Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby nomad » Tue Mar 12, 2019 6:11 am

Bu haftasonu başvuru yaptım. Önce 20 Mart a alabildim. Sonra sistemi kontrol ettiğimde 14 Mart ta tek boşluk vardı. Onu aldım. Gün içinde bakınca 14 Mart ta başka saatlerin açıldığını gördüm. Eğer geç bir tarihe veriyorsa kontol edip boş bulabilme şansınız oluyor. Sanırım yeni saatler açıyorlar bilmiyorum tam sebebini.
adelaide wrote:
gibson wrote:Arkadaslar merhaba,

Siteyi bulmam ve buradaki yazilari okumam cok faydali oldu. Emegi gecen herkese tesekkurler.

Benim ogrenmek istedigim bir sey var. Su an evrak teslimi icin randevu almak istedigimizde kac gun sonrasina randevu veriyor?

Yardimci olursaniz sevinirim.

Saygilarimla,

Merhabalar, geçtiğimiz Perşembe denediğimizde İstanbul 1 hafta sonrasına İzmir 6 gün sonrasına randevu veriyordu.
nomad

New postby taktingo » Tue Mar 12, 2019 9:40 am

Arkadaşlar merhaba, Turkish business person vize formunu doldurdum. Sizinle kimler seyahat edecek kısmına aile bireylerini de yazdım. Şimdi ise aile bireylerim için başvuru yapacağım. Ankara anlaşması kapsamında aile bireylerim için vize formunda hangi kısmı seçeceğim ? (PBS, tier 1 , 2, 4,5 gibi birçok seçenek çıktı, kafam karıştı)
Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.
taktingo

New postby kurtcan » Tue Mar 12, 2019 11:24 am

Arkadaşlar Merhaba,
Arkadaslar dün bu mail geldi. Pass back hizmeti kullandim. Sonuc nedir anlayamadim.
TLScontact Application assessed by UK Visas and Immigration/ Başvurusu teslime hazır
Sayın Başvuran,
Pasaportunuz ve destekleyici belgeleriniz şimdiTLScontact Birleşik Krallık Başvuru Merkezinde teslim alınmaya hazırdır. Belgelerinizi şahsen veya bir temsilci aracılığıyla teslim alabilirsiniz.
Şahsen teslim alma
Lütfen aşağıdakileri sununuz:

Başvuru Kontrol Listeniz

Orijinal Fotoğraflı Kimliğiniz

Fotoğraflı Kimliğinizin Kopyası

Bir temsilci aracılığıyla teslim alma

Başvuru Kontrol Listeniz

Temsilcinin Orijinal Fotoğraflı Kimliği

Temsilcinin Fotoğraflı Kimliğinin Kopyası

Basvuru sahibinden imzali yetki belgesi (Temsilcinin bilgilerini açıkça belirten)
kurtcan

New postby kurtcan » Tue Mar 12, 2019 11:26 am

Passback hizmeti alırken bir form imzaladık bu formda red ise maille bilgilendirme yapılacak deniyor basına bu durum gelen var mı

Dear Customer,
You have selected the Keep My Passport When Applying service. ıf the decision is taken to issue your visa
you will be contacted at the emaiı address you provided during your appointment in the Visa Appıication
Centre and asked to resubmit your passport.
If you are applying as a visitor it may take up to 6 working days from the date you resubmit your passport
to the date it is available for coııection. If you are appıying in a Settıement or PBS category it may take up to
4 working days.
By seıecting this service you are giving consent for the email address you provided on your VAF to be used
to contact you shouıd your appıication be refused. Pıease be aware that if your appıication is refused you
wiıl not be required to return your passport to the Visa Appıication Centre.
Your refusal notice wiıl be emailed to you at the emaiı address which you provided on your Visa Appıication
Form (VAF)for correspondence.
I confirm that I understand that, should my appıication be refused, the refusaı notice wiıı be emailed to me
at the following email address:
kurtcan

New postby ankant » Tue Mar 12, 2019 11:28 am

16 Ocak'ta İstanbul'dan başvuran bir arkadaşımızda bugün olumlu sonuç aldı
ankant

New postby kurtcan » Tue Mar 12, 2019 11:30 am

ankant wrote:16 Ocak'ta İstanbul'dan başvuran bir arkadaşımızda bugün olumlu sonuç aldı

hayırlı olsun
kurtcan

New postby Londrayolları » Tue Mar 12, 2019 11:35 am

ankant wrote:16 Ocak'ta İstanbul'dan başvuran bir arkadaşımızda bugün olumlu sonuç aldı

Hayırlı olsun. Kimle başvurmuştu? Hangi iş üzerinden başvurdu acaba? Teşekkürler
Londrayolları

New postby edip » Tue Mar 12, 2019 11:38 am

5 şubat günü istanbuldan başvuru yaptık.listeye eklebilirsiniz. Sanırım 5 nisan gibi açıklanır diye bekliyoruz.

Bir şey sormak istedim.Bizde 1 mayıs gibi orda oluruz dedik fakat bu süre zarfında olmazsak sorun olur mu? mesela haziranda orada olsak ne gibi sorunla karşılaşırız?

Teşekkürler.
edip

New postby ozge9871 » Tue Mar 12, 2019 12:04 pm

taktingo wrote:Arkadaşlar merhaba, Turkish business person vize formunu doldurdum. Sizinle kimler seyahat edecek kısmına aile bireylerini de yazdım. Şimdi ise aile bireylerim için başvuru yapacağım. Ankara anlaşması kapsamında aile bireylerim için vize formunda hangi kısmı seçeceğim ? (PBS, tier 1 , 2, 4,5 gibi birçok seçenek çıktı, kafam karıştı)

sn taktingo ben de sizinle aynı durumdayım. başka bir yerden bilgi alabilirseniz buraya yazdığınızda memnun olacağız. teşekkür ederim
ozge9871

New postby taktingo » Tue Mar 12, 2019 12:32 pm

ozge9871 wrote:
taktingo wrote:Arkadaşlar merhaba, Turkish business person vize formunu doldurdum. Sizinle kimler seyahat edecek kısmına aile bireylerini de yazdım. Şimdi ise aile bireylerim için başvuru yapacağım. Ankara anlaşması kapsamında aile bireylerim için vize formunda hangi kısmı seçeceğim ? (PBS, tier 1 , 2, 4,5 gibi birçok seçenek çıktı, kafam karıştı)

sn taktingo ben de sizinle aynı durumdayım. başka bir yerden bilgi alabilirseniz buraya yazdığınızda memnun olacağız. teşekkür ederim

merhaba Özge, sanırım buldum. netleştirip yazacağım.
taktingo

New postby zeynepu » Tue Mar 12, 2019 12:55 pm

[quote="fredb"]Merhabalar çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. Umarım evraklarım kaybolmamıştır.

Konsolosluğun ücretli mail destek servisini kullandım. Dönüş geldiğinde burada paylaşacağım.

Selamlar, mailinize yanıt aldınız mı?
zeynepu

New postby fredb » Tue Mar 12, 2019 1:08 pm

Merhabalar,

Evet dönüş yaptılar, vizem için karar bekleniyormuş. Hemen altında şöyle bir bölüm vardı.

If it has been over 15 working days for non- settlement applications or 60 working days for settlement applications, please provide the following details:

Ben de 60 günü geçtiğini belirttim ve istedikleri bilgileri aynı mail aracılığıyla gönderdim. Yanıt bekliyorum.

zeynepu wrote:
fredb wrote:Merhabalar çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. Umarım evraklarım kaybolmamıştır.

Konsolosluğun ücretli mail destek servisini kullandım. Dönüş geldiğinde burada paylaşacağım.

fredb

New postby svl88 » Tue Mar 12, 2019 2:42 pm

kurtcan wrote:Arkadaşlar Merhaba,
Arkadaslar dün bu mail geldi. Pass back hizmeti kullandim. Sonuc nedir anlayamadim.
TLScontact Application assessed by UK Visas and Immigration/ Başvurusu teslime hazır
Sayın Başvuran,
Pasaportunuz ve destekleyici belgeleriniz şimdiTLScontact Birleşik Krallık Başvuru Merkezinde teslim alınmaya hazırdır. Belgelerinizi şahsen veya bir temsilci aracılığıyla teslim alabilirsiniz.
Şahsen teslim alma

Başvuru Kontrol Listeniz

Bir temsilci aracılığıyla teslim alma

Başvuru Kontrol Listeniz

Temsilcinin Orijinal Fotoğraflı Kimliği

Temsilcinin Fotoğraflı Kimliğinin Kopyası

Basvuru sahibinden imzali yetki belgesi (Temsilcinin bilgilerini açıkça belirten)

Pasaportunuzu ne zaman submit ettiniz acaba, biz de passback kullanip 6 martta submit etmistik, henuz bir donus alamadik.
Bu arada basvurunuz muhtemelen olumlu, olumsuz olsaydi pasaport istemeyip maille bilgi verilecekti, vizeniz basildi muhtemelen, belirtilen evraklarla gidip pasaportunuzu alabilirsiniz.
Last edited by svl88 on Tue Mar 12, 2019 4:38 pm, edited 1 time in total.
svl88

New postby erdemc » Tue Mar 12, 2019 3:41 pm

fredb wrote:Merhabalar,

Evet dönüş yaptılar, vizem için karar bekleniyormuş. Hemen altında şöyle bir bölüm vardı.

If it has been over 15 working days for non- settlement applications or 60 working days for settlement applications, please provide the following details:

Ben de 60 günü geçtiğini belirttim ve istedikleri bilgileri aynı mail aracılığıyla gönderdim. Yanıt bekliyorum.

zeynepu wrote:
fredb wrote:Merhabalar çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. Umarım evraklarım kaybolmamıştır.

Merhaba;

Ücretli mail destek servisi başvurunuz sonrasında yeni bilgi/belgeler mi istediler? Yoksa sadece 60 günü geçip geçmediğini mi sordular acaba? Bizim de aynı servisi kullanmamız gerekir mi?

Selamlar,
erdemc

New postby fredb » Tue Mar 12, 2019 4:02 pm

erdemc wrote:
Merhaba;

Ücretli mail destek servisi başvurunuz sonrasında yeni bilgi/belgeler mi istediler? Yoksa sadece 60 günü geçip geçmediğini mi sordular acaba? Bizim de aynı servisi kullanmamız gerekir mi?

Selamlar,

Merhabalar

Ekstra yeni belge istemediler. 60 gün geçtiyse başvuru bilgilerinizle dönüş yapın dediler.
GFW numarası başvuru yeri gibi bilgileri gönderdim.

Biraz daha beklemenizi öneririm servisi kullanmak için. Çok faydası olduğunu sanmıyorum. 2. Mailimin dönüşünü de burada paylaşacağım. Şuan için yanıt bekliyorum.
fredb

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü