Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby netg » Tue Jan 29, 2019 2:03 pm

Selam,

benim basvuru yaniti yani pasaport bugun geldi, onaylamislar. herkese bol sans
netg

New postby Prenses1345 » Tue Jan 29, 2019 2:07 pm

netg wrote:Selam,

Sizin basvurunuz 23 kasımdamıydı? Ne zaman istediler pasaportunuzu? Hsyırlı olsun bu arada:)
Prenses1345

New postby izzetbey » Tue Jan 29, 2019 2:51 pm

Prenses1345 wrote:25 Ekim’de başvurdum.
19 Aralık’da pasaportu getirmemi istediler.
21 Aralık’da teslim ettim, hala bekliyorum.

Yukarı bir arkadaşın ki teslim olmuş ama 1 ayı geçti benim, olumlu olmasa neden pasaportu geri istesinler diyorum. Umutla bekliyorum. İnşallah bu hafta gelir sonuç.

Gelince buraya yazacağım, siz de yazabilir misiniz?

Telefonla bilgi alma şansınız yok mu? Ben 7 iş günü diye hatırlıyorum vize basılma süresini. Ben mi yanlış biliyorum acaba?

E-posta da 7 takvim günü yazıyordu ama dediğim gibi 1 ay ı geçti.

https://www.gov.uk/contact-ukvi-inside- ... uk/english

Bu linkten dakikası 1,37 pound a sorgulayabiliriz sanırım ama bu hafta da bekliycem, olmadı haftaya aramayı düşünüyorum. Pasaportu geri getirin dedikten sonra 1 ay beklemek çok notmal değil gibi. Bakalım.
izzetbey

New postby osi » Tue Jan 29, 2019 3:18 pm

netg wrote:Selam,

Hayırlı olsun umarım bizde en kısa sürede olumlu yanıtlar alırız.
osi

New postby ytsejam » Tue Jan 29, 2019 10:02 pm

gmsquash wrote:
turkiye'den başvurdum. eski calistigim yerlerden ya da potansiyel musteri olabilecek yerlerden herhangi bir referans mektubu almadım. sadece cv'mi koydum başvuru dosyasina. (tabii altını çizmek isterim, benim boyle yapmış ve kabul almış olmam bunun tek dogru yolunun bu oldugu anlamına gelmez. her başvuru kendi basına degerlendirilir)

danisman ile degil, kendim başvurdum. sermaye zaten software development yapacak bir şirket icin yüksek bir sey olmak durumunda degil.

CVniz çok mu kuvvetli, hangi sene başvurdunuz ?
ytsejam

New postby jeremy8639 » Wed Jan 30, 2019 9:02 am

23 kasım da ki başvurumuz dün sonuçlandı, bu sabah eşimin çocuğumun pasaportlarını aldim, sonuç olumlu, eğitimci olarak başvurdum, tüm haber bekleyenlere sabır, hayirlisi olsun herkesin
jeremy8639

New postby istanbullondra » Wed Jan 30, 2019 10:48 am

Merhabalar,

Özellikle dependatları ile başvuran arkadaşlara bir sorum var.

Profit&Loss akışını gösterirken;
Toplam gelirden, toplam gideri (director's salary içinde) çıkardık: Gross profit dedik. Gross profitden de 20% corporate taxi çıkardık kalana net profit after tax dedik.
Ancak dependantlı oldugumuzdan maaşı vergiden muaf olacak tutarın altında göstermedik ki iki geçinebileceğimiz görünsün.
Örneklere bakınca genelde maaşı düşük gösterip, dividenda yüklenilmiş.
Sizler nasıl yaptınız bu ayarlamayı?
Yardımcı olursanız sevinirim, zira işin içinden çıkamadık.
Teşekkürler.
istanbullondra

New postby Prenses1345 » Wed Jan 30, 2019 12:00 pm

jeremy8639 wrote:23 kasım da ki başvurumuz dün sonuçlandı, bu sabah eşimin çocuğumun pasaportlarını aldim, sonuç olumlu, eğitimci olarak başvurdum, tüm haber bekleyenlere sabır, hayirlisi olsun herkesin

Hayırlı olsun sevindim adınıza, bizde 23 Kasımda yaptık başvurumuzu fakat henüz bir cevapalamadık. Sabırla bekliyoruz.
Prenses1345

New postby Prenses1345 » Wed Jan 30, 2019 12:02 pm

osi wrote:Arkadaş bu şansımız nedir bize gelene kadar herkesin 50 gunde 60 gunde başvuruları sonuçlandı 60günü geçtik hala tık yok.

Size herhangibir geri dönüş var mı?
Prenses1345

New postby osi » Wed Jan 30, 2019 12:26 pm

hayır bana da hala bir dönüş yok,heycanla sabırsızlıkla bekliyorum.
osi

New postby drosseros » Wed Jan 30, 2019 9:53 pm

merhaba,

herkese süreçlerinde başarılar dilerim. umarım olumlu sonuçlanır. ben kendim hazırlanıyorum fakat bir konuyu netleştirmek istiyorum.

aslında bu bir zorunluk değil, forumu da inceledim ama ingiltereye girmemiş olmayı iş planında neler ile güçlendirebilirim tam emin olamadım? bol bol mektup mu lazım yoksa başka şeyler mi yazmalı?
Last edited by drosseros on Sun Feb 10, 2019 2:18 pm, edited 1 time in total.
drosseros

New postby osi » Thu Jan 31, 2019 11:35 am

güzel haber alan yok mu arkadaşlar ?
osi

New postby istanbullondra » Thu Jan 31, 2019 7:05 pm

Arkadaşlar selamlar,

Çok çok acil bir sorum var size. Baya kaygılandık. Fikrinizi almaya ihtiyacımız var.

Şöyleki başvuru formunu dependantımla ayrı ayrı başvurular yaparak tamamladık. Turkish Bussiness Person ve Dependant of a Turkish Business Person olarak.
Başvuru formlarında gereken her yerde dependantın oldugunui additional info kısmında da dependantım şu applicant nosu bu pasaport nosu bu vs gibi bilgiler de verdik her ikimizde.

Ancak bu iki başvuruyu yaparken her ikimizde kendi kullanıcı adlarımızla üye oldugumuz sayfadan yaptık.

(Daha evvel ikimizin de ingiltere vizesi oldugundan yeni kullanıcı hesapları oluşturmadık).

Her şeyi son aşamaya kadar taşıdık, en son ekranda başvuruyu yapan kişinin altında da dependant olan kişinin altında da

'you dont have any dependent' yazısı çıktı. Dependant olan için bu yazı normal ama başvuruyu yapan kişi de bu yazının çıkması normal mi?

Sizlerde de böyle mi oldu?

Tek kullanıcı üzerinden ana başvuran için Apply for myself diyip formunu doldurup, sonra apply for someone else diyip mi devam etmeliydik dependant için?

Napsak bilemedik şu anda.

Tamamen yeni bir kullanıcı adıyla ikimiz için tek hesap üzerinden mi ayrı başvuru yapmalı mıyız?
(Bu durumda da halihazırda doldurdugumuz formlar çakışır mı?)

Ya da başvuru günü (ikimiz için de aynı gün aynı saat) bir dilekçe ile ben bu başvuranın dependantıyım diye mi eklesek?

Ne düşünüyorsunuz, görüşlerinizi paylaşırsanız çok seviniriz.

(Bu hazırlık sürecinde öyle detaylara takıldıkki artık sağlıklı düşünemiyoruz sanırım. Belki çok basit bir durumu büyütüyoruz. Maruz görün lütfen).

Teşekkürler.
istanbullondra

New postby brave » Fri Feb 01, 2019 8:21 am

Herkese Selamlar,

Yaklasik 1,5 yildir devam eden Ankara Anlasmasi'na basvurma niyetimizi gerceklestirmek uzereyiz. Business Plani bir ay icinde toparlayip basvuru yapacagim.
Software Developer olarak basvuracagim, 7 yıllık bir tecrubem var. Fakat cocuklardan dolayi 7 yillik da bosluk var. Tabii o arada bir yuksek lisans ve de devam eden bir doktora sureci var.
Uzun suredir calismama durumu kabul alma surecimi etkiler mi acaba? Yorumlarinizi almak istedim.
Bu surecte bol bol sorum olacaktir sanirim :)
brave

New postby yuysal » Fri Feb 01, 2019 10:03 am

Uk'den yaptigimiz basvuru 4. ayin sonunda olumlu olarak sonuclanmistir bekleyen herkese bol sans :)
yuysal

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü