Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby memoly » Wed Jun 27, 2018 9:23 pm

merhaba arkadaşlar 10 NİSAN başvurum bugün sonuçlandı. mail olarak geldi. Sonuç Red.
memoly

New postby orduevi » Wed Jun 27, 2018 11:21 pm

@memoly red almana uzuldum. Hangi sektorden basvurdun ve red gerekçeleri olarak ne yazmışlar?
orduevi

New postby memoly » Thu Jun 28, 2018 8:36 pm

Bilişim.
Özet olarak takıldıkları iki nokta var.
1- Burdaki şirketim kar etmiyor. Vergi levhası matrahsız yani.
Diyor ki : Sen burda şirket kurmuşsun başarılı olamamışsın. Uk de şirket kurup kar edeceğini nereden çıkarıyorusun. Memnun olmadım diyor....
- Burda kurduğun şirket ilk yılında kar etmemiş. UK de kuracağın şirket ilk yılında nasıl kar edecek .çocukların ve senin geçimini nasıl sağlayacak. Bu durumdan memnun değilim.

2- Bankada göstermiş olduğum paranın benim tasarrufumda olduğuna ikna olmamış. Bu durumdan da memnun değilim.

3. UK den vermiş olduğun referanslar Türk kökenli . ve bir tanesi sanal ofis hizmeti kullanıyor. Bu durumdan da memun değilim diyor..................

Özetle : başvuracak arkadaşlar........
Şirketiniz varsa mali durumu iyi değilse şirketim var burada bu işi yapıyorum demeyin.
TEcrübem var . Şu işi yapmak istiyorum. Paramın kaynağı şudur. ( Örnek maaşim 3500 şu kadar para biriktirdim. yada evimi sattım buda parası. bunlarda sattığıma dair belgeler. Yani paranın kaynağı ve dayanak noktası iyi olacak.
memoly

New postby orduevi » Fri Jun 29, 2018 11:10 am

memoly wrote:Bilişim.
Özet olarak takıldıkları iki nokta var.
1- Burdaki şirketim kar etmiyor. Vergi levhası matrahsız yani.
Diyor ki : Sen burda şirket kurmuşsun başarılı olamamışsın. Uk de şirket kurup kar edeceğini nereden çıkarıyorusun. Memnun olmadım diyor....
- Burda kurduğun şirket ilk yılında kar etmemiş. UK de kuracağın şirket ilk yılında nasıl kar edecek .çocukların ve senin geçimini nasıl sağlayacak. Bu durumdan memnun değilim.

2- Bankada göstermiş olduğum paranın benim tasarrufumda olduğuna ikna olmamış. Bu durumdan da memnun değilim.

3. UK den vermiş olduğun referanslar Türk kökenli . ve bir tanesi sanal ofis hizmeti kullanıyor. Bu durumdan da memun değilim diyor..................

Özetle : başvuracak arkadaşlar........
Şirketiniz varsa mali durumu iyi değilse şirketim var burada bu işi yapıyorum demeyin.
TEcrübem var . Şu işi yapmak istiyorum. Paramın kaynağı şudur. ( Örnek maaşim 3500 şu kadar para biriktirdim. yada evimi sattım buda parası. bunlarda sattığıma dair belgeler. Yani paranın kaynağı ve dayanak noktası iyi olacak.

@memoly potansiyel is mektubunu Turk'lerden alan IT alaninda vize almış cok ornek var. Ustelik bilisim'den basvurmussun. Bence sana red vermek icin bahane üretmişler. Sektorunun IT olmasina ragmen red vermeleri düşündürücü. Sonuçta tamam ilk senende zarar yapmış olabilirsin ama orası Turkiye. Is yaparsın parani alamazsın. Tecruben belli, bu UK'de is yapamayacagin anlamına gelmez. Sadece 2. madde icin hangi belgeleri verdin bilmiyorum ama 1. ve 3. red sebeplerini sevmedim.
orduevi

New postby Atlas Assistance » Sun Jul 01, 2018 2:09 pm

Memoly gerçekten çok üzüldüm :( ama sanki beklenen olmuş gibi çok handikap varmış inşallah onları haledip en kısa sürede sende gelirsin...
Atlas Assistance

New postby Atlas Assistance » Sun Jul 01, 2018 2:29 pm

Bence matrah çıksın biraz vergi ödeyin 6 ay sonra tekrar başvurun...
Atlas Assistance

New postby mtybjk01 » Tue Jul 03, 2018 2:09 am

Merhabalar arkadaslar Londra basvurum 14 Haziran'da reddedildi.Business plan red sebelerinin buyuk kismini olusturuyor kendim basvurmustum sadece business plan icin destek aldim.Gecen hafta Admin Review yaptim fakat muhtemelen red gelir deniyor.RED MEKTUBUNU SIZLERLE PAYLASMAK ISTIYORUM ADMIN REVIWDEN SONRA YAPILACAK IKINCI BASVURU ICIN NELER YAPILABILIR DIYE FAKAT SIZE FOTOGRAF PAYLASIMINA IZIN VERMIYOR.
mtybjk01

New postby fatih.aslantas » Tue Jul 03, 2018 8:48 am

mtybjk01 wrote:Merhabalar arkadaslar Londra basvurum 14 Haziran'da reddedildi.Business plan red sebelerinin buyuk kismini olusturuyor kendim basvurmustum sadece business plan icin destek aldim.Gecen hafta Admin Review yaptim fakat muhtemelen red gelir deniyor.RED MEKTUBUNU SIZLERLE PAYLASMAK ISTIYORUM ADMIN REVIWDEN SONRA YAPILACAK IKINCI BASVURU ICIN NELER YAPILABILIR DIYE FAKAT SIZE FOTOGRAF PAYLASIMINA IZIN VERMIYOR.

https://chat.whatsapp.com/invite/AE3A8eOnStX6Syl4qFlxKz şöyle bir whatsapp grubu var, grupta ankara anlaşması konusunda tecrübeli arkadaşlar var red sebeplerini yorumlayabilirler.

Mahsuru yoksa başvuru tarihinizi ve sektörünüzü öğrenebilir miyim?
fatih.aslantas

New postby tasluk » Tue Jul 03, 2018 4:56 pm

mtybjk01 wrote:Merhabalar arkadaslar Londra basvurum 14 Haziran'da reddedildi.Business plan red sebelerinin buyuk kismini olusturuyor kendim basvurmustum sadece business plan icin destek aldim.Gecen hafta Admin Review yaptim fakat muhtemelen red gelir deniyor.RED MEKTUBUNU SIZLERLE PAYLASMAK ISTIYORUM ADMIN REVIWDEN SONRA YAPILACAK IKINCI BASVURU ICIN NELER YAPILABILIR DIYE FAKAT SIZE FOTOGRAF PAYLASIMINA IZIN VERMIYOR.

Hocam geçmiş olsun umarım olumlu bi cevap alabilirsiniz sonrası için.Tam olarak hangi tarihte başvurdunuz acaba?
tasluk

New postby antar » Tue Jul 03, 2018 8:50 pm

Merhaba, Red alan arkadaşlara yeni başvurularında bol şans diliyorum.
IT alanındaki 12 nisan tarihli başvurum bugün sonuçlandı. PassbackService kullanmıştım, pasaportumu istediler. Kuruntu yapmama gerek yok sanırım, sonucu olumlu kabul edebilirim değil mi? Bekleyen, BP için uğraş veren herkese bol şans dilerim.
antar

New postby duxira » Wed Jul 04, 2018 8:10 am

Merhaba arkadaşlar,
11 nisan başvurum dün onaylandı:) Bekleyenlere sabır ve bol şans dilerim.
duxira

New postby Mtl » Wed Jul 04, 2018 3:46 pm

Merhaba yarın İng. den Ank. Basvuruyoruz bizim basvurumuz 16 Mart kurallarina goremi olacak veya 6 Temmuz kurallarina goremi olacak yada ikisi deil en bastaki vize durumuna goremi olacak? Bazi arkadaslar 6 temmuz oncesi 16 mart kuarallarina gore olacak diyor buda 10 yil demek bilen arkadaslarvarsa bilgilendirirse cok seviniriz.Ve Ing basvuru sonucu ne kadar surede belli oluyor ?
Mtl

New postby Emre » Fri Jul 06, 2018 11:06 am

Yeni kategorinin detayları bugün ortaya çıktı. Beklenildiği gibi 6 Temmuz öncesi halihazırda Ankara Anlaşması vizesi olanlar, 5 yılı doldurduklarında süresiz oturum başvurusu yapabilecekler.

6 Temmuz'dan sonra ilk kez Ankara Anlaşması vizesi alanların ILR başvuru hakkı bulunmuyor. 10 yıl doldurulduğunda Long Residency üzerinden ILR başvurusu yapılabilir.
Emre

New postby rbayrakoglu » Sat Jul 07, 2018 12:46 am

Emre wrote:Yeni kategorinin detayları bugün ortaya çıktı. Beklenildiği gibi 6 Temmuz öncesi halihazırda Ankara Anlaşması vizesi olanlar, 5 yılı doldurduklarında süresiz oturum başvurusu yapabilecekler.

6 Temmuz'dan sonra ilk kez Ankara Anlaşması vizesi alanların ILR başvuru hakkı bulunmuyor. 10 yıl doldurulduğunda Long Residency üzerinden ILR başvurusu yapılabilir.

ŞÖYLE ! YORUMDA VAR..

--- Panik olmayı gerektirecek, hak yok eden vb. bir durum yok ---

Dokümana ulaşma linki burada.

https://assets.publishing.service.gov.uk/…/turkish-ecaa-ilr…

İlk önce bakalım bu dokümanın başlığı nedir?
Appendix ECAA indefinite leave to remain (ILR) and further leave to remain (FLR) guidance

Yani kendi aramızda dediğimiz şekliyle "3 senelik uzatma" ve "süresiz oturum" kılavuzu.

Bu klavuzun 13. sayfası altında yazan: "This guidance only applies to Turkish nationals and their family members who have previously been granted leave under the ECAA." notu. "Yani bu kılavuz daha önce ECAA verilmişi kişiler için geçerlidir." notu
Okuduğumuzu daha anlamadan paniğe kapılan birçok kişiye malesef yem oldu ve panik yaşanıyor.

Bakın Paniğe gerek yok!

Bu kılavuz ECAA'ya ilk kez başvuracak kilişere hitap eden bir kılavuz değildir. Zaten elinizde 1 senelik ECAA yoksa ne 3 seneliğe ne de süresiz oturuma başvuramazsınız! 13. sayfada belirtilen de tam olarak budur. Açıklamada sadece "BU" kılavuz önceden ECAA verilmiş kişiler içindir diyor!

Bir anlam çıkartmak gerekirse ECAA vize sahibi olmadan Turkish Businessperson olarak 3 sene veya sınırsız oturuma başvuramazsın diyor.

Bazı kişiler de 6 temmuz öncesi ECAA almış kişiler ILR'ye başvurabilecek diye yine okuduğunu yanlış anlamış! Panik yok yanlış anlaşılma var.

"These are contained in Appendix
ECAA to the Immigration Rules and came into force on 6 July 2018. " cümlesinde bu kılavuz 6 temmuz itibariyle geçerlidir yazıyor.

ÖZETLE
================================
6 Temmuz yani bugünden sonra 3 seneliğe başvuracaksanız veya süresiz oturuma başvuracaksanız bu yönetmelikle yürürlüğe giren kuralları karşılamanız şart!
rbayrakoglu

New postby Emre » Sat Jul 07, 2018 6:08 pm

Evet diger yorumlari da okudum. O yuzden ortaligi velveleye vermis gibi hissettim. Lafimi geri alayim.
Emre

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü