Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby rbayrakoglu » Tue Oct 31, 2017 9:15 pm

orduevi wrote:@Brooks Was Here Ankara Antlasmasi ile ilgili baska bir forum daha var. Adini veremem. Bayagi genis bir forum. Site Memuru ile paylasimda bulunan bazi uyeler tartisinca, bu uyeler siteden ayrildilar ve o forumda yazmaya basladilar. Haliyle burada olanlarda orada konulara yaziyorlar. Ben hala buradayim.

bu adı verilmeyen sayfada neyniş.. ben bu forum ve ingiltereforumu.com dışında 1 yer bilmiyorum.
rbayrakoglu

New postby Brooks Was Here » Wed Nov 01, 2017 8:11 am

Bu arada az önce decision made geldi.

Sanırım 2-3 gün de ready for collection gelecek. Hayırlısı bakalım olumlu olumsuz buraya detayları yazarım
Brooks Was Here

New postby orduevi » Wed Nov 01, 2017 9:44 am

rbayrakoglu wrote:
orduevi wrote:@Brooks Was Here Ankara Antlasmasi ile ilgili baska bir forum daha var. Adini veremem. Bayagi genis bir forum. Site Memuru ile paylasimda bulunan bazi uyeler tartisinca, bu uyeler siteden ayrildilar ve o forumda yazmaya basladilar. Haliyle burada olanlarda orada konulara yaziyorlar. Ben hala buradayim.

bu adı verilmeyen sayfada neyniş.. ben bu forum ve ingiltereforumu.com dışında 1 yer bilmiyorum.

@rbayrakoglu sen yazdigin icin bende yaziyorum. Evet ingiltereforumu.com
orduevi

New postby Eda.eda » Wed Nov 01, 2017 7:42 pm

Danışmanın oısc kayıtlı olup olmadığı nasıl anlaşılır
Eda.eda

New postby Emre » Thu Nov 02, 2017 9:05 am

@Eda.eda şu linkten: http://home.oisc.gov.uk/adviser_finder/finder.aspx

Adres bilgisi veyahut kişi ismi ya da kuruluş ismi girilerek arama yapılabilir.
Emre

New postby Brooks Was Here » Thu Nov 02, 2017 3:41 pm

Arkadaşlar sabah aldığım maille gidip pasaportumu aldım ancak red kararı geldi.

henüz başvurmamış arkadaşlar için önemli noktalara değineceğim. dikkate alabilirler.

toplamda 6, temelde 2 tane red nedeni var.

ben başvurumu turizm tanışmanlık firması olarak yapmıştım. sole trader.

buradan yola çıkarak,

1- hesaptaki paranın asıl kaynağı
2- franchise'ı olmak istememin dourduğu belirsizlikler.

birinci maddede, ben parayı babamdan hibe olarak almıştık 5000 sterlin olarak. bunu da dosyalarım arasında belgelemiştim ancak anladığım kadarıyla babamın da bu parayı nereden aldığını öğrenmek istiyorlar.
bununla ilgili çekincem vardı ve forumda bununla ilgili red alan arkadaş görmüştüm ancak ben başvurduktan sonra gördüm bunu. diğer yandan, bu kaynağı belirtmeyip red almayanlar da vardı.

ben başvurumda, dha önce freelance olarak danışmanlık hizmeti verdiğim firmanın uk'deki franchise'ı da olmak istediğimi belirttim. bunu da başvurumu daha ciddi ve profesyonel göstersin diye yapmıştım ancak bu riskliydi ve olumsuz senaryo gerçekleşti. benm başka bir firmanın franchiselığını alacak olmamı uygun bulmadılar. bunu forumda sormuştum ancak yanıt alamadım, çünkü böyle bir başvuru yapan olmamıştır sanmıyorum.

o yüzden "ben dnaışmanlık firmasıyım, uk pazarına yeni ürünler sokacağım, ilk ürün de x ürünü, hatta bnun franchiselığını alıyorum" gibi bir yaklaşımınız olmadan önce iki defa düşünün derim.

her halukarda itiraz edeceğim.

itiraz aşaması için yönlendirmeleriniz, deneyimleriniz, varsa fikirleriniz bekliyorum.

herkese bol şans
Brooks Was Here

New postby Emre » Thu Nov 02, 2017 4:14 pm

Babanın geriye dönük hesap dökümlerini eklemen gerekecek. Ayrıca çalışıyorsa, çalıştığını gösterir evraklar, emekliyse emekliliğini gösterir evraklar eklenmeli. Mal varlığı varsa, ev, araba, tapu vesaire onlar da eklenebilir. Dökümler sana parayı yatırdığı zamanı falan kapsamalı. En az 6 aylık hesap dökümü olsun.

Franchise'daki belirsizlikleri nasıl açıklarsın bilmiyorum. Çünkü itiraz ederken, dosyanda ne varsa ona göre değerlendiriyorlar. Yani planda değişiklik yapıp sunamazsın. Söyledikleri belirsizlikleri açıklayıp, işin aslında öyle olmadığını, ve işin tam olarak nasıl yürüyeceğini açıklaman lazım. Franchise iş yapmanın olumsuz etki olduğunu sanmıyorum. Sonuçta o da iş. Sadece o belirsizlik neyse onu açıklığa kavuştur.

İtiraz sonucunda yine olumsuz cevap alırsan, bahsettikleri eksiklikleri giderip tekrar başvurursun. Aşılamayacak sebepler değil gördüğüm kadarıyla. Forumdan hevaley itiraz edip olumlu cevap almıştı mesela.
Emre

New postby Eda.eda » Thu Nov 02, 2017 5:00 pm

Emre wrote:@Eda.eda şu linkten: http://home.oisc.gov.uk/adviser_finder/finder.aspx

Adres bilgisi veyahut kişi ismi ya da kuruluş ismi girilerek arama yapılabilir.

Tesekkurler
Eda.eda

New postby Kendon » Fri Nov 03, 2017 9:43 pm

Merhabalar herkese,

Türkiye'de halihazırda kendi şirketi olup AA'ya başvurup kabul almış olanların şirketlerine dair hangi belgeleri sunduklarını öğrenebilir miyim rica etsem? Bir de iş planında TR'deki şirketin kar/zarar, gelir/gider tabloları gibi bilgiler bulunmalı mıdır? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.
Kendon

New postby sibely » Sat Nov 04, 2017 10:13 am

Herkese selamlar,

Başvurusu kabul edilen arkadaşları gönülden tebrik eder ve iyi hayatlar dilerim.
Red alanlara ise en kısa zamanda olumlu şekilde neticelenecek şekilde yeni başvurularında bol şanslar olsun.

Yakın zamanda başvuru yapmak üzere BP'ımı kendim hazırlıyorum. Finalize olmak üzere. Aklıma takılan bir konu var:
İncelediğim tüm Cashflow'larda kazanılan para harcanan paranın üzerinde. Yani sermaye hariç bakıldığında bile kara geçiyorlar. Benim öngörümde ise sermaye yıl sonunu toparlıyor. Yıl sonunu karda kapatsam bile sermayeyi düştüğümde yaklaşık 2bin pounds zararda kapatıyorum. Elimdeki örnek iş planları IT sektörü olduğu için ve ben marketing consulting üzerine çalışacağım için kazanabileceğim miktarın daha düşük olması normal aslında. (bu arada @Nerdic sana ne kadar teşekkür etsem az, zihnimi açtın)

Sonuç olarak nasıl olmalı, öngördüğüm kazanç miktarını yükseltmeli miyim? sermaye hariç de kara geçmem mi bekleniyor?
Kafamda daha nice sorular var ancak sanırım en acili bu.

Şimdiden çok teşekkürler.
sibely

New postby pardus » Sat Nov 04, 2017 5:25 pm

sibely selam,

Ben de it'den başvurdum ve benim iş planımda da sermaya hariç çok ufak(5K) bir kar görünüyor.
Benim önerim hiç riske girmeden gelir-gider beklentini biraz daha toparlayıp az da olsa kar açıklaman. Sonuçta senin şu an verdiğin rakamlar hedeflerin olacak, %100 tutması beklenmeyeceği gibi kimse de sana yıl sonunda sen 5k kar yazmışsın 2k zarar etmişsin demez. Uzatmada da önemli olan iş yapabiliyor olman olacak.

sibely wrote:Herkese selamlar,

Başvurusu kabul edilen arkadaşları gönülden tebrik eder ve iyi hayatlar dilerim.
Red alanlara ise en kısa zamanda olumlu şekilde neticelenecek şekilde yeni başvurularında bol şanslar olsun.

Yakın zamanda başvuru yapmak üzere BP'ımı kendim hazırlıyorum. Finalize olmak üzere. Aklıma takılan bir konu var:
İncelediğim tüm Cashflow'larda kazanılan para harcanan paranın üzerinde. Yani sermaye hariç bakıldığında bile kara geçiyorlar. Benim öngörümde ise sermaye yıl sonunu toparlıyor. Yıl sonunu karda kapatsam bile sermayeyi düştüğümde yaklaşık 2bin pounds zararda kapatıyorum. Elimdeki örnek iş planları IT sektörü olduğu için ve ben marketing consulting üzerine çalışacağım için kazanabileceğim miktarın daha düşük olması normal aslında. (bu arada @Nerdic sana ne kadar teşekkür etsem az, zihnimi açtın)

Sonuç olarak nasıl olmalı, öngördüğüm kazanç miktarını yükseltmeli miyim? sermaye hariç de kara geçmem mi bekleniyor?
Kafamda daha nice sorular var ancak sanırım en acili bu.

Şimdiden çok teşekkürler.
pardus

New postby Denizkumgunes » Sun Nov 05, 2017 12:03 pm

Arkadaşlar merhaba,

Önümüzdeki 2-3 hafta içerisinde başvuru için belgelerimi teslim edeceğim. IT yazılım alanında başvuracağım. Bundan 2-3 sene önce iOS ve Android için yayınladığım bir oyun için geçen yıl İngiltere'den bir okuldaki teknik görevli uygulamayı okulda öğrencilere verdikleri iPadlerde kullanmak için mesaj atmıştı. Oyun ücretsiz olduğu için rahatlıkla kullanabileceklerini söyledim. Cihazlara oyunu yükledilerini yazıp teşekkür etti. Okulun adını falan sormuştum onu yazmıştı. Bütün bunlar oyun için açtığım Facebook sayfasının chat sayfasında oluyor. Ben hazırladığım business plan'de bundan bahsettim, okulun adını ve bana mesaj atan kişinin adını yazdım. İlgili chat için aldığım facebook ekran görüntüsünü appendix bölümünde bulabilirsiniz diye de ekledim. Geçen yıl en son yapılan konuşmayla olan kısmın ekran görüntüsünü aldım sakladım, daha sonra kendimi tekrar hatırlatmak için kadına aynı sohbetin devamında mesaj attım uygulamayı hala kullanıp kullanmadıklarını, memnun olup olmadıklarını sordum yalnız hiç bir şekilde cevap gelmedi. Bu mesajı gönderdikten sonra o halinin de ekran görüntüsünü aldım. Sizce başvuruma bu sohbetin ekran görüntüsünün ilk halini mi koymalıyım yoksa ikinci halini mi? İkincisinde yazmışım ama cevap gelmemiş. Herhangi birini koymam durumunda "kardeşim burada resmi bir şey olmamış, senin bu konuşmayı uydurmadığını nereden bilelim" şeklinde bir dönüş alır mıyım?

Biraz uzun yazmış olabilirim kusura bakmayın ama acil önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.
Denizkumgunes

New postby orduevi » Sun Nov 05, 2017 12:34 pm

@Denizkumgunes potensiyel musteri mektubu ve/veya diger referanslar guncel tarihli olmali.
orduevi

New postby Emre » Sun Nov 05, 2017 1:17 pm

İletişime geçebiliyorsan, bu kişiyle iletişime geç ve resmi bir yazı al. Bence çok güzel bir referans. Ancak facebook üzerinden geçtiğimiz yıl yapılan bu yazışma işe yarar mı yaramaz mı bilmiyorum.

E-mail atmanı tavsiye ederim. Facebook üzerinden değil yani. E-mail at. Durumundan bahset, kendini hatırlat ve o projeyle ilgili bir referans mektubuna ihtiyacın olduğunu söyle. Mektup, antetli kağıda yazılmalı, tarih atılmış olmalı, isim soyisim ve iletişim bilgileri içermeli. Bu şekilde bu referansı resmiyete dökmüş olursun. Öteki türlü biraz şans işi diye düşünüyorum.
Emre

New postby hakankaya2020 » Sun Nov 05, 2017 1:32 pm

@Denizkumgunes
Emre ve Orduevi arkadaşların değindiği gibi referans isteme şeklinde mail atsan en güzeli.
Mümkünse uygulamayı kullandıkları, deneyimleri ve kazanımları yanında başka okul ve kurumlara tavsiye edebilecekleri kısmı nı da eklettirebilirsen daha güzel olur. Bu referans verenin memnun kalması kadar sektordekilere tavsiye edebileceği kısmı ile hedef pazara açıklık getiren bir yaklaşım olur.
hakankaya2020

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü