Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby eccukk » Wed Feb 27, 2019 6:51 am

merhaba tekrar,

BP ok ama finansal kısımlarda bir hata yapmaktan korkuyorum, ona dair iki sorum var..

1- finansal tablolar kısmında "family financial plan" olarak kişisel giderleri gösteren oldu mu? hesabımdaki paranın bir kısmını şirket sermayesi bir kısmını kişisel giderler için birikim olarak göstermeyi düşünüyorum ancak, kişisel birikim için min tutar sizce ne olmalı? (iki kişilik bir aile için)

2- nikahta hediye edilen altın ve nakitleri nasıl açıklıyoruz? "türkiye kültüründe böyle böyle bişey vardır" diye dilekçe yazsak oluyor mu? bunlar dışında sizce gösterilmesi gereken ek bir kanıt var mı, bu şekilde başvurusunu yapanlar oldu mu?
eccukk

New postby nzdln » Wed Feb 27, 2019 9:23 am

Merhabalar,
UK’den basvurup son zamanlarda donus alan oldu mu?
Tesekkurler.
nzdln

New postby yuysal » Wed Feb 27, 2019 10:20 am

Merhaba 30 ekimde evraklarini gonderdigim basvuruyu hala bekliyoruz. Bir onceki basvurumhz 4. ayda aciklanmisti. Umarim en kisa zamanda gelir sizinki de

nzdln wrote:Merhabalar,
Tesekkurler.
yuysal

New postby aykutx » Wed Feb 27, 2019 10:30 am

Merhaba, Süre 30 ekimden bu yana nasıl gelmez :S Bir anormallik yok mu bu konuda?

yuysal wrote:Merhaba 30 ekimde evraklarini gonderdigim basvuruyu hala bekliyoruz. Bir onceki basvurumhz 4. ayda aciklanmisti. Umarim en kisa zamanda gelir sizinki de

Tesekkurler.
aykutx

New postby fredb » Wed Feb 27, 2019 10:31 am

Merhabalar
Ben de 27 ayalıkta başvurdum. Heyecanlı bir şekilde bekliyorum.
fredb

New postby yuysal » Wed Feb 27, 2019 11:32 am

Bir anormallik oldugunu dusunmuyoruz sanirim Uk'den yapilan basvurular 4. ayin sonunda aciklaniyor son zamanlarda.

aykutx wrote:Merhaba, Süre 30 ekimden bu yana nasıl gelmez :S Bir anormallik yok mu bu konuda?

yuysal wrote:Merhaba 30 ekimde evraklarini gonderdigim basvuruyu hala bekliyoruz. Bir onceki basvurumhz 4. ayda aciklanmisti. Umarim en kisa zamanda gelir sizinki de

Tesekkurler.
yuysal

New postby elif » Wed Feb 27, 2019 1:56 pm

Detaylı açıklamalarınız için çok teşekkür ederim.
Umarım benim ikinci, sizin ilk başvurunuz olumlu sonuçlanır.
İyi şanslar diliyorum

[quote="istanbullondra"]Merhabalar,

Çok geçmiş olsun. Umarım ikinci başvurunuz olumlu sonuçlanır.

Bizim de sizinle benzer, 8 şubatta gerçekleştirdiğimiz, ingilterede masterını tamamlamasının ardından, türkiyeden marketing consultant olarak hazırladığımız iş planı ile yaptığımız bir başvurumuz var.

Paranın tamamını (altın bozdurma yoluyla elde edilen) anneden elden almak suretiyle hesaba yatırdık ve 1 ay sonunda başvurumuzu yaptık.
Buna istinaden başvuruya parayı anneden alınan, parayı geri almamak üzere hibe ediyorum yazısı, beraberinde maaş bordrosu, son 6 aylık hesap dökümü ve altın bozdurma dekontunu ekledik.
Sizin paylaşımınız tedirgin etti bizi de.

1. Araba ruhsatımı koyup, gerekirse onu da satabilirim demiştim. İkinci başvuruda araba satış işlemi gösterip, yeni bir hesapta yeni bir para kaynağı göstermem anlamlı olur mu? Veya bu annemden gelen parayı mutlaka açıklamam beklenir mi?
Her başvuru kendi koşullarında değerlendiriliyor. Şayet maddi kaynağınızı bu şekilde ispatlama şansınız var ise, annenizden aldığınız parayı açıklamanız gerekmez. Ancak ben olsam, annenizden gelen para hesabınızda yüklü bir miktar olarak görüneceği için kaynağımın bir kısmı arabadan bir kısmı annemden der, destekleyen belgeleri de ekleyerek başvuruma koyardım.

2. Görüştüğüm bir danışman bu defa daha sıkı araştırma yapılır, mutlaka bizimle çalışın dedi :) Başka red sebeplerim olsa burada yazılmama ihtimali var mı? Veya gerçekten bunu bahane edip business case'ime bakmamış bile olabilirler mi? (Londra'da Master'ım, güçlü potansiyel müşteri mektuplarım vs vardı.) Bu maddi kısmı açıklayıp aynı başvuruyu vermeli miyim?
Forumdan takip ettiğimiz kadarıyla iş planına bakmadıklarını düşünmüyorum. Eksik gördükleri ne ise onu tamamlamak ve başvuruyu yinelemek yeterli olacaktır. Tabii hassa bir konu, insan umutla bekliyor bu süreçte. Danışmanla çalışmak sizin takdirinizde, ama fırsatçılık yapmalarına izin vermeyin.

3. İkinci başvuruda savunma yazmak gibi bir süreç var mı? Detaylardan emin olamıyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Yine forumdan okuduklarımıza göre red alanlar her zaman red aldıkları konuya dair eksikleri giderip onlara atıfta bulunarak destekleyici belgelerini eklemişler. Dolayısıyla savunmadan ziyade, açıklama niteliğinde ön yazılar eklenebilir yeni başvurunuza.

İyi şanslar dilerim.
elif

New postby bilgeduruinan » Wed Feb 27, 2019 6:50 pm

ARKADASLAR,İS PLANİMLA İLGİLİ REDKARARİ MATBUU BİR KAGİT OLARAK GELDİ,PLANİMDA OLMUYAN SEYLERDEN TUTUNDA,NE TARİH,NEDE BASKA HİC BİR BİLGİ VERİLMİYEN BİR RED KARARİ ALDİM,SANİRİM MATBUU BOS KAGİDİ BANA GONDERMİSLER İTİRAZ EDECEK HİC BİR MAKAM BULAMADİK YARDİMCİ OLURMUSUNUZ COK ACİİLL
bilgeduruinan

New postby orduevi » Thu Feb 28, 2019 9:44 am

bilgeduruinan wrote:ARKADASLAR,İS PLANİMLA İLGİLİ REDKARARİ MATBUU BİR KAGİT OLARAK GELDİ,PLANİMDA OLMUYAN SEYLERDEN TUTUNDA,NE TARİH,NEDE BASKA HİC BİR BİLGİ VERİLMİYEN BİR RED KARARİ ALDİM,SANİRİM MATBUU BOS KAGİDİ BANA GONDERMİSLER İTİRAZ EDECEK HİC BİR MAKAM BULAMADİK YARDİMCİ OLURMUSUNUZ COK ACİİLL

@bilgeduruinan öncelikle üzüldüm red kararina. Red gerekçeleri olmadan yon göstermemiz zor. Araci firmaya red sebeplerine nasıl ulaşabileceğini sordun mu? Telefon edip sorabilirsin.
orduevi

New postby bilgeduruinan » Thu Feb 28, 2019 12:03 pm

Plani kendim yazdim,ancak red kararinin benimle ilgisi yok tarih yok detay yok isim yok ,yanlislikla gonderilmis,nereye itiraz edebilirim
bilgeduruinan

New postby aykutx » Thu Feb 28, 2019 12:58 pm

Merhaba, En son hangi tarih başvuruları incelendi. Ocak ayı başvurularına sıra geldi mi?
aykutx

New postby omerg » Thu Feb 28, 2019 8:35 pm

Bilgi paylaşan herkese teşekkürler. Başvurumu bugün teslim ettim. Sonuç geldiğinde de buradan paylaşacağım. Bugünkü deneyimlerimden bazı notlarımı paylaşmak istiyorum:

- İstanbul Mecidiyeköy'deki TLS merkezine erken gittim ve erken içeri alındım. Tam saati beklemenize gerek yok.
- Belgelerinizi telli zımba ile tutturmayın. Tarama cihazına bu şekilde girmediği için 15 dakika tel sökmek zorunda kaldım.
- İş planının daha iyi görünebilmesi için baskı merkezinden renkli baskı yaptırmıştım ancak tarama cihazı evrakları siyah-beyaz olarak tarıyor.

Umarım hepiniz olumlu sonuçlar alırsınız ve UK'deki topluluğumuz büyür. Herkese bol şans.

tarragona wrote:
omerg wrote:Arkadaşlar merhaba, bu ilk post'um. Bilgisayar Yazılım alanında başvurumu tamamlamak üzereyim. Geçmiş paylaşımları 200. sayfadan başlayarak takip ettim. ( Daha geçmişe gidip sonuçlanma sürelerini görüp moralimi bozmak istemedim ). Paylaşımlarınız çok faydalı oldu. Ben de başarılı bir başvuru sürecinin ardından bildiklerimi paylaşmak isterim.

Bir de sorum var: ben belgeleri toparlama ve TLS başvurusu yapma aşamasındayım. Son işlemlerden biri de belgelerin tercüme edilmesi. Yeminli tercüman şartı her belge için aranıyor mu? Kendimiz çevirebildiklerimizi çevirsek olur mu? fatura / vergi levhası gibi çok standart belgelerin de tek tek ( ve yeminli tercüman yardımıyla ) tercüme edilmesi bekleniyor mu?

Bilgisi olanlar paylaşabilirlerse çok memnun olurum.

Yeminli tercüme şartı yok, ben bütün belgeleri kendim çevirdim. Orjinal belgenin sayfa düzenine uygun şekilde kendin çevirip verirsen bir problem olmayacaktır.

Şimdiden bol şans.
omerg

New postby fredb » Thu Feb 28, 2019 10:22 pm

Herkese selamlar

Başvurumun 65. günündeyim. Bu aralar kaç gün sürüyor başvurular.
Bu sıralar sonuç alan arkadaşlar yazabilirse çok iyi olur.
Teşekkürler.
fredb

New postby ytsejam » Thu Feb 28, 2019 11:25 pm

Merhaba ben ve bir kaç arkadaşımızın bir sıkıntısı var. şu an ingilteredeyiz ve keep the passport servisi burada da var. işlerimiz dolayısı ile bir kaç schengen ülkesine gitmek istiyoruz.

Genelde ise ülkeden çıkmayın bu olmaz dönemezsiniz diyorlar. Sizce keep the passportun olma sebebi nedir. Ülke dışına çıkmak ne gibi bir sıkıntı yaratır ?

Bilgisi olan var mı ?
ytsejam

New postby aykutx » Fri Mar 01, 2019 5:57 am

Selamlar,
İngiltere den yapılan başvurunun bir dezavantajı bu malesef. Daha önce görüştüğüm bir avukat (ingiltere'de) süre boyunca ülkeyi terketmeniz durumunda başvuru iptal olur demişti. Öyle olmasa idi İngiltere üzerinden başvurmayı planlıyorduk. Bir yandan da düşünüyor insan ülkeyi terk edemeyeceksem pasaportumla keep the password servisi neden var diye. Siz yinede göçmen ofisini arayıp bunu sorun derim.

ytsejam wrote:Merhaba ben ve bir kaç arkadaşımızın bir sıkıntısı var. şu an ingilteredeyiz ve keep the passport servisi burada da var. işlerimiz dolayısı ile bir kaç schengen ülkesine gitmek istiyoruz.

Genelde ise ülkeden çıkmayın bu olmaz dönemezsiniz diyorlar. Sizce keep the passportun olma sebebi nedir. Ülke dışına çıkmak ne gibi bir sıkıntı yaratır ?

Bilgisi olan var mı ?
aykutx

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü