Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Hka123 » Mon May 11, 2020 11:23 am

Merhaba bugün başvurumuz için olumlu cevap mailini aldık. 7 gün içinde Brp posta yolu ile geleceğini yazmışlar
Cvp bekleyen herkese bir an evvel cvp almaları dilerim.

@mkice 31 Ocak Başvuru / Olumsuz 39 gün
@yılmaz 21 Ocak Dependant Başvuru / Olumlu 42 gün
@Berkke 19 Ocak Başvuru / 7 Şubat imza
@hka123 10 Şubat Başvuru /Londra/ olumlu 90 gün
@Freshfries 29 Ocak Başvuru / Olumlu 40 gün
@yazilimci 28 Ocak Başvuru / Olumlu 37 gün
@mlkmms 7 Şubat başvuru/ Olumlu 37 gün
@Ysfsskn 31 Ocak başvuru/ Olumlu 45 Gün
@unssal 10 şubat başvuru / Olumlu 37 gün
@oakyllw 20 Mart başvuru /[/quote]
[code][/code]
Hka123

New postby cristocristo » Sat May 16, 2020 4:29 pm

Merhabalar,

Kiz arkadasimla birlikte unmarried partner olarak vizeye basvurmak istiyoruz. Basvuru onun adina olacak. Agustos 2017'den beri birlikteyiz, tapusu aileme ait olan evde birlikte yasiyoruz. İkamgetgahi su an burada degil, uzerine olan bir fatura da yok. Onumuzdeki hafta icin nufus mudurlugunden bir randevu aldik. Hizlica ikametgahini buraya aldirsak, faturalardan birini de adina yapsak, sosyal medya paylasimlari, birlikte ciktigimiz tatillerden fotograflar ve rezervasyonlar, ailelerin mektuplariyla birlikte yeterli olur mu sizce?

İlginiz icin simdiden tesekkur ederim. Herkese kolayliklar.
cristocristo

New postby istanbullondra » Sun May 17, 2020 9:30 am

Biz de geçen sene Unmarried partner olarak başvurumuzu yaptık.
Evli olmayan çiftlerin en az 2 yıldır beraber olduklarını ispatlaması gerek. Biz beraber yaşıyorduk, e-devletten tarihçeli yerleşim yeri kaydı olarak 2 yılı kolaylıkla ispatlayabilidik. Kız arkadaşınız ikametgahı ve faturaları an itibariyle üstüne alsa bile 2 yılın ispatına yetmeyecektir. O nedenle, dediğiniz gibi paylaştığınız geçmişe dönük fotoğraflar, belki whatsapp konuşmaları ve sosyal medya paylaşımları önemli.
İyi şanslar.

cristocristo wrote:Merhabalar,

Kiz arkadasimla birlikte unmarried partner olarak vizeye basvurmak istiyoruz. Basvuru onun adina olacak. Agustos 2017'den beri birlikteyiz, tapusu aileme ait olan evde birlikte yasiyoruz. İkamgetgahi su an burada degil, uzerine olan bir fatura da yok. Onumuzdeki hafta icin nufus mudurlugunden bir randevu aldik. Hizlica ikametgahini buraya aldirsak, faturalardan birini de adina yapsak, sosyal medya paylasimlari, birlikte ciktigimiz tatillerden fotograflar ve rezervasyonlar, ailelerin mektuplariyla birlikte yeterli olur mu sizce?

İlginiz icin simdiden tesekkur ederim. Herkese kolayliklar.
istanbullondra

New postby ozge9871 » Mon May 18, 2020 10:14 pm

Arkadaşlar merhaba...trden İlk başvuru yapacağız. Bikaç sorum var...
1.visa4uk den başvuru yapılamıyor mu
2. Gov.uk de eşim ve çocuklarım için ayrı ayrı mı başvuru yapacağım?
3. Belgelerimi tarattım fakat gov.uk de belgeleri nereye yükleyeceğim?6. Adım olan daha fazla eylemler bölümünde mi?
Tesekkürler
ozge9871

New postby istanbullondra » Tue May 19, 2020 10:06 am

Merhaba,

1. yapılmıyor.
2. gov.uk üzerinden yapmalısınız.
-Eşiniz ve çocuklar için ayrı ayrı her seferinde yeni başvuru yapacaksanız.
3. gov.uk de işlemlerinizi tamamladıktan sonra, sistem sizi TLS contact'ın sayfasına yönlendirecek. Orada evrak yükleme seçeneği çıkıyor.

Daha önce detaylı bir şekilde bu soruları cevaplayan arkadaşların yazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

''Haluk:
Şu linkten başvurunuzu yapıyorsunuz: https://www.gov.uk/turkish-business-person/apply

Formu gönderdikten sonra sizi TLS Contact'ın internet sitesine yönlendiriyor. Onlardan randevu alıyorsunuz. Arkasından aynı sayfadaki Upload butonuna tıklayarak hazırlamış olduğunuz belgeleri sisteme yüklüyorsunuz. Aldığınız tarihte ve saatte TLS Contact'a gidip parmak izi veriyorsunuz

Brave:
Gov.uk de
Visas kısmından Family in the UK kismindan "apply as a partner" veya "child" (aynı yere cıkıyor ikisi de)
Burdan "outside the uk" "apply online"
burdan sonra devam ettiginizde "Join or accompany...." ile baslayan kısmı seciyoruz
"working in the uk" sectikten sonra turkiyeden basvuru yapacagınzı belirtip cıkan ekrandan "partner or child of a turkishbusiness person"
bu kadar.''

Kolay gelsin.

ozge9871 wrote:Arkadaşlar merhaba...trden İlk başvuru yapacağız. Bikaç sorum var...
1.visa4uk den başvuru yapılamıyor mu
2. Gov.uk de eşim ve çocuklarım için ayrı ayrı mı başvuru yapacağım?
3. Belgelerimi tarattım fakat gov.uk de belgeleri nereye yükleyeceğim?6. Adım olan daha fazla eylemler bölümünde mi?
Tesekkürler
istanbullondra

New postby ozge9871 » Thu May 21, 2020 9:38 pm

Çok tesekkür ederim. Kendi başvurumu yapabildim ama eşimin başvurusunu yapamadım. Yardımcı olabilir misiniz?
ozge9871

New postby ozge9871 » Thu May 21, 2020 10:02 pm

Yazdığınız adımlar değişmiş galiba. Uk dışında iseniz başvuramazsınız yazıyor.
ozge9871

New postby ozge9871 » Thu May 21, 2020 10:14 pm

Famil visas
Apply, extend or switch
Apply as a partner or spouse
Outside uk
You must Apply online from outside the uk
Appendix fm partner
Biyometri için ülke seçimi.
Apply now
Şifre kullanıcı adı girişi
Bu şekilde doğru mu acaba? Tesekkürler
ozge9871

New postby istanbullondra » Fri May 22, 2020 10:05 am

https://www.gov.uk/turkish-business-per ... ly-members
Linkini tıklayıp aşağı inin
1. Dependants applying from outside the UK
If you’re already in the UK and want your family to join you, they must apply online.

apply online kısmından giriş yapıp start now diyin

2. Join or accompany a family member, who either is already in or will be travelling to the UK, the Channel Islands or the Isle of Man (and you cannot apply on any other form) seçeneğini seçin.

3. Working in the UK, the Channel Islands or the Isle of Man seçeneğini seçin.

4. Biometric randevu için ülke kısmından Türkiye'yi seçin.

5. Partner or child of a Turkish Businessperson seçeneğini seçin.

6. Kullanıcı adı ve şifre oluşturup başvurunuzu gerçekleştirin. Eşiniz ve çocugunuz için ayrı ayrı aynı adımları tamamlamalısınız.

Kolay gelsin.

ozge9871 wrote:Famil visas
Apply, extend or switch
Apply as a partner or spouse
Outside uk
You must Apply online from outside the uk
Appendix fm partner
Biyometri için ülke seçimi.
Apply now
Şifre kullanıcı adı girişi
Bu şekilde doğru mu acaba? Tesekkürler
istanbullondra

New postby ycyusuf » Fri May 22, 2020 11:50 am

Merhaba arkadaşlar,
Ben ingilterede öğrenciyim (Tier 4) eşim türkiyede 5 yıllık fen bilgisi öğretmeni biz ankara anlaşmasını eşim üzerine yapmayı düşünüyoruz. Düşüncemiz eğitici ve öğretici mobil uygulamalar/oyunlar yapmak. Nasıl bir yol izlemeliyiz? Uygulamalar tabi ki fen ile ilgili olacak ancak bununla ilgili bir deneyim şartı ararlar mı yoksa fen bilgisi öğretmeni olduğu için zaten gerek kalmaz mı? Bu konu hakkında değerli fikirlerinize ihtiyacım var umarım derdimi anlatabilmişimdir.
ycyusuf

New postby derin » Fri May 22, 2020 3:04 pm

Merhaba, türkiye başvuru merkezi hala kapalı görünüyor. randevu alabilen vs. var mı online olarak?
derin

New postby berkke » Wed Jun 03, 2020 8:37 pm

Randevular ne zaman açılır sizce?
berkke

New postby Heyacanlimezun » Sun Jun 07, 2020 10:06 am

Herkese merhaba.

Bu forumun çok faydasını görmekteyim. Belgelerimi şuan hazırlama aşamasındayım.

Öncelikle ben yeni mezun olacağım. Üniversite okurken 2.2 yıllık bir çalışma geçmişim var ve sgk dökümünde gözüküyor (kendi alanımda). Ek olarak stajlarımıda ekleyince 2.4 yıl oluyor. Elektronik ve haberleşme mühendisliği mezunu olacağım ve alanım olan endüstriyel otomasyonala ilgili bir şirket kurmak istiyorum. Yapacağım iş ile ilgili yeterli sermayem var. Hatta bu sermaye 6 aydan fazla durduğu için kanıtlamama gerek yok. Fakat çalıştığım bir firma 10 ay boyunca sgk dökümünde meslek adını, kodunu vs girmemiş. Sadece son 2 ay girmiş onuda ön muhasebeci olarak girmiş ki ben mühendislik işleriyle ilgileniyordum.

Verdiğim biligler doğrultusunda başvurmam halinde sgk dökümü sorun çıkarır mı? Ve tecrübem kabul olmak için yeterli midir?
Şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla
Last edited by Heyacanlimezun on Sat Jun 13, 2020 11:25 pm, edited 2 times in total.
Heyacanlimezun

New postby Heyacanlimezun » Mon Jun 08, 2020 6:15 pm

berkke wrote:Randevular ne zaman açılır sizce?

23 Haziran'da açılacakmış.
Heyacanlimezun

New postby musician » Tue Jun 09, 2020 12:00 am

Heyacanlimezun wrote:Herkese merhaba.

Bu forumun çok faydasını görmekteyim. Belgelerimi şuan hazırlama aşamasındayım.

Öncelikle ben yeni mezun olacağım. Üniversite okurken 2.2 yıllık bir çalışma geçmişim var ve sgk dökümünde gözüküyor (kendi alanımda). Ek olarak stajlarımıda ekleyince 2.4 yıl oluyor. Elektronik ve haberleşme mühendisliği mezunu olacağım ve alanım olan endüstriyel otomasyonala ilgili bir şirket kurmak istiyorum. Yapacağım iş ile ilgili yeterli sermayem var. Hatta bu sermaye 6 aydan fazla durduğu için kanıtlamama gerek yok. Fakat çalıştığım bir firma 10 ay boyunca sgk dökümünde meslek adını, kodunu vs girmemiş. Sadece son 2 ay girmiş onuda ön muhasebeci olarak girmiş ki ben mühendislik işleriyle ilgileniyordum.

Verdiğim biligler doğrultusunda başvurmam halinde sgk dökümü sorun çıkarır mı? Ve tecrübem kabul olmak için yeterli midir?
Şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla

Öncelikle bol şans. SGK dökümü Home Office i ilgilendiren bir belge değil. Hiç vermeseniz de olur. Benim gibi. Türkiye’de nerede çalıştığınıza değil UK de neler yapabileceğinize bakacaklardır. Önemli olan düzgün bir is planı ve para kaynağı. Diğer belgeler kişisel belgelerdir zaten.
Bu arada be geleli 6 ay oldu. Kişisel deneyimlerime dayanarak bu yorumu yapıyorum. Her kişide farklılık gösterebilir. Saygılar.
musician

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü