Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Kubic » Tue Jun 01, 2021 9:49 am

Merhabalar,
Ankara anlasmasi vizem 26 Martta onaylandi ve normal sartlarda 24 Mayista Ingiltere'ye giris yapacaktik, ancak 12 Mayis ta Ingiltere'nin Turkiyeyi red liste almasiyla birlikte ucuslarimiz iptal oldu. Red list kapsamina uyan thy ucuslarin 14 Haziranda baslacagini duyurmus ancak onlar da sadece Edinburgh (Iskocya ) havalimanina gidiyor. Bu durumda olan Ankara anlasmasi vize sahipleri ya da bir sekilde Ingiltere'ye gitmeye calisanlar var mi acaba ? Nasil bir yol izliyorsunuz danismak istedim. Giris vizemiz 23 Haziran da bitiyor ,aslinda biraz daha suremiz var ama zaman azaldikca baska sorunlarinda cikabilecegi ya da planlanan ucuslarin da gerceklesmeyecegi ongorusu tedirgin ediyor.Suan vizesiz bir ulkeden aktarmali Londraya gecmek gibi bir fikir de var .Ne dersiniz?
Kubic

New postby Slimshady18 » Sat Jun 05, 2021 5:41 am

Kubic wrote:Merhabalar,
Ankara anlasmasi vizem 26 Martta onaylandi ve normal sartlarda 24 Mayista Ingiltere'ye giris yapacaktik, ancak 12 Mayis ta Ingiltere'nin Turkiyeyi red liste almasiyla birlikte ucuslarimiz iptal oldu. Red list kapsamina uyan thy ucuslarin 14 Haziranda baslacagini duyurmus ancak onlar da sadece Edinburgh (Iskocya ) havalimanina gidiyor. Bu durumda olan Ankara anlasmasi vize sahipleri ya da bir sekilde Ingiltere'ye gitmeye calisanlar var mi acaba ? Nasil bir yol izliyorsunuz danismak istedim. Giris vizemiz 23 Haziran da bitiyor ,aslinda biraz daha suremiz var ama zaman azaldikca baska sorunlarinda cikabilecegi ya da planlanan ucuslarin da gerceklesmeyecegi ongorusu tedirgin ediyor.Suan vizesiz bir ulkeden aktarmali Londraya gecmek gibi bir fikir de var .Ne dersiniz?

Bir yakinim Ukrayna uzerinden geldi. Bu sorunu asmis oldu. Umarim bu bilgi yardimci olur size
Slimshady18

New postby Tony Montana » Mon Aug 16, 2021 6:38 am

Arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var , Ben virüs zamanı onay aldım 2020 yılında gitmedim ondan mart ayında sonra yine başvuru yaptım 13 Ekim 2020 ile 13 Ekim 2021 arasında giriş çıkış serbest home office yazısı bana geldi , 3 ay içinde gittim 2021 1 ocakta Nisan 24 kadar kaldım is güç yok geri geldim , şimdi brp kartımın süresi bitti görevli 15 ağustos yazmış 13 Ekim yerine kağıtta 13 Ekim yazjyor kafasına göre tarih yazmış ben home office kagidi ile giriş yapabilirmiyim bana benzer durum yaşayan olduğu home office kagidi ile ülkeye giriş yapan teşekkürler
Tony Montana

New postby Tony Montana » Mon Aug 16, 2021 7:19 am

newlondoners2020 wrote:Herkese selamlar,
Çok acil bir konuda yorumunuza ihtiyacım var.
2 kasım'da BRP kartımı aldım, geçerlilik tarihi yanlış yazıyordu, durumu bildiren bir mail attım hemen.
Bu seyahatimiz sadece BRP kartını almak içindi, akabinde Türkiye'ye döndük.
Bana 2 ay sonra yani geçtimiz hafta bir mail geldi, BRP kartım iptal edilmiş yenisi gönderilecekmiş diye.
Hemen Türkiye'de olduğumu belirttim, bendeki kart şimdilik iptal edilmesin , Uk'ye giriş yaptıktan sonra tekrar talepte bulunayım dedim ama henüz cevap alamadım.
Kart daha önce belirttiğim adrese gönderildi ancak ben şu an o adreste değil Türkiye'de olduğum için tabi ki benden başkasına teslim edilmedi, arkadaşım teslim alamadı.
Maillere çok geç dönüş yapıyorlar.
Benim ise haftaya Londra'ya biletim var.
Bu durumda elimdeki temmuz 2021 e kadar vizem olduğunu belirten home office yazısı ile ülkeye giriş yapabilir miyim acaba ? Yoksa beni havaalanından geri mi gönderirler?
İstanbul'daki TLS contacta da mail attım , hiçbir maile dönüş alamadım henüz.
SSizce ne yapmalıyım ?
Acil yorumlarınızı rica ederim.

Çok teşekkürler,

Mutlu seneler...

Hocam selamlar sizin durum ne oldu home office kağıdı ile geçiş yapabildiniz mi ülkeye bende sizin durumdayım, cevaplarsanız sevinirim teşekkürler
Tony Montana

New postby esraersal » Tue Aug 17, 2021 1:21 pm

Tony Montana wrote:
2 kasım'da BRP kartımı aldım, geçerlilik tarihi yanlış yazıyordu, durumu bildiren bir mail attım hemen.
Bana 2 ay sonra yani geçtimiz hafta bir mail geldi, BRP kartım iptal edilmiş yenisi gönderilecekmiş diye.
Hemen Türkiye'de olduğumu belirttim, bendeki kart şimdilik iptal edilmesin , Uk'ye giriş yaptıktan sonra tekrar talepte bulunayım dedim ama henüz cevap alamadım.
Kart daha önce belirttiğim adrese gönderildi ancak ben şu an o adreste değil Türkiye'de olduğum için tabi ki benden başkasına teslim edilmedi, arkadaşım teslim alamadı.
Bu durumda elimdeki temmuz 2021 e kadar vizem olduğunu belirten home office yazısı ile ülkeye giriş yapabilir miyim acaba ? Yoksa beni havaalanından geri mi gönderirler?
SSizce ne yapmalıyım ?

Çok teşekkürler,

Mutlu seneler...

Hocam selamlar sizin durum ne oldu home office kağıdı ile geçiş yapabildiniz mi ülkeye bende sizin durumdayım, cevaplarsanız sevinirim teşekkürler

Gecerli BRP olmadan giris yapamazsiniz ulkeye. Home office'in verdigi kagitla olmaz yani.
esraersal

New postby yilmaz » Sun Aug 22, 2021 9:47 pm

Bu konu teknik olarak , brp kartınızın türkiyede kaybolması ile aynı değilmi, yani aynı adımları izleyerek kartınızı trde istetebilirsiniz.

esraersal wrote:
Tony Montana wrote:
SSizce ne yapmalıyım ?

Çok teşekkürler,

Mutlu seneler...

Gecerli BRP olmadan giris yapamazsiniz ulkeye. Home office'in verdigi kagitla olmaz yani.
yilmaz

New postby Olifera » Fri Oct 29, 2021 5:01 pm

Merhabalar,
2 Mart 2022 de Ankara antlaşması vizem sona eriyor. Bu da demek oluyor ki 4 ay sürem kaldı. Bu süre ile Türkiye ye gidersem dönüşte sorun olur mu? Çünkü birkaç kişiden en az 6 ay vizem olması gerektiği yoksa dönüşte sorun yaşabileceğim söylendi.

Teşekkürler,
Olifera

New postby alla » Fri Oct 29, 2021 5:35 pm

bu yazdıklarım tavsiye niteliğinde değildir. iki defa kartımın süresinin bitmesine çok kısa süre kalmasına rağmen bir sorun yaşamadan girdim. ilkinde 6 gün kala, ikincisinde 1.5 ay kala. sadece Türkiye'den çıkışta sormuşlardı. Bende uzatacağımı söylemiştim. İngiltere'ye girişte hiçbir şey sormamışlardı.
alla

New postby esraersal » Sat Oct 30, 2021 9:18 am

Olifera wrote:Merhabalar,
2 Mart 2022 de Ankara antlaşması vizem sona eriyor. Bu da demek oluyor ki 4 ay sürem kaldı. Bu süre ile Türkiye ye gidersem dönüşte sorun olur mu? Çünkü birkaç kişiden en az 6 ay vizem olması gerektiği yoksa dönüşte sorun yaşabileceğim söylendi.

Teşekkürler,

Hicbir sorun olmaz. BRP nin son gunu dahi giris yapabilirsiniz.
esraersal

New postby Olifera » Tue Dec 28, 2021 8:27 pm

esraersal wrote:
Olifera wrote:Merhabalar,

Teşekkürler,

Hicbir sorun olmaz. BRP nin son gunu dahi giris yapabilirsiniz.

Teşekkür etmek için biraz geç oldu biliyorum ama Cevap için teşekkür ederim.
Olifera

New postby deryatoln » Thu Jun 09, 2022 10:29 am

teachercan wrote:11 Şubat parmak izi ve imza --> 18 Mart onay
BP ve evrakları kendin hazırladım/toparladım.
Sağlık Turizmi
Londra'da ev ofis

Merhaba hala sağlık turizimi üzerinden devam ediyorsanız bir kaç soru sorabilir miyim?
Ben tasarım vb alanlardan geldim ama sağlık turizmi de ekletmek istiyorum alan olarak. Fakat etraftan ingiliz hastaların Türkiye'den döndükten sonra şikayet vb bahanelerle para almak amacıyla şikayetçi olabildiklerine benzer duyumlar aldım. Sizin böyle bir deneyiminiz oldu mu?
deryatoln

Previous

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü