Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby nurbanuh » Mon Apr 09, 2018 7:26 am

arkadaşlar TLSCnin istanbul ofisinin telefon numarasını bilen var mıdır? bizim basvurumuz 24 ocaktı. geçen hafta 25 ve 26 ocak geldi, bizimkisi halen gelmedi. bir sıkıntı mı var öğrenmeye çalışacağız ancak telefon numaralarına ulaşamadık. google aramasında bulduğumuz numara isviçre vize merkezininmiş. ingiltere için olan numarayı da bilmiyoruz diyorlar.
nurbanuh

New postby furkan » Mon Apr 09, 2018 9:33 am

25 ve 26 ocak turkiye'den basvuru sonuclandigini nereden teyit ettiniz? benim 23 hala bekliyorum
furkan

New postby nurbanuh » Mon Apr 09, 2018 10:37 am

26 ocak olan geçen perşembe geldi. bir facebook grubundan gördüm. 25 i de bu forumda benden bir önceki mesaj :)

sizinki de decision made olmuştu, pasaportları gönderdiniz diye hatırlıyorum.
nurbanuh

New postby nurbanuh » Mon Apr 09, 2018 12:44 pm

merhabalar, bizim başvuru decision made oldu, ready for collection ı bekliyoruz :)
nurbanuh

New postby furkan » Mon Apr 09, 2018 1:10 pm

hadi hayirli olsun, umarim olumlu haber alirsiniz. bu arada konsolosluktan profiloya evraklar sabah 9:30 ve oglen 14:30 da olmak uzere 2 defa geliyormus. ready for collection genelde bu saatlerden sonra oluyormus, fyi
furkan

New postby nurbanuh » Mon Apr 09, 2018 1:32 pm

@furkan, çok teşekkürler. biz sabahtan profiloya gideceğiz, henüz ready for collection olmadı ama pasaport teslimi 10:00 başladığı için bu süre içerisinde olur diye düşünüyoruz. senin de dediğin gibi 9:30 da gelirse süper olur.
nurbanuh

New postby soybelli » Mon Apr 09, 2018 2:34 pm

Selam, nişanlıyım ve başvuruyu tek yaptım demişsin. Evlendikten sonra eşini getirme süreci nasıl oldu uzun sürdü mü?

Odin wrote:
dark wrote:
Odin wrote:Herkese merhaba,

Yaklaşık 3 aydır forumu takip eden bir arkadaşınızım, bu ilk yorumum. Bu başlıktaki yorumları 100. sayfadan sonuna kadar okudum ve fazlasıyla yararlandım.
Kendi başvurum ve sonucu ile ilgili bilgileri bende sonraki arkadaşlara fayda sağlasın diye paylaşmak isterim.

Elektronik yüksek mühendisiyim.
Başvuru Tarihim : 3 Şubat 2017
Karar Tarihi : 14 Şubat 2017 (11 gün - 7 iş günü)
Pasaport alımı : 15 Şubat 2017
Sonuç olumlu :).
Nişanlıyım, başvuruyu tek yaptım. Evlilikten sonra eşim için de başvuru yapıcam.
Bu arada vizemi Mayıs ayı itibariyle istedim ve öyle de vermişler. Şimdi önümde güzel bir 2 ay var.
Belgeleri ingilizceye çevirmek için zerre uğraşmadım. Tabiki BP ve Appendix ingilizce ve de bazı sertifikalar, onun dışındaki bütün belgelerin fotokopilerine ingilizce
ufak notlar alıp onları da 'marker' kalemle işaretledim (banka dökümlerine bile).

Çok detaya burada inemeyeceğim tabi ama özetle...

Kurulması planlanan iş: Elektronik devre ve yazılım sektöründe ArGe hizmetleri.

İş planı detayları
1. Executive Summary
1.1. Business Summary
1.2. Mission
1.3. Goals & Objectives
1.4. Keys to Success
2. Company Overview
2.1. Company Ownership
2.2. Business Model
2.3. Startup Summary
3. Services
4. Background of Owner
5. Market Analysis
6. Customer Analysis
7. Competitor Analysis
8. Strategy and Implementation
8.1. Swot Analysis of the Company
8.2. Marketing
8.3. Strategy
8.4. Implementation
9. Financial Plan
9.1. Cash Flow
10. Appendix

Mülakata çağrılmadığım için neye önem verdikleri konusunda kişisel bi fikrim yok açıkçası fakat ben start-up kısmında verdiğim bütçe kalemlerinin hepsinin belgeli olmasına dikkat ettim.
Maaş bordrolarımı ve hesap dökümümü verdim. Şuan ödemekle yükümlü olduğum bir de ev kredim var. Bundan da açık yüreklilikle bahsettim. Lakin Cash Flow'dan çekeceğim aylık parayı da buna göre hesapladım.
Ayrıca oradaki konut gideri için 700Pound gösterdiğim için 700Pound'a yakın evler veya odalar gösterdim appendix'te.

Velhasılı kelam bir şey yazıyorsanız arkasını belgeler ile doldurmanız gerektiğine inanıyorum, naçizane yorumum bu. Yanlışım varsa lütfen tecrübeli arkadaşlar düzeltiversin zira kimseyi yanlış yönlendirmek istemem.
Bu arada başvuruyu kendim yaptım (Danışmanım yok.).
Sorularınız olursa seve seve cevaplamak isterim.

odin merhaba,

bende elektrik mühendisiyim ve başvurusu aşamasındayım, belgeleri hazırlıyorum. otomasyon-plc alanından başvuracağım. sormak istediğim konu, customer ve competitor analizi için kullandığın bir web site vs. var mıdır? MArket araştırmasını nasıl yapmıştın?

Dark merhaba,

Belirli bir site yok. Ben yasamak istedigim ve isi kurmak istedigim sehirle ve benim isimle ilgili basliklari kullanarak google'da arama yaparak rakip analizlerimi tamamladim. Bunlari arastirirken karsima UK'de yapilmis olan 5-10 yillik tahmin raporlari cikti teknoloji alaninda. Onlari da market analizi icin kullandim. Bu arada ben embedded yazilim uzerine calisiyorum.
Umarim yazdiklarim faydali olmustur.

Kolayliklar...
soybelli

New postby karanliginlordu » Mon Apr 09, 2018 6:25 pm

Herkese iyi gunler.Burada gercekten yardim edildigi icin degisik konuda soru soracagim k.bakmayin. Bu mayis ayinda short term student vizesine basvurup haziran ayinda dil okuluna Ingiltere ye gidecegim. Vizeye basvururken ogrenci olarak gorunuyorum ama ingiltere ye vardigimda mezun olacagim. Basvururken ogrenci olarak mi basvurayim yoksa mezun mu? Vize memurunun orda indigimde mezun oldugumu gorupte geri gonderme ihtimali var mi? Acentalara para kaptirmamak icin kendim basvuracagim yardim ederseniz sevinirim.
karanliginlordu

New postby nickeda » Tue Apr 10, 2018 7:24 am

Herkese merhaba,
13 Mart'ta istanbul'dan başvurduk.
nickeda

New postby nurbanuh » Tue Apr 10, 2018 7:35 am

Selamlar arkadaslar, bugun pasaportlarimizi aldik, vizesi icinde. Bekleyen herkese sabir ve olumlu cevap diliyorum. Hakkimizda hayirlisi artik.
nurbanuh

New postby miyu » Wed Apr 11, 2018 3:17 pm

@karanliginlordu Ben olsam eger ogrenciysem formda ogrenciyi secer ama bir cover letter yazip durumu aciklardim. Biraz ingilizceniz varsa acentaya gerek yok. Vize basvuru formu oyle komplike birsey degil.
miyu

New postby lunala » Wed Apr 11, 2018 3:39 pm

karanliginlordu wrote:Herkese iyi gunler.Burada gercekten yardim edildigi icin degisik konuda soru soracagim k.bakmayin. Bu mayis ayinda short term student vizesine basvurup haziran ayinda dil okuluna Ingiltere ye gidecegim. Vizeye basvururken ogrenci olarak gorunuyorum ama ingiltere ye vardigimda mezun olacagim. Basvururken ogrenci olarak mi basvurayim yoksa mezun mu? Vize memurunun orda indigimde mezun oldugumu gorupte geri gonderme ihtimali var mi? Acentalara para kaptirmamak icin kendim basvuracagim yardim ederseniz sevinirim.

Ben universiteden mezun oldugum sene ayni durumu yasamistim. Basvurdugumda ogrenciydim dil okuluna giderken mezun olmustum. Hayir, vize memurunun oyle bir durumu gorme ihtimali yok. Gercekten de basvurdugunda ogrencisin sonucta. Ben hicbir sorun yasamadim. Basvururken mezun olacagini ve Turkiye’de seni baglayan bir durumun kalmadigini (okul, is vs) gorurlerse red bile alabilirsin. Yurtdisi egitim danismanligi yapan bir arkadasim boyle red alanlarin oldugunu soylemisti. Benim dusunceme gore ogrenci gibi basvursan daha iyi olur
lunala

New postby karanliginlordu » Wed Apr 11, 2018 9:34 pm

lunala dediginiz gibi yapayim cevap icin cok tesekkurler
karanliginlordu

New postby lunala » Thu Apr 12, 2018 8:48 am

Merhabalar acaba Şubat başında başvurup sonuç alan var mı? Ben 14 şubatta başvurmuştum bu arada, listeye eklemeyi unutmuşum. Sektör proje yönetimi.
lunala

New postby bdogramaci » Thu Apr 12, 2018 11:20 am

lunala wrote:Merhabalar acaba Şubat başında başvurup sonuç alan var mı? Ben 14 şubatta başvurmuştum bu arada, listeye eklemeyi unutmuşum. Sektör proje yönetimi.

Biz de 8 Şubat'ta başvurmuştuk. Hala cevap bekliyoruz ama forumda takip ettiğimiz kadarıyla yaklaşıyor tarih diye umuyoruz. Sektör UX Design.
bdogramaci

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü