Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby brave » Sun Oct 13, 2019 4:27 pm

gamkucukdeniz wrote:Merhaba,

TLS den hangi saat diliminde randevu alınırsa alınsın, özellikle self service bölümünde kaldığımdan eminim, buna rağmen sağ tarafa ödeme yap butonu geliyor ve otomatik bir rakam hesaplıyor. Şu ana kadar min 560 pound geldi. Ücretsiz randevu seçebilen var mıdır aramızda ? Ben neredeyse TLS deki tüm randevu opsiyonlarını denedim.

Biz 2-3 gun once aldik boyle bir sorun olmadi
Acaba premium lounge randevusu mu seciyorsunuz?
En altta kategorileri gosterior
brave

New postby gamkucukdeniz » Sun Oct 13, 2019 4:32 pm

Selamlar,

Aslında seçmiyorum ama illaki ödeme yap seçeneğine götürüyor beni. Bir de özellikle yanıtını merak ettiğim bir soru var, eğer bilginiz var ise cevaplayabilirseniz sevinirim. Ben Family Member kısmını doldurmadım, bunun yerine yukarıda belirttiğim gibi hem eşim hem de çocuğum adına ayrı olarak Partner or child of a Turkish Businessperson statüsünde ilerledim adımları, yani onlar adına da bir mail adresi ve parola oluşturuldu bu statüde. Onlarda ben gibi TLS den randevu alacaklar, çünkü benim TLS müracaatımda onlar yok. Burada bir yanlışlık var mıdır ? Onlarda da submit edildi müracaatlar, sadece randevu almadık.
gamkucukdeniz

New postby gamkucukdeniz » Sun Oct 13, 2019 4:39 pm

Anladığım kadarıyla müracaatları yanlış bir formatta oldu. Kendim dahil tüm submit ettiğim müracaatları cancel etme yoluna gitmeyi düşünüyorum, tekrar müracaat steplerini oluşrabilmek için. Daha önce böyle bir şey deneyen oldu mu aramızda?
gamkucukdeniz

New postby brave » Sun Oct 13, 2019 4:42 pm

gamkucukdeniz wrote:Selamlar,

Aslında seçmiyorum ama illaki ödeme yap seçeneğine götürüyor beni. Bir de özellikle yanıtını merak ettiğim bir soru var, eğer bilginiz var ise cevaplayabilirseniz sevinirim. Ben Family Member kısmını doldurmadım, bunun yerine yukarıda belirttiğim gibi hem eşim hem de çocuğum adına ayrı olarak Partner or child of a Turkish Businessperson statüsünde ilerledim adımları, yani onlar adına da bir mail adresi ve parola oluşturuldu bu statüde. Onlarda ben gibi TLS den randevu alacaklar, çünkü benim TLS müracaatımda onlar yok. Burada bir yanlışlık var mıdır ? Onlarda da submit edildi müracaatlar, sadece randevu almadık.

Onlar adina ayrica basvuru yaptiysaniz
Ayrica tls den randevu almaniz gerekiyor
Dogru anladim mi bilmiyoru.
brave

New postby gamkucukdeniz » Sun Oct 13, 2019 4:45 pm

Dependants applying from outside the UK

If you’re already in the UK and want your family to join you, they must apply online.

They’ll need to visit a visa application centre to have their fingerprints and photograph (known as ‘biometric information’) taken.

They may be able to get their visa faster or other services depending on what country they’re in - check with the visa application centre.

Dependants applying in the UK

You can either:

include your dependants on your visa application
ask your dependant to apply separately

Applying separately
If the dependant is your partner, they must apply online as a partner.

You need to apply online for your child.
gamkucukdeniz

New postby brave » Sun Oct 13, 2019 4:46 pm

Kendi basvurunuzda family member olarak yazmadiysaniz kendi basvurunuzu yeniden girip duzeltirsiniz
Yeniden ayri bir kayit olarak
brave

New postby gamkucukdeniz » Sun Oct 13, 2019 4:48 pm

Selamlar,

Aslında konunun net anlaşılması için şunu netleştireyim. Ben ''Dependants applying from outside the UK'' seçeneği altındaki application center dan ilerledim. Fakat forumda bazı arkadaşlar ''Dependants applying in the UK'' altındaki Applying separately
If the dependant is your partner, they must apply online as a partner. You need to apply online for your child bölümünden ilerlemiş. Hangisi doğru acaba ? Sonuçta ben outside the UK seçeneğini seçtim çünkü somut durumumuz bu, ailece UK de değiliz henüz.
gamkucukdeniz

New postby brave » Sun Oct 13, 2019 4:51 pm

Aslında konunun net anlaşılması için şunu netleştireyim. Ben ''Dependants applying from outside the UK'' seçeneği altındaki application center dan ilerledim. Fakat forumda bazı arkadaşlar ''Dependants applying in the UK'' altındaki Applying separately
If the dependant is your partner, they must apply online as a partner. You need to apply online for your child bölümünden ilerlemiş. Hangisi doğru acaba ? Sonuçta ben outside the UK seçeneğini seçtim çünkü somut durumumuz bu, ailece UK de değiliz henüz.

Dogrusunu degil de biz outside uk kismindan ilerledik
Apply as a partner or child of a turkish buss person kismindan basvurduk
Sonucta vize almis degiliz
brave

New postby gamkucukdeniz » Sun Oct 13, 2019 5:16 pm

Arkadaşlar selamlar,

TLS de self servis olarak randevu alındığında,taratma işlemi ve bunları ilgili alanlara yükleme işlemini nereden ve nasıl yapacağımız hakkında bir bilgi var mıdır? Self seçtiğimizde yükleme işlemlerinin bizim tarafımızdan yapılması bekleniyor sanırım. Önceden böyle değilmiş ama şu an böyle bir uygulama başlamış sanırım.
gamkucukdeniz

New postby gamkucukdeniz » Sun Oct 13, 2019 5:17 pm

teşekkürler brave, ben de o şekilde ilerledim umarım sorun olmaz.
gamkucukdeniz

New postby Arzuhalci » Sun Oct 13, 2019 5:52 pm

Merhaba brave,

Bu kutsal desteğin için minnettarız. Kesinlikle büyük sevap kazandın! =) Yönlendirmen üzerine hem eş hem de çocuk dependant başvurularını iki saatlik bir çalışma sonucunda tamamlayabildik. Allah gerede kalan applicantlara sabırlar versin! =) Zira dependant başvurusunu tamamlayan, nirvanaya erişmişlik hissine kapılıyor...

brave wrote:
Arzuhalci wrote:Merhabalar,

Özellikle visa4uk sitesinin artık başvuru almıyor olması ve birkaç ay önce başvuru formlarının da değişmiş olması karşısında tek seçenek olan gov.uk üzerinden yeni başvuru yapıyor olan kişinin, dependantları için nasıl bir yol izleyeceği hususunda tam anlamıyla bir belirsizlik söz konusu.

Örneğin anne Turkish Businessperson olarak başvurusunu yaptı ve eşi ve çocuğunu da yanında götürmek istediğini de başvurusunda detayları girmek suretiyle belirtti. Danışmanlar eş ve çocuk için yine de ayrı başvuru yapılması gerektiğini söylüyor; keza forumda da kanaat bu yönde. Ve fakat gov.uk sitesinde bu hususta tek link olan "Apply as the dependant partner" başlığı altından "apply" seçeneğine tıkladığınızda size halihazırda UK'de bulunup bulunmadığınızı soruyor; "UK'de değilim" seçeneğini seçtiğinizde ise bu alandan yalnızca UK içinden başvuru yapanların ilerleyebileceği belirtiliyor.

Özetle; yeni başvuru yapan kişilerin, aynı gün birlikte randevuya gidebilmek adına dependantları için nasıl başvuru yapılabileceğine dair güncel bir bilgisi olan var ise yol gösterebilirse, tüm adaylar için büyük sevap işlemiş olur kanaatindeyim.

Merhaba,

Biz de yeni yaptık basvuruyu hakkaten bu kadar zor bir yere konabilir dependant basvurusu.
Adim adim yaziyorum

Gov.uk de
Visas kısmından Family in the UK kismindan "apply as a parent" veya "child" (aynı yere cıkıyor ikisi de)
Burdan "outside the uk" "apply online"
burdan sonra devam ettiginizde "Join or accompany...." ile baslayan kısmı seciyoruz
"working in the uk" sectikten sonra turkiyeden basvuru yapacagınzı belirtip cıkan ekrandan "partner or child of a turkishbusiness person"
bu kadar.
Arzuhalci

New postby Arzuhalci » Sun Oct 13, 2019 5:59 pm

Merhaba,

Bu yeni bir uygulama, evet. Biz de başvurumuzu yeni tamamladık ve 28 Ekim'e iki dependant ile birlikte toplam 3 adet randevumuzu aldık. Bu aşamaya gelene kadar çok uğraşıyor ve bunalıyor insan.
Self Servis'te evraklarınızı randevuya gitmeden taratacaksınız. Siz de bugün randevu aldınız sanırım ve bu da demek oluyor ki en az 15 gününüz var randevuya daha. O sebeple artık biraz dinlenin, randevu günü yaklaşınca evraklarınızı taratırsınız, şimdi tarama işiyle uğraşmayın derim. =)

gamkucukdeniz wrote:Arkadaşlar selamlar,

TLS de self servis olarak randevu alındığında,taratma işlemi ve bunları ilgili alanlara yükleme işlemini nereden ve nasıl yapacağımız hakkında bir bilgi var mıdır? Self seçtiğimizde yükleme işlemlerinin bizim tarafımızdan yapılması bekleniyor sanırım. Önceden böyle değilmiş ama şu an böyle bir uygulama başlamış sanırım.
Arzuhalci

New postby gamkucukdeniz » Sun Oct 13, 2019 6:00 pm

Selamlar,

Peki randevuyu her birey için ayrı ayrı aldıktan sonra, randevular self servis alınacağı için, tarama ve yükleme işlemleri ile ilgili bilgisi olan var mıdır? Randevuyu alıp TLS e gittiğimizde elimizdeki belgelerin taranması ve ilgili sisteme düzenli bir şekilde yüklenmesi işlemleri kimin tarafından yapılıyor?
gamkucukdeniz

New postby gamkucukdeniz » Sun Oct 13, 2019 6:03 pm

Ok, teşekküler, fakat taratmak yeterli oluyor mu sadece? Yani evrakları tarattıktan sonra sisteme yükleme işlemi v.s gibi ek birşeyler olmuyor sanırım.
gamkucukdeniz

New postby gamkucukdeniz » Sun Oct 13, 2019 6:15 pm

Arzuhalci wrote:Merhaba,

Bu yeni bir uygulama, evet. Biz de başvurumuzu yeni tamamladık ve 28 Ekim'e iki dependant ile birlikte toplam 3 adet randevumuzu aldık. Bu aşamaya gelene kadar çok uğraşıyor ve bunalıyor insan.
Self Servis'te evraklarınızı randevuya gitmeden taratacaksınız. Siz de bugün randevu aldınız sanırım ve bu da demek oluyor ki en az 15 gününüz var randevuya daha. O sebeple artık biraz dinlenin, randevu günü yaklaşınca evraklarınızı taratırsınız, şimdi tarama işiyle uğraşmayın derim. =)

gamkucukdeniz wrote:Arkadaşlar selamlar,

Selamlar,

Peki tarama işlemini tüm evraklarım için mi yapmalıyım tek tek. Bir de tarattıktan sonra sisteme yükleme işlemini nereden yapıyoruz?
Teşekkürler.
gamkucukdeniz

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü