Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Sensen » Wed Aug 21, 2019 10:34 am

Sonucumuz olumlu . Elimiz ayağımız titredi resmen hemen yazamadım
Giriş ilk tarih 29 Ağustos vermişler o da iyi oldu hemen bugün başlamadı en azından

Danışmanla çalıştık, bazı özel durumlarımız nedeniyle sorun olsun istemedik .Danışmanımız avukat Hüseyin Bey /Visavis .İşinde bilinçli ve bilgili geldi bize ve sonuç istediğimiz gibi de oldu.

Şimdi sırada şirketimle konuşmak var o en zoru görünüyor gözüme:/

Bekleyen herkesin ve başvuracak herkesin olumlu sonuç alması dileği ile...
Sensen

New postby sseckin » Wed Aug 21, 2019 10:35 am

barisbagis wrote:Selamlar herkese. Ortaklı başvuruda ortakların kendi arasında bir partnership sözleşmesi yapması mı tavsiye ediliyor? Bu konuda bilgisi olan var mı?

Ay sonunda başvuru yapmayı planlıyoruz. BP bitti. Alanımız BIM danışmanlığı, inşaat ve mimarlık projelendirme hizmetleri. Mimar yada inşaat işiyle uğraşan arkadaşlar var ise tanışmak ve fikir alışverişinde bulunmak isteriz.

sitemiz de hazır :) bekleriz

http://www.bimrein.com

Merhabalar. Biz de ortaklı şirket kurulumu ile içmimarlık ve mimari görselleştirme şirketi üzerinden başvurumuzu yaptık. Ortaklı başvurularda Partnership Agreement gerekli. Şirketin yönetimi, kimin yönetici ortak olacağı, şirkette bir karar alınacaksa bunun nasıl alınacağı vs şeklinde maddeler halinde anlatmanızda fayda var.

Cover Letter'larınızda da daha önceden birbirinizi tanıdığınızı varsa daha önce de ortak iş yaptığınızı o yüzden ortaklı çalışmakta sorun yaşamaycağınızı falan belirtin.

Bol şanslar :)
sseckin

New postby Sensen » Wed Aug 21, 2019 10:37 am

Ben nerdeyse bir seneye yakındır bu foruma günde defalarca kere girdim,ilk sayfadan itibaren tüm yazılanları okudum hatta bir defter tuttum her bilgi çok değerliydi , ilk başlarda soracak soru bulamadığımdan çok da yazmadım ama her gün okudum. Vizesi geleceklerle bekleme süreçlerinde heyecanlandım sonucu olumlu olduğunda sevindim hemen eşime haber verdim :) gerçekten güzel bir forum burası .
Sensen

New postby maddog » Wed Aug 21, 2019 10:38 am

Sensen wrote:Sonucumuz olumlu . Elimiz ayağımız titredi resmen hemen yazamadım
Giriş ilk tarih 29 Ağustos vermişler o da iyi oldu hemen bugün başlamadı en azından

Danışmanla çalıştık, bazı özel durumlarımız nedeniyle sorun olsun istemedik .Danışmanımız avukat Hüseyin Bey /Visavis .İşinde bilinçli ve bilgili geldi bize ve sonuç istediğimiz gibi de oldu.

Hayirli olsun !
maddog

New postby Sensen » Wed Aug 21, 2019 10:38 am

barisbagis wrote:
eddardstark wrote:
Jumanji3 wrote:Merhaba,

Konuyla ilgili çok yeni başımdan geçen durumu paylaşmak istiyorum.

IT alanında çalışıyorum ve anlaşmayı benim üzerimden yapıp, vizeleri aldık. Ancak geldiğimde gördüm ki, gerçekten IT alanında inanılmaz fırsatlar var ve self-employed vizesi ile maalesef bunların çok büyük bir çoğunluğundan yararlanamıyorsunuz. Şu an çok ciddi şekilde, 31 Ekim'den önce eşim üzerinden tekrar başvurmayı planlıyorum. Bunun için enerjim var mı çok emin değilim ama gelen iş tekliflerinin tümünün vize tipinden dolayı kaçmış olması çok moral bozucu gerçekten.

İkinizin de aynı anda başvurması mümkün mü bilmiyorum ama bildiğim tek şey, büyük firmalarda iş bulabilecek olan kişi üzerinden bu anlaşmayı yapmaMAnız. (Bu düşünceleri eşinizin de Ankara Anlaşması vizesi alabilecek olduğu düşünülerek yazdım, eşiniz vizeyi alabilecek deneyimde değilse, tabiki yapacak bişey yok.)

Benim başvuru daha belli olmadı, eşim için de başvuru hazırlıkları yapıyoruz ancak Kimya alanında AA ile giden kimse yok sanırım, günlerdir çeşiti gruplarda soruyoruz, dönüş yapan yok :(

sadece sesli düşünüyorum. Oraya AA ile gidip piyasada 1 yıl içerisinde sizi işe almak için sponsor olacak bir firma ile anlaşsanız. onlar size sponsor olduğunda ise vize türünüzü değiştireniz hem siz hem de eşiniz çalışan vizesi ile hayatlarınıza devam edemez misiniz? Bunu sizi örnekleyerek sordum ama benim de aklımda en kötü böyle yapılır mı acaba diye geçiyordu bu soru ne zamandır.

MAntıken yapılır
Ama iyi araştırın AA vatandaşlığa gidiyor sponsorluk gidiyor mu acaba
Sensen

New postby osi » Wed Aug 21, 2019 10:40 am

Sensen wrote:Sonucumuz olumlu . Elimiz ayağımız titredi resmen hemen yazamadım

Hayirli olsun tebrikler Ilk basvuru yaparken giris tarihibi ne yazmistiniz ?
osi

New postby Sensen » Wed Aug 21, 2019 10:43 am

barisbagis wrote:Selamlar herkese. Ortaklı başvuruda ortakların kendi arasında bir partnership sözleşmesi yapması mı tavsiye ediliyor? Bu konuda bilgisi olan var mı?

Ay sonunda başvuru yapmayı planlıyoruz. BP bitti. Alanımız BIM danışmanlığı, inşaat ve mimarlık projelendirme hizmetleri. Mimar yada inşaat işiyle uğraşan arkadaşlar var ise tanışmak ve fikir alışverişinde bulunmak isteriz.

sitemiz de hazır :) bekleriz

http://www.bimrein.com

Merhaba , eşim de mimar . Onun üzerinden başvurduk
Sensen

New postby barisbagis » Wed Aug 21, 2019 11:24 am

ya ne çok meslektaş varmış. bir şekilde iletişimde olalım sizler için de sakıncası yoksa. özellikle başvuru sürecinin sonundaki bize sizin daha önce tecrübe ettikleriniz çok katkı sağlayacaktır diye düşünüyorum. özel mesaj yok sanırım nasıl bilgileriniz alabilirim tabi paylaşmak isteyen olursa.

sseckin rica etsem sizin parnetship sözleşmesini özel bilgileri silip yada örneği varsa o şekli ile paylaşmanız mümkün mü acaba?
barisbagis

New postby gulhanu » Wed Aug 21, 2019 11:46 am

merhabalar, forumda bu aralar çok soru soruyorum ama hiç cevap alamıyorum. Business Plani kendim yazıyorum aklıma takılan her konuda buraya geliyorum ama yeni sorumun cevabını bulamadım.
Daha önce sales consultant olarak başvurup olumlu sonuç alan var mı? Varsa sormak istediğim konular var.
gulhanu

New postby sseckin » Wed Aug 21, 2019 11:52 am

barisbagis wrote:ya ne çok meslektaş varmış. bir şekilde iletişimde olalım sizler için de sakıncası yoksa. özellikle başvuru sürecinin sonundaki bize sizin daha önce tecrübe ettikleriniz çok katkı sağlayacaktır diye düşünüyorum. özel mesaj yok sanırım nasıl bilgileriniz alabilirim tabi paylaşmak isteyen olursa.

sseckin rica etsem sizin parnetship sözleşmesini özel bilgileri silip yada örneği varsa o şekli ile paylaşmanız mümkün mü acaba?

Tekrardan selamlar.
Partnership Agreement için şu sitedeki şablonu kullanabilir, gerekli yerlere kişisel bilgileri ekleyerek kişisel bilgisayarınıza indirebiliriniz.

https://www.jotform.com/pdf-templates/p ... t-template

Bu forumda sanırım kişisel bilgileri paylaşmak yasak e-mail vb gibi.
Bu videoda da Ankara anlaşması başvurusu sonrası ile ilgili bir çook bilgiye ulaşabilirsiniz :)
https://www.youtube.com/watch?v=qwkOvFf-vP0&t=4s
sseckin

New postby barisbagis » Wed Aug 21, 2019 12:10 pm

sseckin wrote:
barisbagis wrote:ya ne çok meslektaş varmış. bir şekilde iletişimde olalım sizler için de sakıncası yoksa. özellikle başvuru sürecinin sonundaki bize sizin daha önce tecrübe ettikleriniz çok katkı sağlayacaktır diye düşünüyorum. özel mesaj yok sanırım nasıl bilgileriniz alabilirim tabi paylaşmak isteyen olursa.

Tekrardan selamlar.
Partnership Agreement için şu sitedeki şablonu kullanabilir, gerekli yerlere kişisel bilgileri ekleyerek kişisel bilgisayarınıza indirebiliriniz.

Bu videoda da Ankara anlaşması başvurusu sonrası ile ilgili bir çook bilgiye ulaşabilirsiniz :)

Gönderdiğiniz formu inceledim. Biz şu anda ortak değiliz. İki ayrı çalışanız. Orada ortak şirket kurma amacındayız. Sizin gönderdiğiniz örnek form oldukça detaylı. Zaten şirket kurulumu için muhasebeci ve avukat eşliğinde bu sözleşme yapılacaktır olumlu olduğu takdirde. Ben daha çok 1 sayfalık bir açıklama gibi bir sözleşme düşünmüştüm. Sonuçta şirket adresimiz vs. yok ortada resmi hiç bir bilgi yok.

Bu durumda orada kuracağımız şirkette ortak olarak %50 %50 hak sahibi olacağımızı ve tüm kararları ortak alıp anlaşmazlık durumunda UK mahkemeleri sorumludur gibi 1 sayfalık bir kağıt imzalasak kötü bir fikir mi sizce?
barisbagis

New postby sseckin » Wed Aug 21, 2019 12:25 pm

barisbagis wrote:
sseckin wrote:

Tekrardan selamlar.

Gönderdiğiniz formu inceledim. Biz şu anda ortak değiliz. İki ayrı çalışanız. Orada ortak şirket kurma amacındayız. Sizin gönderdiğiniz örnek form oldukça detaylı. Zaten şirket kurulumu için muhasebeci ve avukat eşliğinde bu sözleşme yapılacaktır olumlu olduğu takdirde. Ben daha çok 1 sayfalık bir açıklama gibi bir sözleşme düşünmüştüm. Sonuçta şirket adresimiz vs. yok ortada resmi hiç bir bilgi yok.

Bu durumda orada kuracağımız şirkette ortak olarak %50 %50 hak sahibi olacağımızı ve tüm kararları ortak alıp anlaşmazlık durumunda UK mahkemeleri sorumludur gibi 1 sayfalık bir kağıt imzalasak kötü bir fikir mi sizce?

Evet şuanda kurulmuş bir şirket yok. Potansiyel kurulacak şirket hakkında, geçerliliği de vize onayı alınıp ingiltere'ye girişten itibaren başlayacak şekilde bu şablon detayında hazırladık biz partnership agreement'ı. Sonuçta business planımızda potansiyel şirket ismimizden, logomuza, internet sayfamıza kadar her şeyi sunmuştuk.

Sizin söylediğiniz şekilde de aşağı yukarı 1 sayfalık, değindiğiniz temel bilgileri içeren bir ortaklık sözleşmesi de işinizi görür diye düşünüyorum. Biz ortaklı başvurular hakkında çok örnek olmadığı için elimizde, biraz pimpiriklenip olabildiğince detaylı profesyonel çalışmaya dikkat ettik.
sseckin

New postby maddog » Wed Aug 21, 2019 1:01 pm

FB de 22 temmuz basvuru sonuclari da gelmis.

@osi bir haftalik bi sira kaldi diyelim artik :/
maddog

New postby canozdemir » Wed Aug 21, 2019 1:23 pm

FBda nereden takip edebiliyoruz? Forumda sira bizde heyecanla bekliyoruz.
canozdemir

New postby Sensen » Wed Aug 21, 2019 1:37 pm

canozdemir wrote:FBda nereden takip edebiliyoruz? Forumda sira bizde heyecanla bekliyoruz.

Birçok sayfa var
Ecaa veya Ankara anlaşması diye aratın hepsine üye olun
Sensen

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü