Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Mercan » Thu Nov 30, 2017 5:55 am

merhaba,@kumru

Bilgilendirme için teşekkürler, Biz 8 Kasım da başvurduk.
Benim takip ettiğime gore Eylül bitti .27 Eylül başvurulu bir arkadaşım geçen hafta cevap aldı. Bu hafta Cuma yada en geç 5 Aralık Salı sizde cevap almış olmalısınız. hayırlısı olsun sizin için umarım olumlu olur.
Last edited by Mercan on Thu Nov 30, 2017 5:56 am, edited 1 time in total.
Mercan

New postby Mercan » Thu Nov 30, 2017 5:56 am

@kumru ,

Bu arada decision made maili gelirse buradan da paylaşırsanız çok memnun olurum.
Mercan

New postby kumru » Thu Nov 30, 2017 11:16 am

Mercan wrote:@kumru ,

Bu arada decision made maili gelirse buradan da paylaşırsanız çok memnun olurum.

Teşekkürler Mercan bilgiler için. Heyecanla bekliyoruz, bakalım:) Haber geldiğinde burada da paylaşırım tabiki:) Passback servisinden yararlanmistik biz, eğer sonuç olumlu ise pasaportlari getirmemizi istiyorlar diye biliyorum ben.
kumru

New postby Denizkumgunes » Mon Dec 04, 2017 6:36 am

Arkadaşlar başvurumu 2 hafta önce yaptım ama şu IR35 konusu kafamı çok kurcalıyor. IT yazılım alanından başvurdum ama sanırım bu IR35 konusunu özel sektöre genişletmeleri durumunda contractor olarak çalışamaz hale gelicez. Bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz, B planlarınız neler? Özellikle contractor olarak çalışanlar ne yapmayı planlıyorlar? Oraya gidip 1-2 ay sonra böyle bir karar açıklanırsa çok ciddi sıkıntı olur gibi hissediyorum. Forumda kimse konuşmuyor bu konuyu.
Denizkumgunes

New postby orduevi » Mon Dec 04, 2017 12:42 pm

Ben bu durumdan dolayı recruitment agency ile calismayi bıraktım. Firmam transfer fee odedi. Direkt müşteriye fatura kesiyorum artık. Bu yasa cok yakanda genişleyecek ama agency ile calisirsan sorun. Direkt client a fatura kesilirse sorun yok.

https://www.contractorcalculator.co.uk/ ... _news.aspx
orduevi

New postby Denizkumgunes » Mon Dec 04, 2017 2:12 pm

orduevi wrote:Ben bu durumdan dolayı recruitment agency ile calismayi bıraktım. Firmam transfer fee odedi. Direkt müşteriye fatura kesiyorum artık. Bu yasa cok yakanda genişleyecek ama agency ile calisirsan sorun. Direkt client a fatura kesilirse sorun yok.

https://www.contractorcalculator.co.uk/ ... _news.aspx

yani özel sektöre genişletseler bile contractor olarak çalışmanın sıkıntısı kalmıyor diye anlıyorum o zaman. direk müşteriye fatura kesebilirsek sıkıntı kalmıyor. peki bu şekilde iş bulmak zorlaşıyor mu yoksa bir değişiklik olmuyor mu?
Denizkumgunes

New postby orduevi » Mon Dec 04, 2017 3:21 pm

@Denizkumgunes konuyu bende bilmiyorum ama kendimi garantiye almak icin boyle bir adim atmistim. Ayrica, yarim saat once Nusra Sahin'in Facebook sayfasına da baktım, birisi daha sormus senin gibi. Nusra Hanim bu bilginin url'ini istemis comment'de. Sonra yazan kisi de url'i verince immigration connection post'u silmiş??? Simdi göremiyorum onlarin sayfasında. Sanırım bu konunun bilinmesi istenmiyor.

Google'da okumak lazım yazıları. Yazan kisi keyword leri yazmisti ama hatırlamıyorum simdi post silindiği icin. IR35 diye ara.
orduevi

New postby cnone2006 » Fri Dec 08, 2017 9:35 pm

arkadaşlar selam
bir sorum olacak ağustos sonunda ankara anlaşması olumlu geldi ama bazı nedenlerden dolayı bir türlü ingiltereye gidemedim ailecek. 1 aylık vize eylül sonunda doldu. bu ay gitmek istiyorum ankara antlaşması ile gitmem nasıl mümkün olur?
cnone2006

New postby cacangg » Sun Dec 10, 2017 4:05 pm

cnone2006 wrote:arkadaşlar selam
bir sorum olacak ağustos sonunda ankara anlaşması olumlu geldi ama bazı nedenlerden dolayı bir türlü ingiltereye gidemedim ailecek. 1 aylık vize eylül sonunda doldu. bu ay gitmek istiyorum ankara antlaşması ile gitmem nasıl mümkün olur?

Tam olarak emin olmasam da vize transferine basvurman gerekiyor. Ucetli olmasi lazim bu sefer

https://www.gov.uk/government/publicati ... visa-ecb17
cacangg

New postby cnone2006 » Sun Dec 10, 2017 9:44 pm

cacangg wrote:
cnone2006 wrote:arkadaşlar selam

Tam olarak emin olmasam da vize transferine basvurman gerekiyor. Ucetli olmasi lazim bu sefer

https://www.gov.uk/government/publicati ... visa-ecb17

Link i tıkladım. Ama bizimle sanırım alakalı değil gibi. Çözüm önerisi olan var mı? :-(
cnone2006

New postby Emre » Mon Dec 11, 2017 8:41 am

cacangg’nin paylastigi bilgi dogru. 30 day travel vignette diye geciyor. Ucreti 169 sterlin. Daha once forumdan bir iki kisi buna basvurdu.

Zannediyorum vize basvuru sayfasindan bu vignette yenileme secenegini secip, vize bilgilerini girip basvuruyorsun.
Emre

New postby kumru » Mon Dec 11, 2017 9:46 am

Merhabalar, Ekim ayı İstanbul başvurularindan ses var mı? 9 Ekim İstanbul'dan yaptığımız (depedantli) başvuru için haber bekliyoruz da..
kumru

New postby Mercan » Mon Dec 11, 2017 1:19 pm

@kumru merhaba,

Başka bir yerden takip ettiğim gruptan 4 Ekim dependant başvurusu geçen hafta cevap aldı.
Bilginize, Size daha gelmedi mi? Bu hafta mutlaka gelir diyelim gelsin...
Mercan

New postby kumru » Mon Dec 11, 2017 3:44 pm

Mercan Merhaba,
Daha gelmedi malesef bekliyoruz.. tesekkurler cevabin icin, bu hafta gelsin artik!
kumru

New postby galipdayi » Tue Dec 12, 2017 5:07 pm

Merhaba arkadaslar 2 ortak olarak limited sirket kurmak icin basvuruda bulunacagiz.
Ingiltere basvurulari icin olan forma goz gezdirirken Business expenditure kisminda

Business rates
Class 2 NI contributions
Employer's tax&NI liability
Employer's liability insurance
Public liability insurance
VAT
Tax put aside
Bank interest
Payment for Business plan

kisimlari kafami karstirdi bilgisi olan arkadaslar yardimci olabilir mi?
Tesekkurler
galipdayi

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü