Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Sensen » Sat Aug 03, 2019 5:16 pm

Jokermew de 25 Temmuz’da başvurmuş onu da koyabilir misiniz
Sensen

New postby Sensen » Sat Aug 03, 2019 5:31 pm

firaztimur wrote:Arkadaşlar Merhaba Elinizde Farklı Formatlarda Potansiyel Müşteri Mektupları var ise paylaşabilir misiniz.

Bizim aldığımız mektuplar şu şekilde idi :
Önce o firma kendini tanıtıyor şu adreste kurulu şu meslek kolu ile iştigal eden filanca isimli firmanın yöneticisi/sahibi vb yim. Filanca kişi ile tanıştım /görüştüm/skype görüşmesi yaptım ve daha önceki çalışmaları ile getirdiği farklı çözümler dikkatimizi çekti , bu kişinin GB de firma kırması durumunda firmamın filanca işleri konusunda kendisiyle çalışmayı arzu ederim

Adı soyadı görevi imza tarih

Bu mektubu Scan edip mail atsınlar zaten aslı gerekmiyor siz de bunu sisteme yükleyeceksiniz
Sensen

New postby vividpink » Sat Aug 03, 2019 8:00 pm

Gauke wrote:Eski sistemden başvuru yapılamıyor artık, başvuru oluşturulsa bile randevu alma aşamasında "Uygun randevu bulunamadı" hatası verip tıkanıyor, bu sebeple tüm başvuruların artık yeni sistemden olması gerekiyor.

Yanıtınız için teşekkür ederim .
vividpink

New postby vividpink » Sat Aug 03, 2019 8:11 pm

pepe wrote:
vividpink wrote:
Peresiades wrote:Arkadaşlar merhaba,
Çok acil bir sorum olacak.

Gov.uk sitesinden Turkish Businessperson için kendime başvuru yaptım ve randevu mu da alarak süreci tamamlamadım. Ama eşim ve oğlumun dependant başvurusu için gov.uk'de hiç uygun bir başlık göremedim Visa4UK üzerinden başvurularını yaptım. Randevularına kadar her şey tamamladım. Ama emailler gelince kafam karıştı. İki platformun formatları baya farklı.

Sorun olur mu dersiniz?
Gov.uk'deki menülerde ya UK içinden ya da Uk dışından başvuru diyor. UK dışından olanda d UK'ye gitmiş ve dependant'ları arkadan aldırıyorsunuz gibi belirttiyor. Kafam karıştı.

Yardım lütfen :)

Merhaba, sorununuza bir çözüm bulabildiniz mi? Biz de aynı aşamadayız ve ne yapacağımızı bilemiyoruz .

Merhaba,
Biz başvurumuzu 1 ağustos'ta Ankaradan yaptık. İzmirde yaşıyoruz ama orada başvuru ücreti alıyorlarmiş.
Randevu kısmı en basit is diye düşünüyorduk ama 3 gün uğraştım. Proje yazmak bu kadar dert olmamıştı.
Randevu için başka bir siteden 5 bölümden oluşan yönergeleri takip ettik. Muhtemelen siz de oraya bakınız. Ankara.anlasmasi diye bir site. Gerçekten çok yardımcı oluyor. Ta ki 5. Bölüme kadar. Orada visa4uk uzerinden basvuru anlatılıyor. sistem değişikliği yüzünden TLS den kayıt olamadık. Bunun için 6 saat uğramıtım. Olmayınca sonra govuk dan form doldurmaya başladım. Kendim için bitirdim. Eşim için ara tara Gov.uk üzerinden herhangi dependent başvurusu bulamadım. Sonuç olarak, benim için hem govuk dan hem visa4uk dan 2 başvuru oluşturdum. Tabiki ikisini de numaraları farklı. Bir tanesi kullanılacak. Eşim için de sadece visa4uk dan başvuru yaptık. Aynı saate randevu aldık. Bu arada randevu için visa4uk dan başvuru yapınca rndevu buradan alıniyor.view appointment kısmı. TLS den hicbirsey yapılmıyor. Govuk dan yapınca TLS sitesine yonleniyorsunuz kayit olup buradan randevu alınıyor.
Self servis seçtik ama yükleme yapmadan gittik. Oraya gidince eğer visa4ukdan yaptığım başvuru üzerinden yaparsak para almıyorlar ama takip edilemiyor. Govukdan olan başvurum üzerinden yaparsak 165 tl tarama parası alıyorlar ve TLS sitesinden takip yapabiliyorum. Eğer yükleme yapmış olsaydım para da vemeyecektim. Neyse.. ben govuk dan olanı yapalım dedim. 165 lira ödedim. Çok gereksiz oldu. Çünkü tarama yükleme işi basit birsey bir de takip ekranı bir avantaj saglamiyor. Takip etmesem de olurdu. Eşimin başvuru visa4ukdan olduğu için TLS kaydını orada yaptılar ve tarama parası da almadılar. İki başvuruyu aile diye birleştirdik dediler.
Orada söyledim. Govuk üzerinden neden dependent başvurusu yok diye. Ya da ben bulamadım diye. Bana güncelleme yapıyorlar. Belki o yüzden göremedim gibi saçma bir cevap verdiler. Yani onlar da bilmiyor. Bence cevap vermek icin boyle salladi. Niye visa4uk kapatmiyorlar anlamadık. Milletin kafası karışıyor felan dediler.

Çok karışık olduysa kusura bakmayın. Açık yazmaya çalıştım. Gene şöyle anlatayım.
Visa4ukdan yaparsanız zaten randevu da orada aliniyor. Sadece randevu tarihleri daha sinirli gözüküyor. Para odemiyorsunuz. TLS ofisinde TLS kaydı yapıp ücretsiz tariyorlar.ama sonra giriş yapıp basvuruyu takip edemiyorsunuz.
Gov.ukdan yaparsanız dependent başvurusu yok ya da ben bulamadım. Benim gibi dependent işini visa4ukdan kendinizinkini Govukdan yaparsınız. Sonra TLS sitesine yonlenip kayıt olur randevu alır self servisden belge yukleme yaparsınız gene para ödemezsiniz. Takip edebilirsiniz. Ya da 165 ödeyip orada taratirsiniz.

Tarama kısmına gelince yanlış yaparız diye yüklemedim ben ama gereksiz yere 165 verdim. Oradaki memur el alışkanlığı var tabi ama hızlıca çok da dikkat etmeden belgeleri sıralayıp tarattı. Renkli kağıtları var. Sıra şu şekilde.
1. Başvur evraginin ilk sayfası, Coverlatter, kimlik fotokopisi, askerlik belgesi, temiz kağıdı, is planı, İngiltere potansiyel müşteri mektupları
2.banka evrakları, altın bozduma makbuzu, bununla ilgili benim yazdığım bir açıklama mektubu, motorsikletimin ruhsatı
3 suan çalıştığım yerden aldığım kağıt. İşe giriş Bildirgesi, SGK dökümü, evlilik cüzdanı fotokopisi, ikametgah
4.cv, diplomalarım, sertifikalarım, Türkiye referansları.
5.ingilterede kalacağımız yerle ilgili Booking çıktıları, örnek ev fiyatları çıktıları
6. Eski pasaport fotokopileri.
Bunların arasına renkli kağıtlar koydu. İşte eğitimle ilgili, işle ilgili... felan yazıyordu. Dedigim gibi sıralama kısmı öyle çok özenli değildi.
Bence kendiniz yükleme yapabilirsiniz.
Ben matematik özel ders şirketi kurmak üzerine başvuru yaptım.

Umarım yardimci olabilmisimdir. Kolay gelsin...

Detaylı açıklamanız için çok teşekkür ederim. Biraz zorlanarak da olsa goverment'ın kendi sitesinden dependent formunu bulup doldurabildim, randevular için de self-service seçtim . Self-service'de başvuru merkezine gitmeden önce nasıl yükleme yapmak mümkün, online yükleme seçeneğini varsa da göremedim?

Tekrar çok teşekkür ederim detaylı yanıtınız için . Başvurunuzda hayırlı bir netice almanız dileklerimle .
vividpink

New postby sseckin » Sun Aug 04, 2019 10:20 am

vividpink wrote:Detaylı açıklamanız için çok teşekkür ederim. Biraz zorlanarak da olsa goverment'ın kendi sitesinden dependent formunu bulup doldurabildim, randevular için de self-service seçtim . Self-service'de başvuru merkezine gitmeden önce nasıl yükleme yapmak mümkün, online yükleme seçeneğini varsa da göremedim?

Tekrar çok teşekkür ederim detaylı yanıtınız için . Başvurunuzda hayırlı bir netice almanız dileklerimle .

Gov.uk 'in sizi yönlendirdiği TLS contact'ın (self servis randevusu aldığınız) sitesine gittiğinizde orada"My Application" sayfası açılıyor direk ve orada randevu numaranız,randevu tarihiniz ve dosya yükleme kısmı çıkıyor ekranda.
sseckin

New postby DigitalPimp » Sun Aug 04, 2019 11:46 am

16 Nisan Croydon basvuru
2 Agustos olumlu sonucumu almis bulunmaktayim
DigitalPimp

New postby kinghenrytheviiith » Sun Aug 04, 2019 2:11 pm

Sensen wrote:
kinghenrytheviiith wrote:
experiences wrote:
Mantıken deneyimli olduğunuz konuyla gidilmeli ki bu işi orada da yapip bir business yönetebileceginıze ikna olsunlar. Tabi geçerli bir sebebiniz varsa iyice açıklarsınız.

Muhendisim ama farkli bir sektorde bir is yapmayi planliyorum. O sektorde is yaparken de gecmis satis ve pazarlama tecrubelerimden faydalanacagim ornek olarak. Ama neticede yapacagim is Turkiyede yaptigim islerden bambaska olacak temelde. Buna uygun bir plan tasarladigim taktirde yine de olasiligim cok mu dusuk olacak?

Detaylı konuşmadan, sizden bilgi almadan böyle olur veya olmaz demek çok zor fakat, satış pazarlama organizasyonu hakkında danışmanlık vb gibi birşeyler genel kapsam içinde yer alabilir belki . Ama ben Satıcam derseniz sanki olmaz gibi de geldi. Mesela hep jeneratör satan bir adam, evet pazarlama ve satış yöntemlerini biliyor ve kullanıyordur ama sektöre özel bilgisi olduğundan satıyor aslında. Şimdi tutup da kıyafet satıcam diyince aynı şey olmaz gibi geldi

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Planim take-away bir isletme acip yemek satmak aslinda. Buna uygun kafamda bir plan hazirladim. Resmi olarak business plane uygun hale getirecegim. Tum gelir ve giderlerimi hesapladim ayrica kabaca yillik projeksiyonlarini da yapmaya calistim. Buna tabi egitim ve tecrubem uymuyor. Normalde bir firmada bolge satis mudurlugu yapiyorum.
kinghenrytheviiith

New postby maddog » Sun Aug 04, 2019 3:37 pm

fatma wrote:Arkadaşlar merhaba, ECAA başvurusu yapmaya hazırlanıyorum ancak potansiyel müşteri mektubu bulmakta zorlanıyorum. Türkiye’den başvuru yapmaya çalışıyorum. Firmalara sipariş yönetimi, alternatif tedarikçi geliştirme, cost saving projeleri ile ilgili danışmanlık hizmeti ve operasyonel hizmet vermeyi planlıyorum. Londra’daki firmalarla iletişim kurma imkanım oldukça sınırlı. Attığım maillere hiçbir geri dönüş alamadım. Facebook üzerinden duyuru yaptım ancak sadece 1 kişiden yardım alabildim. Nasıl müşteri mektubu bulabilirim? Deneyimlerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim. Yada forum üyelerinden bana potansiyel müşteri mektubu verebilecek kimse var mı? Bu konuda destek olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler!!

Bir çok kişi benim gibi potansiyel müşteri mektubu olmadan aliyor ki benim 2 tane reddim vardı daha önceden ve red nedenlerinin arasında da potansiyel müşteri yok diyordu. Hatta 2. Başvurumda potansiyel müşteri verdim. Kalkıp bunlar türk dediler. Sanane kardeşim ben müşteri bulmuşum uk de . Irkına ne bakiyosun. Anlayacağin para konusunu iyi ayarlayamazsan bunlarida ayrıca sebep olarak sunarlar eğer herşey düzgünse potansiyel müşteriye ihtiyaç yok. Hem kendi 3 başvurum hemde bir çok kişinin başvurularından bildiğim budur.
maddog

New postby busrasahra » Sun Aug 04, 2019 8:24 pm

Merhaba arkadaşlar AA vizesi için evrak toplama aşamasındayım. İngilizce öğretmenlik mezunuyum 4 sene öğretmenlik yaptım fakat 3 senedir freelance olarak grafikerlik yapıyorum bir şirkette 6 ay çalıştım sgk kaydım var 1 ay önce başka bir şirkete girdim. Graphic ve web tasarımı sertifikam var müşterilerden mektup alıcam yaptığım broşür tasarım Vs belgeleri dosyaya koyucam. Eşim ve kızımı da dependant olacak. Başvurum bu pozisyonda olumlu sonuçlanma ihtimali nedir? teşekkürler
busrasahra

New postby Sensen » Sun Aug 04, 2019 8:49 pm

busrasahra wrote:Merhaba arkadaşlar AA vizesi için evrak toplama aşamasındayım. İngilizce öğretmenlik mezunuyum 4 sene öğretmenlik yaptım fakat 3 senedir freelance olarak grafikerlik yapıyorum bir şirkette 6 ay çalıştım sgk kaydım var 1 ay önce başka bir şirkete girdim. Graphic ve web tasarımı sertifikam var müşterilerden mektup alıcam yaptığım broşür tasarım Vs belgeleri dosyaya koyucam. Eşim ve kızımı da dependant olacak. Başvurum bu pozisyonda olumlu sonuçlanma ihtimali nedir? teşekkürler

Merhaba
Freelance çalışmalarınızda kendinize ait şirketiniz var mıydı? Eğer yokla yani yasal yolla kazanmadıysanız o kısmı söylemeniz yanlış olur geriye de sadece 6 aylık bir deneyim kalır o da az bir süre gibi geldi bana
Sensen

New postby busrasahra » Sun Aug 04, 2019 9:29 pm

Sensen wrote:
busrasahra wrote:Merhaba arkadaşlar AA vizesi için evrak toplama aşamasındayım. İngilizce öğretmenlik mezunuyum 4 sene öğretmenlik yaptım fakat 3 senedir freelance olarak grafikerlik yapıyorum bir şirkette 6 ay çalıştım sgk kaydım var 1 ay önce başka bir şirkete girdim. Graphic ve web tasarımı sertifikam var müşterilerden mektup alıcam yaptığım broşür tasarım Vs belgeleri dosyaya koyucam. Eşim ve kızımı da dependant olacak. Başvurum bu pozisyonda olumlu sonuçlanma ihtimali nedir? teşekkürler

Merhaba
Freelance çalışmalarınızda kendinize ait şirketiniz var mıydı? Eğer yokla yani yasal yolla kazanmadıysanız o kısmı söylemeniz yanlış olur geriye de sadece 6 aylık bir deneyim kalır o da az bir süre gibi geldi bana

Kendime ait şirketim yoktu fakat müşterilerim vardı doğum iznine ayrıldım 2 sene çocuğuma baktığım için sigortalı çalışmadım evden tasarım yaptım son 1 aydır sigortalıyım. Yapmış olduğum tüm çalışmaları portföy yaparsam ve müşterilerden mektup alırsam yeterli olacağını düşündüm
busrasahra

New postby Peresiades » Mon Aug 05, 2019 8:30 am

vividpink wrote:

Gov.uk sitesinden Turkish Businessperson için kendime başvuru yaptım ve randevu mu da alarak süreci tamamlamadım. Ama eşim ve oğlumun dependant başvurusu için gov.uk'de hiç uygun bir başlık göremedim Visa4UK üzerinden başvurularını yaptım. Randevularına kadar her şey tamamladım. Ama emailler gelince kafam karıştı. İki platformun formatları baya farklı.

Sorun olur mu dersiniz?
Gov.uk'deki menülerde ya UK içinden ya da Uk dışından başvuru diyor. UK dışından olanda d UK'ye gitmiş ve dependant'ları arkadan aldırıyorsunuz gibi belirttiyor. Kafam karıştı.

Merhaba, sorununuza bir çözüm bulabildiniz mi? Biz de aynı aşamadayız ve ne yapacağımızı bilemiyoruz .

Merhaba,
Kendime yeni sistemdem gov.uk üzerinden başvuru formu doldurdum. Eşime ve çocuğuma da Visa4Uk'den yaptım. 26 Haziran'da başvurduğumda sorun olmadı. Üstelik onlar eski sistem başvurusu olduğu için 165TL scan ücreti ödemedim, kendime ödedim :) Kendime de Visa4Uk'den yapabilirmişim aslında.
Ama şu an Visa4Uk hala aktif mi bilemiyorum. Sonucum olumlu oldu yine de. :)
Peresiades

New postby Sensen » Mon Aug 05, 2019 9:33 am

busrasahra wrote:
Sensen wrote:

Merhaba

Kendime ait şirketim yoktu fakat müşterilerim vardı doğum iznine ayrıldım 2 sene çocuğuma baktığım için sigortalı çalışmadım evden tasarım yaptım son 1 aydır sigortalıyım. Yapmış olduğum tüm çalışmaları portföy yaparsam ve müşterilerden mektup alırsam yeterli olacağını düşündüm

Okuduğum ve duyduğum, kazancınızın yasal olarak kazanılan para olması yani ispatı olan fatura, maaş gibi belgesi olan kazançlar olması lazım hal böyleyken sizin yasal olarak bu işi yapma sürenizi yazmanız lazım. Müşteri mektubunda sorun yok , maaşlı olarak çalışırkenki müşterileriniz olmuş olabilir bu kişiler. Fakat 3 senedir ben bu işi yapıyorum dediğinizde ispatı yok ( yasal olarak ) bi de epey gerilerde bu yazılmıştı , sen ülkende vergi ödememişsin benim ülkemde de mi böyle yapacaksın acaba diyip red verilebiliyormuş
Sensen

New postby isimgucumdizi » Mon Aug 05, 2019 4:12 pm

pepe wrote:
vividpink wrote:

Sorun olur mu dersiniz?

Merhaba,
Biz başvurumuzu 1 ağustos'ta Ankaradan yaptık. İzmirde yaşıyoruz ama orada başvuru ücreti alıyorlarmiş.
Randevu kısmı en basit is diye düşünüyorduk ama 3 gün uğraştım. Proje yazmak bu kadar dert olmamıştı.
Randevu için başka bir siteden 5 bölümden oluşan yönergeleri takip ettik. Muhtemelen siz de oraya bakınız. Ankara.anlasmasi diye bir site. Gerçekten çok yardımcı oluyor. Ta ki 5. Bölüme kadar. Orada visa4uk uzerinden basvuru anlatılıyor. sistem değişikliği yüzünden TLS den kayıt olamadık. Bunun için 6 saat uğramıtım. Olmayınca sonra govuk dan form doldurmaya başladım. Kendim için bitirdim. Eşim için ara tara Gov.uk üzerinden herhangi dependent başvurusu bulamadım. Sonuç olarak, benim için hem govuk dan hem visa4uk dan 2 başvuru oluşturdum. Tabiki ikisini de numaraları farklı. Bir tanesi kullanılacak. Eşim için de sadece visa4uk dan başvuru yaptık. Aynı saate randevu aldık. Bu arada randevu için visa4uk dan başvuru yapınca rndevu buradan alıniyor.view appointment kısmı. TLS den hicbirsey yapılmıyor. Govuk dan yapınca TLS sitesine yonleniyorsunuz kayit olup buradan randevu alınıyor.
Self servis seçtik ama yükleme yapmadan gittik. Oraya gidince eğer visa4ukdan yaptığım başvuru üzerinden yaparsak para almıyorlar ama takip edilemiyor. Govukdan olan başvurum üzerinden yaparsak 165 tl tarama parası alıyorlar ve TLS sitesinden takip yapabiliyorum. Eğer yükleme yapmış olsaydım para da vemeyecektim. Neyse.. ben govuk dan olanı yapalım dedim. 165 lira ödedim. Çok gereksiz oldu. Çünkü tarama yükleme işi basit birsey bir de takip ekranı bir avantaj saglamiyor. Takip etmesem de olurdu. Eşimin başvuru visa4ukdan olduğu için TLS kaydını orada yaptılar ve tarama parası da almadılar. İki başvuruyu aile diye birleştirdik dediler.
Orada söyledim. Govuk üzerinden neden dependent başvurusu yok diye. Ya da ben bulamadım diye. Bana güncelleme yapıyorlar. Belki o yüzden göremedim gibi saçma bir cevap verdiler. Yani onlar da bilmiyor. Bence cevap vermek icin boyle salladi. Niye visa4uk kapatmiyorlar anlamadık. Milletin kafası karışıyor felan dediler.

Çok karışık olduysa kusura bakmayın. Açık yazmaya çalıştım. Gene şöyle anlatayım.
Visa4ukdan yaparsanız zaten randevu da orada aliniyor. Sadece randevu tarihleri daha sinirli gözüküyor. Para odemiyorsunuz. TLS ofisinde TLS kaydı yapıp ücretsiz tariyorlar.ama sonra giriş yapıp basvuruyu takip edemiyorsunuz.
Gov.ukdan yaparsanız dependent başvurusu yok ya da ben bulamadım. Benim gibi dependent işini visa4ukdan kendinizinkini Govukdan yaparsınız. Sonra TLS sitesine yonlenip kayıt olur randevu alır self servisden belge yukleme yaparsınız gene para ödemezsiniz. Takip edebilirsiniz. Ya da 165 ödeyip orada taratirsiniz.

Tarama kısmına gelince yanlış yaparız diye yüklemedim ben ama gereksiz yere 165 verdim. Oradaki memur el alışkanlığı var tabi ama hızlıca çok da dikkat etmeden belgeleri sıralayıp tarattı. Renkli kağıtları var. Sıra şu şekilde.
1. Başvur evraginin ilk sayfası, Coverlatter, kimlik fotokopisi, askerlik belgesi, temiz kağıdı, is planı, İngiltere potansiyel müşteri mektupları
2.banka evrakları, altın bozduma makbuzu, bununla ilgili benim yazdığım bir açıklama mektubu, motorsikletimin ruhsatı
3 suan çalıştığım yerden aldığım kağıt. İşe giriş Bildirgesi, SGK dökümü, evlilik cüzdanı fotokopisi, ikametgah
4.cv, diplomalarım, sertifikalarım, Türkiye referansları.
5.ingilterede kalacağımız yerle ilgili Booking çıktıları, örnek ev fiyatları çıktıları
6. Eski pasaport fotokopileri.
Bunların arasına renkli kağıtlar koydu. İşte eğitimle ilgili, işle ilgili... felan yazıyordu. Dedigim gibi sıralama kısmı öyle çok özenli değildi.
Bence kendiniz yükleme yapabilirsiniz.
Ben matematik özel ders şirketi kurmak üzerine başvuru yaptım.

Umarım yardimci olabilmisimdir. Kolay gelsin...

Merhbalar

Ben de gov.uk den bir başvuru yaptım. eşim ve oğlumun bilgilerini dependant kısmında girdim. TLS de bir randevu olşutrdu. Eşim ve oğlum için ayrı bir randevuya ilgili hiç bir yönerge göremedim. gov.uk de de bulamadım. Bende herhangi bir evrak yükleme ekranı vs de çıkmadı. TLS in sitesinde sadece randevumu gorebiliyorum. Şu aşamada ne yapmalıyım fikir olan var mıdır?
isimgucumdizi

New postby Sensen » Mon Aug 05, 2019 6:21 pm

Niye bu ara haber yok? Gerçi 8-18 Temmuz arası bu forumdan başvuru da yok:/
Sensen

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü