Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ozge_e » Wed May 22, 2019 12:14 pm

bu hafta çok sakın geçti , bizim 17 nisan başvurusu belki haftaya açıklanır diye düşünüyorduk ama bu gidişle , bayramdan sonraya kalacak gibi.3 nisan 5 nisanda olan arkadaşlar sizlerin açıklandı da sevinçten girmeyi mi unuttunuz :) yoksa beklemedemisiniz
Herkese bol şans
ozge_e

New postby rvsgltkn » Wed May 22, 2019 12:57 pm

selamlar,

evli ve bir çocuklu(3 yaşında) olarak başvuru yapmayı planlıyoruz. director salary olarak 2500 gibi bir tutar gösterdim. Bu tutar için bir sıkıntı olur mu ?
rvsgltkn

New postby mrbwrayz » Wed May 22, 2019 1:52 pm

Merhabalar;

14 Mayısta İstanbuldan başvuru yaptım.İş planımın kapsamı Elektrik Mühendisliği dalında olmakla beraber daha çok şantiye ve saha yönetimi alanında.

İngilterenin bu alanda ciddi bir açığı olduğu ve buna bağlı olarak çok fazla iş imkanı olduğu söyleniyor. Durum gerçekten söylenildiği gibi mi ? Aramızda bu alanda başvurmuş yada bilgisi olan arkadaşlar varsa ve tecrübelerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

Thanks in Advance ,)
mrbwrayz

New postby liverpool » Wed May 22, 2019 1:57 pm

Merhabalar,

Ben 8 Nisan da Ankaradan basvurmustum henuz bir donus olmadi, fakat sartlarin degismesi nedeniyle gidememe ihtimalim var. Eger gidemezsem sonradan basvurma hakkim olur mu?. Ilerde sartlar degisirse tekrar basvurabilmek icin nasil bir yol izlemem lazim veya eger bu basvurum kabul olursa bunu istedigim zaman kullanabilmemin bir yolu var mi?

Bilgilenidirirseniz cok sevinirim..
liverpool

New postby kosumi » Wed May 22, 2019 3:19 pm

rvsgltkn wrote:selamlar,

evli ve bir çocuklu(3 yaşında) olarak başvuru yapmayı planlıyoruz. director salary olarak 2500 gibi bir tutar gösterdim. Bu tutar için bir sıkıntı olur mu ?

Merhaba,
Hazirladiginiz plana gore gecinmenize yetiyorsa sorun olmaz. Ayrica, sirket sahibi oldugunuz icin tek geliriniz maas degil. Sirketinizden kar payi da cekebiliyorsunuz. 2500 zaten az bir rakam degil. Sorun olacagini hic zannetmiyorum. Iyi sanslar.
kosumi

New postby kosumi » Wed May 22, 2019 3:21 pm

liverpool wrote:Merhabalar,

Ben 8 Nisan da Ankaradan basvurmustum henuz bir donus olmadi, fakat sartlarin degismesi nedeniyle gidememe ihtimalim var. Eger gidemezsem sonradan basvurma hakkim olur mu?. Ilerde sartlar degisirse tekrar basvurabilmek icin nasil bir yol izlemem lazim veya eger bu basvurum kabul olursa bunu istedigim zaman kullanabilmemin bir yolu var mi?

Merhaba,
Gecerli bir bahane sunarsaniz sonradan basvurma ve tekrar vize alma hakkiniz olabilir. Sartlar degisirse sizin icin de degisir, bu hakkinizi sonradan kullanma gibi bir durum olmaz. Selamlar
kosumi

New postby rvsgltkn » Wed May 22, 2019 3:24 pm

kosumi wrote:

Merhaba,
Hazirladiginiz plana gore gecinmenize yetiyorsa sorun olmaz. Ayrica, sirket sahibi oldugunuz icin tek geliriniz maas degil. Sirketinizden kar payi da cekebiliyorsunuz. 2500 zaten az bir rakam degil. Sorun olacagini hic zannetmiyorum. Iyi sanslar.

Bilgilendirme için teşekkür ederim.
rvsgltkn

New postby Sensen » Wed May 22, 2019 3:25 pm

Sanki tam tersine , daha düşürmelisiniz gibi geldi. Çok fazla olursa dikkat çeker gibilerinden birşey okumuştum sanki .
Sensen

New postby istanbullondra » Wed May 22, 2019 9:01 pm

Merhaba,

‘Maintenance Requirement’ on Skilled Workers and Students (Dependants) Guidance var.
Biz dependent için bütçeyi ona göre hesaplamıştık.

İşinizin muhtevasını bilmiyorum tabii ama 2500'ün sorun olacağını sanmıyorum.
Belki 2500'ü direct salary + dividend (örn.2000 + 500) toplamı olarak da gösterebilirsiniz.

Aşağıda link de paylaşıyorum. Sayfa 15-16'da 79-92 maddeleri arasında dependentlar için tahmini ne kadar para göstermek gerekire dair bilgi var.
https://assets.publishing.service.gov.u ... 3-2019.pdf :

ex.
Main applicant must show that they have £630 for their spouse, in addition to £945 required for their own support per month.
In total the family will require evidence that they hold £1575 in available funds (£630+ £945) monthly.

Sizde çocuk da var, o yüzden £630+ £630+ £945= £2205

Last edited by istanbullondra on Wed May 22, 2019 9:16 pm, edited 1 time in total.
istanbullondra

New postby istanbullondra » Wed May 22, 2019 9:05 pm

Merhaba,

Ankara antlaşması başvuru takipleri TLS sitesinden yapılamıyor 6 Mart tarihinden bu yana. O yüzden problem yok.

İlk başvurunuz ile ilgili de randevu tarihiniz şayet ankara antlaşma başvuru tarihinizden önce ise, bence onu ankara antlaşması başvurunuzdan sonraki bir tarihe atın ve tls'ye gittiğinizde durumu anlatıp nasıl iptal edeceğinizi öğrenin. çünkü gitmediğinizde başvuru otomatik iptal olur mu ya da herhangi bir problem yaratır mı bilemiyorum.

kolay gelsin

zonays wrote:
istanbullondra wrote:@zonays aşağıda detaylıca anlatılmış, paylaşıyorum.
Kolay gelsin.

Post by hakankaya2020 » Fri Nov 30, 2018 9:40 am

Başvuru için
https://www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome/

önce bir "account" oluşturuyorsunuz
sonra bu account'a giriş yapıp
üstte yer alan kısımdan "apply for myself" tıklayıp
açılan "information" sayfasına "continue" dedikten sonra kayıt sırasında verdiğiniz bilgiler geliyor boş olan "*" işaretli yerleri doldurduğunuzda sayfa altındaki "select visa type" kısmı açılıyor,
buradan açılır kutulardan
reason for visit: "work"
visa type "non-point based visas"
visa sub type "Turkish businessperson"

seçip devam ediyorsunuz.

Şimdiden başarılar.

Merhaba,

Belirttiğiniz gibi https://www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome/ adresinden başvurumu da yaptım ancak şuan elimde GW.... ile başlayan 2 numaram oldu. 2si içinde farklı appoıntment tarihim var. Şuanda http://www.visa4uk sayfasından yaptığım başvuru kısmında register at commercial partner ve print applicatıon segmentleri siyah kalan segmentler yeşil. register at commercial partner segmentine tıkladığımda bu alan beni 3 gün önce yaptığım ilk başvuruma götürüyor. yani GW .... ilk koda. Burda büyük bir problem yokmu? TLS sitesinde https://www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome dan yaptığım ve aldığım GW li kodu göremiyorum.Bu durumda ne yapmam gerekiyor?

Teşekkürler
istanbullondra

New postby istanbullondra » Wed May 22, 2019 9:11 pm

Merhaba,

Arkadaşım da mart ayında eşi ve amerikan vatandaşı olan çocuğuyla (çocuk 4yaşında) başvuru yaptı, amerikan pasaportunu kullandılar. Sorun olmadı, nisan ayında olumlu sonuçlarını aldılar.

rvsgltkn wrote:Merhabalar, Ben de ankara anlaşması için yaklaşık 1 aydır çalışma hazırlık yapıyorum. aile olarak başvuru yapacağız. benim çocuk amerikan vatandaşı. basvuru yaparken çocuğun amerikan pasaportunu vermem sıkıntı yaratır mı ? yoksa turk pasaportu çıkarmalı mıyım?
istanbullondra

New postby liverpool » Thu May 23, 2019 5:26 am

kosumi wrote:
liverpool wrote:Merhabalar,

Merhaba,
Gecerli bir bahane sunarsaniz sonradan basvurma ve tekrar vize alma hakkiniz olabilir. Sartlar degisirse sizin icin de degisir, bu hakkinizi sonradan kullanma gibi bir durum olmaz. Selamlar

Merhaba,
Su an vize ciksada,kullanmiyacaksam, BRP mi almam mi daha iyi olur, yoksa almamam mi? Bunu sunun icin soruyorum, eger BRP mi alirsam surece basladi ve devam etmedi gibi bir algi olusur mu? Bi de yasanmis bir ornek hatirlayan var ise paylasirsa sevinirim..

Selamlar.
liverpool

New postby rvsgltkn » Thu May 23, 2019 7:36 am

istanbullondra wrote:Merhaba,

‘Maintenance Requirement’ on Skilled Workers and Students (Dependants) Guidance var.
Biz dependent için bütçeyi ona göre hesaplamıştık.

İşinizin muhtevasını bilmiyorum tabii ama 2500'ün sorun olacağını sanmıyorum.
Belki 2500'ü direct salary + dividend (örn.2000 + 500) toplamı olarak da gösterebilirsiniz.

Aşağıda link de paylaşıyorum. Sayfa 15-16'da 79-92 maddeleri arasında dependentlar için tahmini ne kadar para göstermek gerekire dair bilgi var.
https://assets.publishing.service.gov.u ... 3-2019.pdf :

ex.
Main applicant must show that they have £630 for their spouse, in addition to £945 required for their own support per month.
In total the family will require evidence that they hold £1575 in available funds (£630+ £945) monthly.

Sizde çocuk da var, o yüzden £630+ £630+ £945= £2205

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
rvsgltkn

New postby rvsgltkn » Thu May 23, 2019 7:38 am

istanbullondra wrote:Merhaba,

Arkadaşım da mart ayında eşi ve amerikan vatandaşı olan çocuğuyla (çocuk 4yaşında) başvuru yaptı, amerikan pasaportunu kullandılar. Sorun olmadı, nisan ayında olumlu sonuçlarını aldılar.

rvsgltkn wrote:Merhabalar, Ben de ankara anlaşması için yaklaşık 1 aydır çalışma hazırlık yapıyorum. aile olarak başvuru yapacağız. benim çocuk amerikan vatandaşı. basvuru yaparken çocuğun amerikan pasaportunu vermem sıkıntı yaratır mı ? yoksa turk pasaportu çıkarmalı mıyım?

aydınlattığınız için teşekkür ederim. internet de bununla ilgili bir sonuç bulamamıştım.
rvsgltkn

New postby rimednac » Thu May 23, 2019 8:44 am

Merhaba,

Ben, Eşim ve 1 çocugumuzla home office yapılacak ve az sermaye gerektiren bir iş için
11.500 sterlin sermaye göstererek başvurmayı düşünüyoruz. İngilterede yaşamın ucuz olduğu şehirlerden birini seçmeyi düşünüyoruz. Sizce sorun yaşarmıyız?

Ek: Aslında forumda başvururken gösterilen sermaye miktarlarından pek bahsedilmiyor.

Yakın zamanda onay alanlar başvuran kişi sayısını ve gösterdikleri sermaye miktarlarını paylaşsalar çok güzel olurdu :)
rimednac

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü