: 5 Nisan
@comser 22 Şubat İstanbul Sonuç: Olumlu, 8 Nisan (45 gün)
@Ocbd 22 Şubat İzmir Sonuç: Olumsuz, 10 Nisan (47 Gün)
@omerg 28 Şubat İstanbul Sonuç: Olumlu, 17 Nisan (49gün)
@lakilea 28 Şubat İstanbul Sonuç: Olumlu, 17 Nisan (49gün)
@Leventkurt 4 Mart
@londonbridge 5 Mart
@eccukk 8 Mart İstanbul Sonuç: Olumlu, 17 Nisan (39gün)
@Blackpost 8 Mart İstanbul Sonuç: 17 Nisan (39gün)
@tokrock 18 Mart İstanbul
@hazalerdil 20 Mart
@mcanozkaya 26 Mart Ankara
@Yaniks 29 Mart İstanbul
@rk011987 2 Nisan Adana
@kedikun 12 Nisan İzmir
@istanbullondra 16 Nisan İstanbul
@Jumanji3 16 Nisan

İngitere'den başvuranlar:
@aslanturk123 13 Eylül Sonuç: Olumsuz, 2 Mart (5 Ay 17 Gün) İtiraz başvurusu: 10 mart,
(*28gunde aciklanmasi gerekiyordu (8nisan) ama normal surenin bitmesine 3gun kala mail attilar 5mayis a kadar uzattilar)
@ 19 Eylul (1 Ekim biyometrik) Sonuç: Olumlu, 7 Subat (4 ay 22 gun)
@yuysal 30 Eylül Sonuç: Olumlu, 30 Ocak (4 Ay)
@ 9 Ekim (16 Ekim biyometrik) Sonuç: Olumlu *Uzatma başvurusu, 9 Mart (5 ay 2 gun)
@cipura 18 Ekim Sonuç: Olumlu, 15 Mart (5 ay)
@ 23 Ekim Sonuç: Olumlu, 20 Mart (5 ay)
@ 25 Ekim Sonuç: Olumlu 21 Mart
@yuysal 30 Ekim Sonuç: Olumlu 23 Mart
@nzdln 1 Kasım Sonuç: Olumlu 23 Mart
@ 19 Kasım Sonuç: Olumlu 4 Nisan
@beklemede 28 Kasım Sonuç: Olumlu, 17 Nisan
@uber 11 Aralık Sonuç: Olumlu 1 Nisan
@annetteroad 12 Aralık Sonuç: Olumlu 27 Mart
@Poyraz 19 Ocak (29 Ocak biometrik)
@Fiddisback 21 Ocak
@fulya 28 Ocak
@Yasemin75 20 Şubat
@Londonist 25 Şubat
@squeens 8 Mart
Last edited by istanbullondra on Thu Apr 18, 2019 10:22 am, edited 3 times in total.
istanbullondra

New postby istanbullondra » Wed Apr 17, 2019 10:06 pm

Merhaba,

İnsanlar bilgileri dahilinde sorulara cevap vermeye çalışıyor. Cevap verilmiyorsa muhtemelen net bir fikirleri yoktur; net olmayan bir cevap yok yere zihin karışıklığı yaratır diye düşünüyorum, kendimden yola çıkarak.

kucukaslan wrote:Sorulan sorulara kimse neden bir oneri veya gorus yazmiyor? Ankara anlasmasindan cevap alanlara mi aa harika ne guzel erken gelmis tuh ya olumsuz demisleer falan gibi paylasim goruyorum
istanbullondra

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü