Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby maddog » Wed Aug 21, 2019 1:43 pm

canozdemir wrote:FBda nereden takip edebiliyoruz? Forumda sira bizde heyecanla bekliyoruz.

https://www.facebook.com/groups/ingilte ... highlights

burdan takip ediyorum
maddog

New postby eddardstark » Wed Aug 21, 2019 1:45 pm

Volkan_VKA wrote:Merhaba Arkadaşlar,
İstanbuldan 3 Mayıs ta başvuru randevusu aldım. Dökümanlarım hazır. Türkiyede 12 yıllık kimya mühendisi tecrübesinden sonra UK de kurmayı planladığım consultant firması için contract işler konusunda bilgisi olan arkadaş var mıdır? Eğer vizemiz çıkarsa buz dağının görünmeyen yüzüyle karşılaşacağımızdan şimdiden araştırmalara başladım.
Sevgiler

Başvuru sonucu ne oldu acaba?
eddardstark

New postby busrasahra » Wed Aug 21, 2019 2:02 pm

Sensen wrote:Sonucumuz olumlu . Elimiz ayağımız titredi resmen hemen yazamadım
Giriş ilk tarih 29 Ağustos vermişler o da iyi oldu hemen bugün başlamadı en azından

Danışmanla çalıştık, bazı özel durumlarımız nedeniyle sorun olsun istemedik .Danışmanımız avukat Hüseyin Bey /Visavis .İşinde bilinçli ve bilgili geldi bize ve sonuç istediğimiz gibi de oldu.

Şimdi sırada şirketimle konuşmak var o en zoru görünüyor gözüme:/

Bekleyen herkesin ve başvuracak herkesin olumlu sonuç alması dileği ile...

Hayırlı olsun sizin adınıza sevindim darısı başımıza :)
busrasahra

New postby Sensen » Wed Aug 21, 2019 2:36 pm

Sağolun ,darısı başınıza.
Sensen

New postby gagalikirpi » Wed Aug 21, 2019 2:49 pm

Biz de bugün benim ve oğlumun pasaportlarımızı aldık. Vizemiz istediğimiz tarih olan 1-31 Ekim arası olarak çıkmış. Eşim pasaportunu teslim etti. Ondan haber bekleyeceğiz.
Ben de mimarım, ayrı bir başlık altında buluşup kışın Londra’da bir buluşma ayarlamaya ne dersiniz?
Last edited by gagalikirpi on Thu Aug 22, 2019 9:46 am, edited 1 time in total.
gagalikirpi

New postby panguduzzz » Wed Aug 21, 2019 3:51 pm

panguduzzz wrote:merhaba arkadaşlar,
Online başvuruyu yaptım. Ancak anlamadığım bir iki nokta var. Kendi başvurumu yaparken eşimin de bilgilerini girdim, sizinle braber mi seyahat ediyor sorusuna da evet'i işaretledim. Ayrıca dependant başvurusu yapmak gerekiyor mu bir bilgi göremedim. Cuma gününe de randevu aldım, dependant için de başvuru yapılmış sayılacak mı? Vizelerimizin aynı anda onaylanmasını istiyoruz, ne yapmamız gerekli?
2. olarak da evrakları sisteme taratıp yüklemekten bahsediliyor ancak ben TLS sitesinde evrak taratıp yükleyecek bir yer göremedim.
Yardımcı olursanız sevinirim

cevap verebilecek olan yok mu :(
panguduzzz

New postby osi » Wed Aug 21, 2019 5:39 pm

panguduzzz wrote:
Online başvuruyu yaptım. Ancak anlamadığım bir iki nokta var. Kendi başvurumu yaparken eşimin de bilgilerini girdim, sizinle braber mi seyahat ediyor sorusuna da evet'i işaretledim. Ayrıca dependant başvurusu yapmak gerekiyor mu bir bilgi göremedim. Cuma gününe de randevu aldım, dependant için de başvuru yapılmış sayılacak mı? Vizelerimizin aynı anda onaylanmasını istiyoruz, ne yapmamız gerekli?
2. olarak da evrakları sisteme taratıp yüklemekten bahsediliyor ancak ben TLS sitesinde evrak taratıp yükleyecek bir yer göremedim.

Esiniz icinde ayri bir randevu almaniz gerekiyor
osi

New postby sseckin » Wed Aug 21, 2019 6:30 pm

gagalikirpi wrote:Biz de bugün benim ve oğlumun pasaportlarımızı aldık. Vizemiz istediğimiz tarih olan 1-31 Ekim arası olarak çıkmış. Eşim pasaportunu teslim etti. Ondan haber bekleyeceğiz.
Ben de mimarım, ayrı bir başlık altında buluşup kışın bir Londra’da bir buluşma ayarlamaya ne dersiniz?

Tebrikler, yeni hayatınızda başarılar :)

Vizeler alındıktan sonra forumdaki "Gizli Cemiyet" başlığında buluşma başlıklı konu açılabilir. Ben buradaki karşılıksız yardımlaşmaların yeni tanışıklıklara vesile olmasından çok memnun olurum şahsım adına.
sseckin

New postby sseckin » Wed Aug 21, 2019 6:40 pm

panguduzzz wrote:

Merhabalar. Ben dependant başvurular hakkında bilgi sahibi değilim ama forumda geçmişe dönük arama yaparsanız muhakkak bilgi bulursunuz diye düşünüyorum.

TLS Contact'ın sitesinde aşağıdaki linkte gösterdiğim şekilde bir upload kısmı mevcut. Daha önce tarattığınız veya bilgisayarda oluşturduğunuz .pdf uzantılı dosyalarınızı oradan ekleyebilirisniz.
https://hizliresim.com/yG6gDy

Bol şanslar.
sseckin

New postby busrasahra » Wed Aug 21, 2019 7:47 pm

Sensen wrote:Sağolun ,darısı başınıza.

Aile olarak mı başvurmuştunuz?
busrasahra

New postby gagalikirpi » Wed Aug 21, 2019 8:19 pm

sseckin wrote:
gagalikirpi wrote:Biz de bugün benim ve oğlumun pasaportlarımızı aldık. Vizemiz istediğimiz tarih olan 1-31 Ekim arası olarak çıkmış. Eşim pasaportunu teslim etti. Ondan haber bekleyeceğiz.
Ben de mimarım, ayrı bir başlık altında buluşup kışın bir Londra’da bir buluşma ayarlamaya ne dersiniz?

Tebrikler, yeni hayatınızda başarılar :)

Vizeler alındıktan sonra forumdaki "Gizli Cemiyet" başlığında buluşma başlıklı konu açılabilir. Ben buradaki karşılıksız yardımlaşmaların yeni tanışıklıklara vesile olmasından çok memnun olurum şahsım adına.

Çok teşekkür ederim :)
İlk fırsatta grup işine eğileceğim. İş-güç hallolur nasılsa. Yurtdışında en önemlisi iyi bir network kurmak bence.
gagalikirpi

New postby ebruelif » Thu Aug 22, 2019 7:48 am

Merhabalar,

Ben 25 yaşındayım. Makina mühendisiyim. 2.5 yıldır çalışıyorum. İngiltere'ye 2016 yılında dil eğitimine gittim. 3 ay kaldım. Geçen yıl haziran ayında 1 hafta turist vizesiyle Londra'da kaldım. Şuan 2021 Ocak ayına kadar 2 yıllık turist vizem var.

Normal şartlarda seneye haziran gibi gibip, 1 ay sonrasında Ankara anlaşması'na erkek arkadaşımla beraber başvurmayı düşünüyordum. Erkek arkadaşıma da 6 aylık turist vizesi alarak beraber gitmeyi düşünüyorduk.

Sorun şu ki vizem olmasına rağmen işim sebebiyle yarın uçağa atlayıp İngiltere'ye gidemiyorum. Normalde Türkiye başvuruları ile ilgili olumlu şeyler duymuyorum. Ama 31 Ekim'de Ankara Anlaşması'nın bitiyor oluşu şuan beni Türkiye'den başvuru yapmalıyım diye düşündürüyor. Sonuç olarak ben yarın İngiltere'ye gidemediğime göre, anlaşmanında herkes biteceğini söylediğine göre, Türkiye'den başvuru yapmayı en azından denemem gerektiğini düşünüyorum.

Bir kaç kafama takılan soruyu sormak istiyorum. Ben makina, erkek arkadaşım inşaat mühendisi. Beraber yaşamıyoruz bunu kanıtlayacak bir kira sözleşmesi vs. yok ama beraber başvuru yapmak istiyoruz. İyi bir iş planıyla bunun olabilirliği ne olur?

Diyelim ki 1 Ekim'de başvuruyu gerçekleştirdik, bize 1 yıllık vize çıktı, ülkeye giriş tarihini 30 ekim olarak verdi, o gün ülkeye girip kartımızı alıp geri döndük. Ve şirketi açma tarihimiz ocağı buldu. Bunda bir sorun olur mu? Belli bir süresi var mı?

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler
ebruelif

New postby osi » Thu Aug 22, 2019 9:52 am

maddog wrote:FB de 22 temmuz basvuru sonuclari da gelmis.

@osi bir haftalik bi sira kaldi diyelim artik :/

Galiba bizim pasaportları kıyıda köşede bir yerde unuttular.
osi

New postby osi » Thu Aug 22, 2019 10:09 am

@maddog tlsdeki kontrol sayfan açılıyor mu bir denermisin ? destekleyici belge falan saçma birşey çıkıyor.
osi

New postby Elf » Thu Aug 22, 2019 10:11 am

istanbullondra wrote:Bu forum AA sürecinin başından sonuna her aşamasında o kadar yardımcı olduki bize, olumlu ya da olumsuz sonuçlarını alıp deneyimlerini paylaşanlar sayesinde. O nedenle sorulan konular hakkında bir fikrimiz var ise seve seve cevaplıyoruz :)
Başvuru sonucu takip listesi de bekleme sürecinde gerçekten destek oluyor insana. Sürecin kendisi bazen çok sinir bozucu oluyor, liste sayesinde en azından yalnız olmadığını hatırlıyor insan, az buçuk ne zaman sonuç alabileceğini anlıyor :)
Henüz gitmedik, Temmuz sonu gidiş tarihimiz.

Sensen wrote:@istanbullondra valla emeğiniz için sizi tebrik ediyorum. Sizin AA sonucunuz gelmesine rağmen burda yardımcı oluyorsunuz? Siz ingiltereye gittiniz mi ?

Merhaba @Istanbullondra ben main applicant erkek arkadasımda dependant basvuru yapıyoruz. Lütfenn yardımcı olur musunuz dependant belgeleri için. Çok çok önemli bizim için. Mülakata çağrıldınız mı bu arada. TEsekkurler şimdiden.
Elf

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü