Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby mrbwrayz » Thu Jun 20, 2019 8:16 pm

emre8369 wrote:
mrbwrayz wrote:Merhabalar,
14 Mayıs İstanbul merkezli başvurum ile ilgili olarak 17 Haziranda TLS den Pasaportumu alabileceğime dair mail aldım. Şehir dışında olduğumdan dolayı pasaportumu bugün teslim alabildim. Elektrik Mühendisi olarak başvurmuştum ve sonuç çok şükür OLUMLU oldu.

Emek veren ve bekleyen tüm arkadaşların başvurularının olumlu yanıt alması temennisiyle..

Tüm AlaturkaLondra forum ailesine sevgiler..

Merhaba Hayırlı olsun.
bende 27 mayıs tarihinde elektrik mühendisi olarak başvurdum. İŞ planınızın içeriği neydi
ve hesabınızda ne kadar gösterdiniz.

Teşekkür ederim..
İş planımda Türkiyede yaptığım iş olan Yenilenebilir Enerji alanında Güneş Enerjisi santralleri ağırlıklı hazırladım. Bunun dışında Elektrik mühendisliğinin proje,şantiye-saha kurulumu, bakım&onarım mühendisliği olarak alt başlıklar belirledim.

Siz hangi alanlarda hazırladınız? Umarım güzel haberler alırsınız ..
mrbwrayz

New postby mrbwrayz » Thu Jun 20, 2019 8:24 pm

emre8369 wrote:
14 Mayıs İstanbul merkezli başvurum ile ilgili olarak 17 Haziranda TLS den Pasaportumu alabileceğime dair mail aldım. Şehir dışında olduğumdan dolayı pasaportumu bugün teslim alabildim. Elektrik Mühendisi olarak başvurmuştum ve sonuç çok şükür OLUMLU oldu.

Emek veren ve bekleyen tüm arkadaşların başvurularının olumlu yanıt alması temennisiyle..

Merhaba Hayırlı olsun.
bende 27 mayıs tarihinde elektrik mühendisi olarak başvurdum. İŞ planınızın içeriği neydi

İkinci soru gözden kaçmış pardon :)
Şirket harcamaları ve bütçesi 5000£ belirlemiştik. Buna ek olarak bankadaki birikim hesabımı kullandım; yani totalde 14000£ ile başvuruyu gerçekleştirdik.
mrbwrayz

New postby emre8369 » Fri Jun 21, 2019 4:05 am

ank2uk88 wrote:
emre8369 wrote:

Merhaba Hayırlı olsun.

Sizin sonucunuz geldi mi peki ?

Hayır henüz sonuç gelmedi sabırsızlıkla bekliyorum.
emre8369

New postby emre8369 » Fri Jun 21, 2019 4:08 am

mrbwrayz wrote:
emre8369 wrote:

Merhaba Hayırlı olsun.

Teşekkür ederim..
İş planımda Türkiyede yaptığım iş olan Yenilenebilir Enerji alanında Güneş Enerjisi santralleri ağırlıklı hazırladım. Bunun dışında Elektrik mühendisliğinin proje,şantiye-saha kurulumu, bakım&onarım mühendisliği olarak alt başlıklar belirledim.

Siz hangi alanlarda hazırladınız? Umarım güzel haberler alırsınız ..

Merhaba ben iç tesisat proje çizimi orta gerilim işleri gibi başlıklar ekledim.
emre8369

New postby edgotte » Fri Jun 21, 2019 9:31 am

Selam,

Daha önce burdan şirket kuran ve iş planında bundan bahsederek giden var mı? Vergi dökümü vb isteniyor mu biliyor musunuz?
edgotte

New postby Ocbd » Fri Jun 21, 2019 11:12 am

ank2uk88 wrote:
Ocbd wrote:Merhaba,
21 mayıs başvurumuza şimdi olumlu yanıt aldık. Yalniz vize 1 aylık doğru mudur?

Hayirli olsun, bol sans diliyorum. Evet vize 1 aylik, o sure icerisinde gidip islemlerinizi yapmaniz gerekiyor.

Çok teşekkürler, bu forumdan çok faydalandık. 2. Başvurumuzdu bu. Herkesin dilediği gibi olur umarım.
Ocbd

New postby Ocbd » Fri Jun 21, 2019 11:15 am

Sensen wrote:
Ocbd wrote:Merhaba,
21 mayıs başvurumuza şimdi olumlu yanıt aldık. Yalniz vize 1 aylık doğru mudur?

Maşallah süre oldukça düşmüş üstelik bayram vardı arada . Hayırlı olsun. Konunuz nedir

Teşekkürler, evet ilk başvurumuz 42 gün civarında sonuclanmisti. Eşim tekstil perakende danışmanlığı yapmak üzere başvuru yaptı. 2 çocukla birlikte temmuzda başlayacağız yeni hayatimiza:)
Ocbd

New postby emre8369 » Sat Jun 22, 2019 5:23 am

Sensen wrote:
Jumanji3 wrote:Merhaba arkadaşlar,

Vizemizin gelmesinin ardından sormak istediğim bir kaç konu var. Bilgisi olan varsa, cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Vizeler 1 Ağustos'tan itibaren geçerli ama bizim taşınmamız belki Şubat-Mart gibi olabilecek görünüyor.

* Bu zaman kadar normal bir ev tutmak istemiyorum. En uygun fiyatlı şekilde nasıl Londra'da ev adresi edinebilirim? Sanal ofisler benzeri, adres sağlayabileceğim bir sistem var mı? Ya da en uygunu şimdilik oda tutmak mı?

* İngiltere'de şirketimi kurup, İngiliz ve uluslararası firmalara faturalar keseceğim ama bu süreçlerde İngiltere'de olmayacağım. Yerleştikten sonra ise 1 yıl içerisinde 3-4 ay İngiltere'de kalmış olacağım. Bu durum mali tablolarım iyi olsa bile problem olur mu?

* Şirket adresi seçimi ile ilgili en uygun fiyatlı olarak nasıl bir yol izleyebilirim? Bildiğim kadarı ile Türk ticaret birliği gibi bir oluşum vardı ve ofisleri kullanılabiliyordu, bilgisi olan var mı?

* Muhasebeci olarak tanıdığı olan var mı? Fiyatlar ile ilgili bilgisi olan ve yardımcı olabilecek varsa da çok sevinirim.

Not: Aslında vize sonrası İngiltere'de yapılması gerekenler diye bir topic var ama çok pasif, vizelerini almış bu tür eşeyleri deneyimlemiş arkadaşlara nasıl ulaşılabilir bilemediğim için vize topic ine yazıyorum.

Şimdiden teşekkürler

Ben deneyimlemedim ama okuduğum bildiğim konuştuklarıma dayanarak, yılın yarısından 1 gün fazla kalmanız gerekiyormuş ilk sene. Bi de gerçekten de şubatta gittiğinizde temmuz başı uzatmaya başvuracaksınız 11 ay bittiğinde. Bu durumda 4 ayda güzel bir tablo sunabilecek misiniz (aralarda git gel git gel yaparak süreyi de iş ilişkilerinizi de sağlarsınız belki , konuyu bilmiyorum ama)
Bi de birkaç sayfa önce paylaşılmıştı gidiş tarihinizi 250 pound mu ne vererek değiştirebiliyormuşsunuz onu denesenize

Merhaba benim başvuru tarihim İstanbul'dan 27 Mayıs. varış tarihi için 1 temmuz yazdik. 250 pound vererek degistirebileceğimizden eminmisiniz. Bende 2 ay ileri tarihe atmak istiyorum. Birde ileri tarihe atmamin artıları yada eksileri neler olabilir.
emre8369

New postby Sensen » Sat Jun 22, 2019 1:10 pm

@ emre8369 ben de burda okudum birkaç sayfa geriye bakın link vermişlerdi
Sensen

New postby emre8369 » Sat Jun 22, 2019 1:13 pm

Sensen wrote:@ emre8369 ben de burda okudum birkaç sayfa geriye bakın link vermişlerdi

Teşekkür ederim bakayım
emre8369

New postby barismio » Sat Jun 22, 2019 1:51 pm

Merhaba, eşimle birlikte danışman tutmadan kendimiz business plan ve diğer evrakları hazırlıyoruz. Hazırlık sürecinde de bu forumdan çok faydalanıyoruz, herkese teşekkür ederiz.

IHS kısmında kafamıza bir soru takıldı ancak forumda bununla ilgili bir cevap bulamadık.

Application formu doldururken dependant bilgilerini girmemize rağmen, daha sonrasında bizi yönlendirdiği IHS (Immigration Health Surcharge) sayfasında, ''You don't have any dependants'' diyor.

Başvuru formunu tekrar kontrol ettik, dependantla başvuracağımızı seçmişiz, hatta bilgileri yer alıyor.

Bunun nedenini bilen var mıdır acaba?

Şimdiden teşekkürler.
barismio

New postby istanbullondra » Sat Jun 22, 2019 8:24 pm

Merhaba,
Endişelenmeyin, bir problem yok. Doğru yapmışsınız.
Nedenini bilmiyorum ama dependent ile başvurulmasına rağmen bu şekilde bir uyarı verip onaylamanızı istiyor.
Hayırlı olsun.

barismio wrote:Merhaba, eşimle birlikte danışman tutmadan kendimiz business plan ve diğer evrakları hazırlıyoruz. Hazırlık sürecinde de bu forumdan çok faydalanıyoruz, herkese teşekkür ederiz.

IHS kısmında kafamıza bir soru takıldı ancak forumda bununla ilgili bir cevap bulamadık.

Application formu doldururken dependant bilgilerini girmemize rağmen, daha sonrasında bizi yönlendirdiği IHS (Immigration Health Surcharge) sayfasında, ''You don't have any dependants'' diyor.

Başvuru formunu tekrar kontrol ettik, dependantla başvuracağımızı seçmişiz, hatta bilgileri yer alıyor.

Şimdiden teşekkürler.
istanbullondra

New postby lineofduty » Sat Jun 22, 2019 8:49 pm

barismio wrote:Merhaba, eşimle birlikte danışman tutmadan kendimiz business plan ve diğer evrakları hazırlıyoruz. Hazırlık sürecinde de bu forumdan çok faydalanıyoruz, herkese teşekkür ederiz.

Şimdiden teşekkürler.

http://ankara.anlasmasi.com/ankara-anla ... a-1-bolum/

Ben buraya bakarak başvurumuzu yapmıştım.Sizinki gibi bi uyarı almadım veya aldıysam bile şu an hatırlamıyorum.

Kendiniz için ayrı eşiniz için ayrı form doldurduysanız ve http://www.visa4uk.fco.gov.uk/User/Home
login yaptıktan sonra ana sayfada(My applications) bu başvuruları ayrı ayrı görüyorsanız sıkıntı yoktur.
lineofduty

New postby rvsgltkn » Mon Jun 24, 2019 9:42 am

Selamlar,

27 Mayıs başvurumuza 21 Haziranda TLS'den pasaportunuzu alabilirsiniz maili geldi. Bugün gidip aldık, sonuç olumlu. Herşey çok güzel olsun inşallah :)
rvsgltkn

New postby emre8369 » Mon Jun 24, 2019 11:19 am

rvsgltkn wrote:Selamlar,

27 Mayıs başvurumuza 21 Haziranda TLS'den pasaportunuzu alabilirsiniz maili geldi. Bugün gidip aldık, sonuç olumlu. Herşey çok güzel olsun inşallah :)

Bende 27 Mayıs'ta basvurmustum. Ama hala mail almadım:( birde sizin tls ile randevu tarihiniz 27 Mayıs mi tam olarak.yani randevu tarihi ile başvuru tarihi aynı seylermi onu öğrenmek için soruyorum
emre8369

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü