Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby osi » Fri Aug 23, 2019 7:12 am

Aynen Turkce yazman lazım bizim maile cvp geldi takip sistemine nasil gircegini anlatiyor dalga gecer gibi :) yani herhangi bir bilgi vermiyorlar
osi

New postby ebruelif » Fri Aug 23, 2019 7:22 am

Sensen wrote:@ebruelif hiç İngiltere’den başvurmayın 4-5 ay beklemeyin bu ara en geç benim geldi ki bayram filan girdi araya o da 33 gün ( pasaportunu sonradan teslim edenler hariç)

merhabalar,

dün bir danışmanlık firmasıyla görüştüm. dependant başvurusu için erkek arkadaşımın evinin olduğu muhtardan iki yıldır burda yaşamaktadır yazısı alınırsa ve bir fatura eklersek ve beraberliği kanıtlayacak fotoğraf vs. eklersek olabilir dediler. daha önce böyle bir şey yapan var mı? kafam çok karıştı, beraber yaşamayıp bunu nasıl kanıtlayabiliriz. beraber yaşamadığınız için dependant durumu beni riske sokar derseniz, tek başvuru yaparsam ve şirket kurduktan sonra evlenirsem dependant durumu brexitten dolayı sıkıntıya girer mi sizce?
ebruelif

New postby maddog » Fri Aug 23, 2019 7:53 am

osi wrote:Aynen Turkce yazman lazım bizim maile cvp geldi takip sistemine nasil gircegini anlatiyor dalga gecer gibi :) yani herhangi bir bilgi vermiyorlar

Vay arkadas :)

Neyse artik beklicez gibi gorunuyor arada basvuran herkesin sonucu gelmeden gelmicek gibi..

ben en son 22 Temmuzu duydum sonucu gelen. simdilik ne burda ne fb de bisiler gormedim en son hangi tarihlere sonuclar gelmis bilen yazsin bari :)
maddog

New postby maddog » Fri Aug 23, 2019 7:57 am

Osi 29 temmuzda yapan birine 19 agustosta cevap gelmis bilgine..
maddog

New postby osi » Fri Aug 23, 2019 8:12 am

maddog wrote:Osi 29 temmuzda yapan birine 19 agustosta cevap gelmis bilgine..

Verdigimiz tarihte yeni basvuru yapaak demekki daha cabuk gelecekmis
osi

New postby kucukaslan » Fri Aug 23, 2019 7:46 pm

AA 31 Ocak Cumaya uzatilacak
kucukaslan

New postby busrasahra » Fri Aug 23, 2019 7:48 pm

barisbagis wrote:Bir sorun var arkadaşlar. İşsizlik maaşı almak başvuruda olumsuz bir durum yaratır mı sizce? 2 adyır işsizlik maaşı alıyorum aylık 2 bin lira. Sigorta kayıtlarımda görünmüyor hiç karıştırmasam mı sizce bu ptt dekontlarını koyarak? Yoksa güzelce açıklayarak koymam mı daha mantıklı olur?

Bence hiç karıştırmayın hatta bildiğim kadarıyla işsiz olanın yani sgk sı yatmayan kişinin kabul alması baya bir zor ama deneyin yine de
busrasahra

New postby yilmaz » Fri Aug 23, 2019 7:52 pm

Merhaba,
28 gün sonunda benim ikinci başvurum olumlu sonuçlandı, gelecek hafta londrada olacağım, ancak şirket kurulum işlerini vs londrada yapmak istermiyorum. Belfasta taşınmayı düşünüyorum. Benim sorum londrada polis kaydı olmak ne kadar sürer yani 2 günde işimi halledebilirmiyim? şimdiden teşekkürler
yilmaz

New postby kucukaslan » Fri Aug 23, 2019 8:18 pm

Gidince yasacagin bolgeye bagli police station a gideceksin daha sonra tarih verecekler verdigi tarihte gittigin zaman 10 dakika icinde hallediliyo evrak teslim ve imza ama o tarih 1 ay sonraya da verilebilir 2 gun sonrayada.
kucukaslan

New postby yilmaz » Fri Aug 23, 2019 9:38 pm

kucukaslan wrote:Gidince yasacagin bolgeye bagli police station a gideceksin daha sonra tarih verecekler verdigi tarihte gittigin zaman 10 dakika icinde hallediliyo evrak teslim ve imza ama o tarih 1 ay sonraya da verilebilir 2 gun sonrayada.

bilgi için teşekkür ederim, bir sorum daha olacaktı, yanımızda hangi evrakları götürmem gerekiyor, fotoğraf mesla?
yilmaz

New postby inspector44 » Fri Aug 23, 2019 9:52 pm

Merhaba değerli arkadaşlar. Türk vergi hukuku konusunda uzmanım. Bu alanda Ankara Anlaşmasına başvurup, firmalara, vergi, yatırım ve teşvik gibi konularda danışmanlık vermek istiyorum. İngilizcem de yeterli. Bu konularda daha önce kabul alan var mı bildiğiniz, sizce bu konuda İngiltere'de müşteri bulunup iş yapılabilir mi. Teşekkür ederim.
inspector44

New postby barisbagis » Sat Aug 24, 2019 12:26 am

http://ankara.anlasmasi.com/ankara-anla ... lscontact/

arkadaşlar selam. buradaki 5. adımda kafamız allak bullak oldu. Hiç bir şekilde tls sitesinde kayıt olacak yer yok. gov.uk'den kayıt olmamızı istiyor sanırım ancak oradan da hangi vize türü için nasıl ilerleyeceğimiz ile ilgili bilgiye ihtiyacımız var. Yukarıdaki sitedeki post biraz eski olduğu için muhtemelen güncelliğini yitirdi.

Şu meşhur online evrak yüklenen adıma bir türlü gelemedik. Dependant ekleyemedik çünkü ilgili sitedeki ilk 4 adımdan sonra takıldık..
barisbagis

New postby Sensen » Sat Aug 24, 2019 4:29 am

yilmaz wrote:Merhaba,
28 gün sonunda benim ikinci başvurum olumlu sonuçlandı, gelecek hafta londrada olacağım, ancak şirket kurulum işlerini vs londrada yapmak istermiyorum. Belfasta taşınmayı düşünüyorum. Benim sorum londrada polis kaydı olmak ne kadar sürer yani 2 günde işimi halledebilirmiyim? şimdiden teşekkürler

Tebrikler yolunuz açık olsun meslek neydi
Sensen

New postby Sensen » Sat Aug 24, 2019 4:31 am

inspector44 wrote:Merhaba değerli arkadaşlar. Türk vergi hukuku konusunda uzmanım. Bu alanda Ankara Anlaşmasına başvurup, firmalara, vergi, yatırım ve teşvik gibi konularda danışmanlık vermek istiyorum. İngilizcem de yeterli. Bu konularda daha önce kabul alan var mı bildiğiniz, sizce bu konuda İngiltere'de müşteri bulunup iş yapılabilir mi. Teşekkür ederim.

Avukat olarak başvuran çok kişi var hatta geçende Facebook’ta avukatların kurduğu bir grup gördüm onları aratsanız?
Sensen

New postby canozdemir » Sat Aug 24, 2019 6:45 am

AA acisindan sizin icin kritik olan UKde geciminizi saglayabilecek kadar kazanc saglayabilecek misiniz? Ingilterede Turk vergi mevzuati danismanligina gereksinimi is planinda ortaya koymaniz beklenecek pazar gercekleri ile destekleyerek. Yeterli pazar buyuklugu olduguna inaniyorsaniz, bu pazarda da TRde yerlesik kurumlarla rekabet edip kazanc saglarim diyorsaniz sorun olmaz.
canozdemir

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü