Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby exporter » Fri Sep 20, 2019 6:48 am

Herkese merhaba. Biz de eşim ve kızımla 18 Eylül'de Ankara'dan başvurumuzu yaptık. Danışmanlarla görüştüm. Ancak bu forumdaki önerileri dinleyerek kendim başvurmayı tercih ettim. Bence verdikleri hizmet için muhasebe ücreti dahil 2.500 GBP çok fazla. Bir de "İngiltere'den başvurursanız şansız artar ama 6 ay kendinizi çalışmadan geçindirecek parayla gelmeniz lazım" dediler. Böyle bir kumar oynamak istemedim. Hesabımda 20.000 GBP gösterdim. İş planı yazmak ve evrakları toplamak yaklaşık 2 ayımı aldı. Evrakları sisteme kendim yükledim. Gelişmeleri sizinle paylaşacağım. Emeği geçen herkese çok teşekkürler.
exporter

New postby dnd_bykl » Fri Sep 20, 2019 6:54 am

Herkese merhaba 9 Ağustos'ta Bursa'dan yaptığımız başvurumuz dün olumlu sonuçlandı. Şimdi ne yapacağız? Bilen arkadaşlar yazarsa şimdiden teşekkür ederim.
dnd_bykl

New postby Site Memuru » Fri Sep 20, 2019 8:25 am

Site Memuru
Site Admin

New postby Selene » Fri Sep 20, 2019 8:28 am

Bugün sisteme belgelerimi yüklemek için girdiğimde başvuru randevu tarih ve saatim silinmiş görünüyordu. Hemen telaş yapıp yeniden randevu almaya çalıştım ama hiç boş gün yoktu önümüzdeki birkaç gün boyunca. Sonra yeniden hesaba birkaç kere girince randevu günüm ve saatim yeniden belirdi. Aslında randevumla ilgili bir sorun olmamış yani. Sistemde bir sorun var gibi anlayacağınız. Belki bu sebeple göremiyorlardır; çünkü geçen hafta başvuru günümü alırken bu haftanın tamamı boştu, çok yoğun görünmüyordu ama birden dolmuş da olabilir tabii, bilemedim.

Teşekkür ederim, söylediğiniz gibi randevu saatleri dolu ama neyse ki Ankara'dan 26 eylüle alabildim. Sizin de işlerinizin rast gitmesini dilerim.

Çok teşekkürler, sizin de rast gitmesini dilerim.

Dün ben başvurumu İstanbul'da tamamladım. TLS bomboştu, hemen alıyorlar. İşlemlerinizi bilgisayarda yapıp hemen arka taraftaki fotoğrafa yolluyorlar. 15 dk sürmemiştir. Çok hızlı ilerledi self service seçtiğim için. Ve sanırım herkese tek bir saat veriyorlar, çünkü salon bomboştu. Enteresan. Diğer vize merkezleri bir saatte birçok kişi kabul ettiği için hep içerisi doludur, burası da öyle olacak sandım ama değildi :)

Hepimizin güzel sonuçlar alması dileğiyle...
Selene

New postby OKA » Fri Sep 20, 2019 10:06 am

mcabbasoglu wrote:herkese selamlar. Bu sabah mail geliyor diye arkadaşlar saat kaç gibi geliyor :)) her sabah mailleri kontrol etmekten iş yapamaz oldum

Hocam 8.30 ila 9 arasında gelmesi lazım eğer gelmediyse o gün için de geçmiş olsun
OKA

New postby sekaraman » Fri Sep 20, 2019 11:18 am

OKA wrote:
mcabbasoglu wrote:herkese selamlar. Bu sabah mail geliyor diye arkadaşlar saat kaç gibi geliyor :)) her sabah mailleri kontrol etmekten iş yapamaz oldum

Hocam 8.30 ila 9 arasında gelmesi lazım eğer gelmediyse o gün için de geçmiş olsun

Bu durumda senin sanırım bugün de geçti @OKA
sekaraman

New postby sekaraman » Fri Sep 20, 2019 11:19 am

dnd_bykl wrote:Herkese merhaba 9 Ağustos'ta Bursa'dan yaptığımız başvurumuz dün olumlu sonuçlandı. Şimdi ne yapacağız? Bilen arkadaşlar yazarsa şimdiden teşekkür ederim.

Hayırlı olsun.
sekaraman

New postby sekaraman » Fri Sep 20, 2019 11:20 am

exporter wrote:Herkese merhaba. Biz de eşim ve kızımla 18 Eylül'de Ankara'dan başvurumuzu yaptık. Danışmanlarla görüştüm. Ancak bu forumdaki önerileri dinleyerek kendim başvurmayı tercih ettim. Bence verdikleri hizmet için muhasebe ücreti dahil 2.500 GBP çok fazla. Bir de "İngiltere'den başvurursanız şansız artar ama 6 ay kendinizi çalışmadan geçindirecek parayla gelmeniz lazım" dediler. Böyle bir kumar oynamak istemedim. Hesabımda 20.000 GBP gösterdim. İş planı yazmak ve evrakları toplamak yaklaşık 2 ayımı aldı. Evrakları sisteme kendim yükledim. Gelişmeleri sizinle paylaşacağım. Emeği geçen herkese çok teşekkürler.

Danışmanlara para verilir verilmesine de adamlar 2000 paund istiyor. zaten paramız yerlerde. 14000 tl yaklaşık.
sekaraman

New postby cnsdesigner » Fri Sep 20, 2019 11:32 am

Izmir ve Bursa ağustos başvuruları gelen arkadaşlara hayırlı olsun. Istanbul yalan oldu galiba :D sinirler bozuk
cnsdesigner

New postby galacos » Fri Sep 20, 2019 11:48 am

Arkadaşlar danışmanlara para vermeyin. Söylediklerinin yarısı yanlış bilgi. Ayrıca yaptıkları işin ederi max 200 pound. Sakın paranızı kaptırmayın.
galacos

New postby sekaraman » Fri Sep 20, 2019 11:50 am

cnsdesigner wrote:Izmir ve Bursa ağustos başvuruları gelen arkadaşlara hayırlı olsun. Istanbul yalan oldu galiba :D sinirler bozuk

Boşver. 6 Ağustos bekliyorum halen. sen de benimle aynı durumdasın. artık olumsuz olsa da hevesim kaçtı benim.
sekaraman

New postby sekaraman » Fri Sep 20, 2019 11:51 am

galacos wrote:Arkadaşlar danışmanlara para vermeyin. Söylediklerinin yarısı yanlış bilgi. Ayrıca yaptıkları işin ederi max 200 pound. Sakın paranızı kaptırmayın.

kesinlikle katılıyorum. birisi sırf evrak kontrolü için 500 paund istedi. 3500 tl. yani herşeyi de ben yapmışım ama 3500 istiyor.
sekaraman

New postby OKA » Fri Sep 20, 2019 12:01 pm

sekaraman wrote:
OKA wrote:

Bu durumda senin sanırım bugün de geçti @OKA

Maalesef hocam yine haftaya kaldık
OKA

New postby cnsdesigner » Fri Sep 20, 2019 12:30 pm

Bugün avukatımla görüştüm yine konsolosluk o kadar yoğunmuşki çalışanlar başvuru incelemelerine yetişemiyormuş ve 9-10 kişi yeni eleman alımı olmuş. normalde seyahat tarihim salı ama heralde gidemiycem planlar alt üst oldu. Ayrıca sistemde dikkat ederseniz dökümanlar download edilmiyordu şimdi o kırmızı uyarı gitmiş belki bizim sonuçlar pazartesi düşer herşeyden medet umar olduk.
sekaraman wrote:
cnsdesigner wrote:Izmir ve Bursa ağustos başvuruları gelen arkadaşlara hayırlı olsun. Istanbul yalan oldu galiba :D sinirler bozuk

Boşver. 6 Ağustos bekliyorum halen. sen de benimle aynı durumdasın. artık olumsuz olsa da hevesim kaçtı benim.
cnsdesigner

New postby sekaraman » Fri Sep 20, 2019 12:55 pm

cnsdesigner wrote:Bugün avukatımla görüştüm yine konsolosluk o kadar yoğunmuşki çalışanlar başvuru incelemelerine yetişemiyormuş ve 9-10 kişi yeni eleman alımı olmuş. normalde seyahat tarihim salı ama heralde gidemiycem planlar alt üst oldu. Ayrıca sistemde dikkat ederseniz dökümanlar download edilmiyordu şimdi o kırmızı uyarı gitmiş belki bizim sonuçlar pazartesi düşer herşeyden medet umar olduk.
sekaraman wrote:

Gecikmesi olumlu sonuca işaret eder mi? sordun mu buna avukata?
sekaraman

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü