Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby yazilimci » Thu Mar 12, 2020 3:23 pm

SON DURUMLAR:
@mkice 31 Ocak Başvuru / Olumsuz 39 gün
@yılmaz 21 Ocak Dependant Başvuru / Olumlu 42 gün
@Berkke 19 Ocak Başvuru / 7 Şubat imza
@hka123 10 Şubat Başvuru /Londra/
@Freshfries 29 Ocak Başvuru / Olumlu 40 gün
@yazilimci 28 Ocak Başvuru / Olumlu 37 gün
yazilimci

New postby kurca88 » Thu Mar 12, 2020 3:25 pm

mkice wrote:Source of Funds yuzunden red edilmis basvurum. Is planim profesyonel bir sekilde hazirlanmisti, memur paranin kaynagini anlayamamis, gecen yildan kalan kazanclarimi gostermistim ve detayli sekilde aciklamistim paranin kaynagini, demekki hic bir ise yaramamis. 20 bin Pound gostermistim hesabimda.

SON DURUMLAR:
@mkice 31 Ocak Başvuru/ Olumsuz 39 gün
@yılmaz 21 Ocak Dependant Başvuru Olumlu 42 gün
@Berkke 19 Ocak Başvuru/ 7 Şubat imza
@hka123 10 Şubat Başvuru/Londra/
@Freshfries 29 Ocak Başvuru/ Olumlu 40 gün

Geçmiş olsun fakat en hızlı şekilde düzeltilebilecek bir red sebebi. Para belirli bir hesapta düzenli şekilde artarak birikmişse bunu tekrar detaylıca anlatınız, ani ve yüksek para girişleri var ise de tüm alış/satış belgelerini ekleyiniz. Red hakkınızı kullanmanız çok mantıklı olur.
kurca88

New postby unssal » Thu Mar 12, 2020 3:48 pm

mkice wrote:Source of Funds yuzunden red edilmis basvurum. Is planim profesyonel bir sekilde hazirlanmisti, memur paranin kaynagini anlayamamis, gecen yildan kalan kazanclarimi gostermistim ve detayli sekilde aciklamistim paranin kaynagini, demekki hic bir ise yaramamis. 20 bin Pound gostermistim hesabimda.

SON DURUMLAR:

Geçmiş olsun, ama moralinizi bozmayın, tekrar başvurabileceğiniz uzun zaman var önünüzde.
Ben de başvuru sonucu bekleyen biri olarak size bir sorum olucaktı. Sonucun olumsuz olduğunu nasıl öğrendiniz? Pasaportu teslim almadan öğrenme şansı oluyor mu? Mail yada bir bildirim?
Yanıtınız için şimdiden teşekkürler.
unssal

New postby onestop » Thu Mar 12, 2020 4:07 pm

herkese merhaba,

corona virus nedeniyle vize değerlendirme işlemleri bir süreliğine askıya alinabilir mi ya da basvuru sonuçlarını olumsuz etkiler mi? hepimizin aklindan gecmistir böyle bir soru muhtemelen. konu ile ilgili bir gelişme olursa paylaşalım arkadaşlar.
onestop

New postby yazilimci » Thu Mar 12, 2020 4:27 pm

unssal wrote:

SON DURUMLAR:

Geçmiş olsun, ama moralinizi bozmayın, tekrar başvurabileceğiniz uzun zaman var önünüzde.
Ben de başvuru sonucu bekleyen biri olarak size bir sorum olucaktı. Sonucun olumsuz olduğunu nasıl öğrendiniz? Pasaportu teslim almadan öğrenme şansı oluyor mu? Mail yada bir bildirim?

Vize sonucunu pasaportun sana ulastiginda ogrenebilirsin ancak. Onay ve red durumunu aciklayan bir kagit da gelir pasaportun yaninda.
yazilimci

New postby unssal » Thu Mar 12, 2020 4:47 pm

yazilimci wrote:Vize sonucunu pasaportun sana ulastiginda ogrenebilirsin ancak. Onay ve red durumunu aciklayan bir kagit da gelir pasaportun yaninda.

Çok teşekkür ederim yanıt için.
unssal

New postby mkice » Thu Mar 12, 2020 4:56 pm

unssal wrote:

SON DURUMLAR:

Pasaport verildeyse, pasaportu geri aldiginizda ogreniyorsunuz olumlu yada olumsuz oldugunu. Eger keep my passport sectiyseniz mail olarak geliyor pasaportu getirebilirsiniz diye burdan olumlu oldugunu anlayabilirsiniz.

@kurca88
Itiraz etmeyi dusunmuyorum, korona virusu gectikten sonra yeniden basvurabilirim. Bu sefer elimdeki arabayi satip onu gostermeyi dusunuyorum para kaynagi icin, gene bir sorun cikarirlar diye bir fobide var bakalim. En kotusude bu red basvurusunun diger vizeleri etkilemesi, anladigim kadariyla Kanada, Ingiltere ve Amerika bu bilgileri paylasiyorlar birbirleriyle.
mkice

New postby berkke » Thu Mar 12, 2020 10:40 pm

Başvuru tarihinden kasıt randevu alınan tarihmi imza atılan tarihmi?Eğer randevu alınan tarihse benimki başvuru fazla uzadı hala cevap yok.
berkke

New postby Hka123 » Fri Mar 13, 2020 12:52 am

berkke wrote:Başvuru tarihinden kasıt randevu alınan tarihmi imza atılan tarihmi?Eğer randevu alınan tarihse benimki başvuru fazla uzadı hala cevap yok.

Başvuru tarihi benim yazdığım da
Home office gidip imza atıp resim çekildiği gün 10 şubat
Randevu aldıgimız gün 6 ocak bu tarihde hazırlık aşaması daha resmilesmiş bir başvuru değil benim anlamlandirdıgım bu şekilde
Hka123

New postby Hka123 » Fri Mar 13, 2020 12:53 am

İngiltereden başvuru yapan yok mu
Hka123

New postby Fisho » Fri Mar 13, 2020 4:47 pm

Fisho wrote:Kolay gelsin. başvurum onaylandı ve vizam 29 şubat 29 mart arası. BRP Kartımı bu süreçte alıp gelecektim fakat karantina, virüs olayları tedirgin edici. aileden birisi bizim yerimize alabiliyor diye bir seçenek gördüm. Bunu daha önce tecrbe etmiş, kendi tr deyken uk den almiş biri varsa bilgi verirse çok sevinirim

Arkadaslar bu durumla ilgili bilgisi olan yardimci olabilecek varsa bilgilendirirse cok sevinirim. Oturum kartini belirtilen tatiller arasinda alamayan, sonradan durum bildirerek bu hakkini kullanan var midir? Pazartesi ucagim var fakat gitmeyi cok istemiyorum corono dolayisiyla. O yuzden acil yardima ihtiyacim var
Fisho

New postby mlkmms » Fri Mar 13, 2020 5:17 pm

merhaba arkadaşlar 7 şubat damarizi İstanbul bekliyoruz...
mlkmms

New postby brave » Fri Mar 13, 2020 5:35 pm

Fisho wrote:
Fisho wrote:Kolay gelsin. başvurum onaylandı ve vizam 29 şubat 29 mart arası. BRP Kartımı bu süreçte alıp gelecektim fakat karantina, virüs olayları tedirgin edici. aileden birisi bizim yerimize alabiliyor diye bir seçenek gördüm. Bunu daha önce tecrbe etmiş, kendi tr deyken uk den almiş biri varsa bilgi verirse çok sevinirim

Arkadaslar bu durumla ilgili bilgisi olan yardimci olabilecek varsa bilgilendirirse cok sevinirim. Oturum kartini belirtilen tatiller arasinda alamayan, sonradan durum bildirerek bu hakkini kullanan var midir? Pazartesi ucagim var fakat gitmeyi cok istemiyorum corono dolayisiyla. O yuzden acil yardima ihtiyacim var

Merhaba
Brp kartini aldigimiz belgeye baktim
bu linkteki https://www.gov.uk/biometric-residence-permits/collect
"If you cannot collect your BRP" kismindaki bilgiler size yardimci olacaktir.
brave

New postby yazilimci » Fri Mar 13, 2020 5:54 pm

Fisho wrote:

Onay kagidinin ilk sayfasinda yaziyor bu bilgiler. Henuz onay almamis ama merak eden arkadaslar icin yazayim:

- You must collect your BRP from the following collection point before your vignette expires or within 10 days of arriving in the UK, whichever is the later. If you fail to do so, you may be subject to a financial penalty or a reduction or cancellation of your leave.
Yani son gun giris yapsan dahi 10 gunluk bi ek suren oluyor.

- Your passport/travel document contains a vignette, which you will use to travel to the UK. the vignette is valid for 30 days. If you do not arrive in the UK within this 30 day period you will need to apply for a vignette transfer.

Vignette transfer ucreti ise 204 dolar.
https://visa-fees.homeoffice.gov.uk/y/t ... r-fees/all

Uzun lafin kisasi; BRP'ni bir yakinin alsa dahi 30 gunluk sure icinde girmemezlik yapamiyorsun.

Benim anladiklarim bunlar, kolay gelsin.
yazilimci

New postby mlkmms » Fri Mar 13, 2020 9:30 pm

merhaba arkadaşlar 23 ocak online başvuru, biz eşimle 7 şubat istanbul dan ankara anlaşması için parmakizi verdik. henüz sonuçlanmadı

tahmini 10 Mart ta ingiltere ye giriş tarihi olarak belirttik fakat geçti.Vize onaylandığı takdirde 10 mart olarak mı vizeyi başlatıyorlar? bilgi olan var mı?
mlkmms

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü