Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Valomea » Sat Nov 02, 2019 9:27 am

Merhaba,

Ben başvurumu tek başına yaptım. Ama şimdi fikir değiştirdik eşim de geliyor. Onun için de başvuru yapacağız. Gidiş tarihi 20 Ocak.

Benim kendi başvurumda forma dependant yok yazmam sorun olur mu? Şimdi onu eklememe engel var mı? Sermayem 7 bin pound ve ikimize yeter görünüyor.
Valomea

New postby Aysegulkara » Sat Nov 02, 2019 12:13 pm

Merhaba ben veteriner hekimim. Bir iki danışmanla görüştüm siz olmaz red alırsınız dedi. Çünkü devlet memuruyum. Bişey satmadım tek bildiğim hekimlik acaba pet shop tarzı bir yer açmak istesem red mi alirim ?
Aysegulkara

New postby ozenc_y » Sat Nov 02, 2019 5:30 pm

Selam herkese,

Home office yapılacak bir İnsan Kaynakları Danışmanlığı üzerine iş planıyla birlikte hesapta ne kadar para göstermek gerekir? Bu paranın hesapta pound olarak mı bulunması gerekiyor yoksa TL de oluyor mu?

Teşekkürler
ozenc_y

New postby derin » Sat Nov 02, 2019 10:09 pm

ozenc_y wrote:Selam herkese,

Home office yapılacak bir İnsan Kaynakları Danışmanlığı üzerine iş planıyla birlikte hesapta ne kadar para göstermek gerekir? Bu paranın hesapta pound olarak mı bulunması gerekiyor yoksa TL de oluyor mu?

Teşekkürler

Merhaba. Gösterilecek sermaye kişiden kişiye göre değişmektedir. Ben home office bir Mühendislik danışmanlık firması için 5000£ sermaye gösterdim. Telefonum ve bilgisayarım olduğu için bunları almayacağım, yazıcı kırtasiye vb diğer tüm harcama kalemlerini gösterdim. Yalnız home office olduğu için 12 aylık kiranızı da işin içine katmanız gerekirse 5000£ az gelebilir. Ben sanal ofis kiralayacağımı belirtmiştim.
derin

New postby derin » Sat Nov 02, 2019 10:11 pm

Teşekkürler

Benim sermayem € cinsindendi. Para birimi önemli değil, yalnız business planda £ üzerinden hesaplama yapmalısınız. Diğerim ki 70000 ₺’niz var. 10000£ sermayem var diye yazmalısınız.
derin

New postby derin » Sat Nov 02, 2019 10:12 pm

Teşekkürler

Başvurum daha sonuçlanmadı yakın bir zamanda sonuçlanması bekliyorum ama danışmanla çalıştım, dosyayı onlar hazırladıkları için kendimden örnek veriyorum. Sonucu olumlu olan arkadaşlardan da teyit ederseniz daha sağlıklı olur.
derin

New postby mansur » Sat Nov 02, 2019 11:25 pm

Herkese Selamlar,

Ankara Anlaşmasına muhasebe sektörü-vergi danışmanlığı alanında başvuru yapmayı düşünüyorum. 2,5 yıl Vergi danışmanlığı 1 yılda muhasebe uzmanı geçmişim var. Toplam da 3,5 yıl iş deneyimi söz konusu. 3,5 yıl tecrübe ile kabul alma şansım var mı? Yoksa çalışma yıl sayısı az olduğundan red alabilir miyim ?

Herkese çok teşekkürler
mansur

New postby Blabla » Sun Nov 03, 2019 12:09 am

Arkadaslar hesapta 4000£ gosterecegim bunu 4-5 aylik ev kirasi + sirket harcamalari olarak home office seklinde yapmayi dusunuyorum uygun mudur? Izledigim yol dogru mu?
Blabla

New postby serdaragorn » Sun Nov 03, 2019 9:01 am

Aysegulkara wrote:Merhaba ben veteriner hekimim. Bir iki danışmanla görüştüm siz olmaz red alırsınız dedi. Çünkü devlet memuruyum. Bişey satmadım tek bildiğim hekimlik acaba pet shop tarzı bir yer açmak istesem red mi alirim ?

boyle bir kisitlama olacagini hic sanmiyorum. Eger siz gercekten nasil gelir kazanip gecineceginizi biliyorsaniz iyi yazilmis bir is plani ve uk pazar arastirmasi ile basvurabilirsiniz. danisman degilim ancak okudugum tecrubelerden edindigim izlenim bu sekilde. kaldi ki denemekle birsey kaybetmezsiniz.

pet shop icin duzenlemeler bizden farkli olabilir is planini mutlaka yerel yasalara uygun yazmak gerekir.
serdaragorn

New postby brave » Mon Nov 04, 2019 5:27 am

Eylül basvurularından sonuc almayan kalmadı sanırım, bakalım bu hafta hangi tarihlere donus olacak?

@derin 14 Ekim
@Selen80 17 Ekim
@brave 22 Ekim
@bettep +dependant 28 Ekim- Bursa

İngiltere'den güncel başvuru yapanlar

@ytsejam 28 Mart
@joelondon 14 Nisan parmak izi Londra Sonuç Olumlu 8 Ağustos
@BLL arkadaşı 17 Nisan + kendisi 3 Haziran
emrecixin
@oaybukelondon 25 Haziran
brave

New postby derin » Mon Nov 04, 2019 7:41 am

brave wrote:Eylül basvurularından sonuc almayan kalmadı sanırım, bakalım bu hafta hangi tarihlere donus olacak?

@derin + dependant 14 Ekim
@Selen80 17 Ekim
@brave 22 Ekim
@bettep +dependant 28 Ekim- Bursa

İngiltere'den güncel başvuru yapanlar

@ytsejam 28 Mart
@joelondon 14 Nisan parmak izi Londra Sonuç Olumlu 8 Ağustos
@BLL arkadaşı 17 Nisan + kendisi 3 Haziran
emrecixin
@oaybukelondon 25 Haziran
derin

New postby Erygters » Mon Nov 04, 2019 8:15 am

Herkese selam , Londra’dan 12 eylül submit 17 ekim parmak izi - ne kadar sürede sonuçlanır tam olarak Ingiltere’den başvurularda son tarih nedir şuan ?
Erygters

New postby Erygters » Mon Nov 04, 2019 8:49 am

BLL wrote:Merhabalar,

iki arkadas ingiltereden basvuru yaptik

benim basvuru tarihim 3 Haziran
arkadasimin basvuru tarihi 17 nisan
halen beklemedeyiz.

Tarihler İnternetten ilk başvuru tarihi mi yoksa parmak izi tarihi midir?
Erygters

New postby nil23 » Mon Nov 04, 2019 3:38 pm

Merhabalar,

11 Ekim başvurumuz bugün itibariyle olumlu sonuçlandı. Eşim IT alanında yapmıştı başvuruyu. Ben ve 2 çocuğumuz için de başvuru yapmıştık. Hepsi olumlu oldu.

Herkese bol şanslar dilerim
nil23

New postby Selen80 » Mon Nov 04, 2019 6:17 pm

Merhaba . Bize henüz cevap gelmedi ama birşey merak ediyoruz . Sonuç olumlu olursa Brp kartlarını almaya çocukları da götürmek zorunda mıyız ? Biri henüz bebek , onların adına biz alabiliyor muyuz
Selen80

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü