Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Selene » Wed Sep 18, 2019 4:48 pm

Herkese merhabalar,
Ben de yarın başvuruyorum. 19.09.2019 başvuru tarihim olacak. Self service seçtim, tüm belgeleri bugün yükledim. Yarın parmak izi ve fotoğraf çekiminden sonra ben de beklemeye geçeceğim. Her şeyimi kendim hazırladım. Buradaki yazılardan çok faydalandım, herkese çok teşekkür ederim.

Ben 1 Aralık'ta gitmek istediğimi belirttim. Bakalım ne kadar zamanda sonuçlanacak.
Herkese bol sabır diliyorum. Olumlu çıkanlara da tebrikler.
Selene

New postby hümkemlondra1984 » Wed Sep 18, 2019 6:15 pm

Merhaba nereden bakaniliyorz başvuruya ?
hümkemlondra1984

New postby hümkemlondra1984 » Wed Sep 18, 2019 6:31 pm

freda wrote:Merhaba,

Öncelikle herkes için hayırlısı olsun diyorum. Ben foruma yeni üye oldum. Kendi tecrübemi sizinle paylaşmak istedim. Mart ayında, çalışmakta olduğum şirkette müdürüm başvurusunu yaptı ve olumlu sonuç aldı. Şu an Reading bölgesindeler. Ben de hiç aklımda yokken 3 ay önce böyle bir karar aldım ve 23 Ağustos'ta İstanbul dan başvuru yaptım. Evraklarımı verdiğim gün 3 ışık birden yandı. -Hala 3 ışık yanıyor.- Benim bazı sıkıntılarım oldu. Bu sebeple ne sonuç alacağımı hiç kestiremiyorum. Ben bu kararı vermeden 4 gün önce babam arabayı sattı. Benim kararımdan habersiz bir şekilde. Hesabına arabanın parası geldikten sonra. 73 bin tl nin 67 bin lirası 2 gün sonra başka bir hesaba çıktı. Daha sonra ben bu kararı verince amcam - babamın şirketine ortak.- 75 bin tl hesaba gönderdi. Babam da bu paranın 73 bın tl snı benım hesabıma Business start up olarak gönderdi.
bu zaten çok hoş bir durum değil biliyorum ama yapacak başka alternatifim yoktu maleseff. bu sebeple olumsuz olabilir diyen danışmanlar da var tam aksini söyleyenler de var. Hibe mektubu ve senın hesap dökümün zaten mevcut. babanın hesap dökümünü vermen şeffaflık olarak algılanabılır dıyorlar. Sonuç gelmeden bir şey diyemiyorum. Çünkü öyle başvuruların onay aldığını veya kesın onay gelecek dıye bekleyenlerın red aldıgını gordum ki.. Business Plan ıma çok güveniyorum. Bu arada dependantim yok. Pazarlama-satış danışmalığı şirketi kurmayı planlıyorum. Bu anlaşmadan en önemli şeyin, paranın kaynağı ve Business plan ın tutarlı olması olduğunu biliyorum. Böyle bir tabloda sizin de yorumlarınızı alabilir miyim? Olası bir red durumunda itirazda bulunurken bu şekilde bir sebepten dolayı neye dikkatt etmem gerekir? Ço k teşekkürler.

Acaba bu ışıklara nereden bakıyoruz
hümkemlondra1984

New postby hümkemlondra1984 » Wed Sep 18, 2019 6:38 pm

cang wrote:
sekaraman wrote:
cang wrote:Merhaba herkese,

Başvuru 16 ağustos - bugün pasaportumu teslim aldım.

Edit: sonuç olumlu.

Oncelikle hayırlı olsun. Merak ettim sizin neden erken sonuçlanmış?
Dependant var miydi? Benim 6 Ağustos tık yok

Merhaba,

Ben dependantim, eşimle beraber aynı anda istanbul'dan başvurduk. Bugün ışıkların 4., 5.si aynı gün içerisinde yandı hemen gittik teslim aldık, onun 4. ışığı akşam yandı muhtemelen pazartesi onunkini de alacağız.

Hiç bir fikrim yok açıkcası neden erken sonuçlanmış.

Merhaba bizde 28 agustosda başvurduk GWF number var nereden bakabiliyoruz başvuru detaylarının aşamalarına ışık yandı diyorlar boyna
hümkemlondra1984

New postby dogduay » Wed Sep 18, 2019 6:46 pm

Gov uk dan basvuru yapildiysa, uygulamaya giris icin mail gonderiyorlar. Visa4uk ile basvuru yapildiysa, boyle bir mail gelmiyor sanirim.
dogduay

New postby hümkemlondra1984 » Wed Sep 18, 2019 6:56 pm

dogduay wrote:Gov uk dan basvuru yapildiysa, uygulamaya giris icin mail gonderiyorlar. Visa4uk ile basvuru yapildiysa, boyle bir mail gelmiyor sanirim.

Tls contack dan başvurduk danışmanla ama mail geldi tls den reference numaramız var ama nereden bakıldığını bulamadım herkes şu ışık yandı bu ışık yandı diyor
hümkemlondra1984

New postby dogduay » Wed Sep 18, 2019 7:05 pm

Bizde 28 agustosta istanbulda basvurduk, online basvuruyu gov uk den, dependetler icinde visa4uk tercih ettik, evraklari kendimiz yuklememek icin 23£ (165tl) lik bir hizmet aldik, fakat bu hzmetin uygulama linki ile bir bağlantısı yok, siz büyük ihtimalle, visa4uk den basvuru yaptiniz.
Bizimde 3 isik yaniyor ve 4.isigin yani kararin verilmesini merakla bekliyoruz,

Bu arada maillerinizi kontrol ediniz belki gelmiste olabilir
noreply@visas-immigration.service.gov.uk (bu linkten gelecektir)

What you need to do next
If you have not already done so, you must return to your application to:

Online basvuruda kullanici adi ve sifreniz girmissinizdir, mailde gelen your application linkine girip, kullanici adi ve sifrenizi giriniz.
Sonrasinda biyometric segmesi > devam > track ve sonrasinda dosyanizin hangi asamada olduğunu gorebileceksiniz,
dogduay

New postby dogduay » Wed Sep 18, 2019 7:06 pm

Umarım en kisa zamanda hepimiz hayırlı sonuçlar alırız.
dogduay

New postby umtt » Wed Sep 18, 2019 8:19 pm

Merhaba,
Hizmet aldığım londradaki avukat pazartesi günü aradığımda sistemden randevu bekliyorum demişti. Bugün aradığımda da randevu sisteminde sorun var randevu alamadım diyor gerçekten öyle birşey var mı?

Bir tanıdığıma çok yardımcı olduğunu bildiğim için yalan söylemez diye düşünmüştüm. ama belgelerimi kendine 15 gün önce mail attım. 1 hafta hiç cevap vermedi 1 haftadır da randevu ayağına oyalayıp duruyor sanki. Evrak eksiği var mı diye bir kaç kez sordum ama cevap da alamadım.

15 gün önce başvursaydım 2. kez başvurma şansım olacaktı belki. şimdi red yersem ve no deal brexit olursa burada hapis kaldım demektir.
Sonuç olarak randevu sisteminde falan sorun var mı? yardımcı olursanız sevinirim. Yoksa yarın kendim gov.uk'den kayıt yapıp randevu almayı düşünüyorum.
umtt

New postby cnsdesigner » Wed Sep 18, 2019 10:23 pm

Selam,

Bana Istanbul'daki avukatım sistemin aşırı yoğun olduğunu ve yeni başvurular için boş randevu bulamadıklarını söylemişti bence aynı durum londra içinde geçerlidir çünkü artık brexit kesinleşti gibi bir durum var ve herkes abanmış durumda. Umarım bir boşluk yakalanır ve başvurunuz yapılır bol şans.
umtt wrote:Merhaba,
Hizmet aldığım londradaki avukat pazartesi günü aradığımda sistemden randevu bekliyorum demişti. Bugün aradığımda da randevu sisteminde sorun var randevu alamadım diyor gerçekten öyle birşey var mı?

Bir tanıdığıma çok yardımcı olduğunu bildiğim için yalan söylemez diye düşünmüştüm. ama belgelerimi kendine 15 gün önce mail attım. 1 hafta hiç cevap vermedi 1 haftadır da randevu ayağına oyalayıp duruyor sanki. Evrak eksiği var mı diye bir kaç kez sordum ama cevap da alamadım.

15 gün önce başvursaydım 2. kez başvurma şansım olacaktı belki. şimdi red yersem ve no deal brexit olursa burada hapis kaldım demektir.
Sonuç olarak randevu sisteminde falan sorun var mı? yardımcı olursanız sevinirim. Yoksa yarın kendim gov.uk'den kayıt yapıp randevu almayı düşünüyorum.
cnsdesigner

New postby Selene » Wed Sep 18, 2019 10:54 pm

cnsdesigner wrote:Selam,

Bana Istanbul'daki avukatım sistemin aşırı yoğun olduğunu ve yeni başvurular için boş randevu bulamadıklarını söylemişti bence aynı durum londra içinde geçerlidir çünkü artık brexit kesinleşti gibi bir durum var ve herkes abanmış durumda. Umarım bir boşluk yakalanır ve başvurunuz yapılır bol şans.

Bugün sisteme belgelerimi yüklemek için girdiğimde başvuru randevu tarih ve saatim silinmiş görünüyordu. Hemen telaş yapıp yeniden randevu almaya çalıştım ama hiç boş gün yoktu önümüzdeki birkaç gün boyunca. Sonra yeniden hesaba birkaç kere girince randevu günüm ve saatim yeniden belirdi. Aslında randevumla ilgili bir sorun olmamış yani. Sistemde bir sorun var gibi anlayacağınız. Belki bu sebeple göremiyorlardır; çünkü geçen hafta başvuru günümü alırken bu haftanın tamamı boştu, çok yoğun görünmüyordu ama birden dolmuş da olabilir tabii, bilemedim.
Selene

New postby umtt » Thu Sep 19, 2019 4:56 am

Selene wrote:
cnsdesigner wrote:Selam,

Bugün sisteme belgelerimi yüklemek için girdiğimde başvuru randevu tarih ve saatim silinmiş görünüyordu. Hemen telaş yapıp yeniden randevu almaya çalıştım ama hiç boş gün yoktu önümüzdeki birkaç gün boyunca. Sonra yeniden hesaba birkaç kere girince randevu günüm ve saatim yeniden belirdi. Aslında randevumla ilgili bir sorun olmamış yani. Sistemde bir sorun var gibi anlayacağınız. Belki bu sebeple göremiyorlardır; çünkü geçen hafta başvuru günümü alırken bu haftanın tamamı boştu, çok yoğun görünmüyordu ama birden dolmuş da olabilir tabii, bilemedim.

Teşekkür ederim, söylediğiniz gibi randevu saatleri dolu ama neyse ki Ankara'dan 26 eylüle alabildim. Sizin de işlerinizin rast gitmesini dilerim.
umtt

New postby busrasahra » Thu Sep 19, 2019 5:36 am

[quote="umtt"]Merhaba,

Sonuç olarak randevu sisteminde falan sorun var mı? yardımcı olursanız sevinirim. Yoksa yarın kendim gov.uk'den kayıt yapıp randevu almayı düşünüyorum.[/
Merhaba avukatınızın ismi neydi acaba ben de benzer durum yaşadım da ondan soruyorum
busrasahra

New postby mcabbasoglu » Thu Sep 19, 2019 9:05 am

resmen 10 gündür hemen hemen kimseye geri dönüş olmadı
mcabbasoglu

New postby umtt » Thu Sep 19, 2019 9:33 am

busrasahra wrote:

Sonuç olarak randevu sisteminde falan sorun var mı? yardımcı olursanız sevinirim. Yoksa yarın kendim gov.uk'den kayıt yapıp randevu almayı düşünüyorum.[//quote]
Merhaba avukatınızın ismi neydi acaba ben de benzer durum yaşadım da ondan soruyorum

Hala kendisiyle çalışmak zorunda olduğum için ismini veremiyorum. Denize düşen yılana sarılır. 15 günde alamadıkları randevuyu 1 kerede aldım. Size de randevu alamadıklarını mı söylediler yoksa cevap mı vermiyorlar? Herkese böyle davranıyorlarsa Brexit sonrasında ankara anlaşması ile işleri kalmayacağı için artık adlarının kötüye çıkmasını umursamıyorlar sanırım.
umtt

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü