Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby derox » Fri Sep 13, 2019 3:01 am

Ingiltereden yapılan basvurularda , sonuçlanana kadar ingilterede beklemek gerekiyor mu? Başvuruda pasaport verme zorunlulugu var mı yani?
derox

New postby mcabbasoglu » Fri Sep 13, 2019 8:08 am

Merhabalar, biz de 9 ağustos tarihinde istanbuldan başvurduk güzel sonuçları bekliyoruz
mcabbasoglu

New postby irmaksy » Fri Sep 13, 2019 8:12 am

Geçtiğimiz günlerde Turkish Business Person başvuru formunu online olarak kardeşim için ben de doldurudum ama sizin örnek olarak gösterdiğiniz soruların hiç biri bu formda yoktu. Bu sorular biraz Tier 1 (Entrepreneur) visa başvuru formu soruları gibi duruyor. Ya siz yanlış formu doldurdunuz ya ben.

Forumda paylaşmış olduğunuz vize red mektubunuzu görüntüleyemediğim için tam olarak anlayamasamda yorumlamlardan red gerekçesi için yeterli sermaye gösterilmediği anlaşılıyor. Turkish Business Person vize başvurularında minimum bir sermaye miktarı istenmiyor ve red gerekçelerinde bu sebep gösterilmiyor. Eğer belirtilen sebep bu ise oldukça ilginç. Ama diğer yatırımcı vize türlerinin hepsinde gösterilmesi gereken bir sermaye limiti var. Bu miktarın altında bir sermaye ile başvuranlara direk red veriliyor.

Yakın zamanda Turkish Business Person başvurusu yapan arkadaşlar başvuru formunda
82 TYPE OF BUSINESS:
83 IS THIS AN EXISTING/ESTABLISHED BUSINESS?
111 ARE YOU BUYING THIS BUSINESS FROM A FAMILY MEMBER? gibi soruları yanıtladılar mı acaba. Bunu yazarsanız sevinirim. Diğer arkadaşlarda bu sorular ile muhattap olmuşsa o zaman ben yanlış bir formu doldurdum. Yok karşılaşmadılarsa sanırım sizin başvuru formunuz yanlış.
Teşekkürler.[/quote]

Evet bu sorular soruluyor. Turkish Business Person başvurusunda da dependant başvurusunda da bu sorular var.
irmaksy

New postby irmaksy » Fri Sep 13, 2019 8:15 am

derox wrote:Ingiltereden yapılan basvurularda , sonuçlanana kadar ingilterede beklemek gerekiyor mu? Başvuruda pasaport verme zorunlulugu var mı yani?

İngiltere başvurusunda pasaport vermek zorundasınız ve ülkeden çıkamazsınız. Pasaportunuz home office’deyken çıkmanız gerekirse Türk konsolosluğundan. Geçici pasaport alabiliyorsunuz. Ancak geçici pasaportla çıkarsanız, vize sonucunuz açıklanana kadar bir daha İngiltere’ye giremiyorsunuz.
irmaksy

New postby sekaraman » Fri Sep 13, 2019 8:26 am

HABER ALAN VAR MI? irmaksy? cnsdesigner?
sekaraman

New postby xchurch » Fri Sep 13, 2019 9:04 am

irmaksy wrote:Geçtiğimiz günlerde Turkish Business Person başvuru formunu online olarak kardeşim için ben de doldurudum ama sizin örnek olarak gösterdiğiniz soruların hiç biri bu formda yoktu. Bu sorular biraz Tier 1 (Entrepreneur) visa başvuru formu soruları gibi duruyor. Ya siz yanlış formu doldurdunuz ya ben.

Forumda paylaşmış olduğunuz vize red mektubunuzu görüntüleyemediğim için tam olarak anlayamasamda yorumlamlardan red gerekçesi için yeterli sermaye gösterilmediği anlaşılıyor. Turkish Business Person vize başvurularında minimum bir sermaye miktarı istenmiyor ve red gerekçelerinde bu sebep gösterilmiyor. Eğer belirtilen sebep bu ise oldukça ilginç. Ama diğer yatırımcı vize türlerinin hepsinde gösterilmesi gereken bir sermaye limiti var. Bu miktarın altında bir sermaye ile başvuranlara direk red veriliyor.

Yakın zamanda Turkish Business Person başvurusu yapan arkadaşlar başvuru formunda
82 TYPE OF BUSINESS:
83 IS THIS AN EXISTING/ESTABLISHED BUSINESS?
111 ARE YOU BUYING THIS BUSINESS FROM A FAMILY MEMBER? gibi soruları yanıtladılar mı acaba. Bunu yazarsanız sevinirim. Diğer arkadaşlarda bu sorular ile muhattap olmuşsa o zaman ben yanlış bir formu doldurdum. Yok karşılaşmadılarsa sanırım sizin başvuru formunuz yanlış.
Teşekkürler.

Evet bu sorular soruluyor. Turkish Business Person başvurusunda da dependant başvurusunda da bu sorular var.[/quote]

Söyledikleriniz beni çok şaşırttı. gov.uk sitesi üzerinden
Turkish Business Person visa,
apply outside the UK,
Other work visas for the UK (non points-based working visas)
a Turkish businessperson or worker (for employment or self-employment)
şeklinde ilerleyince doldurmamızı istenen formda bu soruların hiç biri çıkmadı.
Başvuruyu onayladıktan sonra başvuru formunun pdf'ni indirmiştim. Ordan da kontrol ettim. Başvurulan vize için Turkish businessperson or worker diye belirtilmiş.

Siz hangi hangi formu doldurarak başvurmuştunuz. Yazarsanız sevinirim. Teşekkürler.
xchurch

New postby exporter » Fri Sep 13, 2019 10:35 am

Söyledikleriniz beni çok şaşırttı. gov.uk sitesi üzerinden
Turkish Business Person visa,
apply outside the UK,
Other work visas for the UK (non points-based working visas)
a Turkish businessperson or worker (for employment or self-employment)
şeklinde ilerleyince doldurmamızı istenen formda bu soruların hiç biri çıkmadı.
Başvuruyu onayladıktan sonra başvuru formunun pdf'ni indirmiştim. Ordan da kontrol ettim. Başvurulan vize için Turkish businessperson or worker diye belirtilmiş.

Siz hangi hangi formu doldurarak başvurmuştunuz. Yazarsanız sevinirim. Teşekkürler.[quote][/quote]

@xchurch Ben de sizin gibi şüpheye düşüp 5 Eylül'de doldurduğum başvuru formumun pdf sini kontrol ettim. Bu sorular benimkinde de yok.
exporter

New postby OKA » Fri Sep 13, 2019 10:48 am

9 Ağustos hala açıklanmadı, galiba Eylülün sonuna kadar açıklamiyacaklar bu dependentları başka açıklaması yok galiba.
OKA

New postby eddardstark » Fri Sep 13, 2019 11:09 am

exporter wrote:
@xchurch Ben de sizin gibi şüpheye düşüp 5 Eylül'de doldurduğum başvuru formumun pdf sini kontrol ettim. Bu sorular benimkinde de yok.

Visa4UK ile gov.uk'deki formlar farklı olmalı.
eddardstark

New postby xchurch » Fri Sep 13, 2019 11:44 am

eddardstark wrote:
exporter wrote:

Visa4UK ile gov.uk'deki formlar farklı olmalı.[/quote

Hangisi doğrudur peki, bir bilginiz var mı?
xchurch

New postby eddardstark » Fri Sep 13, 2019 12:48 pm

xchurch wrote:
eddardstark wrote:
exporter wrote:

Visa4UK ile gov.uk'deki formlar farklı olmalı.[/quote

Hangisi doğrudur peki, bir bilginiz var mı?

İkisi de doğru, sonuçta yeni sistemde değiştirmişler, bir sorun olmaz korkma.
eddardstark

New postby eddardstark » Fri Sep 13, 2019 12:51 pm

Arkadaşlar merhaba, kız arkadaşıma başvuru için parayı ben vereceğim ama (doğal olarak) kabul olmayacağı için babası arabasını satmış ve parasını hibe etmiş gibi göstereceğiz. Bu yöntemi deneyen var mı? Sahte satış yapılabilir mi yoksa illa ki satıp sonra alması mı gerekiyor arabayı?
eddardstark

New postby letmetry » Fri Sep 13, 2019 2:11 pm

Merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun. Sizin durumunuza benzer bir durumu biz de yaşıyoruz. Aslında çok minör ve şanssızlık sonucu gelişen şeyler. Umarım başvurunuz olumlu sonuçlanmıştır. Nasıl başvurdunuz, arşiv kaydını verdiniz mi ve başvuru formunda bu durumla ilgili açıklama yaptınız mı?
Şimdiden çok teşekkür ederim.

ITPRO wrote:Herkese Selamlar,

Bir çok yerde araştırdım ve daha önceki yorumlarıda tek tek okudum fakat benim durumumla ilgili bir bilgiye ulaşamadım.

Yaklaşık 3 yıl önce yaralamaya sebebiyet veren bir trafik kazası yaptım ve bundan dolayı hapis cezası aldım. Fakat daha önce sabıkamın olmayışından dolayı, bu para cezasına çevrildi. Şimdi adli sicil kaydı aldığımda, adli sicil kaydı yoktur yazıyor. Fakat arşivli adli sicil kaydı aldığımda, adli sicil kaydı vardır yazıyor. Yani arşivli sicilim bu durumdan dolayı var. Ve araştırdığım kadarı ile 5 sene üzerinden geçmeden sildirmek mümkün değil.

Bir çok AA vize için gerekli evraklarda adli sicil kaydı veya sabıka kaydı diye yazılıyor. Başka bir detaya ulaşamadım.

AA için arşivli mi isteniyor. Eğer isteniyorsa onay alma şansım var mı? veya bu durumu tecrübe eden oldumu.

İş planı yazdıracağım ve ücret ödeyeceğim. Açıkçası boşuna masraf etmek istemiyorum. Bilgi paylaşımında bulunursanız memnun olurum. Teşekkürler.
letmetry

New postby cnsdesigner » Fri Sep 13, 2019 2:36 pm

Hayır hala beklemedeyim. Seyahat tarihim 24 eylül çok az bir zaman kaldı. Bugün avukatıma yazdım ve onlar bir mail atıcaklarını söylediler. Ama bazen vize sonuçlansada sisteme düşmüyor dedi bu yüzden pazartesi konsolosluğa gidip kontrol edeceğim. Gelişmelerden haberdar ederim.
sekaraman wrote:HABER ALAN VAR MI? irmaksy? cnsdesigner?
cnsdesigner

New postby cang » Fri Sep 13, 2019 3:27 pm

Merhaba herkese,

Başvuru 16 ağustos - bugün pasaportumu teslim aldım.

Edit: sonuç olumlu.
cang

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü