Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby umitk » Wed Jun 26, 2019 5:25 pm

emre8369 wrote:27 Mayıs'ta başvurdum pasaportunuzu gelin alın diye bugün mail geldi. Artık hayırlısı.

Hayırlı olsun.Benim de 31 Mayıs’ta yaptığım başvuru için mail geldi bugün.
Bakalım sonuç ne olmuş.
umitk

New postby ank2uk88 » Thu Jun 27, 2019 8:15 am

umitk wrote:
emre8369 wrote:27 Mayıs'ta başvurdum pasaportunuzu gelin alın diye bugün mail geldi. Artık hayırlısı.

Bakalım sonuç ne olmuş.

Guzel haberlerinizi bekliyoruz.
ank2uk88

New postby umitk » Thu Jun 27, 2019 11:10 am

ank2uk88 wrote:
umitk wrote:

Bakalım sonuç ne olmuş.

Guzel haberlerinizi bekliyoruz.

Çok teşekkür ederim.
Sonuç olumlu geldi.Hepimizin gönlünce olması dileğiyle.
umitk

New postby abdullaharslan » Thu Jun 27, 2019 11:57 am

Cevap için teşekkürler. İçimi rahatlattınız :)

erdem_ozdemir wrote:Merhaba Abdullah,
Ben de 2. basvurumu yeni sistemden ayni senin gibi yaptim. 18 Haziran'da evraklarimi teslim ettim. Bir sikinti olmadi basvuru sirasinda. Benim basvurumda da esim ve 2 cocugumu iceriyordu.
Benim yasadigim sikinti, basvuru sirasindan TLS'den randevu alirken Self Service yerine Assisted Service sectim. Self Service'de evraklari kendim upload ettim, Assisted'da ise 160 TL istiyorlardi.

abdullaharslan wrote:Merhaba

2 cocugum ve eşimle birlikte Ankara A. başvurusu yaptım. Ancak başvuru sistemi mart ayında değişmiş ve dependant başvurusunu doğru yapıp yapmadığımdan emin değilim.
......
abdullaharslan

New postby abdullaharslan » Thu Jun 27, 2019 12:03 pm

Randevu ile ilgili bir sorum daha var:

Başvuru formunda gitmeyi planladığınız tarih soruyordu, eylül ayı demiştim. Tüm aileyi eylül olarak doldurup ayrı ayrı randevu aldım (randevular yarın).

Aslında amacım en erken şekilde gitmekti.

Daha sonra vize erken sonuçlansa bile eylül girişli verebilirler diye endişelenip gidiş tarihini güncellemeye karar verdim.

Var olan başvuruları veya randevuları iptal edemedim.

1 Agustosta gidicem yazarark sadece kendim için ikinci bir başvuru daha yaptım. Onun randevusunu ise bir hafta sonraya alabildim.

Yani iki adet başvurum oldu, ilkinin randevusu yarın, diğerinin randevusu haftaya.

Soru1: birden çok başvuru yapmak sorun olur mu?
Soru2: yarın randevuya gittiğimde sonradan yaptığım başvuru icin evrakları verebilir miyim?
abdullaharslan

New postby Peresiades » Thu Jun 27, 2019 12:46 pm

İş günü süresi olarak bakarsak 15-17 işgününde sonuçlanmış aslında başvurular.
Mülakata da pek çağırmıyorlar sanırım?
Peresiades

New postby Sensen » Thu Jun 27, 2019 2:50 pm

Ümitk
Ne güzel sonuçlar geliyor hayırlı olsun hem de 2,5-3 aylık süreçler bir ayın altına indi . Az baş vuru Mu var acaba bu ara
Her zaman sordum gibi yine ben soracağım iş kolunuz nedir diye:)
Sensen

New postby okayaturan » Thu Jun 27, 2019 3:18 pm

Sensen wrote:Ümitk
Ne güzel sonuçlar geliyor hayırlı olsun hem de 2,5-3 aylık süreçler bir ayın altına indi . Az baş vuru Mu var acaba bu ara

Arkadaşlar 17 haziran'da başvuru yaparken, görevli arkadaşa sormuştum başvuru yoğunluğunu. Bu aralar azaldı 2-3 ay öncesinde yoğundu demişti. Bence bu dönem başvurlaru biraz daha erken çıkar.
okayaturan

New postby umitk » Thu Jun 27, 2019 5:13 pm

Sensen wrote:Ümitk

Çok teşekkürler.İş kolum IT.
Ben de bu kadar kısa sürede beklemiyordum açıkçası :)
umitk

New postby Londonist » Thu Jun 27, 2019 7:36 pm

Merhaba Arkadaşlar, İngiltere'den 25 Şubat başvurum olumlu sonuçlandı dün gelmişti posta ama evde olmadığım için bugün teslim aldım. 21 Haziran 2019 başlangıç tarihi yazılmış BRP ye, postanın ulaşması 26 Haziran. Tam 4 ay. Herkesin olumlu sonuçları alması dileğiyle.
Londonist

New postby Yasemin75 » Thu Jun 27, 2019 8:26 pm

Yasemin75 wrote:20 Şubat eski sistem başvuru İngiltere’den. Evraklarım bugün danışmana ulaşmış. Sonuç olumlu. Darısı tüm bekleyenlerin başına :)

Merhaba arkadaşlar, İngiltere’den başvurup benimle aynı sorunu yaşayan var mı merak ediyorum.
Benim evraklarım ve pasaportum geldi, Home Office’in kabul mektubu ile birlikte ama BRP kartları hala ulaşmadı. Danışmanım konuyla ilgili mail atmış 5 iş günü içinde döneriz diye cevap gelmiş. Beş iş günü de yarın doluyor ses seda yok.
Var mı tecrübesi olan? Ne yapmak gerekir?
Yasemin75

New postby Sensen » Fri Jun 28, 2019 4:50 am

Londonist wrote:Merhaba Arkadaşlar, İngiltere'den 25 Şubat başvurum olumlu sonuçlandı dün gelmişti posta ama evde olmadığım için bugün teslim aldım. 21 Haziran 2019 başlangıç tarihi yazılmış BRP ye, postanın ulaşması 26 Haziran. Tam 4 ay. Herkesin olumlu sonuçları alması dileğiyle.

Hayırlı uğurlu olsun. İngiltere içi neden acaba bu kadar uzun sürüyor ?
Siz ne iş yapacaksınız
Sensen

New postby nasa01 » Fri Jun 28, 2019 10:27 am

Merhabalar arkadaşlar,forumda çok yazı vardı kendi soruma cevap bulamadığım için bilen arkadaşlara sormak istedim. Bu sene üniversiteden mezun oluyorum, Fransızca Öğr. mezunu olacağım. İngiltere'ye Ankara Antlaşması'na başvuru yapmayı düşünüyorum, araştırmama göre sadece özel ders verebiliyormuşuz bu yöntemle. Bir özel ders öğretmeni olarak Türk ailelere Türkçe özel ders vermeyi düşünüyorum, bir öğretmenin Ankara Antlaşmasını kazanma şansı nedir?
nasa01

New postby emre8369 » Fri Jun 28, 2019 11:04 am

Merhaba arkadaşlar 27 Mayıs İstanbul basvurum olumlu sonuclandi.Elektrik mühendisi olarak basvurmustum. 5500 sterlin bankada gostermistim. Bilginize. Umarım herkesin olumlu olur :)))
emre8369

New postby koraytem » Fri Jun 28, 2019 2:21 pm

Guzel haberlerinize gercekten sevindim, bol sanslar diliyorum. Artik haziran sonuclarini 4 gozle bekliyorum, sira yaklasiyor :)
koraytem

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü