Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby turna » Thu May 24, 2018 4:49 am

rbayrakoglu wrote:
kismetseolsun wrote:Arkadaslar IT sektorunde BP yazmaya calisiyorum ancak cok yavas ilerliyorum. Ozel bilgiler haricinde paylasim yapabilecek var midir acaba? Tesekkurler

sorularınız yazın bilenler yorum yazssın.. başkalarıda yararlansın diye, elimdeki BP lar. linkte.
https://mega.nz/#F!MmoDzaaB!EECCcaL5Q-uGPWpwONmU3Q

Merhaba, paylaşım için teşekkürler ama link maalesef çalışmıyor, tekrar paylaşabilir misin?
turna

New postby rbayrakoglu » Thu May 24, 2018 7:55 am

turna wrote:
rbayrakoglu wrote:
kismetseolsun wrote:Arkadaslar IT sektorunde BP yazmaya calisiyorum ancak cok yavas ilerliyorum. Ozel bilgiler haricinde paylasim yapabilecek var midir acaba? Tesekkurler

sorularınız yazın bilenler yorum yazssın.. başkalarıda yararlansın diye, elimdeki BP lar. linkte.
https://mega.nz/#F!MmoDzaaB!EECCcaL5Q-uGPWpwONmU3Q

Merhaba, paylaşım için teşekkürler ama link maalesef çalışmıyor, tekrar paylaşabilir misin?

elimdeki BP
https://drive.google.com/open?id=1RDqo9 ... WMniFIQfhS
rbayrakoglu

New postby kismetseolsun » Thu May 24, 2018 9:44 am

Arkadaslar merhaba,

Bankadan hesap dokumu almistim ancak aradan 5 ay gecti. Tekrar guncel sekilde alsam iyi olur diye dusunuyorum. Ancak sizce kac ay oncesinin dokumu olsa yeterli olur? Misal simdi alip 2 ay sonra basvuru yapabilecegim, dokuman eskimis olur mu?

Tesekkurler
kismetseolsun

New postby Emre » Thu May 24, 2018 10:49 am

En son hesap dökümü tarihinin başvuru tarihinden başlayarak 1 aydan eski olmaması gerekiyor.
Last edited by Emre on Thu May 24, 2018 7:59 pm, edited 1 time in total.
Emre

New postby turna » Thu May 24, 2018 10:50 am

çok teşekkür ederim, inanın işime çok yarayacak, ben henüz yeni başladığım için hazırlıklara iyi bir şablon olacak benim için. saolun.
turna

New postby kismetseolsun » Thu May 24, 2018 2:17 pm

@Emre tesekkurler. Bunu bilmiyordum.
Esim icin de banka dokumu gerekli olur mu sizce?

Tesekkurler.
kismetseolsun

New postby turna » Fri May 25, 2018 4:46 am

Arkadaşlar merhaba,

Benim iki sorum olacaktı,

1- Forumda yazılanlara bakınca başvuru sonuçlanınca giriş vizesi hemen çıkıyor, hatta bazen çok erken vize çıkmış oluyor ve sonucu aldıktan sonra kişinin 1 haftası falan kalıyor ingiltereye giriş için, şunu yapabiliyor muyuz? Mesela ben temmuzda başvurdum ama giriş vizemin Kasım gibi uzak bir zamanda çıkmasını istiyorum. Böylece sonuç geldiğinde ben planlarımı aceleye getirmeden yapmış olacağım. Kendi planımda yürüyebileceğim.

2- Eşim ve Çocuklarım ile en başında beraber başvuru yapsam (onlar dependant olacak şekilde) fakat ben oraya tek başıma gitsem, iş bulduktan sonra ve ev kiralatıktan sonra (yaklaşık 5 6 ay sonra) onları yanıma alsam? Bunu neden yapmak istiyorum? Çünkü başta dependant olarak başvuru yapmayan arkadaşlar daha sonra ailesini getirmek için zorlandıklarını, red aldıklarını söylediler.

Şimdiden cevaplar için teşekkürler.
turna

New postby violinist » Fri May 25, 2018 11:06 am

Merhabalar,

28 Şubat'da Ankara'dan yapmış olduğum başvuruya henüz yanıt gelmedi. UKVI'nin telefon numarasından da düzgün bir bilgi gelmiyor. Acaba 28 Şubat sonrası başvuran ve sonuç alan bir arkadaş var mı? Henüz 3 ay dolmadı ama diğer sonuçların gelme süresi çok daha kısa sürede olduğu için merak ettim.
violinist

New postby Yasinlife » Fri May 25, 2018 9:27 pm

Arkadaslar hepinize tavsiyem başvuru sonucunuzu takip etmeyi bırakın . Zaten decision made olduğunda mail geliyor. Aksi halde sinirleriniz bozulur. İngiliz sistemi yavaş ilerler. Hatta İngiltere'de ilk öğreneceğiz şey sıra beklemek olacaktır. O yüzden günlük hayatta ne yapıyorsanız onu yapmaya devam edin. Ben 2007 yılında 4.5 ay sonucunda red aldım. Ve gerçekten bekleme süreci sinirlerimi acayip bozmuştu. Sonra yeniden başvurup vizemi aldım. Ama şimdi düşünüyorum da hergun vize sayfasını tekrar tekrar kontrol etmek akşamı sayfanın başında yapmak felan çok büyük sorun oluşturabiliyor.

Bu arada sunuda söyleyeyim bir başvuru 15 günde sonuçlanırken diğeri 3 ay sürebilir. Bu tamamen vizenizi değerlendiren görevlinin evraklarını incelemesiyle alakalı. Umarım herkes istediği sonuca ulaşır.

Dediğim gibi en güzeli günlük hayatta ne yapıyorsanız ona konsantre olun ve bilgi mailinin gelmesini bekleyin.
Yasinlife

New postby FastUK19 » Sat May 26, 2018 6:40 am

@violinist biz de 28 Şubat Ankara başvurusuyuz ve bizim de sonucumuz daha gelmedi,yalnız değilsiniz yani,merak etmeyin.

Ama haklısınız süreç gerçekten yoruyor.
FastUK19

New postby Gemekler » Sat May 26, 2018 7:57 am

Merhaba herkese,

Visa durumunun sonuçlandığında Decision Made mailinin geldiğini biliyorum. Fakat onun dışında BP incelenmeye başladı yada buna benzer durum hakkında bilgi alabileceğim bir site var mı? Visa4UK sayfasından yada farklı bir yerden başvuru durumu hakkında bilgi almak mümkün müdür? Yada sadece beklemek mi gerekli?
Gemekler

New postby nickeda » Sat May 26, 2018 8:28 am

Herkese merhaba,

@violinist biz eşimle (o dependant olarak) 13 Mart'ta İstanbul'dan başvurduk. Kendisi başvurudan sonra yurtdışı seyahati olduğu için pasaportunu vermemişti.

24 Mayıs'ta tls'ten mail aldı, "karar verilmiştir, pasaportunuzu getirebilirsiniz" diye.

25 Mayıs'ta pasaportunu teslim ettik, benimkini sorduğumuzda "sizinki hala konsoloslukta" dediler. Eşime 7 gün içinde mail geleceğini, o maille pasaportu teslim almaya gelebileceğimizi söylediler.

Asıl başvuruyu yapan benim, benimkinden hala ses soluk yok =) Herkese sabır diliyorum.
nickeda

New postby kismetseolsun » Sat May 26, 2018 12:13 pm

Arkadaslar sizce neden sureler uzadi. 3 haftadan 1 aya sonrasinda ocak civarlarinda 2 aya cikan sure simdi 3 ay gorunuyor. Ingilizler hususi yavaslatma mi yapiyorlar sizce?

Ayrica dependent olan ese ait maddi belgelere (sgk, banka kayitlari vb) gerek var mi?
kismetseolsun

New postby FastUK19 » Sat May 26, 2018 1:03 pm

Arkadaşlar başvuru durumuyla ilgili bilgi alabileceğimiz bir mail adresi var mıdır?
FastUK19

New postby violinist » Sun May 27, 2018 2:20 pm

@FastUK19 https://www.gov.uk/contact-ukvi-inside-outside-uk

ama ucretli. fazla da birsey soylemiyorlar bosuna harcama parani

:)
violinist

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü