Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby teachercan » Tue Mar 31, 2020 10:29 am

Hka123 wrote:
teachercan wrote:11 Şubat parmak izi ve imza --> 18 Mart onay
BP ve evrakları kendin hazırladım/toparladım.
Sağlık Turizmi
Londra'da ev ofis

Merhaba bir sorum olacaktı başvurunuzu turkiyeden mi yaptınız 10 şubat londrada n başvuru yaptım hala cevap bekliyoruz

Adana'da başvurduk
teachercan

New postby teachercan » Tue Mar 31, 2020 10:39 am

onestop wrote:
teachercan wrote:Arkadaşlar benim gibi onay alıp da BRP teslim almaya gidemeyenler için güncel bilgi;
BRP kartları postanelerde şimdilik 60 iş günü salgın uzarsa daha fazla süre bekletilecek. 1 aylık vize yenileme işlemi için ücret alınmayacak diye bir paylaşım gördüm bir grupta.
Haydi hayırlısı

60 iş günü demişsiniz, bu ortalama 3 aya tekabül eder. bazı kaynaklarda 60 gün diyor (2 ay)

Bir facebook grubunda bizim durumda olan birisi Home Office'ten şöyle bir cevap almış. Aynı cevapta working days (iş günü) de diyor sadece gün de diyor
"Good Afternoon,

Thank you for your email.

Please be advised that fines will not be applicable due to the pandemic. In regards to a new entry clearance visa, we are unable to provide this information at this time. Please continue to monitor gov.uk/UKVI for further updates. BRPs will be held at the Post Office for 60 working days, which may be extended as a result of the pandemic.

Please be reassured that the Post Office will hold onto your BRP for at least 60 days, but this may be extended depending on current Covid-19 measures that are put in place, please attempt collection before contacting the BRP Collection team further

Kind regards, "
teachercan

New postby yazilimci » Tue Mar 31, 2020 6:06 pm

Home Office, bu vignette erteleme konusunu neden aciga kavusturmuyor anlamis degilim. Nisan ayinda ulkeye girmem gerekiyor ancak UK'de hayat durmusken bos yere gitmeye hic niyetim yok. Bir bilgilendirme yapilsa da kafa rahatligiyla plan yapabilsek.
yazilimci

New postby yazilimci » Wed Apr 01, 2020 12:07 pm

Research Cube wrote:Home Office, başvuru kılavuzunda, daha çok uzatma başvurusu yapanları ilgilendiren, bir değişiklik yaptı. Bu değişikliğe göre; uzatma başvurusunda sahte iş hesabı, sözleşme, anlaşma vb belge ibraz edenler önce bir mektupla uyarılacak ve savunma hakkı tanınacak, tatmin edici bir açıklama yapılamadığı takdirde uzatma verilmeyecek. Normalde kılavuz senede bir ancak güncelleniyordu. 14 Şubat'taki güncellemeden sonra bir güncelleme daha yapmaları, belgeleri daha sıkı bir incelemeye tabi tutacaklarını gösteriyor. Yeni vize başvurusu yapacak olanların da belgelerini özenle hazırlamalarını tavsiye ederim.

Anlasmalarin, faturalarin naylon olup olmadigini nasil anlayacaklar?
yazilimci

New postby Ms.Melly » Wed Apr 01, 2020 4:40 pm

Merhaba,
şu anda uk da yaşayan özellikle de ilk yılındaki aa lılar sakın gelmeyin burası bitti şeklinde uyarılarda bulunuyorlar özellikle de fb da.
ben dediğim gibi hala hazırlık aşamasındayım. bir çok belgem hazır sadece bp yazacağım. başvurmayı düşünen arkadaşlar, ne yapmayı düşünüyorlar. sonbahardan sonra ancak durumların normale dönmeye başlayacağı söyleniyor. ancak brexit ve dolayısıyla aa süreci de yıl sonunda biteceği göz önünde bulunduruldugunda şansımızı tüketebileceğimiz gibi bir tehlike var. her ne kadar brexit geçiş sürecinin uzatılması bekleniyor olsa da. tabi ki şu anda aa vizesi almak ve uk'e taşınmak çok istenen bir durum değil corona salgını ve mevcut ekonomik çöküş sebebiyle. lakin türkiyede de durum çok iç açıcı değil.
giden ve gitmeyi düşünen arkadaşlardan kıymetli yorumlarını rica ediyorum.
Ms.Melly

New postby oakyllw » Mon Apr 06, 2020 2:58 pm

Herkese merhabalar,

Bu sıralar cevap gelmeyecek yeni başvurulardan malum durumdan dolayı bu belli birşey fakat kimler başvuru yaptı mesaj altında toplarsak son durumları ilerleyen zamanlarda kontrol etmemiz kolay olabilir. Hem forum dışı haberleride paylaşmış oluruz.

@oakyllw 20 Mart başvuru/bekliyor
oakyllw

New postby kurca88 » Tue Apr 07, 2020 6:39 am

oakyllw wrote:Herkese merhabalar,

Bu sıralar cevap gelmeyecek yeni başvurulardan malum durumdan dolayı bu belli birşey fakat kimler başvuru yaptı mesaj altında toplarsak son durumları ilerleyen zamanlarda kontrol etmemiz kolay olabilir. Hem forum dışı haberleride paylaşmış oluruz.

@oakyllw 20 Mart başvuru/bekliyor

Merhaba,

1 sayfa öncesinde şu liste vardı zaten, bu aralar grupta pek hareket yok.

@mkice 31 Ocak Başvuru / Olumsuz 39 gün
@yılmaz 21 Ocak Dependant Başvuru / Olumlu 42 gün
@Berkke 19 Ocak Başvuru / 7 Şubat imza
@hka123 10 Şubat Başvuru /Londra/
@Freshfries 29 Ocak Başvuru / Olumlu 40 gün
@yazilimci 28 Ocak Başvuru / Olumlu 37 gün
@mlkmms 7 Şubat başvuru/ Olumlu 37 gün
@Ysfsskn 31 Ocak başvuru/ Olumlu 45 Gün
@unssal 10 şubat başvuru / Olumlu 37 gün
@oakyllw 20 Mart başvuru /
kurca88

New postby çömezabla » Fri Apr 24, 2020 5:08 pm

Merhaba herkese,
Saçma bir soru sorabilir miyim? Paranoya yaptım sanırım da. Online başvuruda TRAVEL HISTORY kısmında sadece son 2 ziyareti girebiliyorsunuz değil mi eğer AB ülkeleri, USA, UK vs ise ? 3. adımda başka bir ülkeye gittiniz mi sorusunda bu ülkeler dışındakiler diyor çünkü. Mesela 3. ülke yine AB vs ülkesi ise seçenlerde çıkmıyor bile.
çömezabla

New postby krdsh32 » Tue Apr 28, 2020 1:06 pm

Merhaba herkese,
fizyoterapist olarak ankara anlasmasina basvuru yapan var mi?
cevaplariniz icin simdiden tesekkurler
krdsh32

New postby onestop » Tue Apr 28, 2020 9:51 pm

Research Cube wrote:Gov.uk’de yapılan güncellemeye göre, oturuma hak yazanmış ve 30 günlük giriş vizelerinin süresi dolmuş olan kişiler, 30 günlük giriş vizesi yenileme işlemini 2020 yılının sonuna kadar ücretsiz şekilde yapabilecekler.

Ek bilgi olarak paylaşmak istedim:

Vignette'in fiziksel basımı Vize Başvuru Merkezleri tekrar açılınca mümkün olacak. Seyahat yasakları sebebiyle UK'de postaneden ya da belirtilen adresten BRP'ler (Biyometrik Oturum Kartları) zamanında alınamadığı için kesilen ceza da kaldırıldı.
onestop

New postby quel » Thu Apr 30, 2020 4:41 pm

teachercan wrote:11 Şubat parmak izi ve imza --> 18 Mart onay
BP ve evrakları kendin hazırladım/toparladım.
Sağlık Turizmi
Londra'da ev ofis

ben de benzeri bir bp ile basvurmayi dusunuyorum. bu konuda sizin turkiyede tecrubeniz var miydi?
quel

New postby barisbagis » Fri May 01, 2020 10:55 am

Arkadaslar herkese selam. 6 ay once buyuk umutlarla ingiltereye gelip aradigini bulamayan mimar bir aileyiz. Dependant olup calisma iznini uzerime almak icin tekrar basvuru yapmak ve bu basvuruyu TR"de iken yaptigimiz gibi kendimiz yapmak istiyoruz.

UK'den vize turunu esi ile degismek icin tekrar basvuru yapan ve bu basvuruyu kendi yapan kimse oldu mu buralarda bunu merak ediyorum. TR"de iken kaynak coktu adim adim izleyerek buraya sorular sorarak onayi almayi basarmistik ancak su anda en basiti banka dokumu vs istenince TR hesaplarimizi mi UK hesaplarimizi mi sunacagiz bunu bile bilmiyoruz.

Konu hakkinda (UK yeni basvuru) bir rehber, bilgilendirici bir yazi yada tecrube etmis bir uye var ise tecrubelerinden faydalanmak isterim.

Cok tesekkur ederim.
barisbagis

New postby istanbullondra » Sat May 02, 2020 2:32 pm

Merhabalar,
Bir arkadaşımız sizinle benzer durumdaydı.
Kendisi öğretmen, eşi mühendisti. Planladıkları gibi gitmeyince işler, yeniden başvuru yaptılar.
Danışmanla çalıştıkları için net adım adım prosedürlerini bilmiyorum.

Mart ayında İngiltere'den başvuru yaptılar, halen sonuç bekliyorlar. Ana başvuranın hem TR hem UK hesabını gösterdiler. (Aslında para, ana başvuranın hesabında oldugu ve kaynağını açıklayabildiğiniz sürece, hangi hesabı gösterdiğiniz önemli değil bence)

Onları bu başvuruda cesaretlendiren bahsettikleri olumlu bir ayrıntıyı paylaşmak istedim sizinle.(Belki siz de biliyorsunuzdur) Başvuruları sonuçlanana kadar mevcut durumları aynen devam ediyor yani mevcut dependentın çalışma izni halen geçerli. Bunu bir avantaj olarak görüyorum ben de. Yeni vizeye başvurdunuz diye mevcut vizenizde bir değişiklik olmuyor.

Dolayısıyla, yapacağınız yeni başvuru sonucunda daha rahat iş bulacağınızı düşünüyorsanız denemeye değer.

Umarım her şey daha iyi olur.

barisbagis wrote:Arkadaslar herkese selam. 6 ay once buyuk umutlarla ingiltereye gelip aradigini bulamayan mimar bir aileyiz. Dependant olup calisma iznini uzerime almak icin tekrar basvuru yapmak ve bu basvuruyu TR"de iken yaptigimiz gibi kendimiz yapmak istiyoruz.

UK'den vize turunu esi ile degismek icin tekrar basvuru yapan ve bu basvuruyu kendi yapan kimse oldu mu buralarda bunu merak ediyorum. TR"de iken kaynak coktu adim adim izleyerek buraya sorular sorarak onayi almayi basarmistik ancak su anda en basiti banka dokumu vs istenince TR hesaplarimizi mi UK hesaplarimizi mi sunacagiz bunu bile bilmiyoruz.

Konu hakkinda (UK yeni basvuru) bir rehber, bilgilendirici bir yazi yada tecrube etmis bir uye var ise tecrubelerinden faydalanmak isterim.

Cok tesekkur ederim.
istanbullondra

New postby derin » Mon May 04, 2020 12:05 am

Merhaba arkadaşlar, Türkiye'de ki başvuru merkezi açıldı mı? Şu an süreç nasıl işliyor?
derin

New postby oakyllw » Wed May 06, 2020 9:24 pm

derin wrote:Merhaba arkadaşlar, Türkiye'de ki başvuru merkezi açıldı mı? Şu an süreç nasıl işliyor?

Bir ara Mayıs başına randevu sistemi açıktı. Fakat şuan TLS ofisleri kapalı. Bu sadece Türkiye'ye özgü değil. Diğer ülke merkezlerini sorguladım her ülkede ekranda yazan aynı. Sanırım Uk durumuna göre açacacaklar merkezleri.

https://pos.tlscontact.com/turkey

Bu sayfadan takip edebilirsiniz.
oakyllw

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü