Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby osi » Thu Aug 08, 2019 8:57 am

Ins bayrama kalmayiz
osi

New postby osi » Thu Aug 08, 2019 9:15 am

maddog wrote:
osi wrote:Hala beklemedeyiz pasaport iadeli basvurmustuk ama hala bir sonuc yok vize karari daha cabuk cikti sanki gunler gecmiyor

Bence bugün yada yarın düşer ya. Valvarn'in kine baktım bir hafta önce vermis benden geçen perşembe düşmüş ona. Insallah bugün yada yarın mail gelecek !!

Bir iletisim numarasi vardi parali orayimi arasak acaba ?
osi

New postby maddog » Thu Aug 08, 2019 10:16 am

osi wrote:
maddog wrote:
osi wrote:Hala beklemedeyiz pasaport iadeli basvurmustuk ama hala bir sonuc yok vize karari daha cabuk cikti sanki gunler gecmiyor

Bence bugün yada yarın düşer ya. Valvarn'in kine baktım bir hafta önce vermis benden geçen perşembe düşmüş ona. Insallah bugün yada yarın mail gelecek !!

Bir iletisim numarasi vardi parali orayimi arasak acaba ?

Yani forumda gerek yok diyolardi. Bilemedim. Demesinler size 15 is gunu icinde donulucektir diye.
Yani valvarn e perşembe geldiyse mantıklı olan bize de bugün yarın dönüş yapılması bakalım.
maddog

New postby osi » Thu Aug 08, 2019 11:19 am

Verdigimizde calisan 4 ila 6 is gunu icersinde donuz olacak dedi
osi

New postby gulhanu » Thu Aug 08, 2019 11:22 am

gulhanu wrote:Arkadaşlar selam, cover letter kaç sayfa olmalıdır ve özetle neler yazıyorsunuz.
Bir de başvuru sahibi ben olacağım ama birikimlerimiz eşimin üzerinde. Paraları bana transfer etmesine gerek var mı yoksa ortak birikimimiz ve bu iş için kullanacağız şeklinde bir mektup yazması yeterli midir? Şimdiden teşekkürler

cevap verebilecek kimse yok mu?
gulhanu

New postby Sensen » Thu Aug 08, 2019 11:47 am

gulhanu wrote:
gulhanu wrote:Arkadaşlar selam, cover letter kaç sayfa olmalıdır ve özetle neler yazıyorsunuz.
Bir de başvuru sahibi ben olacağım ama birikimlerimiz eşimin üzerinde. Paraları bana transfer etmesine gerek var mı yoksa ortak birikimimiz ve bu iş için kullanacağız şeklinde bir mektup yazması yeterli midir? Şimdiden teşekkürler

Bizim cover letter 2 sayfa kadardı. Kısaca hangi meslek dalında eğitim gördüğü (hangi okul,senesi) ve kaç yıldır bu işi ne şekilde ( maaşlı, kendi işi gibi) yaptığı,İngiltere’de firma kurarak aynı işe devam edeceğini , Türkiye’de memnun müşterilerinden alınmış ref mektupları ve İngiltere’de de potansiyel müşteri mektuplarının olduğunu bankada da şu kadar parası olduğunu vb yazan bir yazı idi.

Birikim konusuna gelince benim okuduğum gördüğüme göre eşinizin hesabındaki para ortak kazancımız diyorsunuz yani siz kazancınızı kendi bankanızdan ona mı aktardınız?
eşiniz o parayı size aktarsın bence risk almayın ve bu parayı eşime hibe ediyorum ve geri almayacağım diyen bir yazı imzalasın
Tabii kendi parasının kaynağını da ispatlaması lazım banka dökümlerini verecek. Bir seneden fazladır eşimin (başvuran eşim) aynı para durduğundan, ispata gerek yol dedi avukat . Ama yakın zamanda yattı ise ne parasıdır yasal olarak anlatmak lazım
Sensen

New postby osi » Thu Aug 08, 2019 1:21 pm

gulhanu wrote:

Benimkide bir sayfaydi.
osi

New postby cnsdesigner » Thu Aug 08, 2019 5:23 pm

inciduman wrote:
@Volkan_VKA 3 Mayıs İstanbul Sonuç: Olumlu
@burakt 3 Mayıs İstanbul Sonuç: Olumlu 10 Haziran (38 gün)
@ 9 Mayıs Istanbul Sonuç: Olumlu 12 Haziran (33 gün)
@mrbwrayz 14 Mayıs Istanbul Sonuç Olumlu 17 Haziran (34 Gün)
@serhatatp 14 Mayıs Sonuç Olumlu 14 Haziran (30 Gün)
@ocbd 21 Mayıs Sonuç Olumlu 20 Haziran (30 Gün)
@emre8369 27 Mayıs İstanbul Sonuç Olumlu 26 Haziran (30 Gün)
@rvsgltkn 27 Mayıs Sonuç Olumlu 21 Haziran (25 Gün)
@experiences 30 Mayıs Sonuç Olumsuz 24 Haziran (25 Gün)
@umitk 31 Mayıs Sonuç Olumlu 26 Haziran (26 Gün)
@topesto 31 Mayıs Sonuç Olumlu 2 Temmuz (32 Gün)
@ Figo 3 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 3 Temmuz (30 Gün)
@ Ekin-cagla 3 Haziran İzmir Sonuç Olumlu 2 Temmuz (29 Gün)
@defci20 3 Haziran İzmir Sonuç Olumlu 3 Temmuz (30 Gün)
@ereneren 12 Haziran İzmir Sonuç Olumlu 4 Temmuz (22 Gün)
@bnt 14 Haziran Sonuç Olumlu 4 Temmuz (20 Gün)
@koraytem (dependent başvurusu) 14 Haziran Sonuç Olumlu 4 Temmuz (20 Gün)
@oknglc 14 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 4 Temmuz (20 Gün)
@okayaturan 17 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 8 Temmuz (21 Gün)
@erdem_ozdemir 18 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 9 Temmuz (21 Gün)
@rimednac 20 Haziran Ankara Sonuç Olumlu 15 Temmuz (25 gün)
@Sarcasm 21 Haziran İzmir Sonuç Olumlu 15 Temmuz (24 gün)
@galacos 24 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 17 Temmuz (23 gün)
@Peresiades 26 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 19 Temmuz (23 gün)
@Emrecixin 27 Haziran Ankara Sonuç Olumlu 19 Temmuz (22 gün)
@valravn 27 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 1 Ağustos(34 gün)
@mumu 27 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 23 Temmuz (26 gün)
@ecemk 28 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 23 Temmuz (25 gün)
@barismio 28 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 23 Temmuz (25 gün)
@comezabla 3 Temmuz Bursa Sonuç Olumlu 30 Temmuz (27 gün)
@osi 3 Temmuz İstanbul Sonuç Olumlu 25 Temmuz (23 gün)
@Gauke 5 Temmuz Bursa Sonuç Kargoda 29 Temmuz (24 gün)
@maddog 5 Temmuz İstanbul Pasaport Teslimi 28 Temmuz (23 gün)
@experiences 8 Temmuz İstanbul 31 Temmuz (23 gün) Başvuru vize başvuru merkezine transfer edildi (4.aşama)
@inciduman 15 Temmuz İstanbul
@gagalikirpi 18 Temmuz İstanbul
@sensen 19 Temmuz İstanbul
@canozdemir 29 Temmuz İstanbul
@pepe 1 Ağustos Ankara
@cnsdesigner 7 Ağustos Istanbul

İngiltere'den güncel başvuru yapanlar

@ytsejam 28 Mart
@joelondon 14 Nisan parmak izi Londra Sonuç Olumlu 8 Ağustos
@BLL arkadaşı 17 Nisan + kendisi 3 Haziran
emrecixin
@oaybukelondon 25 Haziran

Last edited by cnsdesigner on Thu Aug 08, 2019 6:30 pm, edited 1 time in total.
cnsdesigner

New postby busrasahra » Thu Aug 08, 2019 5:43 pm

Arkadaşlar merhaba bir sorum olacaktı sermaye için hesaptaki parayı ve kaynağını gösterdikten sonra (dökümleri aldıktan sonra) o hesaptan vize çıkana kadar herhangi bir miktar para çekip kullanabilir miyiz?
busrasahra

New postby experiences » Thu Aug 08, 2019 9:17 pm

busrasahra wrote:Arkadaşlar merhaba bir sorum olacaktı sermaye için hesaptaki parayı ve kaynağını gösterdikten sonra (dökümleri aldıktan sonra) o hesaptan vize çıkana kadar herhangi bir miktar para çekip kullanabilir miyiz?

Peki şimdi kullanirsaniz ve de başvurunuz reddedilirse ikinci başvuruda banka hesabınızdaki hareketlilik süphe uyandırmaz mı? Bu paraya ihtiyaciniz oldugunu dusunebilirler diye dusundum.

Benim bildigim, en iyisi hesaba hic dokunmadan Ingiltereye gittiginizde oradaki banka hesabiniza dogrudan aktarma yapmak. Detayli bilgisi olan yardimci olabilir umarim.
experiences

New postby Sensen » Fri Aug 09, 2019 3:54 am

experiences wrote:
busrasahra wrote:Arkadaşlar merhaba bir sorum olacaktı sermaye için hesaptaki parayı ve kaynağını gösterdikten sonra (dökümleri aldıktan sonra) o hesaptan vize çıkana kadar herhangi bir miktar para çekip kullanabilir miyiz?

Peki şimdi kullanirsaniz ve de başvurunuz reddedilirse ikinci başvuruda banka hesabınızdaki hareketlilik süphe uyandırmaz mı? Bu paraya ihtiyaciniz oldugunu dusunebilirler diye dusundum.

Benim bildigim, en iyisi hesaba hic dokunmadan Ingiltereye gittiginizde oradaki banka hesabiniza dogrudan aktarma yapmak. Detayli bilgisi olan yardimci olabilir umarim.

Bu yorumda denildiği gibi, olur da ikinci kez başvurmak gerekirse o zaman için yetecek kadar para kalacaksa günlük harcamalarınız için çekersiniz tabii . Ama sen bu parayı beyan etmiştin getirdin mi bunu ingiltereye bi bakiim denmiyormuş hatta o parayı ilk aylar para kazanamazsam diye gösteriyoruz ya asıl amaç o, fakat ben bu parayı götürdüm ve onu harcadım demek uzatmada hoş karşılanmıyormuş sen demek ki yeterli para kazanamıyorum diyebiliyorlarmış
Sensen

New postby osi » Fri Aug 09, 2019 8:47 am

Maddog varmi bir haber ?
osi

New postby maddog » Fri Aug 09, 2019 8:53 am

osi wrote:Maddog varmi bir haber ?

Yok valla kufur ediyorum resmen.. Olsa yazcam zaten buraya hemen, seni habersiz birakmamak icin :) Sanirim kaldi bayramdan sonraya. haftaya persembe cuma gelse bile ben en erken p.tesi gidip alabilirim.

- keske bi sekilde normal basvurabilseydik ya.
maddog

New postby osi » Fri Aug 09, 2019 9:12 am

Sorma ya ayni sekildeyiz bilette alamiyoruz,buyuk ihtimal bayramdan sonraya kaldi bu saaten sonra gelmez diye dusunuyorum
osi

New postby Sensen » Fri Aug 09, 2019 9:29 am

FB da dün, 12 Temmuz başvurusu olumlu sonuçlandı
Sensen

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü