Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby izmir3535 » Fri Apr 19, 2019 6:16 pm

rbayrakoglu wrote:[quote=
https://contact-ukvi.homeoffice.gov.uk/ ... ge/English bu sayfadan ücretli başvuru yaptım. 2 güncel sayfa eklemek istediğimi belirtip googledrive yüklediğim linkleri verdim (sayfada döküman yükleme sekmesi yoktu) 1 gün sonra. birşey anlamadık diye dönüş oldu mail ile. UK Visas & Immigration, Home Office Vulcan House Sheffield, S3 8NU adresine posta ile gönderdim. içine ücretli mail başvuru ref kodunu, TLS başvuru ref nolarını içeren bir bilgi notu ekledim. incelemeye aldılarmı bilmiyorum.
. Hocam desenize net bir bilgi yok o zaman. Sağlık olsun[/quote] ben kendi 2 whatsapp grubumda bile bulamadım. evet net nedir süreç soru işareti.[/quote]. Hocam peki yukarıda verdiğiniz adres değerlendirmenin yapıldığı adres mi? Eğer öyle ise pazartesi hemen evrakları gönderecem. Dikkate alirlarsa amenna almazlarsa da yapacak çok şey yok
izmir3535

New postby rbayrakoglu » Fri Apr 19, 2019 6:39 pm

https://www.whatdotheyknow.com/request/ ... ss_of_ukvi aynı soru-problem sorulmuş. ben postayı gönderdikten sonra buldum bunu.
rbayrakoglu

New postby groundzero » Sat Apr 20, 2019 11:58 am

selamlar,
27 mart izmirden it alanında başvuru yaptım. sonuç gelidği zaman iletirim, listeye ekleyebilirsiniz.
groundzero

New postby nidir » Sat Apr 20, 2019 2:45 pm

arkadaşlar solo trader olarak başvuruyorumda fotoğraf video sosyal medya alanlarında hizmet vereceğim. kendi adım işletme adı olabilirmi?
başvuru formunda işletmenin adresini falan soruyor home office olarak çalışacağım adres olamayacak? bunları nasıl halettiniz?
nidir

New postby rbayrakoglu » Sat Apr 20, 2019 2:53 pm

nidir wrote:arkadaşlar solo trader olarak başvuruyorumda fotoğraf video sosyal medya alanlarında hizmet vereceğim. kendi adım işletme adı olabilirmi?
başvuru formunda işletmenin adresini falan soruyor home office olarak çalışacağım adres olamayacak? bunları nasıl halettiniz?

ben fotografçı olarak başvurdum. kendi adın ile şirketin olabiliyor. ad soy ad ingilterede zor telaffuz edilir ve akılda kalıcı olmaz düşüncesi ile angleRstudio diye ad seçtim. ister kendi adınla yada 1 şirket ismini başvurda belir vizeden sonra değiştirebiliyorsun.ayrıca şirketi adresini sanal ofis olarak göstermen mantıklı olur. mülk sahipleri evi adres olarak gösterilmesini istemiyorMUŞ.
rbayrakoglu

New postby rk011987 » Sat Apr 20, 2019 3:49 pm

nidir wrote:arkadaşlar solo trader olarak başvuruyorumda fotoğraf video sosyal medya alanlarında hizmet vereceğim. kendi adım işletme adı olabilirmi?

NA yaz gec
rk011987

New postby koraytem » Sun Apr 21, 2019 7:09 am

Merhaba arkadaslar. Ben 18 nisan 2019da basvuru yaptim ancak bu tlscontact`da bunun takibi nasil yapiliyor cozemedim. My applicationa tikladigimda sanki hic register yapmamisim gibi yonlendiriyor. 6 marttan sonra sistem mi degisti acaba? 6 marttan sonra yada yakin zamanda basvuru yapip takip edebilenler yardimci olursa cok sevinirim. Herkese bol sans!
koraytem

New postby rk011987 » Sun Apr 21, 2019 9:46 am

Hizmet satin almaniz gerekiyor sanirim, cok da onemli degil zaten mail geliyor 50-60 gun sonra karar verildi, pasaportunuz ups kargoya verildi diye(referans kodu ile).Turkiyeden basvuru yaptiysaniz.

koraytem wrote:Merhaba arkadaslar. Ben 18 nisan 2019da basvuru yaptim ancak bu tlscontact`da bunun takibi nasil yapiliyor cozemedim. My applicationa tikladigimda sanki hic register yapmamisim gibi yonlendiriyor. 6 marttan sonra sistem mi degisti acaba? 6 marttan sonra yada yakin zamanda basvuru yapip takip edebilenler yardimci olursa cok sevinirim. Herkese bol sans!
rk011987

New postby nidir » Sun Apr 21, 2019 12:48 pm

rk011987 wrote:

NA yaz gec

rbayrakoglu wrote:

ben fotografçı olarak başvurdum. kendi adın ile şirketin olabiliyor. ad soy ad ingilterede zor telaffuz edilir ve akılda kalıcı olmaz düşüncesi ile angleRstudio diye ad seçtim. ister kendi adınla yada 1 şirket ismini başvurda belir vizeden sonra değiştirebiliyorsun.ayrıca şirketi adresini sanal ofis olarak göstermen mantıklı olur. mülk sahipleri evi adres olarak gösterilmesini istemiyorMUŞ.

son olarak paranın olduğu hesap hareketsiz para bazen artmış sadece genelde diğer hesaplarımı kullanıyorum alışveriş vs için onlarında dökümü gerekiyormu?
nidir

New postby rbayrakoglu » Sun Apr 21, 2019 12:50 pm

rk011987 wrote:Hizmet satin almaniz gerekiyor sanirim, cok da onemli degil zaten mail geliyor 50-60 gun sonra karar verildi, pasaportunuz ups kargoya verildi diye(referans kodu ile).Turkiyeden basvuru yaptiysaniz.

koraytem wrote:Merhaba arkadaslar. Ben 18 nisan 2019da basvuru yaptim ancak bu tlscontact`da bunun takibi nasil yapiliyor cozemedim. My applicationa tikladigimda sanki hic register yapmamisim gibi yonlendiriyor. 6 marttan sonra sistem mi degisti acaba? 6 marttan sonra yada yakin zamanda basvuru yapip takip edebilenler yardimci olursa cok sevinirim. Herkese bol sans!

yakın zamanda tr den başvurular 43-47 gün arasında sonuçlanıyor. 2017 de 7-10 günmüş..
rbayrakoglu

New postby rbayrakoglu » Sun Apr 21, 2019 12:54 pm

son olarak paranın olduğu hesap hareketsiz para bazen artmış sadece genelde diğer hesaplarımı kullanıyorum alışveriş vs için onlarında dökümü gerekiyormu?:::::::::::::: BP da gösterdiğiniz hesaptaki para artabilir, ama eksilmesin. diğer hesabınıza gerek yok.
rbayrakoglu

New postby ukdedik » Sun Apr 21, 2019 1:52 pm

Herkese merhaba,
Ankara anlasmasi ile basvuru yapmadan once meslegime uygun olup olmadigini ogrenmek istiyorum.

Freelance calisan muhendisim. Yurtidisinda farkli ulkelerde bir gunden bir kac aya kadar contract bazli calisiyorum.
Ingilterede sirket kurup bu isi yapmaya devam etmek istiyorum.
Fakat endisem, is geregi ingiltere disinda bulundugum surelerin 90 ve 180 gun kurali kapsaminda ilerde oturumun uzatilmasinda,sureksiz oturum alinmasinda ve vatandaslik sirasinda sorun yaratip yaratmayacagi?

Ingiltere disindaki projelerde calistigim bu sureler sonucta sirketin ana faaliyeti kapsaminda olucak ve faturalar ingilteredeki sirketime kesilecek. Bu sureleri belgelendirdikten sonra sorun yasar miyim? Bu isi daha once yapan var midir tanidiginiz?
asagidaki sayfada ILR icin soyle bir yorum var;
https://assets.publishing.service.gov.u ... -v18.0.pdf

Employment outside of the UK
If the absences are connected to other employment outside the UK, which
demonstrates the UK employment is secondary, these are not permitted absences,
and the continuous period requirement is broken. Absences due to employment,
whether related to the applicant’s job in the UK or not, count towards the 180 day
maximum each year.

tesekkurler
ukdedik

New postby rbayrakoglu » Sun Apr 21, 2019 2:03 pm

ukdedik wrote:Herkese merhaba,
Ankara anlasmasi ile basvuru yapmadan once meslegime uygun olup olmadigini ogrenmek istiyorum.

Freelance calisan muhendisim. Yurtidisinda farkli ulkelerde bir gunden bir kac aya kadar contract bazli calisiyorum.
Ingilterede sirket kurup bu isi yapmaya devam etmek istiyorum.
Fakat endisem, is geregi ingiltere disinda bulundugum surelerin 90 ve 180 gun kurali kapsaminda ilerde oturumun uzatilmasinda,sureksiz oturum alinmasinda ve vatandaslik sirasinda sorun yaratip yaratmayacagi?

Ingiltere disindaki projelerde calistigim bu sureler sonucta sirketin ana faaliyeti kapsaminda olucak ve faturalar ingilteredeki sirketime kesilecek. Bu sureleri belgelendirdikten sonra sorun yasar miyim? Bu isi daha once yapan var midir tanidiginiz?
asagidaki sayfada ILR icin soyle bir yorum var;
https://assets.publishing.service.gov.u ... -v18.0.pdf

Employment outside of the UK
If the absences are connected to other employment outside the UK, which
demonstrates the UK employment is secondary, these are not permitted absences,
and the continuous period requirement is broken. Absences due to employment,
whether related to the applicant’s job in the UK or not, count towards the 180 day
maximum each year.

tesekkurler
okudğum 1 örnek vardı. TR tercüme ofisi film alt yazı ve dublaj işi yapan, almanyada şubesi olan,film altyazıları falan işide olan müşterileri yabancı bir firma, iyide kazanıyor şirket. UK aa na başvuruyor. red veriyorlar. neden şu. siz zaten kendi ülkenizde iyi kazanıyorsunuz müşterilerinizde yabancı bu ülkeye gelmeden de işinizi devam ettirebilirsiniz diye. benim yorumum şu UK de vergi versin yeterli olarak görmüyorlar. ülkedeki 1 eksikliği istihdama katkı sağlamanızı istiyorlar. (berber terzi vize alıyor ama bu adam alamıyor) yurtdışında kalma 1 yılda 180 gün ILR ye kadar 450 gün aşılmamalı kuralı var. danışmanlar süre aşımında geçerli bir sebeb belirtilirse HO ikna olur diyorlar. riske atılırmı bu bilemedim.ben atmazdım.
rbayrakoglu

New postby ukdedik » Sun Apr 21, 2019 8:52 pm

rbayrakoglu wrote: okudğum 1 örnek vardı. TR tercüme ofisi film alt yazı ve dublaj işi yapan, almanyada şubesi olan,film altyazıları falan işide olan müşterileri yabancı bir firma, iyide kazanıyor şirket. UK aa na başvuruyor. red veriyorlar. neden şu. siz zaten kendi ülkenizde iyi kazanıyorsunuz müşterilerinizde yabancı bu ülkeye gelmeden de işinizi devam ettirebilirsiniz diye. benim yorumum şu UK de vergi versin yeterli olarak görmüyorlar. ülkedeki 1 eksikliği istihdama katkı sağlamanızı istiyorlar. (berber terzi vize alıyor ama bu adam alamıyor) yurtdışında kalma 1 yılda 180 gün ILR ye kadar 450 gün aşılmamalı kuralı var. danışmanlar süre aşımında geçerli bir sebeb belirtilirse HO ikna olur diyorlar. riske atılırmı bu bilemedim.ben atmazdım.

Aslinda katiliyorum size.Ingiltere disinda kalinan surenin bahanesi onemli ve basvurularda red veya uzatilmama RISKI var.
Belki faydasi olur ama, beni ingilitere disina yollayan firmalardan bir kismida(kontrat imzaladigim firmalar) Ingiltere sirketleri.Dolayli olarak B2B is yaparak Katma deger katmis olacagim.

Ilk basvuru esnasinda bu konuyu net olarak aciklayabilirsek ve olumlu sonuclanirsa, uzatmalarda da olumlu olacak diye birsey yok sanirim?
ukdedik

New postby ozge_e » Mon Apr 22, 2019 9:06 am

herkese tekrar merhaba

17nisanda başvurumuzu yaptık.
sabırsızlıkla bekliyoruz , herkes için olumlu sonuç olur umarım.
umarım çok beklemeyiz
ozge_e

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü