Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby maddog » Thu Aug 22, 2019 10:27 am

osi wrote:
maddog wrote:FB de 22 temmuz basvuru sonuclari da gelmis.

@osi bir haftalik bi sira kaldi diyelim artik :/

Galiba bizim pasaportları kıyıda köşede bir yerde unuttular.

Osi sende benim gibi iki dakkada bir bakiyosun galiba, arada sapitiyor, 10 dakkadir falan acilmiyordu, simdi PC'den denedim acildi yine.

Araci kurum unutmamis gondermiste aciliyor tracking. :) ama artik konsoloslukta ne yapiyorlar bilemiyoruz :)

Benim ingilterede arkadasimin pasaportunu kaybetmislerdi aylarca pasaportsuzdu.. sonra bulundu.
maddog

New postby Cgr » Thu Aug 22, 2019 10:28 am

Merhaba,
Ben geçen ay tesadüfen "Ankara Anlaşması" diye bir şeyin varlığını öğrendim ve şu an "potansiyel müşteri mektubu" dışında tüm belgelerimi hazırladım (danışman firma yardımı ile). Bir finansçı olarak başvuruyorum ve "finans ve CRM danışmanlığı şirketi" kuruldu.
Sizden "potansiyel müşteri mektubu" konusunda yardım rica ediyorum. Maalesef İngiltere' de bir tanıdığım yok. Evrakın bir formalite olduğunu da düşünürsek bu konuda yardım alabileceğim bir yönlendirmede bulunabilir misiniz?
Şimdiden teşekkür eder, herkese bol şans dilerim.
Cgr

New postby maddog » Thu Aug 22, 2019 10:34 am

Cgr wrote:Merhaba,
Ben geçen ay tesadüfen "Ankara Anlaşması" diye bir şeyin varlığını öğrendim ve şu an "potansiyel müşteri mektubu" dışında tüm belgelerimi hazırladım (danışman firma yardımı ile). Bir finansçı olarak başvuruyorum ve "finans ve CRM danışmanlığı şirketi" kuruldu.
Sizden "potansiyel müşteri mektubu" konusunda yardım rica ediyorum. Maalesef İngiltere' de bir tanıdığım yok. Evrakın bir formalite olduğunu da düşünürsek bu konuda yardım alabileceğim bir yönlendirmede bulunabilir misiniz?

Merhaba bu konu ile alakali ben bisiler yazmistim gecmis post'larda. Ama ozet olarak hersey duzgunse potansiyel musterin yok diyip de red vermeleri diye birsey yok. Ben potansiyel musteri gostermeden basvurdum.
maddog

New postby Cgr » Thu Aug 22, 2019 11:06 am

maddog wrote:

Merhaba bu konu ile alakali ben bisiler yazmistim gecmis post'larda. Ama ozet olarak hersey duzgunse potansiyel musterin yok diyip de red vermeleri diye birsey yok. Ben potansiyel musteri gostermeden basvurdum.

Forumda detaylı araştırma yaptım ve mektupsuz onaylananlar, mektuplu olmasına rağmen mektup verenin türk olmasından dolayı red olanlar v.s. örnek veren arkadaşlara rastladım. sadece red riskini minimize etmeye çalışıyorum. Cevabın için teşekkür ederim.
Cgr

New postby maddog » Thu Aug 22, 2019 11:27 am

Cgr wrote:
maddog wrote:

Forumda detaylı araştırma yaptım ve mektupsuz onaylananlar, mektuplu olmasına rağmen mektup verenin türk olmasından dolayı red olanlar v.s. örnek veren arkadaşlara rastladım. sadece red riskini minimize etmeye çalışıyorum. Cevabın için teşekkür ederim.

iste o potansiyel musteri teklifine bunlar turk ya denilen kisi benim :) ama benim para konusunda sikintilarim vardi o zamanlar ve para konusu sikinti olunca yanina 3-4 tane daha sebep koyup reddediyorlar. Para konusu duzgunse, BP niz duzgunse musteri ile ugrasmaniza, kafanizi yormaniza gerek yok. hayirli olsun simdiden.
Kendi arkadaslarimda musteri gostermeden aldilar, bilginiz olsun.

Danismaniniz uyaracaktir zaten ama linkedinden gelen conract veya permanent job'lari gosterip refere etmeyin. Oyle red alan bir case vardi 1 yil once.
maddog

New postby caca » Thu Aug 22, 2019 11:48 am

merhaba bende de potansiyel müşteri yazısı yok . IT sektöründeyim, sizce gerek var mı ? bu banka hesaplarında acaba aktif tl hesabı mı gösterilmeli mi ? sadece yeni açılan doviz hesabı mı ?
caca

New postby Sensen » Thu Aug 22, 2019 11:59 am

gagalikirpi wrote:Biz de bugün benim ve oğlumun pasaportlarımızı aldık. Vizemiz istediğimiz tarih olan 1-31 Ekim arası olarak çıkmış. Eşim pasaportunu teslim etti. Ondan haber bekleyeceğiz.
Ben de mimarım, ayrı bir başlık altında buluşup kışın Londra’da bir buluşma ayarlamaya ne dersiniz?

Hayırlı olsun gagalıkirpi . Evet ne güzel olur paylaşımlar da oşur ileride şurda şu iş var ben alamıyorum sen git ilgilen gibi:)
Sensen

New postby maddog » Thu Aug 22, 2019 12:05 pm

caca wrote:merhaba bende de potansiyel müşteri yazısı yok . IT sektöründeyim, sizce gerek var mı ? bu banka hesaplarında acaba aktif tl hesabı mı gösterilmeli mi ? sadece yeni açılan doviz hesabı mı ?

Aktif hesabinizin transaction'lari paranin kaynagini bilmeleri acisindan onemli, dovize cevirdiyseniz onunda transactionini alirsiniz. Bende IT sektorundeyim, bence gerek yok arkadaslarimdan sadece bir tanesi vererek aldi. Bir cok kisi hele de tr'den basvuranlar vermeden aliyor.

Ben de gol yememek icin transaction'lari bile oturup ingilizceye cevirdim. keceli kalemle isaretledim onemli gordugum hareketleri, maas girdisi,doviz cevirimleri gibi.
maddog

New postby Sensen » Thu Aug 22, 2019 12:08 pm

ebruelif wrote:Merhabalar,

Ben 25 yaşındayım. Makina mühendisiyim. 2.5 yıldır çalışıyorum. İngiltere'ye 2016 yılında dil eğitimine gittim. 3 ay kaldım. Geçen yıl haziran ayında 1 hafta turist vizesiyle Londra'da kaldım. Şuan 2021 Ocak ayına kadar 2 yıllık turist vizem var.

Normal şartlarda seneye haziran gibi gibip, 1 ay sonrasında Ankara anlaşması'na erkek arkadaşımla beraber başvurmayı düşünüyordum. Erkek arkadaşıma da 6 aylık turist vizesi alarak beraber gitmeyi düşünüyorduk.

Sorun şu ki vizem olmasına rağmen işim sebebiyle yarın uçağa atlayıp İngiltere'ye gidemiyorum. Normalde Türkiye başvuruları ile ilgili olumlu şeyler duymuyorum. Ama 31 Ekim'de Ankara Anlaşması'nın bitiyor oluşu şuan beni Türkiye'den başvuru yapmalıyım diye düşündürüyor. Sonuç olarak ben yarın İngiltere'ye gidemediğime göre, anlaşmanında herkes biteceğini söylediğine göre, Türkiye'den başvuru yapmayı en azından denemem gerektiğini düşünüyorum.

Bir kaç kafama takılan soruyu sormak istiyorum. Ben makina, erkek arkadaşım inşaat mühendisi. Beraber yaşamıyoruz bunu kanıtlayacak bir kira sözleşmesi vs. yok ama beraber başvuru yapmak istiyoruz. İyi bir iş planıyla bunun olabilirliği ne olur?

Diyelim ki 1 Ekim'de başvuruyu gerçekleştirdik, bize 1 yıllık vize çıktı, ülkeye giriş tarihini 30 ekim olarak verdi, o gün ülkeye girip kartımızı alıp geri döndük. Ve şirketi açma tarihimiz ocağı buldu. Bunda bir sorun olur mu? Belli bir süresi var mı?

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler

Ayrı ayrı başvurun veya daha kolayı hemen nikah yapın (tabii evlenmek istiyorsanız). Bu şekilde başvurun ki biri iş sahibi diğeri çalışma iznine sahip olsun. Makine ve inşaat birlikte nasıl bir ortaklık olur bilemedim ama zaten birinizin iş izni olması açayip rahat olur kim rahat iş yaparım maaşlı diyorsa diğeri üzerinden başvurun
Brp gidip alıp gelirsiniz sonra işe devam edersiniz ama uzatmaya az süre kalır hallederiz müşteri buluruz geçimimizi sağlayacak kadar fatura keseriz diyorsanız sorun yok (yılın çoğunda İngiltere’de olmalısınız burası kesin ) . Müşteri bulamayanlar bir şekilde hatır gönül birilerine fatura kesiyor ayarlıyor durumunu
Sensen

New postby Sensen » Thu Aug 22, 2019 12:09 pm

@ebruelif hiç İngiltere’den başvurmayın 4-5 ay beklemeyin bu ara en geç benim geldi ki bayram filan girdi araya o da 33 gün ( pasaportunu sonradan teslim edenler hariç)
Sensen

New postby caca » Thu Aug 22, 2019 1:35 pm

maddog wrote:
caca wrote:merhaba bende de potansiyel müşteri yazısı yok . IT sektöründeyim, sizce gerek var mı ? bu banka hesaplarında acaba aktif tl hesabı mı gösterilmeli mi ? sadece yeni açılan doviz hesabı mı ?

Aktif hesabinizin transaction'lari paranin kaynagini bilmeleri acisindan onemli, dovize cevirdiyseniz onunda transactionini alirsiniz. Bende IT sektorundeyim, bence gerek yok arkadaslarimdan sadece bir tanesi vererek aldi. Bir cok kisi hele de tr'den basvuranlar vermeden aliyor.

Ben de gol yememek icin transaction'lari bile oturup ingilizceye cevirdim. keceli kalemle isaretledim onemli gordugum hareketleri, maas girdisi,doviz cevirimleri gibi.

Aynı safya üzerinde mı belirttiniz yoksa ayrıca bir sayfa mı düzenlediniz acaba ?
caca

New postby maddog » Thu Aug 22, 2019 1:38 pm

caca wrote:
maddog wrote:

Aynı safya üzerinde mı belirttiniz yoksa ayrıca bir sayfa mı düzenlediniz acaba ?

ayni sayfa uzerinde
maddog

New postby osi » Thu Aug 22, 2019 2:14 pm

maddog mail atmıştın dönüş yaptılarmı ?
osi

New postby barisbagis » Thu Aug 22, 2019 9:05 pm

Bir sorun var arkadaşlar. İşsizlik maaşı almak başvuruda olumsuz bir durum yaratır mı sizce? 2 adyır işsizlik maaşı alıyorum aylık 2 bin lira. Sigorta kayıtlarımda görünmüyor hiç karıştırmasam mı sizce bu ptt dekontlarını koyarak? Yoksa güzelce açıklayarak koymam mı daha mantıklı olur?
barisbagis

New postby maddog » Fri Aug 23, 2019 1:12 am

osi wrote:maddog mail atmıştın dönüş yaptılarmı ?

Osi turkce siteleri var turk calisanlari var turkce mail attim bende, bugun mail geldi ingilizce mail atin diye.
Az once ayni maili ingilizce yazip gonderdim.. ne olursa olsun bekleyecez. valvarn'in dedigi gibi galiba. Senin mailine falan cevap geldi mi ?

En son kimlere cevap geldi onuda bilmiyoruz en son du 22 temmuz'a cevap gelmisti..
maddog

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü