Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby OKA » Thu Sep 12, 2019 8:35 am

Nef wrote:
OKA wrote:Pasaport iade bölümü GWF numarasından hangi aşamada olduğunu sorgulayabiliyor mu acaba? Ona göre bugün bi ziyaret etmek istiyorum.

Sizinle aynı vize tipine sahibiz, Dependent olarak , tarihlerde yakın 5 agustos benmde ve aynı kararsızlıktayım. Aslında aynı sorunun cevabını bilemiyorum ben de yardımcı olurlar mı acaba :) Gidip sonuç alırsanız benide bilgilendirir miniz lütfen.

Maalesef hocam gittim fakat yalnızca sonuçlanıp sonuçlanmadığını görebiliyorlar. Benimkisi de hala sonuçlanmamış.
OKA

New postby mhmutplt » Thu Sep 12, 2019 8:43 am

okayaturan wrote:
mhmutplt wrote:
Nef wrote:Merhaba arkadaşlar ,

Benim başvurumda 5 Ağustostu.

Nişanlım Ankara Anlaşması üzerinden başvurusunu yapıp , onayını aldı. Hatta dün itibariyle Londrada.
Ben düğünden sonra gitmeyi planladıgım için (kasım ortası) nişanlımdan yaklaşık 1 bucuk ay sonra yani 5 Agustosta DEPENDENT vize tipiyle başvurdum. Sonucu sabırsızlıkla bekliyoruz...

benm tarihlere yakın başvurular ne alemde acaba :)

Merhaba , acil bir sorum olucaktı, yardımcı olabilirseniz sevirim.
Kendi ankara ant. formumu doldurup randevunu tlscontact dan aldım. Eşim için depended formunu ( ecaa3 depended partner kısmından) doldurdum. Fakat randevu için beni ingilteredeki vize şubesine yonlendırdı. Siz basıl istanbuldan randevu aldınız? Birtürlüğ düzeltemedim de ben. Gözden kaçırdıgım birseyler bar ama bulamıyorum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

merhabalar,

ben başvuruyu eşim için visa4uk üzerinden yaptım. vize tipi olarak Work>>No Points-Based Working Visas>>Dependant of a Turkishbusinessperson diye seçtim. böyle olunca randevu'yu Istanbul seçebildim. tls'de nasıl oluyor hiç bilmiyorum. isteseniz visa4uk'den alın.

Çok sagolun hallettiö 17 sinde randevumuz. Herkese bol şans dilerim! Mutluluk ve huzur dolu bir başlangıç olur umarım herkes için
mhmutplt

New postby irmaksy » Thu Sep 12, 2019 9:16 am

OKA wrote:Pasaport iade bölümü GWF numarasından hangi aşamada olduğunu sorgulayabiliyor mu acaba? Ona göre bugün bi ziyaret etmek istiyorum.

Eğer konsolosluğu arayıp sorarlarsa o zaman öğrenebiliyorlar. Kendi sistemlerinden bizim gördüğümüz kadarını görebiliyorlar. Dün benim durumumu öğrenebilmek için konsolosluğu aradılar. Oradaki bayan karar verilmiş 1-2 güne gelecek dedi.
irmaksy

New postby eddardstark » Thu Sep 12, 2019 10:01 am

Merhaba,

Altı Ağustos'ta yaptığım başvuru reddedildi. 6000 pound göstermiştim hesabımda, IT şirketi kuracaktım. Sebebi linkte, eve gidince text olarak yazarım, sizce ne yapmalıyım?

https://i.hizliresim.com/VQNRZZ.jpg
eddardstark

New postby erica_arborea » Thu Sep 12, 2019 10:44 am

eddardstark wrote:Merhaba,

Altı Ağustos'ta yaptığım başvuru reddedildi. 6000 pound göstermiştim hesabımda, IT şirketi kuracaktım. Sebebi linkte, eve gidince text olarak yazarım, sizce ne yapmalıyım?

siz hali hazırda var olan bir şirkete ortak olmak için mi başvurdunuz yanlış mı anladım?
sanırım sermayeyi yeterli görmemişler.ilave para mı ekleyeceksiniz tekrar başvuracak mısınız?
erica_arborea

New postby OKA » Thu Sep 12, 2019 11:16 am

Bu cuma günüde sanırım boş geçicez. O zaman bin derdime bin dert eklendi, saat 5 olmaz.... Bu cuma da bitti yar diyerekten keyifli dinlemeler diliyorum. https://www.youtube.com/watch?v=0XfD7SI-bos
OKA

New postby eddardstark » Thu Sep 12, 2019 11:20 am

erica_arborea wrote:
eddardstark wrote:Merhaba,

siz hali hazırda var olan bir şirkete ortak olmak için mi başvurdunuz yanlış mı anladım?
sanırım sermayeyi yeterli görmemişler.ilave para mı ekleyeceksiniz tekrar başvuracak mısınız?

Ondan reddedildiyse saçmalık çünkü öyle bir seçenek işaretlemedim. Anladığım kadarıyla contractor olarak çalışacağımı düşünmüşler, iş planımdan nasıl böyle bir izlenime kapılmışlar bilmiyorum ama inceleyip düzelteceğim gerekirse. 6000 Pound da yeterli zira arkadaşım yakın zamanda aldı vizeyi hatta başka bir arkadaşım sadece 2000 Pound ile aldı.
eddardstark

New postby sekaraman » Thu Sep 12, 2019 11:34 am

HERKSE Merhaba. Olumlu sonuç alan arkadaşlara hayırlı olsun gözleri aydın. özellikle maddog. 8 gözle bkeleyen arkadaşların da sonuçları istedikleri gibi olsun. olmayanlar ise üzülmesin.
6 AĞUSTOS CEVAP ALAN VAR MI?
sekaraman

New postby OKA » Thu Sep 12, 2019 11:35 am

sekaraman wrote:HERKSE Merhaba. Olumlu sonuç alan arkadaşlara hayırlı olsun gözleri aydın. özellikle maddog. 8 gözle bkeleyen arkadaşların da sonuçları istedikleri gibi olsun. olmayanlar ise üzülmesin.

Hocam 9 ağustos cevap alan beyefendi bile var. Yani sırayla bakmıyorlar tamamen ağustosun ilk haftası için o bakan memurun insiyatifine kalmış durumdayız.
OKA

New postby sekaraman » Thu Sep 12, 2019 11:37 am

OKA wrote:
sekaraman wrote:HERKSE Merhaba. Olumlu sonuç alan arkadaşlara hayırlı olsun gözleri aydın. özellikle maddog. 8 gözle bkeleyen arkadaşların da sonuçları istedikleri gibi olsun. olmayanlar ise üzülmesin.

Hocam 9 ağustos cevap alan beyefendi bile var. Yani sırayla bakmıyorlar tamamen ağustosun ilk haftası için o bakan memurun insiyatifine kalmış durumdayız.

ACABA GECİKMESİ OLUMLU SONUÇ ANLAMINA GELİR Mİ SENCE?
sekaraman

New postby dcan » Thu Sep 12, 2019 11:38 am

1 Ağustos hala tık yok:/
dcan

New postby sekaraman » Thu Sep 12, 2019 11:39 am

dcan wrote:1 Ağustos hala tık yok:/

SORDUN MU PEKİ NEDİR DURUM DİYE?
sekaraman

New postby dcan » Thu Sep 12, 2019 11:41 am

sekaraman wrote:

Şuan eşim yolda TLS ye gidiyor.Gidiş tarihimizi 1 ekim yazmıştık oyüzdenmi acaba diye düşündük ama çok gecikti.
dcan

New postby OKA » Thu Sep 12, 2019 11:43 am

sekaraman wrote:
OKA wrote:

ACABA GECİKMESİ OLUMLU SONUÇ ANLAMINA GELİR Mİ SENCE?

Yok hocam çok gecikip red alanıda gördük. Tabi gecikmesi ufacık da olsa olumlu bir işaret gibi gözüküyor fakat bel bağlamamak gerek. Tamamen vizenin türüne ve düştüğümüz memura bağlı bir durumumuz var. Ağustosun ilk 10 gününü açıklıyorlar şuanda.
OKA

New postby OKA » Thu Sep 12, 2019 11:43 am

dcan wrote:
sekaraman wrote:

Şuan eşim yolda TLS ye gidiyor.Gidiş tarihimizi 1 ekim yazmıştık oyüzdenmi acaba diye düşündük ama çok gecikti.

Hocam konsolosluğu aramasını rica edin. Yoksa sonuçlanmamış diyip gönderiyorlar, konsolosluk bilir en iyisini.
OKA

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü